Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.292
|
čitano: 1.472.668
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Danyyy kaže...

Za koji bi ste tel rekli da daje najbolje fotografske rezultate/kvalitetu?

Sto se tice danjske,i nocne fotografije.

S23 Ultra,Mi 13 ultra,Pixel 8 Pro ili neki od Huaweia?

 

U13 je overall najkompletniji kamera mob zajedno sa iPhoneom.

Pixel je ok za ljubitelje automatike i raznih trikova u simbijozi sa Google photos.

S23U je najzanimljiviji za ljubitelje velikog "zooma".

 

Sve to je zasnovano na mojim iskustvima i ne znaci da ce se svi sloziti s tim tako da je tu nezahvalno davati neke preporuke...ja sam probao sve od nabrojanog i dobro znam sto od toga zelim ili ne zelim.😎

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 21:20 (ocean77).
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi 13T u 50MP modu jos vise detalja izvuce, a okida jednako brzo, bilo dan ili noc

 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

što kažete na ovu zvjerkicu?

 

https://www.vivo.com/en/products/x100pro

 

 

fotke su opako dobre. čini mi se da će opet najveći problem biti gdje kod nas kupiti ovaj mob. tako je bilo sa 13 ultra, pa se sad priča da 14 pro neće imati globalnu verziju... sve što mi je zanimljivo ne ide van Kine. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
millennial kaže...

što kažete na ovu zvjerkicu?

 

https://www.vivo.com/en/products/x100pro

 

 

fotke su opako dobre. čini mi se da će opet najveći problem biti gdje kod nas kupiti ovaj mob. tako je bilo sa 13 ultra, pa se sad priča da 14 pro neće imati globalnu verziju... sve što mi je zanimljivo ne ide van Kine. 

 

 

Srecom ima Trading Shenzhen, moja Ultra 13 je od tamo, EU rom i sve fino radi.

Ovo mi je nakon Xiaomi 11 Ultra vec drugi mobitel koji sam preko njih kupio.

Nema carine i nikakvih davanja pa ne vidim razlog zašto si od tamo ne uzmes ako ti se neki sviđa a nema ga ovdje.

 

Evo par friskih slikica sa Xiaomi 13 Ultra...

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/okR3680j96

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 17:54 (ocean77).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledam malo senzore koje trpaju u smartfone, danas i srednja klasa smartfona imaju odlične kamere. Pitanje je kolko ima smisla uzimat flagšip.

 

Gledao malo cijene na Trading Shenzen, cijena 13U je 847€što je čak i neloša kupnja a cijena će možda još ići i dolje dok dođe serija 14.

 

Inače, cijelo vrijeme kod smartfona mi je prioritet kamera, al kolko vidim po sebi, u zadnje vrijeme jako malo fotkam, tak da su mi sad ipak bitnije neke druge stvari na smartfonu, naravno, ak je kamera malo lošija a ostale meni bitne stvari na smartfonu briljiraju, onda bih kupio bez razmišljanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2023 10:14 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Gledam malo senzore koje trpaju u smartfone, danas i srednja klasa smartfona imaju odlične kamere. Pitanje je kolko ima smisla uzimat flagšip.

 

Gledao malo cijene na Trading Shenzen, cijena 13U je 847€što je čak i neloša kupnja a cijena će možda još ići i dolje dok dođe serija 14.

 

Inače, cijelo vrijeme kod smartfona mi je prioritet kamera, al kolko vidim po sebi, u zadnje vrijeme jako malo fotkam, tak da su mi sad ipak bitnije neke druge stvari na smartfonu, naravno, ak je kamera malo lošija a ostale meni bitne stvari na smartfonu briljiraju, onda bih kupio bez razmišljanja.

 

 

Kome je buđet ogranicen gledat ce midrange i traziti best buy, kome nije kupi flagship i ne razmisla, tako je bilo i prije 5-10-15 godina, tu je bar sve isto ostalo.

Ima midrangea koji imaju dobre kamere kao npr Xiaomi 13T, ali uvijek ima i neki kompromis pa tko moze s tim zivjeti zasto ne.

Kada kupis iPhone 15 PRO, Samsung S23 Ultra ili Xiaomi 13 Ultra imas sve prvoklasno i tu opet svatko bira prema svojim afinitetima, netko voli Samsung algoritme, netko vise voli realnije fotke kakve ima iPhone a uz top kamere imas i sve ostalo vrhunsko.

Ja bi uvijek prije cak i generaciju dvije star flagship nego novi midrange.

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imam pitanje za GCam. Kako da znam koju verziju odabrati za svoj Poco X5 Pro?

 

Koju god sam verziju skinuo, fotografije s puno svjetlosti ispadaju odlične, ali s malo svjetlosti, previše tamne. S tim da prilikom slikanja, one izgledaju dobro. Tek kad se uđe u galeriju slike slikane u tamnijim uvjetima izgledaju grozno.

 

Igrao sam se sa svim mogućim postavkama, nikad nisam uspio dobiti normalne noćne slike. A ni Google pretraga nije urodila plodom.

 

No ima nešto što GCam radi bolje od Xiaomijeve kamere, kod pomicanja slike ne ispadaju mutne. Kod Xiaomijeve kamere i najmanji trzaj je vidljiv.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2023 13:41 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

Imam pitanje za GCam. Kako da znam koju verziju odabrati za svoj Poco X5 Pro?

 

Koju god sam verziju skinuo, fotografije s puno svjetlosti ispadaju odlične, ali s malo svjetlosti, previše tamne. S tim da prilikom slikanja, one izgledaju dobro. Tek kad se uđe u galeriju slike slikane u tamnijim uvjetima izgledaju grozno.

 

Igrao sam se sa svim mogućim postavkama, nikad nisam uspio dobiti normalne noćne slike. A ni Google pretraga nije urodila plodom.

 

No ima nešto što GCam radi bolje od Xiaomijeve kamere, kod pomicanja slike ne ispadaju mutne. Kod Xiaomijeve kamere i najmanji trzaj je vidljiv.

 vidi telegram grupu Poco X5 Pro Gcam

 

po ovome što pišeš HDR ti nije dobro podešen, zato ti fotke gdje se nešto mrda ispadaju dobre jer one se slikaju bez HDR-a, ali statične ti neće imati dobru ekspoziciju.

 

ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Kupuješ kod nas ili igra i strana trgovina?

 

Xiaomi 14 Pro prema zadnjem infu ne stiže globalno, ali ide 14 Ultra tamo negdje u 3-4 mjesecu.

 

Vidi i Vivo x100 Pro

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Nemam Telegram.

 

probao sam i bez HDR, HDR i HDR+, niš nije pomoglo.

10 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

Nemam Telegram.

 

probao sam i bez HDR, HDR i HDR+, niš nije pomoglo.

 jesi li učitao config datoteku baš za taj mob? bez nje ćeš imati čudne rezultate i morati ćeš sam podešavati sve postavke što baš i nije jednostavno.

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Probao sam tražit našao sam svega dva configa za Poco X5 Pro i oni nisu radili dobro. Ja se s timr cijelo vrijeme igram i još nisam uspio dobit normalne noćne slike?

 

Na koje postavke moram paziti?

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

Probao sam tražit našao sam svega dva configa za Poco X5 Pro i oni nisu radili dobro. Ja se s timr cijelo vrijeme igram i još nisam uspio dobit normalne noćne slike?

 

Na koje postavke moram paziti?

 Nema tu neke velike pomoci u mraku, mozda ti je bolje koristit stock kameru i nocni nacin rada.

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa to si i ja mislim.

 

Ima li koji način za pomoć stock kameri da slika ne ispadne mutna pri i najmanjem pokretu? Neka postavka ili nešto?

 

Mobitel nema OIS, ali na GCam tih problema nema. Moja trenutna metoda je slikanje par slika, pa odabir one koja ispane najbolja, ali bilo bi super kada to ne bi morao raditi. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

Pa to si i ja mislim.

 

Ima li koji način za pomoć stock kameri da slika ne ispadne mutna pri i najmanjem pokretu? Neka postavka ili nešto?

 

Mobitel nema OIS, ali na GCam tih problema nema. Moja trenutna metoda je slikanje par slika, pa odabir one koja ispane najbolja, ali bilo bi super kada to ne bi morao raditi. 

 

 

Gcam koristi visi ISO (umjetno osvjetljenje) pa ide sa vecom brzinom zatvaraca sto ti daje bolje "zamrznute" objekte u pokretu.

Prouci na internetu pojmove ISO, brzina zatvaraca, otvor blende pa ce ti biti jasnije ovo o cemu pisem i otprilike ces skuziti zasto je to tako.

Xiaomi stock camera app koristi nizi ISO i sporiji shutter speed pa nije najsretnije rješenje za takav tip fotografije...imas i PRO mode unutar stock app pa mozes i sam direktno utjecati na te parametre.

Ja cak i na Ultri 13 cesto koristim Gcam.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Na papiru (a vjerujem i u praksi), vivo x100 pro ima bolje specke kamere nego onaj zte.

Opet gledaj i soft.podršku kakva je, u vidu izdavanja zakrpi i redovnih ažuriranja OSa, ZTE mi baš ne ulijeva neko povjerenje po tom pitanju.

 

A i novo ne znači nužno i bolje, ak platiš nekaj skuplje a ne bolje od prethodnog modela, ne bih to nazvao kao neku mudru kupnju Naravno, ako ganjaš novu tehenologiju, onda te niš neće spriječit da budeš u korak sa tehnologijom.

 

14pro ima manji senzor od recimo aktualnog modela xiaomi 13pro/ultra, sirove performanse tj (senzor) hardver a tiče se fotosegmenta su na strani aktualnih modela (xiaomi 13p/ultra).

 

 

Kad smo kod slonija, aktualni model ima fenomenalnu kameru, s tim se ne buš nikak zeznul ak ga kupiš Sony je napravio odličan posao po tom pitanju

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 14:23 (zvonac).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Uzmi ZTE nubia Z60 Ultra - to ti je top model za kameru.

 

Za 679 eura - 8/256GB - iz EU shopa nema bolje mobitela. 29.12.2023 počinje prodaja. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 15:44 (R36).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Na papiru (a vjerujem i u praksi), vivo x100 pro ima bolje specke kamere nego onaj zte.

Opet gledaj i soft.podršku kakva je, u vidu izdavanja zakrpi i redovnih ažuriranja OSa, ZTE mi baš ne ulijeva neko povjerenje po tom pitanju.

 

A i novo ne znači nužno i bolje, ak platiš nekaj skuplje a ne bolje od prethodnog modela, ne bih to nazvao kao neku mudru kupnju Naravno, ako ganjaš novu tehenologiju, onda te niš neće spriječit da budeš u korak sa tehnologijom.

 

14pro ima manji senzor od recimo aktualnog modela xiaomi 13pro/ultra, sirove performanse tj (senzor) hardver a tiče se fotosegmenta su na strani aktualnih modela (xiaomi 13p/ultra).

 

 

Kad smo kod slonija, aktualni model ima fenomenalnu kameru, s tim se ne buš nikak zeznul ak ga kupiš Sony je napravio odličan posao po tom pitanju

Vivo ima Mediatek i tu sva priča prestaje.

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imao x52 Vivo, bolje slike nego na Iphonu 13 i Samsungu s22 u svakom pogledu u tadašnje doba jel....budala ga prodao i uzeo Iphone

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

R36, onaj mediatek i sadasnji nemaju veze jedan s drugim. Ovaj 9300 je bomba od SoCa.

Moze komotno stat uz bok SDu. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 17:28 (zvonac).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
suspendiran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
millennial kaže...
Marko :D kaže...

Imam pitanje za GCam. Kako da znam koju verziju odabrati za svoj Poco X5 Pro?

 

Koju god sam verziju skinuo, fotografije s puno svjetlosti ispadaju odlične, ali s malo svjetlosti, previše tamne. S tim da prilikom slikanja, one izgledaju dobro. Tek kad se uđe u galeriju slike slikane u tamnijim uvjetima izgledaju grozno.

 

Igrao sam se sa svim mogućim postavkama, nikad nisam uspio dobiti normalne noćne slike. A ni Google pretraga nije urodila plodom.

 

No ima nešto što GCam radi bolje od Xiaomijeve kamere, kod pomicanja slike ne ispadaju mutne. Kod Xiaomijeve kamere i najmanji trzaj je vidljiv.

 vidi telegram grupu Poco X5 Pro Gcam

 

po ovome što pišeš HDR ti nije dobro podešen, zato ti fotke gdje se nešto mrda ispadaju dobre jer one se slikaju bez HDR-a, ali statične ti neće imati dobru ekspoziciju.

 

ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Kupuješ kod nas ili igra i strana trgovina?

 

Xiaomi 14 Pro prema zadnjem infu ne stiže globalno, ali ide 14 Ultra tamo negdje u 3-4 mjesecu.

 

Vidi i Vivo x100 Pro

zvonac kaže...
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Na papiru (a vjerujem i u praksi), vivo x100 pro ima bolje specke kamere nego onaj zte.

Opet gledaj i soft.podršku kakva je, u vidu izdavanja zakrpi i redovnih ažuriranja OSa, ZTE mi baš ne ulijeva neko povjerenje po tom pitanju.

 

A i novo ne znači nužno i bolje, ak platiš nekaj skuplje a ne bolje od prethodnog modela, ne bih to nazvao kao neku mudru kupnju Naravno, ako ganjaš novu tehenologiju, onda te niš neće spriječit da budeš u korak sa tehnologijom.

 

14pro ima manji senzor od recimo aktualnog modela xiaomi 13pro/ultra, sirove performanse tj (senzor) hardver a tiče se fotosegmenta su na strani aktualnih modela (xiaomi 13p/ultra).

 

 

Kad smo kod slonija, aktualni model ima fenomenalnu kameru, s tim se ne buš nikak zeznul ak ga kupiš Sony je napravio odličan posao po tom pitanju

R36 kaže...
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Uzmi ZTE nubia Z60 Ultra - to ti je top model za kameru.

 

Za 679 eura - 8/256GB - iz EU shopa nema bolje mobitela. 29.12.2023 počinje prodaja. 

Dragi dečki, hvala još jednom i sve najbolje povodom prošlih blagdana i onih koji su tek u nailasku. 

Najiskrenije, prvi mi je na listi prioriteta iPhone 16 ako bude Ultra modela, a ako ne onda Max Pro, ali obzirom trebam zbog planinarenja i vodičke službe vrhunski android gadget, postoji lista prioriteta, gdje opet istina kamera nije na prvom mjestu, ali je barem u prvih pet.

Ako mogu spomenuti listu prioriteta, prvi je PPI, odnosno oštrinu displaya, drugi je veličina bakterije jer se zna desiti da smo i cijeli vikend odvojeni od struje, a kada sam gore odspojim se i od WiFi potrage a često i od 5G mreže pa tu mogu produljiti vijek ciklusa trajanja. Obzorom po dizajnu neki noviji mobiteli su pravokutniji, to je smjer koji meni odgovara, što je treći prioritet a tu je SONY nekako najači. Obzirom danas svi mobiteli imaju USB to C konentore za slušanje muzike nije potrebit 3.5 mm jack, niti se ima problema sa padanjem u vodu uz IP standarde pa četvrto mjesto ide i unutarnjoj memoriji i kameri, što veće i veća tim bolje! 

 

Obzirom naši teleoperateri ne nude SONY, XIAOMI 14 nije na vidiku u Europi, primarno Hrvatskoj, opcije koje mi ostaju su Deutschland i United Kingdom gdje imam dobre kontakte za uzimanje, pa makar i oni produlje ugovore kada njima ustreba a ja platim neklu realno fer cijenu za mobitel, uz vanjsku garanciju!

U najavi je jedan "labuđi pjev" SONYa sa mobilnim gadgetima, pa se budem strpio kaj dulje dok ga uspijem dočekati, a u međuvremenu budem progruntao sve prijedloge koje ste spomenuli. Onaj One sada ima nekih tri godine plus starosti, koji mjesec nije mi problem strpiti se. Tko zna, moguće dospiju na tržište neki drugi novi bolji mobiteli!? 

 

Hvala ovim putem još jednom kolege     

ATJ Lučko
10 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

Pa to si i ja mislim.

 

Ima li koji način za pomoć stock kameri da slika ne ispadne mutna pri i najmanjem pokretu? Neka postavka ili nešto?

 

Mobitel nema OIS, ali na GCam tih problema nema. Moja trenutna metoda je slikanje par slika, pa odabir one koja ispane najbolja, ali bilo bi super kada to ne bi morao raditi. 

 jesi li ovaj probao?

 

AGC8.4.300_V9.9

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-bigkaka-01/

 

i skini si config za Poco X4 Pro 5G / Redmi Note 11 Pro 5G

https://www.celsoazevedo.com/files/android/f/download/RN11-Pro-5G-a18.agc

 

ti mobiteli imaju iste ili gotovo identične kamere

 

kad slikaš nešto u pokretu onda ide bez hdr+ i shutter speed mora biti što kraći, a ISO po potrebi može biti nešto veći da se kompenzira potrebna svjetlost. u gcamu imaš opciju "motion" kada fotkaš tako nešto.

 

R36 kaže...
zvonac kaže...
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Na papiru (a vjerujem i u praksi), vivo x100 pro ima bolje specke kamere nego onaj zte.

Opet gledaj i soft.podršku kakva je, u vidu izdavanja zakrpi i redovnih ažuriranja OSa, ZTE mi baš ne ulijeva neko povjerenje po tom pitanju.

 

A i novo ne znači nužno i bolje, ak platiš nekaj skuplje a ne bolje od prethodnog modela, ne bih to nazvao kao neku mudru kupnju Naravno, ako ganjaš novu tehenologiju, onda te niš neće spriječit da budeš u korak sa tehnologijom.

 

14pro ima manji senzor od recimo aktualnog modela xiaomi 13pro/ultra, sirove performanse tj (senzor) hardver a tiče se fotosegmenta su na strani aktualnih modela (xiaomi 13p/ultra).

 

 

Kad smo kod slonija, aktualni model ima fenomenalnu kameru, s tim se ne buš nikak zeznul ak ga kupiš Sony je napravio odličan posao po tom pitanju

Vivo ima Mediatek i tu sva priča prestaje.

 

 

 to je nekad bilo bitno, što ne znači da je i dalje bitno. stvari se mijenjaju, nekad je Huawei bio tamo neki šrot Kinez, a danas rade top proizvode. tako je i MTK danas gotovo ako i već nije rame uz rame sa SDom.

 

zvonac kaže...

R36, onaj mediatek i sadasnji nemaju veze jedan s drugim. Ovaj 9300 je bomba od SoCa.

Moze komotno stat uz bok SDu. 

 

 upravo tako 

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

A Xperia 1 V?

 

– 643 PPI

– Li-Po 5000 mAh

– IP65/IP68

– 256 GB/512 GB + podrška za microSD

– vrhunska kamera

 

Imaš opciju i Sony Xperia 5 V. Jedina razlika između ta dva modela što ovaj ima manje dimenzije, pa i manji PPI; u najmanjoj varijanti manje prostora (128 GB), istu bateriju koja drži duže jer je manji uređaj. Oba mobitela možeš kupiti odmah i kod nas.

 

https://www.nabava.net/mobiteli/sony-xperia-1-v-cijena-256gb-5-453940121

https://www.nabava.net/mobiteli/sony-xperia-5-v-cijena-128gb-483089591

millennial kaže...
Marko :D kaže...

Pa to si i ja mislim.

 

Ima li koji način za pomoć stock kameri da slika ne ispadne mutna pri i najmanjem pokretu? Neka postavka ili nešto?

 

Mobitel nema OIS, ali na GCam tih problema nema. Moja trenutna metoda je slikanje par slika, pa odabir one koja ispane najbolja, ali bilo bi super kada to ne bi morao raditi. 

 jesi li ovaj probao?

 

AGC8.4.300_V9.9

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-bigkaka-01/

 

i skini si config za Poco X4 Pro 5G / Redmi Note 11 Pro 5G

https://www.celsoazevedo.com/files/android/f/download/RN11-Pro-5G-a18.agc

 

ti mobiteli imaju iste ili gotovo identične kamere

 

kad slikaš nešto u pokretu onda ide bez hdr+ i shutter speed mora biti što kraći, a ISO po potrebi može biti nešto veći da se kompenzira potrebna svjetlost. u gcamu imaš opciju "motion" kada fotkaš tako nešto.

Nedavno mi je jedan forumaš poslao AGC da probam, pa isprobam i njega kad stignem. Hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 18:32 (Marko :D).
10 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ATJLučko kaže...
millennial kaže...
Marko :D kaže...

Imam pitanje za GCam. Kako da znam koju verziju odabrati za svoj Poco X5 Pro?

 

Koju god sam verziju skinuo, fotografije s puno svjetlosti ispadaju odlične, ali s malo svjetlosti, previše tamne. S tim da prilikom slikanja, one izgledaju dobro. Tek kad se uđe u galeriju slike slikane u tamnijim uvjetima izgledaju grozno.

 

Igrao sam se sa svim mogućim postavkama, nikad nisam uspio dobiti normalne noćne slike. A ni Google pretraga nije urodila plodom.

 

No ima nešto što GCam radi bolje od Xiaomijeve kamere, kod pomicanja slike ne ispadaju mutne. Kod Xiaomijeve kamere i najmanji trzaj je vidljiv.

 vidi telegram grupu Poco X5 Pro Gcam

 

po ovome što pišeš HDR ti nije dobro podešen, zato ti fotke gdje se nešto mrda ispadaju dobre jer one se slikaju bez HDR-a, ali statične ti neće imati dobru ekspoziciju.

 

ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Kupuješ kod nas ili igra i strana trgovina?

 

Xiaomi 14 Pro prema zadnjem infu ne stiže globalno, ali ide 14 Ultra tamo negdje u 3-4 mjesecu.

 

Vidi i Vivo x100 Pro

zvonac kaže...
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Na papiru (a vjerujem i u praksi), vivo x100 pro ima bolje specke kamere nego onaj zte.

Opet gledaj i soft.podršku kakva je, u vidu izdavanja zakrpi i redovnih ažuriranja OSa, ZTE mi baš ne ulijeva neko povjerenje po tom pitanju.

 

A i novo ne znači nužno i bolje, ak platiš nekaj skuplje a ne bolje od prethodnog modela, ne bih to nazvao kao neku mudru kupnju Naravno, ako ganjaš novu tehenologiju, onda te niš neće spriječit da budeš u korak sa tehnologijom.

 

14pro ima manji senzor od recimo aktualnog modela xiaomi 13pro/ultra, sirove performanse tj (senzor) hardver a tiče se fotosegmenta su na strani aktualnih modela (xiaomi 13p/ultra).

 

 

Kad smo kod slonija, aktualni model ima fenomenalnu kameru, s tim se ne buš nikak zeznul ak ga kupiš Sony je napravio odličan posao po tom pitanju

R36 kaže...
ATJLučko kaže...

U proceduri sam uzimanja u obzir nabavljanja novog android mobilnog gadgeta. Obzirom se sa One+ 8Pro nisam usrećio sa primarno video kamerom, u oko mi je upao ZTE nubia Red Magic 9Pro+, dok moguće ne dojde SONY XPERIA PRO X model! 

Ima li netko na ovom forumu uopće iskustva sa ovim brandom, kakve su im performanse uopće, jer dizajnom izgledaju više nego zadovoljavajuće?! 

Moguće bih pogledao i neki bolji XIAOMI 14 linije, čitaj Pro model sa većom memorijom, ali dok postanu dobavljivi, bude li to u narednih piola godine?!  

 Uzmi ZTE nubia Z60 Ultra - to ti je top model za kameru.

 

Za 679 eura - 8/256GB - iz EU shopa nema bolje mobitela. 29.12.2023 počinje prodaja. 

Dragi dečki, hvala još jednom i sve najbolje povodom prošlih blagdana i onih koji su tek u nailasku. 

Najiskrenije, prvi mi je na listi prioriteta iPhone 16 ako bude Ultra modela, a ako ne onda Max Pro, ali obzirom trebam zbog planinarenja i vodičke službe vrhunski android gadget, postoji lista prioriteta, gdje opet istina kamera nije na prvom mjestu, ali je barem u prvih pet.

Ako mogu spomenuti listu prioriteta, prvi je PPI, odnosno oštrinu displaya, drugi je veličina bakterije jer se zna desiti da smo i cijeli vikend odvojeni od struje, a kada sam gore odspojim se i od WiFi potrage a često i od 5G mreže pa tu mogu produljiti vijek ciklusa trajanja. Obzorom po dizajnu neki noviji mobiteli su pravokutniji, to je smjer koji meni odgovara, što je treći prioritet a tu je SONY nekako najači. Obzirom danas svi mobiteli imaju USB to C konentore za slušanje muzike nije potrebit 3.5 mm jack, niti se ima problema sa padanjem u vodu uz IP standarde pa četvrto mjesto ide i unutarnjoj memoriji i kameri, što veće i veća tim bolje! 

 

Obzirom naši teleoperateri ne nude SONY, XIAOMI 14 nije na vidiku u Europi, primarno Hrvatskoj, opcije koje mi ostaju su Deutschland i United Kingdom gdje imam dobre kontakte za uzimanje, pa makar i oni produlje ugovore kada njima ustreba a ja platim neklu realno fer cijenu za mobitel, uz vanjsku garanciju!

U najavi je jedan "labuđi pjev" SONYa sa mobilnim gadgetima, pa se budem strpio kaj dulje dok ga uspijem dočekati, a u međuvremenu budem progruntao sve prijedloge koje ste spomenuli. Onaj One sada ima nekih tri godine plus starosti, koji mjesec nije mi problem strpiti se. Tko zna, moguće dospiju na tržište neki drugi novi bolji mobiteli!? 

 

Hvala ovim putem još jednom kolege     

 Hvala, također sve najbolje i tebi. 

 

ja bi na tvom mjestu gledao S23 Ultra ili nadolazeći S24 Ultra. Navodno će ga predstaviti 18.01.2024.

 

to je top mobitel, oblikom ti odgovara jer je pravokutniji. vrhunski display, odlična baterija i top kamere. nemaš se što misliti. nikakav Sony, to zaboravi, on je u ovom svijetu egzotična "biljka" koja zbog toga košta više nego što nudi i tu je konkurencija puno bolja kupovina.

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Imao Sony mobitel, prezadovoljan sam bio istim. Imao je par mušica, ali realno ne prevelikih. Eno ga u ladici, radi još uvijek bez problema. Glavni problem kod Sonyja je što je njihova podrška za Android jako kratka, samo godinu dana ako i toliko. Svoju Xperiju sam koristio 5 godina, možda sam svega par ažuriranja dobio, a zadnje (Android Pie) nisam ni instalirao jer sam vidio da je hrpa ljudi imala problema s time.

 

Sony se niti ne trudi popraviti potencijalne probleme. Na XA seriji FM radio nije radio kako spada. Problem je prijavljen na njihovom forumu milijun puta, javili su se čak i njihovi djelatnici i potvrdili problem, ali totalno su ga ignorirali i nikada popravili. Bilo je još nešto u pitanju, neki banalan problem (ne sjećam se točno što), ali ni to nikada nije bilo popravljeno. Stoga ako traži mobitel s normalnom softverskom podrškom, Sony nije taj kojeg bi trebao gledati. Meni softverska podrška nije bitna, ja ionako ne ažuriram Android jer mi samo bez veze kasnije uspori uređaj.

 

Moj glas ide isto za Samsung jer osim njih, nitko ne nudi sve što tražiš i toliko godina nadogradnji. Samo još Google uz Pixel, ali čujem da im baterija i nije baš nešto. Osim toga, nemaš servisa ovdje nego ga moraš slat van na popravak ako mu se nešto dogodi. Meni je to prevelika boljka da bi kupio takav uređaj.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

A Xperia 1 V?

 

– 643 PPI

– Li-Po 5000 mAh

– IP65/IP68

– 256 GB/512 GB + podrška za microSD

– vrhunska kamera

 

 Na taj sam i mislil, samo sam zaboravio napisat konkretan model. To je odličan smartfon sa odličnom kamerom, i s njim nemre fulat nikak.

 

 

millennial kaže...
nikakav Sony, to zaboravi, on je u ovom svijetu egzotična "biljka" koja zbog toga košta više nego što nudi i tu je konkurencija puno bolja kupovina.

 Sony je možda egzotika, al ak bu ga imal duže vrijeme kod sebe, onda je odabir puno pogodak

E sad, problem je kod predprodaje, kod nas sony teško prolazi kao rabljeni.. Ali ovo je definitvno sigurna kupnja i tu nema iznenađenja, mob jako puno nudi, o novcima nećemo, zato kaj danas ni jedan smartfon nije jeftin a bolje da ne spominjem ajfone, ne znam kaj točno nude al znam da koštaju astronomski puno.

 

S23U je ok, al opet prije dajem prednost sonyu. Samsung je narodni mob za široke mase, to je nekaj slično kao kupnja golfa u hrvata Generalno ok mob, mislim da sony ima bolji softver za kameru tj algoritme a manual mode je brutalan, preslikan ravno sa rx100 fotića tak da i napredniji foto entuzijasti bi bili zadovoljni s njim.

 

 

ATJLučko kad već imaš svoje kontakte van HR, daj i nama nabavi neke smartfone, sad su blagdani i tak

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2023 18:52 (zvonac).
10 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

Imao Sony mobitel, prezadovoljan sam bio istim. Imao je par mušica, ali realno ne prevelikih. Eno ga u ladici, radi još uvijek bez problema. Glavni problem kod Sonyja je što je njihova podrška za Android jako kratka, samo godinu dana ako i toliko. Svoju Xperiju sam koristio 5 godina, možda sam svega par ažuriranja dobio, a zadnje (Android Pie) nisam ni instalirao jer sam vidio da je hrpa ljudi imala problema s time.

 

Sony se niti ne trudi popraviti potencijalne probleme. Na XA seriji FM radio nije radio kako spada. Problem je prijavljen na njihovom forumu milijun puta, javili su se čak i njihovi djelatnici i potvrdili problem, ali totalno su ga ignorirali i nikada popravili. Bilo je još nešto u pitanju, neki banalan problem (ne sjećam se točno što), ali ni to nikada nije bilo popravljeno. Stoga ako traži mobitel s normalnom softverskom podrškom, Sony nije taj kojeg bi trebao gledati. Meni softverska podrška nije bitna, ja ionako ne ažuriram Android jer mi samo bez veze kasnije uspori uređaj.

 

Moj glas ide isto za Samsung jer osim njih, nitko ne nudi sve što tražiš i toliko godina nadogradnji. Samo još Google uz Pixel, ali čujem da im baterija i nije baš nešto. Osim toga, nemaš servisa ovdje nego ga moraš slat van na popravak ako mu se nešto dogodi. Meni je to prevelika boljka da bi kupio takav uređaj.

 eto upravo to. odlični mobiteli, ali njima taj odjel za mobitele ima toliko mali udio na tržištu da nema šanse da razvoj i ostalo bude na nivou Samsunga ili nekog drugog top 5 brenda. uz to je i podrška unutar zajednice gotovo nepostojeća, usporedbe radi imam Xiaomi redmi star 6-7 godina i dalje izlaze custom ROMovi za njega i mob radi skroz ok.

 

i samo jedan dodatak od serije 13 i Xiaomi nudi podršku kao i Samsung, 4 godine za velike OS nadogradnje (Android) i 5 godina za sigurnosne nadogradnje.

 

zvonac kaže...
Marko :D kaže...

A Xperia 1 V?

 

– 643 PPI

– Li-Po 5000 mAh

– IP65/IP68

– 256 GB/512 GB + podrška za microSD

– vrhunska kamera

 

 Na taj sam i mislil, samo sam zaboravio napisat konkretan model. To je odličan smartfon sa odličnom kamerom, i s njim nemre fulat nikak.

 

 

millennial kaže...
nikakav Sony, to zaboravi, on je u ovom svijetu egzotična "biljka" koja zbog toga košta više nego što nudi i tu je konkurencija puno bolja kupovina.

 Sony je možda egzotika, al ak bu ga imal duže vrijeme kod sebe, onda je odabir puno pogodak

E sad, problem je kod predprodaje, kod nas sony teško prolazi kao rabljeni.. Ali ovo je definitvno sigurna kupnja i tu nema iznenađenja, mob jako puno nudi, o novcima nećemo, zato kaj danas ni jedan smartfon nije jeftin a bolje da ne spominjem ajfone, ne znam kaj točno nude al znam da koštaju astronomski puno.

 

S23U je ok, al opet prije dajem prednost sonyu. Samsung je narodni mob za široke mase, to je nekaj slično kao kupnja golfa u hrvata Generalno ok mob, mislim da sony ima bolji softver za kameru tj algoritme a manual mode je brutalan, preslikan ravno sa rx100 fotića tak da i napredniji foto entuzijasti bi bili zadovoljni s njim.

 

 

ATJLučko kad već imaš svoje kontakte van HR, daj i nama nabavi neke smartfone, sad su blagdani i tak

 e pa sad, ne bi baš rekao da je S23U ekvivalent golfu, po meni je to prije nekakav skuplji Audi model. koliko ljudi poznaješ da ima S23U? pretpostavljam ne previše, ja ih mogu na prste jedne ruke nabrojati. Vanila verzija S23 ok, može proći kao golf, ali ovaj top model ne bi rekao. Kolegi kamera nije prioritet, a i da je moroa bi biti napredniji fotograf da bi koristio prednosti Sonya, za point and shoot što većina radi je tu Samsung bolji.

 

Jesi li imao S23U? Meni je to ove godine jedan od najboljih mobitela i jedino što meni ne odgovara je njegov dizajn, a kolega je baš istaknuo da mu odgovara takav dizajn.

 

tko je kod t-coma sad je bio u ponudi, ne znam ima li ih još, za 25 eura mjesečno + pretplata.

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

I da napomenem vezano za Sony; problem s FM radiom su riješili—tako da su od verzije Android Pie (9.0) izbacili FM radio. Iz istog razloga više niti jedna Xperia ne dolazi s podrškom za isti. Unatoč tome što svaka ima 3.5mm utor za slušalice. Imaju jednu grdu naviku, a to je kada nešto ne funkcionira prije će to izbaciti nego popraviti da radi kako spada. No razumijem tu odluku, jer kao što si i sam rekao, premali su oni igrač u svijetu da bi ulagali puno u softver. Možda u Japanu, na domaćem tržištu tih problema nemaju, ali svugdje u svijetu itekako imaju.

 

Meni je samo žao vidjeti kojim su putem krenuli jer ionako nedostaje alternative kinezima u segmentu pametnih telefona. Za razliku od LG mobitela s kojima sam imao jako, jako loša iskustva; Sony je i bez softverske podrške bio miljama bolji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 0:01 (Marko :D).
10 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Marko :D kaže...

I da napomenem vezano za Sony; problem s FM radiom su riješili—tako da su od verzije Android Pie (9.0) izbacili FM radio. Iz istog razloga više niti jedna Xperia ne dolazi s podrškom za isti. Unatoč tome što svaka ima 3.5mm utor za slušalice. Imaju jednu grdu naviku, a to je kada nešto ne funkcionira prije će to izbaciti nego popraviti da radi kako spada. No razumijem tu odluku, jer kao što si i sam rekao, premali su oni igrač u svijetu da bi ulagali puno u softver. Možda u Japanu, na domaćem tržištu tih problema nemaju, ali svugdje u svijetu itekako imaju.

 

Meni je samo žao vidjeti kojim su putem krenuli jer ionako nedostaje alternative kinezima u segmentu pametnih telefona. Za razliku od LG mobitela s kojima sam imao jako, jako loša iskustva; Sony je i bez softverske podrške bio miljama bolji.

 nadasve odlično riješenje 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kinezi pripremaju (  Micro Four Thirds) 4/3 senzore za smartfone, e to će biti revolucija, samo me zanima kak bu uspjeli to skucat u tak malo kućište.

Ogroman korak je napravljen ubacivanjem 1" senzora, ali 4/3

https://ymcinema.com/2023/12/26/are-you-ready-for-smartphones-with-micro-four-thirds-sensors/

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 13:49 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice