Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.296
|
čitano: 1.480.178
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Chriss kaže...
ocean77 kaže...

 

Ovo je valjda prvi puta da gledam neki mobitel da mu video izgleda bolje nego na iPhoneu.

 

Steta sto je za fotke koristio samo Leica Authentic jer u Vibrant sve ovo sto prigovara nebi imao sto prigovarati.

 

 

Jesi možda provjeravao problem s mikrofonom odnosno šuštanje i na najmanji povjetarac?

Toliko su uložili u sustav kamera i video im je dobar al zvuk odnosno nekakav noise canceling su zanemarili...

Jel se to popravilo softverom ili je sve po starom?

 

 

Nisam za sada jos snimao nista u takvim uvjetima ali cu obratiti paznju ako budem.

 

Nego, jel baš tolika razlika u kamerama S23 Ultra i 13 Ultra?

Odnosno u kakvim uvjetima, u kakvoj fotografiji, preferencijama Samsung podbacuje odnosno Xiaomi briljira?

Pitam jer me brine softver, ne toliko radi standardnih mušica i samog sučelja nego se radi o tome da sa Samsungom(trenutno vozim S20FE i ne razmišljam o tome da bi mogao izgubiti podatke prilikom ažuriranja, što se prijatelju na Xiaomi-u dogodilo, naravno, može se i Samsungu desit al oni više paze na te stvari npr., dok Xiaomi žuri sa tim stvarima a onda još eu rom, global,...

 

Tako da sad imam trojbu :) između Xiaomi 13 Ultre, Samsung S23 Ultre i Honor Magic 5 Pro-a...

 

Honor je možda najviše u igri jer vidim da dosta paze na oči, viši PWM i opcija za čuvanje očiju...

Znaju me zezati oči(posebno kad naglo iza buđenja, mraka,... čačkam po mobu)pa zato razmišljam o tome.

 

Samo ne znam na kakvoj su razini njegove kamere.

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mene je isto brinuo MIUI ali nemam nikakvih problema, sve radi kako treba.

SOT je kao i na S23U, vrhunski i općenito iskustvo koristenja mobitela je podjednako na oba.

S23U je nesto glasnija na slusalici i to je jedina prednost koju sam primjetio.

 

Što se kamere tice, meni je U13 bolja u svim aspektima osim selfie kamere koju upalim rijetko.

Vec iz hardvera je vidljivo da je Xiaomi pristupio ovoj kameri daleko ozbiljnije.

Glavna ima veliki 1 inch senzor, ostale 3 imaju identican senzor da IQ bude sto ujednaceniji a dodatno se za to pobrinula i Leica sa optikom i algoritmom kao i tuningom boja.

Samsung ima sve vulgaris, uzeli su neki svoj random senzor, kao i ostale, ubacili 10X kao marketing za ljude koji se pale na velike brojke i sve skupa zacinili uzasnim algoritmom...sve kontra onog sto ja zelim.

Ako uzmes S23U, prati telegram grupe, nadji najbolji Gcam i imat ces pristojnu kameru.

Isto imaš i za U13, Gcam ju moze još dodatno podici ali stock mu je po mojem mišljenju bolji od Samsunga.

Općenito je kamera na U13 svestranija...imas 0.6, 1, 2, 3, 5, 10X i u cijelom tom rasponu je odlican.

S23U ima izmedu 3-10X rupu i tu je slabija a bolja je od 10X pa navise a to mi rijetko treba.

Meni se posebno sviđa na U13 ova 75mm (3X) f/1.8...odlicna za portrete i ima fini bokeh... relativno velik senzor i mali otvor blende stvore fini DOF.

 

Kad sve sumiram ovo ne znaci nuzno da je svakome bitno pa se ogradujem od preporuka...za ono sto meni treba U13 je mob iz snova.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 14:28 (ocean77).
 
2 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Mene je isto brinuo MIUI ali nemam nikakvih problema, sve radi kako treba.

SOT je kao i na S23U, vrhunski i općenito iskustvo koristenja mobitela je podjednako na oba.

S23U je nesto glasnija na slusalici i to je jedina prednost koju sam primjetio.

 

Što se kamere tice, meni je U13 bolja u svim aspektima osim selfie kamere koju upalim rijetko.

Vec iz hardvera je vidljivo da je Xiaomi pristupio ovoj kameri daleko ozbiljnije.

Glavna ima veliki 1 inch senzor, ostale 3 imaju identican senzor da IQ bude sto ujednaceniji a dodatno se za to pobrinula i Leica sa optikom i algoritmom kao i tuningom boja.

Samsung ima sve vulgaris, uzeli su neki svoj random senzor, kao i ostale, ubacili 10X kao marketing za ljude koji se pale na velike brojke i sve skupa zacinili uzasnim algoritmom...sve kontra onog sto ja zelim.

Ako uzmes S23U, prati telegram grupe, nadji najbolji Gcam i imat ces pristojnu kameru.

Isto imaš i za U13, Gcam ju moze još dodatno podici ali stock mu je po mojem mišljenju bolji od Samsunga.

Općenito je kamera na U13 svestranija...imas 0.6, 1, 2, 3, 5, 10X i u cijelom tom rasponu je odlican.

S23U ima izmedu 3-10X rupu i tu je slabija a bolja je od 10X pa navise a to mi rijetko treba.

Meni se posebno sviđa na U13 ova 75mm (3X) f/1.8...odlicna za portrete i ima fini bokeh... relativno velik senzor i mali otvor blende stvore fini DOF.

 

Kad sve sumiram ovo ne znaci nuzno da je svakome bitno pa se ogradujem od preporuka...za ono sto meni treba U13 je mob iz snova.

 

E hvala ti puno na opširnom i korisnom odgovoru :)

Gurnuo si me prema Xiaomi-u svakako  😀

 

Jesi uzeo sa kineskim rom-om pa sam rješavao ili?

 

I jel ti sa trading-a stigao tvornički zapakiran ili su ga otvarali?

Meni su rekli prije godinu-dvije da otvaraju sve radi grešaka bez obzira čačkaju li po rom-u ili ne.

 

 

Btw. Si možda probao Honor Magic 5 Pro?

Kakav je on u usporedbi?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Chriss kaže...
ocean77 kaže...

Mene je isto brinuo MIUI ali nemam nikakvih problema, sve radi kako treba.

SOT je kao i na S23U, vrhunski i općenito iskustvo koristenja mobitela je podjednako na oba.

S23U je nesto glasnija na slusalici i to je jedina prednost koju sam primjetio.

 

Što se kamere tice, meni je U13 bolja u svim aspektima osim selfie kamere koju upalim rijetko.

Vec iz hardvera je vidljivo da je Xiaomi pristupio ovoj kameri daleko ozbiljnije.

Glavna ima veliki 1 inch senzor, ostale 3 imaju identican senzor da IQ bude sto ujednaceniji a dodatno se za to pobrinula i Leica sa optikom i algoritmom kao i tuningom boja.

Samsung ima sve vulgaris, uzeli su neki svoj random senzor, kao i ostale, ubacili 10X kao marketing za ljude koji se pale na velike brojke i sve skupa zacinili uzasnim algoritmom...sve kontra onog sto ja zelim.

Ako uzmes S23U, prati telegram grupe, nadji najbolji Gcam i imat ces pristojnu kameru.

Isto imaš i za U13, Gcam ju moze još dodatno podici ali stock mu je po mojem mišljenju bolji od Samsunga.

Općenito je kamera na U13 svestranija...imas 0.6, 1, 2, 3, 5, 10X i u cijelom tom rasponu je odlican.

S23U ima izmedu 3-10X rupu i tu je slabija a bolja je od 10X pa navise a to mi rijetko treba.

Meni se posebno sviđa na U13 ova 75mm (3X) f/1.8...odlicna za portrete i ima fini bokeh... relativno velik senzor i mali otvor blende stvore fini DOF.

 

Kad sve sumiram ovo ne znaci nuzno da je svakome bitno pa se ogradujem od preporuka...za ono sto meni treba U13 je mob iz snova.

 

E hvala ti puno na opširnom i korisnom odgovoru :)

Gurnuo si me prema Xiaomi-u svakako  😀

 

Jesi uzeo sa kineskim rom-om pa sam rješavao ili?

 

I jel ti sa trading-a stigao tvornički zapakiran ili su ga otvarali?

Meni su rekli prije godinu-dvije da otvaraju sve radi grešaka bez obzira čačkaju li po rom-u ili ne.

 

 

Btw. Si možda probao Honor Magic 5 Pro?

Kakav je on u usporedbi?

 Naručio je sa EU Romom, tako da mu je došao otpakiran. 

Nije probao honora :)

10 mjeseci
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Što kažete na novi Xiaomi 14 Pro? Meni se čini da bi mogao zamijeniti trenutni mob, ovaj mi je baš po mojim željama. Za sada samo na papiru, ali vidjeti ćemo recenzije.

 

Znači imamo glavni 50MP 1/1.31" senzor koji ima varijabilnu blendu (otvor).

Xiaomi ditched the 1-inch type sensor for the 14 Pro and instead premiers a new sensor dubbed the "Light Hunter 900" with a custom Leica Summilux lens. The sensor is a 50 MP 1/1.31" with 1.2 μm pixel size and 13.5 EV of dynamic range. The custom 23 mm lens has a variable aperture, going from f/1.42 at its widest to f/4.0 when closed. The sensor may be around 44% smaller than the 1-inch type imager of last year's 13 Pro, but this new lens is around 80% brighter, so the overall light-gathering capacity is virtually unchanged.

 

Zatim telefoto 3.2x optički zoom koji ima "floating" AF što znači da se može koristiti za fotografiju udaljenosti od svega 10cm. Nešto što je izostalo na 13 Ultra modelu.

Then there's the 75 mm f/2.0 telephoto camera with floating auto focus elements, seemingly lifted straight from last year's Xiaomi 13 Pro, capable of 10 cm closeup photography. It will capture 40 MP regular photos and 50 MP portrait mode images.

 

I za kraj tu je Ultrawide kamera koja ima mogućnost makro fotografiranja, ali ovaj put kvalitetniji senzor od uobičajenih 2-5MP koje je Xiaomi koristio ranije.

The third camera is a 50 MP f/2.2 14 mm ultrawide snapper with 5 cm macro capabilities.

 

Za ljubitelje selfiea tu je napokon 4k@60 sa izvrsnom stabilizacijom (vidio sam par snimaka i impresivne su)

 

https://www.gsmarena.com/the_xiaomi_14_and_14_pro_are_here_with_new_design_and_main_leica_cameras-news-60378.php

https://www.gsmarena.com/xiaomi_14_pro-12643.php

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Hvala na informaciji, skinuo sam apk, i gledam po tom Telegramu koji me izluduje Matteo xml i lib i ne mogu ih naci uopce

 

edit: poslao mi neki lik na telegramu oboje, i uspio ih stavit u apk

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 9:04 (JuXo).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
millennial kaže...

Što kažete na novi Xiaomi 14 Pro? Meni se čini da bi mogao zamijeniti trenutni mob, ovaj mi je baš po mojim željama. Za sada samo na papiru, ali vidjeti ćemo recenzije.

 

Znači imamo glavni 50MP 1/1.31" senzor koji ima varijabilnu blendu (otvor).

Xiaomi ditched the 1-inch type sensor for the 14 Pro and instead premiers a new sensor dubbed the "Light Hunter 900" with a custom Leica Summilux lens. The sensor is a 50 MP 1/1.31" with 1.2 μm pixel size and 13.5 EV of dynamic range. The custom 23 mm lens has a variable aperture, going from f/1.42 at its widest to f/4.0 when closed. The sensor may be around 44% smaller than the 1-inch type imager of last year's 13 Pro, but this new lens is around 80% brighter, so the overall light-gathering capacity is virtually unchanged.

 

Zatim telefoto 3.2x optički zoom koji ima "floating" AF što znači da se može koristiti za fotografiju udaljenosti od svega 10cm. Nešto što je izostalo na 13 Ultra modelu.

Then there's the 75 mm f/2.0 telephoto camera with floating auto focus elements, seemingly lifted straight from last year's Xiaomi 13 Pro, capable of 10 cm closeup photography. It will capture 40 MP regular photos and 50 MP portrait mode images.

 

I za kraj tu je Ultrawide kamera koja ima mogućnost makro fotografiranja, ali ovaj put kvalitetniji senzor od uobičajenih 2-5MP koje je Xiaomi koristio ranije.

The third camera is a 50 MP f/2.2 14 mm ultrawide snapper with 5 cm macro capabilities.

 

Za ljubitelje selfiea tu je napokon 4k@60 sa izvrsnom stabilizacijom (vidio sam par snimaka i impresivne su)

 

https://www.gsmarena.com/the_xiaomi_14_and_14_pro_are_here_with_new_design_and_main_leica_cameras-news-60378.php

https://www.gsmarena.com/xiaomi_14_pro-12643.php

 Mene je obicna 14ica zaintrigirala, manji mob, jednaka snaga, slicne kamere. Mislim da bi mogao iduce 3 godine s njime bez problema.

10 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
Mislim da bi mogao iduce 3 godine s njime bez problema.

 da mi je to vidjeti 

11 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Trebam savjet ekipa,jel se isplati davati 1329€ (256GB),1579€ (512GB) za S23 Ultra?

Prioritet mi je iskljucivo kamera,ali ni ostale spec ne otpadaju (nebi htjeo da mi krene tel stekati ko lud nakon1-2 god)

Gledam svi govorite za Gcam,imam ga na RN7 sa astrography i light painting modom...

Ili da'l bi ste preporucili Iphone 15 Pro Max ili Pixel 8 Pro mozda?

Cjene su sa mediamarkt,i jos da pitam da li su mobiteli kvalitetniji za kupiti u Njemackoj ili u Bih,ima li kakve razlike tu?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 19:29 (Danyyy).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

imaš na njušci od 900--950E vakuum sa garancijom

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Danyyy kaže...

Trebam savjet ekipa,jel se isplati davati 1329€ (256GB),1579€ (512GB) za S23 Ultra?

Prioritet mi je iskljucivo kamera,ali ni ostale spec ne otpadaju (nebi htjeo da mi krene tel stekati ko lud nakon1-2 god)

Gledam svi govorite za Gcam,imam ga na RN7 sa astrography i light painting modom...

Ili da'l bi ste preporucili Iphone 15 Pro Max ili Pixel 8 Pro mozda?

Cjene su sa mediamarkt,i jos da pitam da li su mobiteli kvalitetniji za kupiti u Njemackoj ili u Bih,ima li kakve razlike tu?

 

 

 

 Kolega ocean je imao s23u iph 14 pro i sad je na xiaomi 13u.

Po njegovom misljenju, a i svemu onome sto je stavljao ovde i meni slao, rekao bi da je s23 ultra mozda najgori kamera flagship u ovoj godini.

Iako nisam fan IOSa, izmedju 15pro max, s23u i pixel 8 pro, isao bi na iphone.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
Danyyy kaže...

Trebam savjet ekipa,jel se isplati davati 1329€ (256GB),1579€ (512GB) za S23 Ultra?

Prioritet mi je iskljucivo kamera,ali ni ostale spec ne otpadaju (nebi htjeo da mi krene tel stekati ko lud nakon1-2 god)

Gledam svi govorite za Gcam,imam ga na RN7 sa astrography i light painting modom...

Ili da'l bi ste preporucili Iphone 15 Pro Max ili Pixel 8 Pro mozda?

Cjene su sa mediamarkt,i jos da pitam da li su mobiteli kvalitetniji za kupiti u Njemackoj ili u Bih,ima li kakve razlike tu?

 

 

 

 Kolega ocean je imao s23u iph 14 pro i sad je na xiaomi 13u.

Po njegovom misljenju, a i svemu onome sto je stavljao ovde i meni slao, rekao bi da je s23 ultra mozda najgori kamera flagship u ovoj godini.

Iako nisam fan IOSa, izmedju 15pro max, s23u i pixel 8 pro, isao bi na iphone.

Koja hrpa glupost...za S23 Ultra. A Ocena je mjerodavan...baljezga zadnjih 6-7 godina ista sranja.

 

S23U ima sve samo ne lošu kameru. Najkompletniji ovogodišnji Android u svim segmentima.

 

Imam 15 pro i Ultru pa znam sto pišem.

 

Za 900 eura na njuškalu bolji mob od Ultre se ne može naći. 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
thebatman kaže...
Danyyy kaže...

Trebam savjet ekipa,jel se isplati davati 1329€ (256GB),1579€ (512GB) za S23 Ultra?

Prioritet mi je iskljucivo kamera,ali ni ostale spec ne otpadaju (nebi htjeo da mi krene tel stekati ko lud nakon1-2 god)

Gledam svi govorite za Gcam,imam ga na RN7 sa astrography i light painting modom...

Ili da'l bi ste preporucili Iphone 15 Pro Max ili Pixel 8 Pro mozda?

Cjene su sa mediamarkt,i jos da pitam da li su mobiteli kvalitetniji za kupiti u Njemackoj ili u Bih,ima li kakve razlike tu?

 

 

 

 Kolega ocean je imao s23u iph 14 pro i sad je na xiaomi 13u.

Po njegovom misljenju, a i svemu onome sto je stavljao ovde i meni slao, rekao bi da je s23 ultra mozda najgori kamera flagship u ovoj godini.

Iako nisam fan IOSa, izmedju 15pro max, s23u i pixel 8 pro, isao bi na iphone.

Koja hrpa glupost...za S23 Ultra. A Ocena je mjerodavan...baljezga zadnjih 6-7 godina ista sranja.

 

S23U ima sve samo ne lošu kameru. Najkompletniji ovogodišnji Android u svim segmentima.

 

Imam 15 pro i Ultru pa znam sto pišem.

 

Za 900 eura na njuškalu bolji mob od Ultre se ne može naći. 

 

 Procitaj jos jednom sto sam napisao.

Niko ne kaze da s23u ima losu kameru, nego da od svih flagshipova ove godine ima najgoru.

Konkretno, ono sto sam se ja igrao s njime, mene nervira koliko mu je shutter spor, iphone npr ima zero shutter lag, pritisnes i instant okida, samsung s23u je daleko od toga.

Druga stvar je da iako ugasis sve ai đinđe minđe on opet "uljepša" sliku po svom, pogotovo kad ljude snimas.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

A kakvi vam se cine pixel 8 pro ili xiaomi 13 pro,sto se tice kvalitete kamere..

Ili mozda neki drugi tel,a da nije urnebesno skup kao S23 i 15 pro max.

Da naglasim jos da mi je i nocna fotografija bitna i astro,posto sam se i sa njom planirao polako zanimati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 11:02 (Danyyy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
R36 kaže...
thebatman kaže...
Danyyy kaže...

Trebam savjet ekipa,jel se isplati davati 1329€ (256GB),1579€ (512GB) za S23 Ultra?

Prioritet mi je iskljucivo kamera,ali ni ostale spec ne otpadaju (nebi htjeo da mi krene tel stekati ko lud nakon1-2 god)

Gledam svi govorite za Gcam,imam ga na RN7 sa astrography i light painting modom...

Ili da'l bi ste preporucili Iphone 15 Pro Max ili Pixel 8 Pro mozda?

Cjene su sa mediamarkt,i jos da pitam da li su mobiteli kvalitetniji za kupiti u Njemackoj ili u Bih,ima li kakve razlike tu?

 

 

 

 Kolega ocean je imao s23u iph 14 pro i sad je na xiaomi 13u.

Po njegovom misljenju, a i svemu onome sto je stavljao ovde i meni slao, rekao bi da je s23 ultra mozda najgori kamera flagship u ovoj godini.

Iako nisam fan IOSa, izmedju 15pro max, s23u i pixel 8 pro, isao bi na iphone.

Koja hrpa glupost...za S23 Ultra. A Ocena je mjerodavan...baljezga zadnjih 6-7 godina ista sranja.

 

S23U ima sve samo ne lošu kameru. Najkompletniji ovogodišnji Android u svim segmentima.

 

Imam 15 pro i Ultru pa znam sto pišem.

 

Za 900 eura na njuškalu bolji mob od Ultre se ne može naći. 

 

 Procitaj jos jednom sto sam napisao.

Niko ne kaze da s23u ima losu kameru, nego da od svih flagshipova ove godine ima najgoru.

Konkretno, ono sto sam se ja igrao s njime, mene nervira koliko mu je shutter spor, iphone npr ima zero shutter lag, pritisnes i instant okida, samsung s23u je daleko od toga.

Druga stvar je da iako ugasis sve ai đinđe minđe on opet "uljepša" sliku po svom, pogotovo kad ljude snimas.

 

 

Ne znam kako vi fotografirate...al meni je isti ako normalno fotografiram. Nisam nikad trebao u 2sek fotografirat 10 slika da mi je bitan shutter.

Kod Samsunga je općenito problem kadrovi u pokretu - pogotovo ako fotografiras djecu ili životinje. Ne ispad uvijek slika u k...ali se zna dogodit.

Da nisam dobio jeftino 15 Pro...teško da bi se vratio na IPhone. Poslije 12,13,14 Pro odem na Ultru i brijem da sam promašio a ono nakon 9mj fenomenalan uređaj.
Čekam S24U ali obavezno mora biti Snapdragon.

 

Pored bilo kojeg Xiaomia uvijek bi kupio prije Ultru. Xiaomi i dan danas ima previše sranja s softwareom da bi se s njim išao zajebavati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Danyyy kaže...

A kakvi vam se cine pixel 8 pro ili xiaomi 13 pro,sto se tice kvalitete kamere..

Ili mozda neki drugi tel,a da nije urnebesno skup kao S23 i 15 pro max.

Da naglasim jos da mi je i nocna fotografija bitna i astro,posto sam se i sa njom planirao polako zanimati.

 Pixel uzmi...ja sam imao 2XL i u ono vrijeme kamera je bila vrh.

 

Koliko vidim i čitam Pixel 8 Pro se pokazao odličan cam mob samo ih jebe baterija.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
Danyyy kaže...

A kakvi vam se cine pixel 8 pro ili xiaomi 13 pro,sto se tice kvalitete kamere..

Ili mozda neki drugi tel,a da nije urnebesno skup kao S23 i 15 pro max.

Da naglasim jos da mi je i nocna fotografija bitna i astro,posto sam se i sa njom planirao polako zanimati.

 Pixel uzmi...ja sam imao 2XL i u ono vrijeme kamera je bila vrh.

 

Koliko vidim i čitam Pixel 8 Pro se pokazao odličan cam mob samo ih jebe baterija.

 +128 gb u baznom modelu, tolike pare za 128gb 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni je sve tako i onako na Cloudu...pogotovo slike i videa.

 

2-3 eura mjesečno za 200GB zanemarivo.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dok si imao Ultru jesi li uključio ovu opciju da izbjegneš shutter lag? Ili je i s ovime bio isti problem. Ja sam user vulgaris pa nemam pojma o tome, meni izgleda ok
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Danyyy kaže...

Trebam savjet ekipa,jel se isplati davati 1329€ (256GB),1579€ (512GB) za S23 Ultra?

Prioritet mi je iskljucivo kamera,ali ni ostale spec ne otpadaju (nebi htjeo da mi krene tel stekati ko lud nakon1-2 god)

Gledam svi govorite za Gcam,imam ga na RN7 sa astrography i light painting modom...

Ili da'l bi ste preporucili Iphone 15 Pro Max ili Pixel 8 Pro mozda?

Cjene su sa mediamarkt,i jos da pitam da li su mobiteli kvalitetniji za kupiti u Njemackoj ili u Bih,ima li kakve razlike tu?

 

 

 

 

Ako ti ne smeta iOS i prioritet su ti fotke ljudi od ovoga sto si nabrijao sa iPhoneom ces dobiti najslicnije iskustvo fotkanja kao sa pravim foticem a sa S23U dijametralno suprotno, a mislim da je i Pixel slican S23U po tom pitanju...Pixel jedino nisam imao pa ne mogu detaljnije reci.

Dugorocno ces sa iPhoneom opcenito imati mobitel koji ima dugu SW podrsku i gladak rad.

Da nisi napisao kameru kao najbitniji prioritet onda bi svakako preporucio i S23U jer je po svemu ostalom odlicna.

 

Kamera i poimanje dobrog IQ je nesto sto svi imamo drugacije, nekome je i S23U kamera vrhunska i prezadovoljan je fotkama a meni se ne svida...GSM Arena je imala nedavno long term review i tamo je u testu napisano za kameru ono sto R36 naziva mojim baljezganjem a ja sam te stvari pisao jako puno prije tog reviewa...

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s23_ultra_long_term-review-2626p4.php

 

U ove tri usporedne fotke je sadrzano manje vise sve sto mi se nije sviđalo na S23U kameri...

Ovi losiji primjeri su stock cam a bolji gcam...uzasno los algoritam na stock cam a tek skuzis koliko je los kada stavis side by side sa gcam.

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/608wNw6081

 

Uglavnom, moja preporuka za kamere od ovoga sto si nabrojao bi isla...

 

1.iPhone 15 PRO

2.Pixel 8 PRO

3.Galaxy S23 Ultra 

 

Ili ako nemas problem sa kupnjom van EU imas i neke alternative...Vivo, Oppo, Xiaomi...

Ja sam konkretno isao na Xiaomi 13 Ultra sa EU romom, nikakvih problema sa SW, radi Gpay, bankovne app...

Kamera mu je dosta bolja od one na S23U i nudi najbliže iskustvo pravog fotica, posebno ako uzmes i camera grip sa pravim okidacem.

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/9m56G9C17i

 

Ovdje je desetak fotki sto sam stavio u svoju Flickr galeriju pa otprilike mozes vidjeti kako izgleda IQ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 14:35 (ocean77).
10 mjeseci
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni osobno je S23U top mobitel, ali dvije stvari su me odbile od njega.

 

1. dizajn, jednostavno ne mogu progutati taj nezgrapni uglati oblik, ne leži mi u ruci, a ni na stolu 

2. kamere su odlične, ali obrada fotografija nije, jako često radi over sharpening i to na malo 6-7" displayu izgleda dobro i atraktivno, ali kad ih otvorim na monitoru onda je to loše, drveća izgledaju kao da ih je netko obrezao škarama, kao i sve ostalo. Tu nije konzistentan, nekada je fotka ok, ali češće nije.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imao sam zadnjih par dana s23 obicni i xiaomi 13t

Pa evo male usporedbe koga zanima.

 

 

Stock low light night mode

s23

https://flic.kr/p/2pifjEr

13t

https://flic.kr/p/2pieMK4

 

 

Gcam

s23

https://flic.kr/p/2pifjEw

13t

https://flic.kr/p/2pifkMM

 

 

 

Dan stock

s23

https://flic.kr/p/2pidDad

13t

https://flic.kr/p/2pifYKf

 

 

Garaža

s23

https://flic.kr/p/2pi98dD

13t

https://flic.kr/p/2pieKkQ

 

Moja neka analiza bazirana na par dana igranja je: xiaomi je napravio jeben posao sa 13t, glavna kamera ima bolje detalje i kontrolu buke od samsunga, u svim uvjetima. Uw kamera je identicna gotovo, Samsung ima 3x.

Ipak cu za sada ostat na s23 jer je kompaktniji telefon, ali bas dobar posao xiaomi.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
struja1911 kaže...
Dok si imao Ultru jesi li uključio ovu opciju da izbjegneš shutter lag? Ili je i s ovime bio isti problem. Ja sam user vulgaris pa nemam pojma o tome, meni izgleda ok

 tako je, imaš tamo više opcija, a s android14 je došla i opcija podešavanja naknadne obrade slike, tako da se lako riješi i preagresivna obrada i shutter lag

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nisam nista vise isprobavao, gotov sam sa Samsungom neko vrijeme, moraju iz temelja promjeniti algoritme (Xiaomi i Apple rade to dobro) da bi meni bili interesantni.

Pohvalno je ako su stavili opciju SW redukcije naknadne obrade ali meni i dalje njihov IQ nije zadovoljavajuci.

Nekome tko nije nikada koristio prave fotice (mladje generacije uglavnom) i ne zna kako izgleda dobar IQ vjerujem da je Samsung IQ njima ok ali meni Apple i Xiaomi imaju vise taj "real camera IQ".

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ocean77
Koju verziju gcama imas na s23 ultra, agc,mgc,sgcam ili nesto cetvrto? Koji config,lib...ja sam ih probao sigurno 30 i niti jedna nije bolja od stock. Zanimaju me portretne fotografije, zelim dobiti fotku sto blizu stilu pixel 7 pro(kojeg sam imao prije s23u) Trazim i dalje pa bih bio zahvalan ako mozes postat ovdje ili na pm. Hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 18:04 (marinho25).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
marinho25 kaže...
Ocean77
Koju verziju gcama imas na s23 ultra, agc,mgc,sgcam ili nesto cetvrto? Koji config,lib...ja sam ih probao sigurno 30 i niti jedna nije bolja od stock. Zanimaju me portretne fotografije, zelim dobiti fotku sto blizu stilu pixel 7 pro(kojeg sam imao prije s23u) Trazim i dalje pa bih bio zahvalan ako mozes postat ovdje ili na pm. Hvala ti

 

 

Ljetos sam imao S23U, prodao ga pa vise je znam koji Gcam sam imao.

Skini telegram, odi na S23 Ultra Gcam grupu i tamo ces naci najvise informacija sto je trenutno najbolje.

Meni je Gcam znacajno podigao kameru u odnosu na stock.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Video je odličan na xperia 1 v, a bome i foto.. Stvarno, sony radi odličan posao..

Da me ne dira omjer ekrana kod sonya, bez razmišaljanja bih ga kupio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Imao sam zadnjih par dana s23 obicni i xiaomi 13t

Pa evo male usporedbe koga zanima.

 

 

Stock low light night mode

s23

https://flic.kr/p/2pifjEr

13t

https://flic.kr/p/2pieMK4

 

 

Gcam

s23

https://flic.kr/p/2pifjEw

13t

https://flic.kr/p/2pifkMM

 

 

 

Dan stock

s23

https://flic.kr/p/2pidDad

13t

https://flic.kr/p/2pifYKf

 

 

Garaža

s23

https://flic.kr/p/2pi98dD

13t

https://flic.kr/p/2pieKkQ

 

Moja neka analiza bazirana na par dana igranja je: xiaomi je napravio jeben posao sa 13t, glavna kamera ima bolje detalje i kontrolu buke od samsunga, u svim uvjetima. Uw kamera je identicna gotovo, Samsung ima 3x.

Ipak cu za sada ostat na s23 jer je kompaktniji telefon, ali bas dobar posao xiaomi.

 

Thx na usporedbi. Ja bih samo dodao da je tu više stvar da je Samsung napravio loš posao i to primarno sa post-processingom (konkretno sa sharpning filterom), nego što je Xiaomi napravio dobar posao.

Vidim da i ti na Samsungu imaš uključen taj filter za softversko izoštravanje slike na najjačoj postavki... Savjet svima: isključite to smeće od postavke (Camera Assistant -> Picture softening -> High. Zvuči kontra-intuitivno jer i je, ali High opcija isključuje sharpening filter) i dobit ćete puno prirodniju sliku. Izgledat će odlično, kao što i na Xiaomiju izgleda. Barem kada govorimo o daylight fotografiji...

 

To je upravo i druga stvar koju želim spomenuti - prema ovim tvojim slikama Xiaomi nema bolje detalje u "stock low light night mode"-u.

Kontrolu buke - da, ali baš zato gubi detalje kad nema dovoljno svjetla.

 

xiaomi xiaomi
samsung samsung
11 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Za koji bi ste tel rekli da daje najbolje fotografske rezultate/kvalitetu?

Sto se tice danjske,i nocne fotografije.

S23 Ultra,Mi 13 ultra,Pixel 8 Pro ili neki od Huaweia?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pixel za fotografiju.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice