Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

poruka: 59
|
čitano: 15.440
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez".
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Ajar kaže...
notloB kaže...

 ... komentiram loše kuhanje odnosno po zdravlje opasno ...

 eo ti zgode: prije više od desetljeća na coolinariki sam objavio dva recepta (poslije trećega - "sir protiv vrhnja" - su me izbacili, ne objavivši ga; zabavna činjenica: tamo su svi mislili da sam žensko, jer, kao, muški ne kuhaju, osim u hotelima i vrhunskim i nizinskim restoranima i općenito po kućama). slobodno opleti. možda i ne znam kuhati, ali znam jesti 

 Muško sam i često me pitaju - a ti kuhaš? Da, kuham. Ponekad si priuštim neku hranu izvan kuće (pizzu, burger), ali ne jedem po restoranima. Jako cijenim hranu kuhanu doma i hranu koju sam pripremio ja sam. Upoznao sam i žene kojima su kuhinja i kuhanje toliko strani pojmovi, da su si tražile ženika koji će im svakodnevno plaćati hranu vani (jedenje po restoranima) ili jedu onu groznu hranu iz dostave. Iste idu frizeru na pranje kose najkasnije svaka dva dana i sl.

15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Nakon što se odvikneš od šećera, promijeni ti se ukus za hranu. Osjećaš se snažniji i odmorniji. Zadovoljstvo dobiješ od rada na sebi i rezultata. Voće ti postane poput kolača. A junk food ti više nije izvor zadovoljstva, nego na njega gledaš kao na junk, smeće odvratno, nije ti gušt. Smisao života više ne tražiš u nekvalitetnoj smeće-hrani. Želiš biti snažan i hraniti se kvalitetno, a ne slab i nikakav i hraniti se smećem.
Idi i radi nešto korisno!
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Keso kaže...
Nakon što se odvikneš od šećera, promijeni ti se ukus za hranu. Osjećaš se snažniji i odmorniji. Zadovoljstvo dobiješ od rada na sebi i rezultata. Voće ti postane poput kolača. A junk food ti više nije izvor zadovoljstva, nego na njega gledaš kao na junk, smeće odvratno, nije ti gušt. Smisao života više ne tražiš u nekvalitetnoj smeće-hrani. Želiš biti snažan i hraniti se kvalitetno, a ne slab i nikakav i hraniti se smećem.

 Odviknuo sam se od šećera potpuno, da bih mu se nakon nekoliko godina vratio u obliku čokolade koja zapravo više nije čokolada nego šećerna pločica. Jer čokolada i kakao koštaju puno. Kupim i one čolokade koje deklarativno imaju 70+ posto čokolade ili čokoladu za kuhanje.

 

Voće ne možeš jesti u prevelikim količinama jer i ono sadrži šećer.

 Uvijek se sjetim Kruške / Krušlina, koji je tamanio voće prekomjerno, pa je završio u bolnici (https://www.24sata.hr/lifestyle/kruska-zavrsio-u-bolnici-jer-je-jeo-previse-voca-korona-mi-je-vjerojatno-spasila-zivot-749103).

 

"Želiš biti snažan i hraniti se kvalitetno, a ne slab i nikakav i hraniti se smećem." - danas to ovisi o novcu, a tek onda o drugim faktorima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 19:59 (NetkoNegdje).
8 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
NetkoNegdje kaže...

Upoznao sam i žene kojima su kuhinja i kuhanje toliko strani pojmovi, da su si tražile ženika koji će im svakodnevno plaćati hranu vani (jedenje po restoranima) ili jedu onu groznu hranu iz dostave. Iste idu frizeru na pranje kose najkasnije svaka dva dana i sl.

 

Takva nebu v moje hize. S prehranom se nemere zajebavati.

Svoju sam prvih mjesec dana, kad je potpisala da igra za moj klub, uputio mojoj baki na Spetsnaz kurs kuhanja, slasticarstva i baratanja kucanskim orudjima. Morala je nositi biljeznicu i zapisati esencijalne recepte.

Danas su mi djeca zahvalna za taj potez.

15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
I onda navršiš 65, odlučiš se kvalitetno i pametnije hraniti, vježbati, i sa 71 godinom ovako kažeš dječici o prehrani:
https://m.youtube.com/watch?v=hxYnviVjWEg
Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Onaj sportaš youtuber, Chris Heria. Nagovorili su ga da jedan dan jede junk food. To mu je bilo odvratno i osjećao se bolesno i napuhano. Da to jedeš desetljećima naravno da bi se razbolio, pio tablete protiv tlaka, dijabetesa i razmišljao kako ćeš kratko živjeti pa se tješiš sa još više junk fooda. Umjesto da napraviš ono što još nikad nisi. Ako želiš postići nešto što ti nikad nije pošlo za rukom, moraš raditi stvari koje nikad nisi radio.
Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Sol i šećer su loše navike. Soli još treba malo dodavati biljnoj hrani, jer sol nije začin nego fiziološka potreba, posebice za biljoždere (ali ne više od 2 g, dakle manje od žličice na dan). Šećer je droga. Vjerovali ili ne, otkako mi je supruga umrla prije 16 godina nisam kupio ni 1 kg šećera, a šećer koji sam imao u zalihi poklonio sam susjedi. Istina, tu i tamo pojedem čokoladu, u slastičarni ili u gostima koji kolač; šećera ima i u "gorkom" pelinkovcu. Pijem čaj i kavu bez šećera, a kad se zaželim nečeg slakog jedem med. Med je izvrstan s jogurtom ili kokosovim mlijekom. Dobar je i s prženom pšenicom. Kad čovjek usvoji zdrave navike u životu, posebice u prehrani, otkrije sasvim nove okuse, nov način uživanja u hrani. O zdravlju da i ne govorimo. Meni naprosto ne vjeruju da u 72. godini života imam normalan tlak (120/80) i normalnu razinu šećera u krvi (5,5). Da čovjek s godinama postaje malo tromiji, to je normalno, ali da mora živjeti zbog nebrige za svoje zdravlje kao invalid...  e, pa ne mora. 

 
9 0 hvala 0
2 godine
online
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Evo mog ručka danas, ništa nisam kuhao, nije mi se dalo jer sam sam danas.

 

Konzerva crvenog graha, sastojci: voda, sol, kuhani crveni grah, askorbinska kiselina (vitamin C), 400g

manja konzerva tune u salamuri, ocijeđena 80g

pomidor domaći iz vrta, ljubičasti luk glavica iz vrta, mlada paprika roga, feferoni ljuti 3 komada i 3 neljuta sve iz vrta

3 režnja češnjaka i jedan mladi luk

maslinovo ulje ekstradjevičansko, bučino ulje, malo jabučnog octa i pola ocijeđenog limuna

malo izribanog đumbira, kumin i sjeme korijandera u prahu, papar, malo soli

 

Pojeo sam polovicu, više nisam mogao, ne znam čega fali, svih vrsta bjelančevina, kvalitetnih masti, vlakana, vitamina, minerala i ok količina ugljikohidrata a šporet nisam ni taknuo.

Možda sam mogao dodati još zelenila, imam korijandera i peršina u listu ili koji list rukole.

 

slika u prilogu

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 16:16 (notloB).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Jelo izgleda odlično a vjerujem i jako ukusno, svaka čast. Osobno bih to razdijelio na 2 dijela, polovicu spremio za poslije a u polovicu dodao 3 jaja bilo kako pripremljena (na oko, kuhana ili kajgana) da pojačamo proteine.
Idi i radi nešto korisno!
2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Keso kaže...
Jelo izgleda odlično a vjerujem i jako ukusno, svaka čast. Osobno bih to razdijelio na 2 dijela, polovicu spremio za poslije a u polovicu dodao 3 jaja bilo kako pripremljena (na oko, kuhana ili kajgana) da pojačamo proteine.

 I napisao sam da sam pojeo polovicu, mislim da pretjeruješ s proteinima, odnosno mislim da su meni sasvim dovoljna dva izvora koja sam stavio u salatu, grah i tunu, niti sam jako fizički aktivan, nisam sportaš niti fizički radnik, imam autoimunu bolest koja mi ne dozvoljava fizičku aktivnost kakvu bih želio.

 

Sada oko 7:30 ću pojesti još jogurt i mandarinu, možda prekasno ali sam i prekasno ručao... i to je to za danas što se hrane tiče, inače ne jedem ništa do ručka, jednostavno nisam gladan u jutro, popijem prije čaj ili kavu, bez šećera.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 19:00 (notloB).
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila

 .

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 10:38 (NetkoNegdje).
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
danen kaže...

Sol i šećer su loše navike. Soli još treba malo dodavati biljnoj hrani, jer sol nije začin nego fiziološka potreba, posebice za biljoždere (ali ne više od 2 g, dakle manje od žličice na dan). Šećer je droga. Vjerovali ili ne, otkako mi je supruga umrla prije 16 godina nisam kupio ni 1 kg šećera, a šećer koji sam imao u zalihi poklonio sam susjedi. Istina, tu i tamo pojedem čokoladu, u slastičarni ili u gostima koji kolač; šećera ima i u "gorkom" pelinkovcu. Pijem čaj i kavu bez šećera, a kad se zaželim nečeg slakog jedem med. Med je izvrstan s jogurtom ili kokosovim mlijekom. Dobar je i s prženom pšenicom. Kad čovjek usvoji zdrave navike u životu, posebice u prehrani, otkrije sasvim nove okuse, nov način uživanja u hrani. O zdravlju da i ne govorimo. Meni naprosto ne vjeruju da u 72. godini života imam normalan tlak (120/80) i normalnu razinu šećera u krvi (5,5). Da čovjek s godinama postaje malo tromiji, to je normalno, ali da mora živjeti zbog nebrige za svoje zdravlje kao invalid...  e, pa ne mora. 

 Šećera ima u industrijskoj hrani koliko hoćeš i ne možeš ga izbjeći.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/znate-li-da-secera-ima-u-cajnoj-kobasici-i-cipsu-otkrivamo-koliko-su-slatki-proizvodi-koje-konzumiramo-1516071

 

 

2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila

 Očajnu kobasicu i čips iz naslova tog članka ionako treba izbjegavati a ukoliko se jedu industrijski prerađeni proizvodi uputno je čitati deklaracije odnosno sastav proizvoda jer nije isto npr. šećer u tragovima, manja ili veća količina šećera kao i drugih tvari koje se dodaju u takve proizvode.

16 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Ajar kaže...
notloB kaže...

 ... komentiram loše kuhanje odnosno po zdravlje opasno ...

 eo ti zgode: prije više od desetljeća na coolinariki sam objavio dva recepta (poslije trećega - "sir protiv vrhnja" - su me izbacili, ne objavivši ga; zabavna činjenica: tamo su svi mislili da sam žensko, jer, kao, muški ne kuhaju, osim u hotelima i vrhunskim i nizinskim restoranima i općenito po kućama). slobodno opleti. možda i ne znam kuhati, ali znam jesti 

frende ti bi trebao imat neki vlog di kuhas to sa svojih recepata.

pretpostavljam da imas jos recepata kojih se ne bi posramili ni u redakciji "hrana i vino"

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
2 godine
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
danen kaže...

 Litra ulja stoji 2,4 eura. 

 Litra Zvijezda suncekretovog ulja košta 1,37 €

 

Prodaje se 1,2 L, cijena je 1,64€

https://www.konzum.hr/web/products/zvijezda-suncokretovo-ulje-1-2-l

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
notloB kaže...

 Očajnu kobasicu i čips iz naslova tog članka ionako treba izbjegavati a ukoliko se jedu industrijski prerađeni proizvodi uputno je čitati deklaracije odnosno sastav proizvoda jer nije isto npr. šećer u tragovima, manja ili veća količina šećera kao i drugih tvari koje se dodaju u takve proizvode.

 

Pročitaj članak, a ne samo naslov (kao što to rade čitatelja Indexa). U članku se spominje i druga hrana, a na slici su dani ekvivalenti u kockama šećera, te su na kraju kratkog članka opet nabrojane te vrijednosti.

 

U industrijskoj hrani je općenito velika količina šećera zbog poboljšanja okusa. Nemoguće ga je izbjeći.

 

Čitaj ti deklaracije fontom 2 koje su tamo samo reda radi da se ispoštuje forma. Neki dan sam se mučio pročitati deklaraciju kestena koji su u stigli čak iz Čilea. Na kraju sam uzeo mobitel, zumirao naljepnicu s deklaracijom i fotkao podatke.

 

Ovih dana pred danom mrtvih uzmi neki lampaš / lampion, pa pročitaj deklaraciju. To nema veze s hranom ali ima s presitnim slovima kojima se pišu deklaracije. Evo, da ti pomognem, deklaracija s lampaša za grob.

 

 

2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Zaporožac kaže...
danen kaže...

 Litra ulja stoji 2,4 eura. 

 Litra Zvijezda suncekretovog ulja košta 1,37 €

 

Prodaje se 1,2 L, cijena je 1,64€

https://www.konzum.hr/web/products/zvijezda-suncokretovo-ulje-1-2-l

 Ekstradjevičansko maslinovo ulje koje treba trošiti za salate odnosno termički neobrađeno je oko 10 €.

 

NetkoNegdje kaže...

Pročitaj članak, a ne samo naslov (kao što to rade čitatelja Indexa). U članku se spominje i druga hrana, a na slici su dani ekvivalenti u kockama šećera, te su na kraju kratkog članka opet nabrojane te vrijednosti.

 

U industrijskoj hrani je općenito velika količina šećera zbog poboljšanja okusa. Nemoguće ga je izbjeći.

 

Čitaj ti deklaracije fontom 2 koje su tamo samo reda radi da se ispoštuje forma. Neki dan sam se mučio pročitati deklaraciju kestena koji su u stigli čak iz Čilea. Na kraju sam uzeo mobitel, zumirao naljepnicu s deklaracijom i fotkao podatke.

 

Ovih dana pred danom mrtvih uzmi neki lampaš / lampion, pa pročitaj deklaraciju. To nema veze s hranom ali ima s presitnim slovima kojima se pišu deklaracije. Evo, da ti pomognem, deklaracija s lampaša za grob.

 

 

 Ne mogu pročitati članak jer nisam pretplatnik (isto kao i većina čitatelja indexa), postavi link na besplatan članak.

Slikaj mobitelom pa uvećaj kako si pokazao, ja tako uvijek radim, također nije svaka industrijski prerađena hrana gotovo već priređeno jelo, postoje minimalno obrađene namirnice poput konzervi graha, kukuruza, gljiva, ribe, zaleđenog povrća itd. koje su samo termički obrađene, to treba koristiti i to često koristim i od njih sam pravim jela kad nemam vremena za dugu pripremu od svježih namirnica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 14:15 (notloB).
2 godine
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
notloB kaže...
Ekstradjevičansko maslinovo ulje koje treba trošiti za salate odnosno termički neobrađeno je oko 10 €.

To stoji, nego reeferirao sam se na Danenov komentar da litra ulja košta 2,4€što je netočno.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
notloB kaže...

Evo mog ručka danas, ništa nisam kuhao, nije mi se dalo jer sam sam danas.

 

Konzerva crvenog graha, sastojci: voda, sol, kuhani crveni grah, askorbinska kiselina (vitamin C), 400g

manja konzerva tune u salamuri, ocijeđena 80g

pomidor domaći iz vrta, ljubičasti luk glavica iz vrta, mlada paprika roga, feferoni ljuti 3 komada i 3 neljuta sve iz vrta

3 režnja češnjaka i jedan mladi luk

maslinovo ulje ekstradjevičansko, bučino ulje, malo jabučnog octa i pola ocijeđenog limuna

malo izribanog đumbira, kumin i sjeme korijandera u prahu, papar, malo soli

 

Pojeo sam polovicu, više nisam mogao, ne znam čega fali, svih vrsta bjelančevina, kvalitetnih masti, vlakana, vitamina, minerala i ok količina ugljikohidrata a šporet nisam ni taknuo.

Možda sam mogao dodati još zelenila, imam korijandera i peršina u listu ili koji list rukole.

 

slika u prilogu

 ovo izgleda fenomentastično, iako posljedice mogu biti unešto asocijalne (ponajviše zbog mirisa, namjerno proizvedenih ili posljedično stečenih). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Ajar kaže...

 ovo izgleda fenomentastično, iako posljedice mogu biti unešto asocijalne (ponajviše zbog mirisa, namjerno proizvedenih ili posljedično stečenih). 

 Je ali što ću, grah mi je najomiljenija namirnica i vrlo često ga jedem kao i ostale mahunarke, od hummusa, salati do prebranca, na tavče i čorbas' pasulj...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 14:16 (notloB).
8 godina
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Ajar kaže...

 ovo izgleda fenomentastično, iako posljedice mogu biti unešto asocijalne (ponajviše zbog mirisa, namjerno proizvedenih ili posljedično stečenih). 

I to je kolega uzeo ovaj brzopotezni grah 

 

Inače, kad se toga nakrkam pa mi priđe netko od kolega, samo kažem: ti si stvarno proklet u životu.

Ovaj me u čudu gleda, ništa mu nije jasno, nekaj prozbori i kad skuži o čemu se radi 

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
fer-de-lance kaže...
Ajar kaže...

 ovo izgleda fenomentastično, iako posljedice mogu biti unešto asocijalne (ponajviše zbog mirisa, namjerno proizvedenih ili posljedično stečenih). 

I to je kolega uzeo ovaj brzopotezni grah 

 

Inače, kad se toga nakrkam pa mi priđe netko od kolega, samo kažem: ti si stvarno proklet u životu.

Ovaj me u čudu gleda, ništa mu nije jasno, nekaj prozbori i kad skuži o čemu se radi 

 

 

 Čudno, od graha prvo ide zvučni signal kao opomena pred isključenje ili za strateški uzmak, jajar tihomir sjedi u zadnjoj klupi i pravi se blesav.

8 godina
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila

Svi su oni jajar tihomir ako imaš tehniku (drevna ninja-budistička) 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
fer-de-lance kaže...

Svi su oni jajar tihomir ako imaš tehniku (drevna ninja-budistička) 

 

 Treba razraditi guzu za takav manevar, svaka ćas. 

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
notloB kaže...
Zaporožac kaže...
danen kaže...

 Litra ulja stoji 2,4 eura. 

 Litra Zvijezda suncekretovog ulja košta 1,37 €

 

Prodaje se 1,2 L, cijena je 1,64€

https://www.konzum.hr/web/products/zvijezda-suncokretovo-ulje-1-2-l

 Ekstradjevičansko maslinovo ulje koje treba trošiti za salate odnosno termički neobrađeno je oko 10 €.

 

NetkoNegdje kaže...

Pročitaj članak, a ne samo naslov (kao što to rade čitatelja Indexa). U članku se spominje i druga hrana, a na slici su dani ekvivalenti u kockama šećera, te su na kraju kratkog članka opet nabrojane te vrijednosti.

 

U industrijskoj hrani je općenito velika količina šećera zbog poboljšanja okusa. Nemoguće ga je izbjeći.

 

Čitaj ti deklaracije fontom 2 koje su tamo samo reda radi da se ispoštuje forma. Neki dan sam se mučio pročitati deklaraciju kestena koji su u stigli čak iz Čilea. Na kraju sam uzeo mobitel, zumirao naljepnicu s deklaracijom i fotkao podatke.

 

Ovih dana pred danom mrtvih uzmi neki lampaš / lampion, pa pročitaj deklaraciju. To nema veze s hranom ali ima s presitnim slovima kojima se pišu deklaracije. Evo, da ti pomognem, deklaracija s lampaša za grob.

 

 

 Ne mogu pročitati članak jer nisam pretplatnik (isto kao i većina čitatelja indexa), postavi link na besplatan članak.

Slikaj mobitelom pa uvećaj kako si pokazao, ja tako uvijek radim, također nije svaka industrijski prerađena hrana gotovo već priređeno jelo, postoje minimalno obrađene namirnice poput konzervi graha, kukuruza, gljiva, ribe, zaleđenog povrća itd. koje su samo termički obrađene, to treba koristiti i to često koristim i od njih sam pravim jela kad nemam vremena za dugu pripremu od svježih namirnica.

 Članak je besplatno dostupan. Ni ja nisam pretplatnik Jutarnjeg. Ne bih ostavio link da je iza nekog paywalla. Ne budi poput čitatelja Indexa.

 

Meni je cilj ući u trgovinu hranom, izabrati najnužnije, što prije proći blagajnu na kojoj je uvijek repina i izaći van. Jednom u 1000 puta pogledam deklaraciju. Tko ima vremena pogledati sveku deklaraciju svega što kupuje? Pogledam otkud dolazi voće. Gotovo svaki put. Jer je gotovo sve uvoz. Prošle godine su kesteni bili uvezeni iz Italije, i bili su izvrsni, ovi iz Čilea su srednja žalost.

 

U previše primjera hrane dodani su razni dodaci zbog očuvanja do pripreme i konzumacije. Neki dan sam kupio majonezu u tubi. Na tubi piše - bez konzervansa, dodanih aroma, emulgatora. Nisam čitao sitna slova na tubi. Nemam vremena za to. Takve stvari eventualno pročitam kod kuće u miru prije pripreme hrane. Kada mogu, odem na neki od Zg placeva i kupim svježe voće i povrće. Ali je i tamo sve više toga šverc, a sve manje vlastiti uzgoj i oba slučaja ne znam čime je ta hrana tretirana. Ne može se tu puno napraviti.

 

Recimo, konzerva graha. Onda u njega dodam povrtnu kocku (koja u sebi ima loših sastojaka - vidi dolje, a i tu ne piše sve), a onda i kobasicu koja tek puna svega i svačega. Tko ima vremena (ovdje prisutan jedan penzić), taj može proučavati sve detalje, mi ostali baš nemamo vremena. Dođeš doma krepan, svega ti je dosta, imaš i privatnih briga i onda ideš na seansu u trgovinu proučavati deklaracije... Nikad. Za to i zato imamo državne labose koji moraju kontrolirati hranu. Povukli su neki dan srpski Munchmallow - zbog organoleptičkih promjena. Pa si misli zašto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 15:44 (NetkoNegdje).
2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
NetkoNegdje kaže...

 Članak je besplatno dostupan. Ni ja nisam pretplatnik Jutarnjeg. Ne bih ostavio link da je iza nekog paywalla. Ne budi poput čitatelja Indexa.

 

Meni je cilj ući u trgovinu hranom, izabrati najnužnije, što prije proći blagajnu na kojoj je uvijek repina i izaći van. Jednom u 1000 puta pogledam deklaraciju. Tko ima vremena pogledati sveku deklaraciju svega što kupuje? Pogledam otkud dolazi voće. Gotovo svaki put. Jer je gotovo sve uvoz. Prošle godine su kesteni bili uvezeni iz Italije, i bili su izvrsni, ovi iz Čilea su srednja žalost.

 

U previše primjera hrane dodani su razni dodaci zbog očuvanja do pripreme i konzumacije. Neki dan sam kupio majonezu u tubi. Na tubi piše - bez konzervansa, dodanih aroma, emulgatora. Nisam čitao sitna slova na tubi. Nemam vremena za to. Takve stvari eventualno pročitam kod kuće u miru prije pripreme hrane. Kada mogu, odem na neki od Zg placeva i kupim svježe voće i povrće. Ali je i tamo sve više toga šverc, a sve manje vlastiti uzgoj i oba slučaja ne znam čime je ta hrana tretirana. Ne može se tu puno napraviti.

 

Recimo, konzerva graha. Onda u njega dodam povrtnu kocku (koja u sebi ima loših sastojaka - vidi dolje, a i tu ne piše sve), a onda i kobasicu koja tek puna svega i svačega. Tko ima vremena (ovdje prisutan jedan penzić), taj može proučavati sve detalje, mi ostali baš nemamo vremena. Dođeš doma krepan, svega ti je dosta, imaš i privatnih briga i onda ideš na seansu u trgovinu proučavati deklaracije... Nikad. Za to i zato imamo državne labose koji moraju kontrolirati hranu. Povukli su neki dan srpski Munchmallow - zbog organoleptičkih promjena. Pa si misli zašto.

 

 

 Ja već znam što ću kupiti a to što znam sam već odavno provjerio, tek kad vidim nešto novo ću naknadno provjeravati, već sam rekao, ne kupujem već pripremljena jela, ne jedem već pripremljene umake i slično, odnosno vrlo rijetko, u to spadaju i juhe, temeljci i ostalo, vegeta ti uopće ne treba, jedini dodatak koji nemam iz vegete msg ali ga ionako ne koristim a sušeno povrće iz vegete i juhe u kocki dodaješ svježe.

Nema se vremena? Napravi si vikendom kuhanu hranu i zaledi, drži u frižideru ili si napraviš salatu sličnu onoj što sam ja napravio gore.

 

Napravi si grah npr. na čorbasto i gulaš ili juhu od žilice ili slično u nedjelju i tijekom tjedna u grah dodaješ kiseli kupus, repu, ječam, tjesteninu a uz gulaš jedeš tjesteninu, palentu i krumpir i između si napraviš neko nezahtjevno jelo, ima načina, samo treba isplanirati, možeš si kuhati dan za dan svaku večer, ja volim kuhati i tako se i odmaram.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 16:56 (notloB).
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
notloB kaže...
NetkoNegdje kaže...

 Članak je besplatno dostupan. Ni ja nisam pretplatnik Jutarnjeg. Ne bih ostavio link da je iza nekog paywalla. Ne budi poput čitatelja Indexa.

 

Meni je cilj ući u trgovinu hranom, izabrati najnužnije, što prije proći blagajnu na kojoj je uvijek repina i izaći van. Jednom u 1000 puta pogledam deklaraciju. Tko ima vremena pogledati sveku deklaraciju svega što kupuje? Pogledam otkud dolazi voće. Gotovo svaki put. Jer je gotovo sve uvoz. Prošle godine su kesteni bili uvezeni iz Italije, i bili su izvrsni, ovi iz Čilea su srednja žalost.

 

U previše primjera hrane dodani su razni dodaci zbog očuvanja do pripreme i konzumacije. Neki dan sam kupio majonezu u tubi. Na tubi piše - bez konzervansa, dodanih aroma, emulgatora. Nisam čitao sitna slova na tubi. Nemam vremena za to. Takve stvari eventualno pročitam kod kuće u miru prije pripreme hrane. Kada mogu, odem na neki od Zg placeva i kupim svježe voće i povrće. Ali je i tamo sve više toga šverc, a sve manje vlastiti uzgoj i oba slučaja ne znam čime je ta hrana tretirana. Ne može se tu puno napraviti.

 

Recimo, konzerva graha. Onda u njega dodam povrtnu kocku (koja u sebi ima loših sastojaka - vidi dolje, a i tu ne piše sve), a onda i kobasicu koja tek puna svega i svačega. Tko ima vremena (ovdje prisutan jedan penzić), taj može proučavati sve detalje, mi ostali baš nemamo vremena. Dođeš doma krepan, svega ti je dosta, imaš i privatnih briga i onda ideš na seansu u trgovinu proučavati deklaracije... Nikad. Za to i zato imamo državne labose koji moraju kontrolirati hranu. Povukli su neki dan srpski Munchmallow - zbog organoleptičkih promjena. Pa si misli zašto.

 

 

 Ja već znam što ću kupiti a to što znam sam već odavno provjerio, tek kad vidim nešto novo ću naknadno provjeravati, već sam rekao, ne kupujem već pripremljena jela, ne jedem već pripremljene umake i slično, odnosno vrlo rijetko, u to spadaju i juhe, temeljci i ostalo, vegeta ti uopće ne treba, jedini dodatak koji nemam iz vegete msg ali ga ionako ne koristim a sušeno povrće iz vegete i juhe u kocki dodaješ svježe.

Nema se vremena? Napravi si vikendom kuhanu hranu i zaledi, drži u frižideru ili si napraviš salatu sličnu onoj što sam ja napravio gore.

 

Napravi si grah npr. na čorbasto i gulaš ili juhu od žilice ili slično u nedjelju i tijekom tjedna u grah dodaješ kiseli kupus, repu, ječam, tjesteninu a uz gulaš jedeš tjesteninu, palentu i krumpir i između si napraviš neko nezahtjevno jelo, ima načina, samo treba isplanirati, možeš si kuhati dan za dan svaku večer, ja volim kuhati i tako se i odmaram.

 Očisti kolačiće u browseru i probaj opet. Ponavljam, ja nisam pretplatnika Jutarnjeg i normalno sam pročitao taj članak. EDIT: a imaš i još takvih članaka s infografikom na kojoj se pokazuje doza šećera u namirnicama, pićima i gotovim jelima.


Kuham, i trudim se kuhati od neprerađenih namirnica, ako je ikako moguće. Kada ne stignem kuhati, onda nekada posegnem za polugotovim rješenjima. Kuham subotom za sljedeći tjedan. Kad to potrošim idu brzinska jela poput poriluka koji se skuha u kratkom vremenu. I opet ne mogu izbjeći baš sve što je loše. To je nemoguće. Večeras je u planu kuhanje domaće pileće juhe za 2-3 dana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 17:05 (NetkoNegdje).
2 godine
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
NetkoNegdje kaže...
 Očisti kolačiće u browseru i probaj opet. Ponavljam, ja nisam pretplatnika Jutarnjeg i normalno sam pročitao taj članak. EDIT: a imaš i još takvih članaka s infografikom na kojoj se pokazuje doza šećera u namirnicama, pićima i gotovim jelima.


Kuham, i trudim se kuhati od neprerađenih namirnica, ako je ikako moguće. Kada ne stignem kuhati, onda nekada posegnem za polugotovim rješenjima. Kuham subotom za sljedeći tjedan. Kad to potrošim idu brzinska jela poput poriluka koji se skuha u kratkom vremenu. I opet ne mogu izbjeći baš sve što je loše. To je nemoguće. Večeras je u planu kuhanje domaće pileće juhe za 2-3 dana.

 Možeš zamijeniti namirnice drugima "zdravijima" odnosno pripremiti ih na drugi način, eto baš sam danas jeo nešto tog tipa, još u nedjelju sam si spremio inćune ali ne pržene u ulju već kuhane, ja kažem preplašene, spustiš ih u vodu ili držiš na pari minutu, dvije ili u kipućoj vodi niti pola minute, kosti se same odvoje, odstraniš kosti i meso preliješ triestina umakom (maslinovo, češnjak i peršin), posoliš i još dodaš limuna za kiselost odnosno za konzervans tako da sve bude potopljeno i to možeš držati u frižideru i tjedan dana (slika ostataka dolje), možeš si napraviti i pravu marinadu s kapulom, srdelom i octom, ružmarinom, kaparama itd. koja može stajati, dapače bolja je kada malo odleži, uz to sam skuhao kratko šenon (može i on na pari), na maslinovom (trebao bi biti maslac) kratko prepržio malo krušnih mrvica i na to dodao kuhani šenon i papra... imao sam i salatu od pečenih rog paprika s češnjakom u frižideru, baš ne ide uz to, previše maslinovog i češnjaka ali bmk... i to je to za 20 minuta i kraće sve je gotovo, danas sam samo 10min. kuhao šenon, sve ostalo je već bilo napravljeno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 18:41 (notloB).
15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
notloB kaže...
Ajar kaže...

 ovo izgleda fenomentastično, iako posljedice mogu biti unešto asocijalne (ponajviše zbog mirisa, namjerno proizvedenih ili posljedično stečenih). 

 Je ali što ću, grah mi je najomiljenija namirnica i vrlo često ga jedem kao i ostale mahunarke, od hummusa, salati do prebranca, na tavče i čorbas' pasulj...

 

 to ti je samo donji otvor. a češnjak i luk iz gornjeg? ti si biološko oružje, kad ovo smažeš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2023 19:14 (Ajar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice