YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

poruka: 41
|
čitano: 21.030
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao".
10 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Pa dokle vise tog terora?!
Da mi se gkedaju reklame gledao bi htv i rtl.
Pa ja kad vidim da mi nesto iskoci od proizvoda odma zamrzim proizvod. Tako sam i zamrzio vodu i pivo pa samo pijem 40%tni jer ga je zabranjeno reklamirati.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
Meni za sad funkcionira metoda da brišem u UBlocku onaj cash neki, ali sam primijetio da kad hoću otvoriti novi video u novom tabu, ta stranica je skroz crna. Znači, mogu imati istovjetno otvoren samo jedan youtube prozor.
 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

Pa upravo to. Ja sam zbog tih prokletih reklama zamrzio Wolt i Glovo. Ciljano ne naručujem preko njih hranu samo i isključivo zbog toga što znam koliko mi nesreće i uzrujavanja donose dok vozim auto i tipkam da skipam reklamu. Neću napravit sudar zbog tipakanja na WA nego jer moram skipati proklete reklame, to je postalo bolesno.

Na kraju rade kontraefekt - plate googleu reklamu, potroše novac a ja ih kao potrošač ignoriram. 

 

Znam da je utopija i da se nesto tako nece nikada desiti ali bilo bi fora da se mi kao zajednica "dignemo" i da se napravi "crna lista" oglašivača. To bi funcioniralo na nacin da postoji univerzalna web str gdje bi se pod svaku državu mogao dobiti uvid u one oglašivače koji najviše teroriziraju korisnike YT-a. 
Cilj te liste bio bi da zajednica počinje svjesno ignorirati p/bojkotirati njihove usluge i proizvode koje reklamiraju čime bi se oglašivače natjeralo da dva put razmisle hoce li placati YT-u da nama korisnicima nameću svoje proizvode kroz reklame. Vidiš da je opet Wolt na 1. mjestu - OP, evo ti ignore. 

 

Sve sto se sada desava stvar je pohlepe. Koliko god ne podržavao Netflixovu bolesnu feminističku politiku "žena je jača od muškarca i "sirena mora biti tamnoputa ili kineskinja zbog politicke korektnosti" ipak taj Netflix uloži novac u glumce, redatelje, snimatelje... to su ljudi koji primaju plaču za sadržaj koji gledamo. Od 13€ koje dam Netflixu znam da ode 6-8€ na produkciju i plaču. Kad netko da 13€ za YT Premium onaj ko snima sadržaj dobije od tog kolača možda 2-3€ po korisniku... YT ovdje ima preveliku maržu i preveliku cijenu pretplate. Da YT kao servis vrijedi ekvivalentno kao Netflix onda mi kao korisnici ne bi imali besplatni pristup YT sa reklamama nego bi uvjetovali kupnju povoljnije pretplate sa reklamama. 

 

Ne mozes od mene ocekivati da cu ti dati isti novac na mjesec da bi gledao turtorial kako ubiti glavnog bossa u Super Mariu... jednostavno vrijednost sadržaja na YT je bitno manja od one na Netflixu jer nije isto pogledati jednu epizodu omiljenog sitcoma koji kosta milijune a s druge strane gledati prežderavanje debelog sremca koji nije na platnoj listi YT-a i koji je najobicniji amaterski snimatelj...

Youtube stvaratelju sadržaja daje bitno manji postotak love nego sto se priljeva glumcima na Netflixu/Primeu/HBO-u i to je i logicno s obzirom da su - amateri. I onda da pretplata bude znatno povoljnija na YT, ne; oni traže isto ili više novaca. 

 

Ako YT-eri nisu propali prije 3 god kada nije bilo Premiuma i toliko reklama - nece propasti ni danas. Imaš sponzore, reklamiraš u sklopu videa carvertical, VPN , imaš donacije kod live streama... uzevši u obzir da si amater a ne profesionalni glumac na mjesečnoj plači - od mene ne zaslužješ taj novac.

 

Ako YT pretplata košta 13€/mj onda bi Netflix trebao koštati 50€/mj

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 13:50 (Animator).
22 mjeseca
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Baš siluju reklame, stavim youtube na whitelistu u ublock i opet moram čekati nekih par sekundi da se stranica otvori, i nakon toga još 20 sekundi koliko traju reklame (plus još iskoči usred gledanja na što sam alergičan), meni dovoljan razlog da stavim stranicu na blacklistu i zauvijek ju zaboravim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 13:38 (Trilogija).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

Pitanje, jel znas na tvu prebacit na neki drugi program dok su reklame? YT je meni izuzetno koristan. Medutim placat ga necu jer tko je ikada ikome platio skupljanje podataka za treniranje modela preko kojeg radi algoritam? Kao korisnik sam morao pristat na to i sa tim nemam problema. Nemam ni sa reklamama, ali video od 25 minuta je imao toliko reklama, dosta njih je scam, mobilna video igrica koja je tesko smece i par proizvoda koji su ok, ali su preskupi i jeftine alternative su dovoljno dobre. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Malo off, ne koristim Xiaomi mobitele no cuo sam kako se korisnici zale na reklame unutra samo OS-a. Je li moguce da i to rade?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
john142 kaže...

Malo off, ne koristim Xiaomi mobitele no cuo sam kako se korisnici zale na reklame unutra samo OS-a. Je li moguce da i to rade?

 Moguče je,a moge se te reklama i ugasiti.

15 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m
cvaja997 kaže...

Pitanje, jel znas na tvu prebacit na neki drugi program dok su reklame? YT je meni izuzetno koristan. Medutim placat ga necu jer tko je ikada ikome platio skupljanje podataka za treniranje modela preko kojeg radi algoritam? Kao korisnik sam morao pristat na to i sa tim nemam problema. Nemam ni sa reklamama, ali video od 25 minuta je imao toliko reklama, dosta njih je scam, mobilna video igrica koja je tesko smece i par proizvoda koji su ok, ali su preskupi i jeftine alternative su dovoljno dobre. 

Ovisi koji os imaš na tv,zna biti komplicirano.

Moguče je reklame blokirai i na razini rutera,ali ne na svim. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 18:20 (zzz).
13 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Brave + uBlock Origin.

 

Još nikada nisam dobio tu poruku.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
YouTubeov novi način borbe protiv adblockera mogao

Ja odem na Gamsgo, Z2u ili slične stranice, nađem si paket koji mi odgovara i trajanjem i cijenom, i platim revolut karticom. Odmah ti pošalju podatke za login, a možeš prijaviti i svoj account u obiteljski paket.

Mislim da sam godinu dana YT platio oko 18 eura, za svoj račun.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: YouTubeov novi način borbe protiv adblockera m

ja koristim normalne zaštite na PC web browseru, a na mobitelu imam one modificirane youtube aplikacije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice