USB hub problem s punjenjem laptopa

poruka: 8
|
čitano: 2.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
offline
USB hub problem s punjenjem laptopa

S obzirom na dobru recenziju u Bugu, odlučio sam kupiti ovaj USB hub koji je trenutno i na akciji:

https://emobile.hr/proizvod/adam-elements-casa-hub-x/

 

Hub je stigao i uštekao sam sve, međutim punjenje preko njega ne radi. Do sada sam imao neki drugi hub i punilo je normalno (ok, pisalo je da smanjenom snagom, ali je sve radilo). Isprobao sam oba type C utora i ništa. Primijetio sam i da se jako zagrijava (ne znam je li to normalno).

 

Moj laptop je DELL XPS 13 9310.

 

U čemu bi mogao biti problem?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 18:30 (Huncvut1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
offline
Re: USB hub problem s punjenjem laptopa
Isprobano kod drugog laptopa (Asus), tamo puni. Jako čudno :)
16 mjeseci
offline
Re: USB hub problem s punjenjem laptopa

Dakle, rezime je - s punjačem 45W ne puni, a sa 65W puni. A to nije nigdje navedeno.

5 godina
offline
Re: USB hub problem s punjenjem laptopa
Huncvut1 kaže...

Dakle, rezime je - s punjačem 45W ne puni, a sa 65W puni. A to nije nigdje navedeno.

 Ako ti lap trazi 65W onda i nemoze puniti na 45W. Navedeno je na lapu ;)

15 godina
online
Re: USB hub problem s punjenjem laptopa
Posmatrač kaže...
Huncvut1 kaže...

Dakle, rezime je - s punjačem 45W ne puni, a sa 65W puni. A to nije nigdje navedeno.

 Ako ti lap trazi 65W onda i nemoze puniti na 45W. Navedeno je na lapu ;)

 -osim problema da nije.. tj teh.spec. kažu 45W typec, nešto drugo (ili nije ista serija-spcecifikacije pa zaboraviti), vjerojatno hub ili kabel-žice (broj pinova za punjenje, do 100w-više..) ili čip-soft-zaštita što često ubace (suprotno slobodnom tržištu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 mjeseci
offline
Re: USB hub problem s punjenjem laptopa
Posmatrač kaže...
Huncvut1 kaže...

Dakle, rezime je - s punjačem 45W ne puni, a sa 65W puni. A to nije nigdje navedeno.

 Ako ti lap trazi 65W onda i nemoze puniti na 45W. Navedeno je na lapu ;)

 

Ne, 45W je original punjač s tim laptopom.

 

ihush kaže...
Posmatrač kaže...
Huncvut1 kaže...

Dakle, rezime je - s punjačem 45W ne puni, a sa 65W puni. A to nije nigdje navedeno.

 Ako ti lap trazi 65W onda i nemoze puniti na 45W. Navedeno je na lapu ;)

 -osim problema da nije.. tj teh.spec. kažu 45W typec, nešto drugo (ili nije ista serija-spcecifikacije pa zaboraviti), vjerojatno hub ili kabel-žice (broj pinova za punjenje, do 100w-više..) ili čip-soft-zaštita što često ubace (suprotno slobodnom tržištu..).

 

Ovo nisam baš shvatio sad :)

15 godina
online
Re: USB hub problem s punjenjem laptopa

-nisi shvatio .. da je originalni punjač 45w i da tad to nije razlog-problem? nešto drugo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: USB hub problem s punjenjem laptopa
Huncvut1 kaže...

Dakle, rezime je - s punjačem 45W ne puni, a sa 65W puni. A to nije nigdje navedeno.

Nešto struje će trošiti i sam USB hub i uređaji spojeni na njega. Ako je to tako na knap sa snagom, onda imaš dvije opcije - jedna je ova koju si probao, da koristiš snažniji punjač, a druga je da USB hub uštekaš u drugi USB-C port, znači da se onda laptop ne puni preko njega.

 

Što točno se događa, to možeš znati tek ako koristiš USB-C tester.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice