Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

poruka: 41
|
čitano: 25.098
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star".
2 godine
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
forumaš kaže...

Počeo raditi sa 18 godina i danas u 52. imam skoro 32 godine staža. Za 8 godina imam 60 godina života i 40 godina staža  i idem u punu penziju. Namjeravam živjeti što duže, da bi što duže cuclao proračun i svaku penziju ću slaviti kao uspjeh.

Ne najeravam raditi više ništa osim obilzati doktore i kontrolirati svaku stanicu u tijelu najskupljim pregledima preko socijalnog, imam dopunsko i vremena.

Pa nek radi tko hoće i koliko hoće 

 Kako bi barba Toni rekao: "...sramota mi penzioneri, uništili su zdravstvo..."

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 9:33 (notloB).
14 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Da, samo ja sam ozbiljan ovaj puta, bez sarkazma. To mi je paln i motiv za što duži život između ostalog. Baš to želim, isto kaj su i meni radili zadnjih 32 godine i još 8 godina to moram istrpiti. A onda nema više šljake ni jednog sata 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
Svima je cilj da zive duze u zdravlju i sposobni za sve. Ocekivano vrijeme zivota u Njemackoj se za ljude rodjene poslje 2010 skracuje, koliko sam ja razumio. Ovaj startap nudi industrijski obradjenu hranu, sto ni u kom slucaju nije obecavajuce, barem ne u poredjenju sa plant based food
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
smor kaže...
Svima je cilj da zive duze u zdravlju i sposobni za sve. Ocekivano vrijeme zivota u Njemackoj se za ljude rodjene poslje 2010 skracuje, koliko sam ja razumio. Ovaj startap nudi industrijski obradjenu hranu, sto ni u kom slucaju nije obecavajuce, barem ne u poredjenju sa plant based food

 Ciljani nutrijenti su budućnost, po mom nestručnom mišljenju, samo da li ovako kao ovaj statup, mislim da bi trebalo pričekati validne znanstvene studije... sad, jesu li već načinjene i je li sve znanstveno dokazano i utvrđeno, ne znam niti sam približno u tim vodama.

8 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
danen kaže...

Problem sa starosti i mladosti je da možda "stari ne razumiju mlade" jer su zaboravili da su bili mladi (iako se mogu prisjetiti), no mladi nikako ne mogu zamisliti kako je to biti star jer nikakvog iskustva u tome nemaju. Nisu bitne godine nego je bitna aktivnost. Čovjek se može osjećati stariji sa 30 nego sa 60. Evo, baš sam jučer otišao na planinarenje, kad čujem jednu sasvim mladu djevojku (sa 20 i nešto godina): "Pa ovaj (misli na mene) se  bolje penje od mene!" A ja prešao 72. Ništa mi ne fali. Važno je da je čovjek zdrav, a ako je aktivan neće ni s novcem biti problema. Naime, ako si aktivan, radišan priskrbio si si dobru mirovinu, a usto možeš još nešto raditi da si poboljšaš životni standard. Nagore je kada se čovjek u starosti opusti, ništa ne radi nego jede, pije, sjedi, gleda televiziju i čita novine. Evo, ja sam jutros  (bolje reći nočas) napisao članak dužine 2,5 kartice i pročitao desetak stranica knjige o povijesti psihoanalize na njemačkom. Njemački mi slabo ide, pa se trudim da ga bolje naučim. Sada idem u šetnju, prohodati kojih 5-6 kilometara. Eto, tako se aktivno živi u mirovini. 

 Jako lijepo rečeno. Normalno je da mi stari ne razumijemo mlade, ali smo prošli mladost, neiskustvo i bunt i blagonaklono gledamo na njih. Suprotno baš i nije tako, evo jedan govori da bi potpisao da umre s 40, starost mu je strašna. A svako doba je lijepo, čovjek samo ne smije stati, fizički ni na bilo koji drugi način. Jer život je samo jedan. S 55 na plećima ne bojim se niti jednog mladića na poslu da će bolje i brže odraditi bilo što, a smireno i polagano. Nema predaje, samo naprijed :-)

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
Hoće mozak dobaciti 120? Pola njih poslije 70 vise nije uračunljivo.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski

Je, ako nisi materijalno siromasan i potpuno si fizički zdrav, normalno da je tada život lijep. Materijalno nije problem, može se stvorit. Kronična oboljenja koja uzrokuju invaliditet se ne mogu popravit. Stanje se ublažuje poboljšanjem kvalitete života, a tu prednost ima onaj koji ima više materijalnog. Tako da bih ja ipak, da mogu, odapeo u miru sa 40, a da nikad nisam imao nikakvih ozbiljnih zdravstvenih i drugih problema. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 1:02 (cvaja997).
9 mjeseci
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
bnaci kaže...
Hoće mozak dobaciti 120? Pola njih poslije 70 vise nije uračunljivo.

 gledajući tako pola njih između 15 i 30 isto tako nije uračunjivo. 

16 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Tema je skolski primjer survivor biasa. Tu pisu neki stariji kako je zivot lijep i u starosti, a svi oni stariji kojima je mozak sjeban ne pisu nis jer ne znaju vise ni password pogodit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
SupremeCommander kaže...

Tema je skolski primjer survivor biasa. Tu pisu neki stariji kako je zivot lijep i u starosti, a svi oni stariji kojima je mozak sjeban ne pisu nis jer ne znaju vise ni password pogodit. 

 e to se meni desilo sa starim nickom, zaboravio označiti onu kvačicu zapamti me i kad me zaboravio ja se zbog silnih godina nikako sjetiti passworda pa sam morao otvoriti novi nick. što ti je starost, a još nemam ni pedeset. 

8 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
millennial kaže...
SupremeCommander kaže...

Tema je skolski primjer survivor biasa. Tu pisu neki stariji kako je zivot lijep i u starosti, a svi oni stariji kojima je mozak sjeban ne pisu nis jer ne znaju vise ni password pogodit. 

 e to se meni desilo sa starim nickom, zaboravio označiti onu kvačicu zapamti me i kad me zaboravio ja se zbog silnih godina nikako sjetiti passworda pa sam morao otvoriti novi nick. što ti je starost, a još nemam ni pedeset. 

 Zato Apple misli na tebe

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice