Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

poruka: 422
|
čitano: 89.927
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europska komisija predlaže članicama blokirati kin".
14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Old Iggy kaže...

Nije to nikakav proxy rat jer ni Amerima ni NATO-u Rusija nije fokus već desetljećima.

 Nije to nikakav proxy rat, samo SAD, EU i NATO članice šalju enormnu vojnu pomoć Ukrajini (SAD 42 milijarde dolara, Njemačka 14 milijardi eura) obučavaju njihove snage, pomažu obavještajnim podacima. itd.

 

A i nije im Rusija nikako u fokusu, samo su eto išli čačkati mečku u Ukrajini iako još barem od 2008. znaju da nema nikoga u Rusiji komu bi to bilo prihvatljivo.

13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati

NATO je stvoren radi rusije, ne da bi ratovali s rusijom nego da se zaštitimo od ruskog imperijalizma. I baš kad se počelo pričati o tome da NATO više nema svrhu, svrha se pojavila, kao i novi zahtjevi država koje se žele pridružit savezu.

 

Ali baš je zanimljivo kako rusija ne želi NATO na svojim granicama, no istovremeno gura taj svoj imperijalistički san i dalje što, logično, dovodi NATO do njihovih granica. Zanimljivo je kako nemaju problema s Finskom u NATO-u koji je, kao što rekoh, tik do St. Petersburga. Ne smeta ih ni to što je Kaliningrad, Baltičko more sa svih strana okružen NATO savezom. Čak ih ni ne smeta što na dalekom istoku graniče s NATO savezom (Aljaska). Ali Ukrajina u NATO, trn u oku. 

 

Da Estonija, Litva, Latvija, Češka, Slovačka u NATO-u, rusija bi se proširila sve do Njemačke. Onda bi opet jambrali "NATO se opet širi do naših granica"... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 21:08 (Marko :D).
11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

 Nije to nikakav proxy rat, samo SAD, EU i NATO članice šalju enormnu vojnu pomoć Ukrajini (SAD 42 milijarde dolara, Njemačka 14 milijardi eura) obučavaju njihove snage, pomažu obavještajnim podacima. itd.

 

A i nije im Rusija nikako u fokusu, samo su eto išli čačkati mečku u Ukrajini iako još barem od 2008. znaju da nema nikoga u Rusiji komu bi to bilo prihvatljivo.

 naravno da šalju pomoć narodu koji se bori protiv agresije, to je normalno ponašanje zemalja u civiliziranom društvu

 

a što se tiče čačkanja mečke, valjda se nešto pita i ukrajinu ili je rusija ta koja ima pravo njiima određivati što će raditi

pričaš o čačkanju mečke na način na koji bi opravdavao silovanje - čačkala je mečku minjakom, a zna da u susjedstvu ima silovatelja

 

finska je već bila silovana i sve ove godine je odlučila ne oblačit minici, sve se nadajući da se silovatelj unormalio, pa da ga baš ne razjebava bljeskanjem guzova

na kraju se ispostavilo da je silovatelj ostao silovatelj, pa je finska sad ipak zaključila da je pametnije ući u nato i biti siguran, jer sa silovateljem očito ne pali biti pognute glave, nikakvo umiljavanje neće te spasiti od silovanja

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 21:12 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

 naravno da šalju pomoć narodu koji se bori protiv agresije, to je normalno ponašanje zemalja u civiliziranom društvu

 Da i je tako bajkovito kako ti misliš da je, to je svejedno proxy rat.

picajzla0707 kaže...

 a što se tiče čačkanja mečke, valjda se nešto pita i ukrajinu ili je rusija ta koja ima pravo njiima određivati što će raditi

pričaš o čačkanju mečke na način na koji bi opravdavao silovanje - čačkala je mečku minjakom, a zna da u susjedstvu ima silovatelja

 Okej, hajdemo u WW3 oko toga čija će marioneta sjediti u Kijevu umjesto pokušati postići dogovor koji će zadovoljiti obje strane.

15 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

Pa to je to - interesi. Ameri će plakati kako je Rusija, Kina, Iran, S. Koreja i još par država koje se opiru gamad, diktatorske zemlje, ovo-ono, a Rusi i Kinezi da su SAD, V. Britanija, Francuska, Njemačka, Japan, J. Koreja pokvareni, da im predstavljaju prijetnju, da su neki od njih kolonijalisti itd. Nastoji se ocrniti ona druga strana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...
Old Iggy kaže...

Nije to nikakav proxy rat jer ni Amerima ni NATO-u Rusija nije fokus već desetljećima.

 Nije to nikakav proxy rat, samo SAD, EU i NATO članice šalju enormnu vojnu pomoć Ukrajini (SAD 42 milijarde dolara, Njemačka 14 milijardi eura) obučavaju njihove snage, pomažu obavještajnim podacima. itd.

 

A i nije im Rusija nikako u fokusu, samo su eto išli čačkati mečku u Ukrajini iako još barem od 2008. znaju da nema nikoga u Rusiji komu bi to bilo prihvatljivo.

Želiš reći da je Njemačka u ratu s Rusijom?

Da je to ikakav rat, zapad bi ise ozbiljnije umješao. Ovo sve je kikiriki, dapače da im daju sve što Kijev traži ozbiljnije bi se zakuhalo.

Čačkali mečku, kako točno? Primili ih u NATO? Neće ići. Ozbiljno naoružavali? Ni to. Ili pak one gluposti o "laboratorijima", "utjecaju na demokraciju" itd.?

Ukrajina je nažalost postala "tipping point", dovoljno jaka zemlja da neće pasti prvim napadom i dovoljno bilaska zapadu da joj se može pomoći. Prethodni primjeri "Ruske politike" su jasno pokazali što i kako se sprema, sad je situacija jasnija izvana, ali jako nejasna iznutra jer je pitanje u kojem smjeru će Rusija ići, lošem ili gorem.

12 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

 

i da je rusija normalna zemlja još nekako, ali u usporedbi kube koju si sam naveo, amerika je reagirala na postavljanje balističkih raketa kao direktnu ugrozu svojeg teritorija i čim je problem projektila riješila dogovorom, već desetljećima ne prijeti oružjem prema tom susjedu

za razliku od rusije koja je sklopila dogovor s ukrajinom i onda izvršila najprije jednu, a zatim drugu agresiju, s ciljem okupacije

 

 Ovdje nisi u pravu. Jednako kako je Poljska ili Ukrajina suverena zemlja koja ima pravo birati u kojim organizacijama će biti i kakvo će oružje na svom teritoriju imati, tako ima i Kuba. Ako su rakete na Kubi ugroza američkog teritorija onda su i rakete u Poljskoj ugroza ruskog. Osim toga, rakete na Kubi (kojih možda nije ni bilo) su odgovor na američke rakete u Turskoj. U ovoj situaciji Amerikanci su ti koji su zveckali oružjem i prijetili, Rusi apsolutno u pravu.

11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
BlueMax kaže...

 Ovdje nisi u pravu. Jednako kako je Poljska ili Ukrajina suverena zemlja koja ima pravo birati u kojim organizacijama će biti i kakvo će oružje na svom teritoriju imati, tako ima i Kuba. Ako su rakete na Kubi ugroza američkog teritorija onda su i rakete u Poljskoj ugroza ruskog. Osim toga, rakete na Kubi (kojih možda nije ni bilo) su odgovor na američke rakete u Turskoj. U ovoj situaciji Amerikanci su ti koji su zveckali oružjem i prijetili, Rusi apsolutno u pravu.

osim što u poljskoj nema nuklearnih raketa

također, europske zemlje već odavno ulaze u nato, spomenuta poljska prije nekih 22 godine, nakon toga rumunjska, bugarska, pa još od tada te zemlje nisu pokrenule niti se pripremaju za nekakvu invaziju na rusiju, što bi valjda bio nekakav logični nastavak aktivnosti od vremena tursko-kubanskog problema s nuklearnim arsenalima da ruske paranoje imaju ikakvog smisla

 

EDIT

i btw., kad već spominješ tursku i američke rakete - jel znaš zašto rusija nije izvršila invaziju na tursku zbog tih raketa kao ultimativne provokacije, a sad jest izvršila invaziju na ukrajinu čak i bez takve direktne prijetnje?

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 22:21 (picajzla0707).
16 godina
suspendiran
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

Dok se vi bavite Svetom Zemljom br.2 koja je izgubljena kao i ona prva, ove EU štetočine ne gube vrijeme i predlažu spyware za nepodobne/naivne. Jbga kineski spyware nije dobar, ali zato europski je za prste polizat i preporuča se u svim prilikama.

 

 

 

https://www.theguardian.com/world/2023/jun/22/draft-eu-plans-to-allow-spying-on-journalists-are-dangerous-warn-critics

 

Draft legislation published by EU leaders that would allow national security agencies to spy on journalists has been condemned by media and civic society groups as dangerous and described by a leading MEP as “incomprehensible”.

On Wednesday, the European Council – which represents the governments of EU member states – published a draft of the European Media Freedom Act that would allow spyware to be placed on journalists’ phones if a national government thought it necessary.

Unusually, the council did not take the step of holding an in-person meeting of ministers responsible for media before the draft was published.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

Vidiš, kao što ti samouvjereno naše neslaganje s tobom objašnjavaš našom emocionalnom povezanošću s Rusijom i ljubavlju prema njoj kao ljubavi majke prema sinu koji loče i tuče ženu (nema u tom ni slučajno ičega potencijalno uvrijedljivog, lol), tako ja tvoje razrješavanje kontradiktornih informacija da bi dobio ono što ti se sviđa objašnjavam kognitivnom disonancom.

 

I tako i ovdje imaš kontradiktorne stavove, okej je da ti pretpostavljaš nečije mentalno stanje, ti to ne radiš da obezvrijediš tuđe argumente, to je sasvim logično. Kad ja to dodam kao usputni komentar, to je ad hominem i nekako te to strašno triggera. Tako da:

 

11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

 Da i je tako bajkovito kako ti misliš da je, to je svejedno proxy rat.

 

 Okej, hajdemo u WW3 oko toga čija će marioneta sjediti u Kijevu umjesto pokušati postići dogovor koji će zadovoljiti obje strane.

 tebi je možda proxy rat, zemljama poput njemačke, francuske i ostalih nije, i dobro paze da pravi rat doista ne bi i pokrenule

složit ćemo se da se ne slažemo, jer 'proxy rat' i jest jedna od glavnih ruskih propagandi kojima se opravdavaju, a obzirom da tvoji argumenti očito imaju izvorište u ruskoj propagandi, ponavljam - složit ćemo se da se ne slažemo

 

marioneta?

opet ruska propaganda, da je zelenski američka lutka, nacist i narkoman

kakav god da jest, ukrajinski narod ga je izabrao i to ne može biti opravdanje za rusku agresiju 

 

a što se tiče dogovora koji zadovoljava sve strane, svi znamo kako su završili pokušaji dogovora s hitlerom u cilju da se ne pokrene novi svjetski rat nakon onog prvog

i poprilično se njemačkom diktatoru popuštalo sve do jednom, tako se popuštalo i ruskom diktatoru, sve do jednom, kad se shvatilo da popuštanje više nema smisla i da agresija na cijelu ukrajinu ne smije ostati bez toga da se toj zemlji barem ne osigura da se mogu braniti

 

u konačnici, zašto bi to uopće značilo da 'idemo u vw3'

koliko vidim, ukrajini pomoć stiže sve više i više, a putin i ne pomišlja pokrenuti 3. svjetski rat 

ta tvoja ili-ili opcija s 3. svjetskim ratom kao neminovnom posljedicom pomoći ukrajini je plašenje ježa golom guzicom, to je već mjesecima potpuno jasno, ne kužim zašto i dalje insistiraš na njoj

 

captain_soap_McTawish kaže...

Vidiš, kao što ti samouvjereno naše neslaganje s tobom objašnjavaš našom emocionalnom povezanošću s Rusijom i ljubavlju prema njoj kao ljubavi majke prema sinu koji loče i tuče ženu (nema u tom ni slučajno ičega potencijalno uvrijedljivog, lol), tako ja tvoje razrješavanje kontradiktornih informacija da bi dobio ono što ti se sviđa objašnjavam kognitivnom disonancom.

 

I tako i ovdje imaš kontradiktorne stavove, okej je da ti pretpostavljaš nečije mentalno stanje, ti to ne radiš da obezvrijediš tuđe argumente, to je sasvim logično. Kad ja to dodam kao usputni komentar, to je ad hominem i nekako te to strašno triggera. Tako da:

dalje prcaš s mojim mentalnim stanjem, jelda

 

i namjerno zanemaruješ ono što sam ti već napisao - ne objašnjavam ja naše neslaganje emocionalnom povezanošću niti obezvrjeđujem argumente kako pokušavaš podmenuti, nego objašnjavam korištenje jedinog argumenta koji imate - whatabautizma

 

whatabautizam sam po sebi nije normalan niti poželjan način rasprave, nema potrebe ga obezvrjeđivati dodatno - emocionalna povezanost samo objašnjava zašto insitirate na njemu, jer drugog argumenta nemate

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 22:49 (picajzla0707).
13 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

https://vatniksoup.com/

 

Odlična stranica za one koji se žele informirati, a ne da im se čitati memoare. Sve o rusima, rusofilima, propagandistima objašnjeno u Twitter threadovima. Svaki rusofil ima svoj thread, od putina do Elona Muska. Isto tako, objašnjene su i sve ruske dezinformacije koje plasiraju (bombardiranje Donbasa, NATO i rusija, ruski narativi i tako dalje). 😄

 

Evo, čak ima objašnjeno i o onom filmu koji je netko nedavno postavio, Ukraine on Fire.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 22:54 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

dalje prcaš s mojim mentalnim stanjem, jelda

 

i namjerno zanemaruješ ono što sam ti već napisao - ne objašnjavam ja naše neslaganje emocionalnom povezanošću niti obezvrjeđujem argumente kako pokušavaš podmenuti, nego objašnjavam korištenje jedinog argumenta koji imate - whatabautizma

 

whatabautizam sam po sebi nije normalan niti poželjan način rasprave, nema potrebe ga obezvrjeđivati dodatno - emocionalna povezanost samo objašnjava zašto insitirate na njemu, jer drugog argumenta nemate

 

14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

 Ne znam jel mi živimo u istoj stvarnosti, ali ovo je trenutno proxy rat između zapada (tj. SAD-a) i Rusije. Invazija, koliko god apriori bila neprihvatljiva, nije baš izazvana čistim zlom i željom za otimanjem teritorija već željom imperijalne sile da u svojoj susjednoj zemlji nema baš vojsku druge imperijalne sile s kojom je u sukobu, pored naravno zabranjivanja ruskog jezika i tako dalje.

 

Isto kao što smo imali kubansku krizu kad je SSSR htio postaviti svoje bacače raketa u Kubu. Nekako to SAD-u iz nekog razloga nije sjelo iako je Kuba suverena zemlja, baš se pitam zašto. Tako i ovdje, jako se dobro zna da ne postoji nitko u Rusiji (osim možda u Rusiji marginalnog stvarnog fašiste Navaljnog) koji bi dozvolio NATO u Ukrajini (isto kao što SAD ne bi dozvolio npr. ruske vojne baze na Kubi ili Meksiku). Tako se velike sile ponašaju, sviđalo se nekome to ili ne, sad umjesto da se traži mirno rješenje, to je realan svijet. I ne možeš ti, sa pozicije zapada, zgražati se ruskim djelovanjem u svojoj interesnoj zoni dok istovremeno radiš sranja po svijetu daleko van svoje interesne zone.

 

Vi u ovome slučaju podržavate rat jednne imperijalne sile koja je ušla u dvorište druge imperijalne sile jer ste tobože triggerani invazijom (neokolonijalizam je inače ok, to nije kao otimačina zemlje kažu ovi prije ivana dragog) isključivo na račun ukrajinskog naroda (i to onoga niže klase jer svi bogati su već davno emigrirali, novac koji se šalje ni ne računam jer to nije usporedivo s ljudskim životima koliko god imalo veliki utjecaj na cijelu EU ekonomiju). Umjesto da se išlo od početka na dogovor (u kojem slučaju ne bi bilo ni rata) i uvažavanja interesa druge imperijalne sile (jer ova prva se tu sigurno ne bori za neku kozmičku pravdu).

 Ponavljaš teze američkih debila (nhf istima) koji su za režime staljina i crvenih kmera pričali bajke o nekakvoj humanosti kao što danas bacaju iste gluposti za Putina (da je humaniji od amerikanaca u afganistanu ili iraku). Njima je Milošević bio The Socijalista, a klanje 8 hiljada muslimana u Srebrenici "preuveličana laž medija" jer su mediji "priglupi zagovaratelji zapadnog imperijalizma". Slabići i šonje koji ni dijete na cesti ne bi branili jer "nasilje izaziva nasilje pa bolje stajat sa strane". Maksimum benefita uz minimum odgovornosti.

 

Pokušavaš tobože "dubinom rasprave" skrenuti pozornost sa surove istine -  Putin ubija Ukrajince. A ubija Ukrajince. I koga boli dupe za sve ostalo kad netko nekoga ubija i što imaš od toga da širiš raspravu i raspravljaš o geopolitici dok ljudi ginu. Što Ukrajincima znači nečija zabava oko toga je li klanje proxy ili je kololinijalizam ili imperij. Rat u Ukrajini ne želi nitko osim Putina. Pozvao na rušenje Rusije i klanje Rusa na zapadu nije nitko. Ukrajina će opstati samo i jedino uz pomoć zapada. Ako je samoobrana "zapadno imperijalističko provociranje" Putina, zamislite što bi tek za Ukrajinu značilo prihvaćanje Putinovog "kompromisa". Tu vam prestaje svaka priča o "imperijalističkom zapadu".

 

Ali za spomenute "mislioce" se ne čudim jer je relativno lako srat po Americi iz iste te Amerike do koje moraš plovit 10 hiljada milja po oceanu da bi iskrcao jednog vojnika. Ali mi u Europi nit možemo nit smijemo imat iluzije o pacifizmu i nepristranosti.

 

Apsolutno treba podržavati obranu Ukrajinaca jer u protivnom podržavamo Putina, a ne pacifizam, tj iluziju pacifizma. Kad kažem "Putina", mislim na tezu "država ili kolonija", a zapravo smo prihvatili igru "ja bi svijet bez rata tako da nas najjači porobi". Zato je Amerika "bolja", zato je Nato "bolji" uz svu besmislenost uspoređivanja. Jer ni Estonija ni Španjolska ni Hrvatska nisu postale Amerika ulaskom u Nato. 

 

A to je poanta demokracije. Ne svijet bez konflikta nego "konflikt" bez klanja. Ja Putinov svijet bez konflikta silom ne želim, ne žele ni Ukrajinci, a ni većina zapadnih demokracija zato im i plaćamo obranu. Nije to "proxy" rat nego obrana Ukrajinaca koje netko ubija. Nemojmo umanjivat krvoločnost i realnost probijanja nečije glave metkom bezokusnim paralogizmima.

 

Kakav dogovor može biti ako ti sugovornik pošalje "vazduhoplovstvo i petu armiju" u kuću kad ti kažeš da nećeš? Jel Ukrajina bila prijetnja Rusiji ili Putinu? Nitko se nije ni zakašljao preko granice, kamoli da je doveo u opasnost nekog Rusa. Iako korumpirana, bili su relativno normalna demokratska država sa mirnim smjenama vlasti koja nije ugrožavala nikoga. Za razliku od Sadama Huseina, Gadafija i ostalih monstruma za kojima sad plačemo Zelenski je na vlast došao izborima 2 godine prije rata (cca).

 

Fantastična logika. Putinu je problem NATO (jer?) ali umjesto da bude baja (a zbog čega mu se retardirana desnica klanja) pa napadne NATO - ubija Ukrajince koji su 100 puta slabiji pa priča da se "zapravo bori protiv NATOa i vodi proxy rat". Ne vodi on proxy rat nego ubija slabije jer misli da može. Frende, ako ti je problem NATO, kresni NATO, savez od 30 (31) država di se netko svađom dogovorio oko određenih konzenzusa i koji upravo u tome ima snagu. Što bi inače Danac branio Rumunjsku ili Hrvat (unatoč našem debilu od predsjednika) Poljsku ili Estoniju. Ne branimo mi time njihovu "državu" kao dehumaniziranu zgradu od cigle nego slobodu svih nas u paktu da mislimo i govorimo što hoćemo i da se dogovaramo, svađamo, konfrontiramo, pa i prihvaćamo ili odbijamo kompromise bez klanja. Koja je alternativa? Pitao bi ovog našeg pulena bi li ženi rekao da se sama bije sa susjedom kad je ovaj napadne jer nije izvršila ultimatum. Već ga vidim "neće moja krv teći, susjed ima 150 kila, znate i meni je pukla cijev u kupatilu, znate ona je zvala učiteljicu ja s tim nemam ništa".

 

Apropo Kube. Sssr je već imao nuklearne "rakete" na Kubi tako da se nije radilo o "bacačima raketa" koje netko tek planira postavit. Također, nije se radilo o Kubi (tamo su rakete već bile) već o manevru SSSRa (doplovljavanje do Kube itd) oko micanja istih iz Turske. Iako su i jedni i drugi mogli bacat rakete "od doma" i prije postavljanja istih u druge zemlje. I nisu Ameri poslali nuklearke u Italiju i Tursku jer su mislili napadat SSSR već je postojala prijetnja po Tursku i Italiju (koje su bile bez nuklearnog oružja, a članice NATOa), pa su tražile garanciju. Zaboravljamo da je 5 godina ranije vojska umarširala u Budimpeštu, a 6 godina kasnije u Čehoslovačku. #sveZaMir.

I ono najbitnije, Nikita je dobio što je htio, rakete su se maknule iz Turske, a Ameri nisu sravnili ni Kubu ni SSSR sa zemljom već se situacija rješila kompromisom bez ijednog ispaljenog metka tako da ti konkretan primjer ne drži vodu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...
...

naravno, osim trolanja i prcanja, za ikakvu normalnu raspravu nisi sposoban

možda sam imao previsoka očekivanja, ali hej, svakom treba dati šansu, makar da ispadne govno

 

14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
picajzla0707 kaže...

naravno, osim trolanja i prcanja, za ikakvu normalnu raspravu nisi sposoban

možda sam imao previsoka očekivanja, ali hej, svakom treba dati šansu, makar da ispadne govno

 

 Šteta, jer ja od tebe nisam imao nikakva očekivanja od početka pa nisam ostao razočaran.

11 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...

 Šteta, jer ja od tebe nisam imao nikakva očekivanja od početka pa nisam ostao razočaran.

 a što mudrijašu ne raspravljaš sa ostalima, već si se toliko zabavio s onim od kojeg nemaš očekivanja?

niti sa markom, niti sa ivanom dragim, niti sa igorom, najdalje ti je bacit neku od ruskopropagandnih floskula tipa proxy rat i dalje ništa

 

nakon 'ali oni linčuju crnce' nema dalje, jelda

možda zato jer whatabautizam i nije neka podloga za dulju raspravu ili možda nisi niti sposoban za ništa osim ponavljanja floskula

14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
ivan dragi kaže...

 Surova istina je da geopolitika funkcionira tako kako funkcionira, i da se mora tražiti rješenje u tome okviru, a ne arbitrarno izabranom svijetu bajki (koji vrijedi za točno određeni trenutak u točno određenom postoru). I što god mi mislili o Rusiji, Kini i ostalim zemljama, one postoje, imaju svoje interesne zone i jednako kao što zapadne zemlje u svojim intervencijama ubijaju ljude, tako će i one u svojim intervencijama to raditi.

 

Surova istina je da ste svi vi ovdje duboko licemjerni, pričate o demokraciji, pravima, normalnom razrješavanju konflikata dok kao i ja živite na relativnoj perfiriji zapada gdje možete uživati sve njegove benefite. Oni koji bez famoznih dokumenata prelaze sredozemno more i utapaju se, ili pokušavaju preko Turske ilegalno imigrirati u EU se ne bi baš s tim složili. Misliš da je naš relativno ugodan život u odnosu na ostatak svijeta takav zato što smo mi posebno sposobni i produktivni, a ne zbog geopolitičkih razloga odnosno neokolonijalizma.

 

I onda ste naravno svaku informaciju koja se ne slaže s vašom bajkovitom pričom proglasili ruskom propagandom. Ono ako spomeneš bilokakav kontekst vezan za Ukrajinu to je po defaultu ruska propaganda ili whataboutism. Ne smiješ spomenuti antiruske zakone, spaljivanje ljudi u Odesi, otvoreno nacistički Azov jer to automatski ruska propaganda, a da je ruska propaganda se zaključuje na temelju vrlo pojednostavljene slike svijeta u kojem smo mi dobri, a Rusi utjelovljenje zla. Naravno da je Putin šupak, da je invazija ekstremno zlo, da sve on ovo cinično koristi kao dodatan izgovor za agresiju, ali ne možeš cijelu situaciju simplificirati kao u bajci.

 

Nije poanta ukazivanja na ono što zapad radi moralno opravdavanje ovoga u Rusiji, poanta toga je ukazati što sve velike sile rade i da vojskom i silom ostvaruju svoje interese i da se ne možeš u takvom svijetu apriori boriti protiv sugovornika koji šalje "vazduhoplovstvo i petu armiju", kad je to "vazduhoplovstvo i peta armija" jedini razlog zbog kojeg je on sugovornik uopće, isto kao što je tvoje "vazduhoplovstvo i peta armija" razlog zašto i ti sam ostvaruješ svoje interese.

 

 

EDIT: ne da mi se više raspravljati o politici, nit ćete vi promijeniti mišljenje, niti ću ga ja promijeniti

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 3:44 (captain_soap_McTawish).
12 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

Ajte  spavat, ovo nema smisla.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Europska komisija predlaže članicama blokirati kin

I upravo to je najzanimljivije kod svega. Problem je što unatoč dokazima, rusofili i teoretičari zavjere uvijek će pronaći "ali". I da im daš najuvjerljiviji dokaz, oni će uvijek reć "to je objavio SAD", "pa svi znamo da iza toga stoji Soroš". Nakon što si godinama pod utjecajem ruske propagande, sumnjam da će itko promijeniti mišljenje. ruska propaganda je toliko jaka da je uništila brojne obitelji diljem rusije, Ukrajine, pa i cijeloga svijeta.

 

Poznajem ljude koji su mi tvrdili "da je Trump predsjednik, rata ne bi bilo", naravno da sam odgovorio "slažem se, jer bi Trump dao dijelove Ukrajine, neovisne države, za mir" i ta se osoba samnom nije složila. Nakon tjedan, dva, Trump je sam rekao da bi rusiji dao dijelove Ukrajine, a kada sam to pustio toj osobi, samo je ostala bez komentara i okrenula na drugu temu. I s tim se mi ovdje konkretno borimo; u nedostatku dokaza, počinje vrijeđanje i optuživanje za laži. Umjesto, da se naravno, okreneš i odeš, ako se već ne želiš ispričat ili ponudit neki konkretan dokaz, činjenicu, bilo što.

 

Ima jedna jako dobra emisija na Arte, zove se Tracks East. Obrađuju baš to sve vezano za Ukrajinu, od ruske propagande, do samog života u ratnoj Ukrajini. Može se gledati besplatno na Arte.tv s engleskim titlovima.

 

Jako dobra epizoda o pacifizmu -> https://www.arte.tv/en/videos/112352-007-A/tracks-east/

O ruskoj propagandi -> https://www.arte.tv/en/videos/112352-001-A/tracks-east/

O ljudima koji živjeli kroz okupaciju pored Kijiva -> https://www.arte.tv/en/videos/112352-005-A/tracks-east/

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 12:02 (Marko :D).
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
captain_soap_McTawish kaže...
ivan dragi kaže...

 Surova istina je da geopolitika funkcionira tako kako funkcionira, i da se mora tražiti rješenje u tome okviru, a ne arbitrarno izabranom svijetu bajki (koji vrijedi za točno određeni trenutak u točno određenom postoru). I što god mi mislili o Rusiji, Kini i ostalim zemljama, one postoje, imaju svoje interesne zone i jednako kao što zapadne zemlje u svojim intervencijama ubijaju ljude, tako će i one u svojim intervencijama to raditi.

 

Surova istina je da ste svi vi ovdje duboko licemjerni, pričate o demokraciji, pravima, normalnom razrješavanju konflikata dok kao i ja živite na relativnoj perfiriji zapada gdje možete uživati sve njegove benefite. Oni koji bez famoznih dokumenata prelaze sredozemno more i utapaju se, ili pokušavaju preko Turske ilegalno imigrirati u EU se ne bi baš s tim složili. Misliš da je naš relativno ugodan život u odnosu na ostatak svijeta takav zato što smo mi posebno sposobni i produktivni, a ne zbog geopolitičkih razloga odnosno neokolonijalizma.

 

I onda ste naravno svaku informaciju koja se ne slaže s vašom bajkovitom pričom proglasili ruskom propagandom. Ono ako spomeneš bilokakav kontekst vezan za Ukrajinu to je po defaultu ruska propaganda ili whataboutism. Ne smiješ spomenuti antiruske zakone, spaljivanje ljudi u Odesi, otvoreno nacistički Azov jer to automatski ruska propaganda, a da je ruska propaganda se zaključuje na temelju vrlo pojednostavljene slike svijeta u kojem smo mi dobri, a Rusi utjelovljenje zla. Naravno da je Putin šupak, da je invazija ekstremno zlo, da sve on ovo cinično koristi kao dodatan izgovor za agresiju, ali ne možeš cijelu situaciju simplificirati kao u bajci.

 

Nije poanta ukazivanja na ono što zapad radi moralno opravdavanje ovoga u Rusiji, poanta toga je ukazati što sve velike sile rade i da vojskom i silom ostvaruju svoje interese i da se ne možeš u takvom svijetu apriori boriti protiv sugovornika koji šalje "vazduhoplovstvo i petu armiju", kad je to "vazduhoplovstvo i peta armija" jedini razlog zbog kojeg je on sugovornik uopće, isto kao što je tvoje "vazduhoplovstvo i peta armija" razlog zašto i ti sam ostvaruješ svoje interese.

 Za razliku od Rusije, Kina još nije nikog napala. 

 

Zapad je daleko od idealnog. Ne bi svaki dan izašlo milijun medijskih, filmskih, glazbenih, književnih i ovako "forumskih" kritika na račun tog istog zapada da je ovdje bajno. Valjda smo svi svjesni da idealno ne postoji jer to znači ili nekakav "Borg" sustav "svi smo jedno" pa jedan čovjek više manje kad smo svi isti ili ubijanje svih ljudi dok samo jedan ne ostane pa će svi na svijetu mislit isto.

 

Ja tebe u potpunosti respektiram i češće (u pravilu zapravo)  nam se stajališta poklapaju nego što nam se suprotstavljaju i to mi je ok. Ni sa ženom se ne slažem u svemu. Mislim da smo i ideološki zapravo vrlo blizu bar po onom što sam imao prilike čitati. I s picajzlom isto. Al naravno da ćemo na istu stvar gledat drugačije. Da budem ekstreman, neće žena kojoj su svi poubijani na Blajburgu i žena kojoj su stradali u Jasenovcu na rat gledati jednako iako možda idu godinama na isto groblje. Mogu bit sto puta antifašista al neću ovoj s Blajburga vadit mast "istinama". Pustiš da misli, priča i radi što hoće dok ne ugrožava nikog i amen.

 

Zato ne postoji jedna istina. I ti i ja govorimo istinu, odnosno ne lažemo, iskreno razgovaramo. Cijela poanta svih ovih diskusija je da svi mi kažemo slobodno što mislimo bez bojazni da će nam netko tenkom u dnevni boravak. Ja neću nikad smatrat da sam 100% u pravu jer to nitko normalan ne može. Mogu imat argumente, ali tu priča prestaje - na sugovorniku je da sa tim argumentima radi što hoće. Možeš ignorirati, popljuvati, re-argumentirati ili odjebati. Ali to i jest poanta. Nije svrha doć do rješenja jer bi to zahtjevalo da te bejzbol palicom "ubeđujem", a to ne želim. Zato i jesam protiv Putina uz sve mane zapadne demokracije.

 

Ja još nisam dobio informaciju o nekakvoj opasnosti po Ruse iz Ukrajine i ako imaš istu slobodno napiši. Napad Putina na Ukrajinu potvrđuje tvrdnju da je Putin granice smatrao privremenim rješenjem jer ih je napao čim je zapuhao prvi zapadni vjetrić - u stilu "ajmo dok nije kasno". A ako je Ukrajincima cijelo vrijeme stajala puška nad glavom (a jest) zašto se pretvaramo da nije tako? Putin ne vodi rat protiv Natoa jer ne ginu Estonci ili Danci već osvaja teritorij zemlje za koju smatra da ionako nije "država" već njegova vlastela s kojom može radit što hoće - silom. A okolo priča da se bori s NATOm jer je teško bit faca kad tučeš dijete.

 

Proxy je samo glupa izmišljotina impotentnog slabića kojem milijarde iz zlog (ali bogatog) NATOa nisu bile dovoljne jer ih je pokrao previše da ne bi bio fina meta drugim lopovima u državi. Pa kad je shvatio da je lopovu od suda i zatvora opsaniji drugi lopov (ona fora kad diler zove policiju jer mu je drugi diler ukrao tonu kokaina) - e ajmo sad pričat o ravnicama, mekom trbuhu carstva, napoleonu, hitleru.. poslat lopove neka ginu pa osvojio - ne osvojio meni dobro.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Marko :D kaže...

 

Poznajem ljude koji su mi tvrdili "da je Trump predsjednik, rata ne bi bilo", naravno da sam odgovorio "slažem se, jer bi Trump dao dijelove Ukrajine, neovisne države, za mir" i ta se osoba samnom nije složila. Nakon tjedan, dva, Trump je sam rekao da bi rusiji dao dijelove Ukrajine, a kada sam to pustio toj osobi, samo je ostala bez komentara i okrenula na drugu temu.

 

Imas li link za taj video?

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati

Izvoli cijeli članak o tome, snimka razgovora, te prilog s Fox Newsa gdje su izrezali sporni dio.

 

https://www.thedailybeast.com/fox-news-edits-out-donald-trump-saying-he-mightve-let-russia-take-over-parts-of-ukraine

15 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Marko :D kaže...

Izvoli cijeli članak o tome, snimka razgovora, te prilog s Fox Newsa gdje su izrezali sporni dio.

 

https://www.thedailybeast.com/fox-news-edits-out-donald-trump-saying-he-mightve-let-russia-take-over-parts-of-ukraine

 

Tnx, nisam znao za to.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Izvoli cijeli članak o tome, snimka razgovora, te prilog s Fox Newsa gdje su izrezali sporni dio.

 

https://www.thedailybeast.com/fox-news-edits-out-donald-trump-saying-he-mightve-let-russia-take-over-parts-of-ukraine

 

Tnx, nisam znao za to.

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 12:10 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Marko :D kaže...

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

 Nije Putin baš toliko glup. U njemu je vidio nekoga kome bi pasala tri velika carstva s tri cara. 

7 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Marko :D kaže...
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Izvoli cijeli članak o tome, snimka razgovora, te prilog s Fox Newsa gdje su izrezali sporni dio.

 

https://www.thedailybeast.com/fox-news-edits-out-donald-trump-saying-he-mightve-let-russia-take-over-parts-of-ukraine

 

Tnx, nisam znao za to.

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

  

Priče o ruskom utjecaju na američkim izborima 2016. godine su priče za malu djecu. To je kao da tvrdiš da su komunisti spalili Reichstag jer su nacisti tako rekli. Rusi nemaju niti utjecaj, a niti sredstva za takav poduhvat. Na europske čelnike koliko toliko mogu utjecati (energetski lobi), ali ne na američke. Razlog? Trump je dobio izbore zbog sve većeg unutarnjeg nezadovoljstva u americi koje je rezultat demografskog pada kod bijelaca, pojave "progresivne" liberalne struje, uvertire u woke pokret, nepopularne kandidatkinje Clinton, deinsutrijalizacija amerike i ostalih faktora. Ljudima je naprosto prekipjelo gledati jedne te iste obitelji (Clinton, Bush) i političke garniture te su glasali za kandidata koji predstavlja "anti-establišment" (koliko god to smiješno zvučalo).  Trump je osebujan iliti "seljak" po naški, ali da su ga Rusi postavili tamo je smiješno tvrditi. 2018. godine kada su rusi zaprijetili amerikancima da ne vrše raketni napad u siriji, ovi su ga svejedno izvršili te rusi tu nisu mogli ništa unatoč prijtnjama o odmazdi. Trump je išao u smjeru izgradnje (kakvih-takvih) odnosa s auokratskim državama što naravno uključuje Rusiju, Sjevernu Koreju, Iran (a ironije radi isključuje Kinu). Njegovu politiku prema Kini, Biden i demokrati su samo nastavili. Mediji su također demonizirali Trumpa do krajnje neukusnih granica (neznam niti jednog političara koji je toliko bio napadnut od strane masovnih medija) dok su ostali prošli neokrznuti (sada se nešto vrti protiv Bidena i Huntera). Smiješno je za sve kriviti Trumpa kao što je apsurd za sve kriviti Jugoslaviju na našim prostorima. Da se razumijemo, Trump mi nije favorit, a onaj pelenaš još manje. Ipak, Trump je učinio nešto dobro u cijeloj priči. Toliko je zastrašio Europu da će SAD napustiti NATO da se Europa koliko toliko probudila te postavila pitanja što će biti s nama ako amerike ne bude. Pobornik sam jake europe (i to ujedinjene) sa snažnom vojskom, definiram vanjskom politikom i bez američkih vojnih baza i ruskih energenata. Uostalom, za europu je veća ugroza neregulirana masovna migracije iz Afrike i Bliskog Istoka koja će narušiti socijalnu koheziju, promjeniti demografsku sliku europe, a nedaj bože i europske tekovine.

Rusiju kakvu je vidimo i pozajemo u ovom obliku je nastala kao nusprodukt 90tih godina kada se zbog šok terapije, masovne privatizacije, stvaranja oligarha te gubitka nacionalnog jedinstva, političke garniture koje su zamjenile partijske knjižice s rukom na srcu i punim ustima domoljublja. Ukrajinci i Rusi su mi kao narodi dragi (i bliski), ali su kao većina istočnih zemalja skloni autokratskim i totaliranim režimima.

 

Nevezano za trenutni sukob, američki peak je bio 80tih s Reaganom (do neke mjere i 90te s Clintonom) iz razloga što SAD imao izuzetnu pozitivnu reputaciju. 80te su omogućile pad željezne zavjese, a 90te su uistinu bile vrijeme kada je vladao sveopći optimizam (barem na zapadu) glede budućnosti. Amerika je tu imala jedinstvenu priliku da predvodi svijet te da demokracija uistinu postane najbolji model vladanja (kao što je bila prognoza u Fukuyaminu djelu "Kraj povijesti"). Ono što se dogodilo svi znamo, a taština je opaka stvar. 

Veća ugroza je Kina jer u slučaju sukoba na pacifiku, svijet ide u logistički i tehnološki kolaps/stagnaciju. "Energetska kriza u Europi" će biti mila majka u odnosu na takav scenarij.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 13:07 (Brki1994).
15 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Marko :D kaže...

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

 

Bez uvrede, ali inzistirati na ruskoj umjesanosti u Trumpov izbor, prvo nakon Muellerovog izvjestaja iz 2019, a nedavno i nakon potvrde u Durhamovom izvjestaju, je postalo bespredmentno.

 

Mozda najbolji prilog toj tezi je sto u moru pokusaja, da se bilo kako Trump ukloni sa politicke scene, nitko nije potegao to pitanje pred sudom, nego su pokusaji impeachmente  i sudska gonjenja  temeljena na telefonskim pozivima (Ukrajina), "silovanja" (iz 1996., na kraju pretvoreno u napastvovanje i defamaciju), placanje porno glumici za sutnju....

 

Sve to govori da jednostavno nema ozbiljnih dokaza u prilog tvrdnji da je Trump ustolicen sa strane rusa.

Cak stovise, pomalo se pocelo obijati o glave demokrata.

 

S druge strane, tvrditi da Rusija ima toliku moc da moze izabrati predsjednika amerike je cisto precjenjivanje i davanje na znacaju ruskim obavjestajcima kojeg ne zaslusuzuju.

Nema zemlje na planetu koja moze takvo nesto napraviti.

 

Osobno, inzistiranje na ruskoj umjesanosti dozivio sam kao "Hail Marry attempt" prebacivanja krivice za izborni debakl demokrata kako ne bi priznali vlastite greske, od kojih je najveca bila guranje Hillary Clinton.

I dalje tvrdim da 2016., Bernie Sanders bi pomeo pod sa Trumpom.

 

Ljudi su radije glasali za naracanstu reality "zvijezdu" koja ne moze izreci jednu misaono povezanu recenicu bez mentalne gimnastike, nego da izaberu politicarku sa "pedigreom"

 

I to valjda nesto govori.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
13 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Brki1994 kaže...
Marko :D kaže...
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Izvoli cijeli članak o tome, snimka razgovora, te prilog s Fox Newsa gdje su izrezali sporni dio.

 

https://www.thedailybeast.com/fox-news-edits-out-donald-trump-saying-he-mightve-let-russia-take-over-parts-of-ukraine

 

Tnx, nisam znao za to.

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

  

Priče o ruskom utjecaju na američkim izborima 2016. godine su priče za malu djecu. To je kao da tvrdiš da su komunisti spalili Reichstag jer su nacisti tako rekli. Rusi nemaju niti utjecaj, a niti sredstva za takav poduhvat. Na europske čelnike koliko toliko mogu utjecati (energetski lobi), ali ne na američke. Razlog? Trump je dobio izbore zbog sve većeg unutarnjeg nezadovoljstva u americi koje je rezultat demografskog pada kod bijelaca, pojave "progresivne" liberalne struje, uvertire u woke pokret, nepopularne kandidatkinje Clinton, deinsutrijalizacija amerike i ostalih faktora. Ljudima je naprosto prekipjelo gledati jedne te iste obitelji (Clinton, Bush) i političke garniture te su glasali za kandidata koji predstavlja "anti-establišment" (koliko god to smiješno zvučalo).  Trump je osebujan iliti "seljak" po naški, ali da su ga Rusi postavili tamo je smiješno tvrditi. 2018. godine kada su rusi zaprijetili amerikancima da ne vrše raketni napad u siriji, ovi su ga svejedno izvršili te rusi tu nisu mogli ništa unatoč prijtnjama o odmazdi. Trump je išao u smjeru izgradnje (kakvih-takvih) odnosa s auokratskim državama što naravno uključuje Rusiju, Sjevernu Koreju, Iran (a ironije radi isključuje Kinu). Njegovu politiku prema Kini, Biden i demokrati su samo nastavili. Mediji su također demonizirali Trumpa do krajnje neukusnih granica (neznam niti jednog političara koji je toliko bio napadnut od strane masovnih medija) dok su ostali prošli neokrznuti (sada se nešto vrti protiv Bidena i Huntera). Smiješno je za sve kriviti Trumpa kao što je apsurd za sve kriviti Jugoslaviju na našim prostorima. Da se razumijemo, Trump mi nije favorit, a onaj pelenaš još manje. Ipak, Trump je učinio nešto dobro u cijeloj priči. Toliko je zastrašio Europu da će SAD napustiti NATO da se Europa koliko toliko probudila te postavila pitanja što će biti s nama ako amerike ne bude. Pobornik sam jake europe (i to ujedinjene) sa snažnom vojskom, definiram vanjskom politikom i bez američkih vojnih baza i ruskih energenata. Uostalom, za europu je veća ugroza neregulirana masovna migracije iz Afrike i Bliskog Istoka koja će narušiti socijalnu koheziju, promjeniti demografsku sliku europe, a nedaj bože i europske tekovine.

Rusiju kakvu je vidimo i pozajemo u ovom obliku je nastala kao nusprodukt 90tih godina kada se zbog šok terapije, masovne privatizacije, stvaranja oligarha te gubitka nacionalnog jedinstva, političke garniture koje su zamjenile partijske knjižice s rukom na srcu i punim ustima domoljublja. Ukrajinci i Rusi su mi kao narodi dragi (i bliski), ali su kao većina istočnih zemalja skloni autokratskim i totaliranim režimima.

 

Nevezano za trenutni sukob, američki peak je bio 80tih s Reaganom (do neke mjere i 90te s Clintonom) iz razloga što SAD imao izuzetnu pozitivnu reputaciju. 80te su omogućile pad željezne zavjese, a 90te su uistinu bile vrijeme kada je vladao sveopći optimizam (barem na zapadu) glede budućnosti. Amerika je tu imala jedinstvenu priliku da predvodi svijet te da demokracija uistinu postane najbolji model vladanja (kao što je bila prognoza u Fukuyaminu djelu "Kraj povijesti"). Ono što se dogodilo svi znamo, a taština je opaka stvar. 

Veća ugroza je Kina jer u slučaju sukoba na pacifiku, svijet ide u logistički i tehnološki kolaps/stagnaciju. "Energetska kriza u Europi" će biti mila majka u odnosu na takav scenarij.

syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

 

Bez uvrede, ali inzistirati na ruskoj umjesanosti u Trumpov izbor, prvo nakon Muellerovog izvjestaja iz 2019, a nedavno i nakon potvrde u Durhamovom izvjestaju, je postalo bespredmentno.

 

Mozda najbolji prilog toj tezi je sto u moru pokusaja, da se bilo kako Trump ukloni sa politicke scene, nitko nije potegao to pitanje pred sudom, nego su pokusaji impeachmente  i sudska gonjenja  temeljena na telefonskim pozivima (Ukrajina), "silovanja" (iz 1996., na kraju pretvoreno u napastvovanje i defamaciju), placanje porno glumici za sutnju....

 

Sve to govori da jednostavno nema ozbiljnih dokaza u prilog tvrdnji da je Trump ustolicen sa strane rusa.

Cak stovise, pomalo se pocelo obijati o glave demokrata.

 

S druge strane, tvrditi da Rusija ima toliku moc da moze izabrati predsjednika amerike je cisto precjenjivanje i davanje na znacaju ruskim obavjestajcima kojeg ne zaslusuzuju.

Nema zemlje na planetu koja moze takvo nesto napraviti.

 

Osobno, inzistiranje na ruskoj umjesanosti dozivio sam kao "Hail Marry attempt" prebacivanja krivice za izborni debakl demokrata kako ne bi priznali vlastite greske, od kojih je najveca bila guranje Hillary Clinton.

I dalje tvrdim da 2016., Bernie Sanders bi pomeo pod sa Trumpom.

 

Ljudi su radije glasali za naracanstu reality "zvijezdu" koja ne moze izreci jednu misaono povezanu recenicu bez mentalne gimnastike, nego da izaberu politicarku sa "pedigreom"

 

I to valjda nesto govori.

Postoje dokazi da su se rusi miješali u izbore. Sam Prigožin je priznao da su se miješali u izbore i rekao da će se nastavit miješat. Nema sumnje da su pomogli Trumpu da osvoji te izbore.

14 godina
offline
Re: Europska komisija predlaže članicama blokirati
Marko :D kaže...
Brki1994 kaže...
Marko :D kaže...
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Izvoli cijeli članak o tome, snimka razgovora, te prilog s Fox Newsa gdje su izrezali sporni dio.

 

https://www.thedailybeast.com/fox-news-edits-out-donald-trump-saying-he-mightve-let-russia-take-over-parts-of-ukraine

 

Tnx, nisam znao za to.

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

  

Priče o ruskom utjecaju na američkim izborima 2016. godine su priče za malu djecu. To je kao da tvrdiš da su komunisti spalili Reichstag jer su nacisti tako rekli. Rusi nemaju niti utjecaj, a niti sredstva za takav poduhvat. Na europske čelnike koliko toliko mogu utjecati (energetski lobi), ali ne na američke. Razlog? Trump je dobio izbore zbog sve većeg unutarnjeg nezadovoljstva u americi koje je rezultat demografskog pada kod bijelaca, pojave "progresivne" liberalne struje, uvertire u woke pokret, nepopularne kandidatkinje Clinton, deinsutrijalizacija amerike i ostalih faktora. Ljudima je naprosto prekipjelo gledati jedne te iste obitelji (Clinton, Bush) i političke garniture te su glasali za kandidata koji predstavlja "anti-establišment" (koliko god to smiješno zvučalo).  Trump je osebujan iliti "seljak" po naški, ali da su ga Rusi postavili tamo je smiješno tvrditi. 2018. godine kada su rusi zaprijetili amerikancima da ne vrše raketni napad u siriji, ovi su ga svejedno izvršili te rusi tu nisu mogli ništa unatoč prijtnjama o odmazdi. Trump je išao u smjeru izgradnje (kakvih-takvih) odnosa s auokratskim državama što naravno uključuje Rusiju, Sjevernu Koreju, Iran (a ironije radi isključuje Kinu). Njegovu politiku prema Kini, Biden i demokrati su samo nastavili. Mediji su također demonizirali Trumpa do krajnje neukusnih granica (neznam niti jednog političara koji je toliko bio napadnut od strane masovnih medija) dok su ostali prošli neokrznuti (sada se nešto vrti protiv Bidena i Huntera). Smiješno je za sve kriviti Trumpa kao što je apsurd za sve kriviti Jugoslaviju na našim prostorima. Da se razumijemo, Trump mi nije favorit, a onaj pelenaš još manje. Ipak, Trump je učinio nešto dobro u cijeloj priči. Toliko je zastrašio Europu da će SAD napustiti NATO da se Europa koliko toliko probudila te postavila pitanja što će biti s nama ako amerike ne bude. Pobornik sam jake europe (i to ujedinjene) sa snažnom vojskom, definiram vanjskom politikom i bez američkih vojnih baza i ruskih energenata. Uostalom, za europu je veća ugroza neregulirana masovna migracije iz Afrike i Bliskog Istoka koja će narušiti socijalnu koheziju, promjeniti demografsku sliku europe, a nedaj bože i europske tekovine.

Rusiju kakvu je vidimo i pozajemo u ovom obliku je nastala kao nusprodukt 90tih godina kada se zbog šok terapije, masovne privatizacije, stvaranja oligarha te gubitka nacionalnog jedinstva, političke garniture koje su zamjenile partijske knjižice s rukom na srcu i punim ustima domoljublja. Ukrajinci i Rusi su mi kao narodi dragi (i bliski), ali su kao većina istočnih zemalja skloni autokratskim i totaliranim režimima.

 

Nevezano za trenutni sukob, američki peak je bio 80tih s Reaganom (do neke mjere i 90te s Clintonom) iz razloga što SAD imao izuzetnu pozitivnu reputaciju. 80te su omogućile pad željezne zavjese, a 90te su uistinu bile vrijeme kada je vladao sveopći optimizam (barem na zapadu) glede budućnosti. Amerika je tu imala jedinstvenu priliku da predvodi svijet te da demokracija uistinu postane najbolji model vladanja (kao što je bila prognoza u Fukuyaminu djelu "Kraj povijesti"). Ono što se dogodilo svi znamo, a taština je opaka stvar. 

Veća ugroza je Kina jer u slučaju sukoba na pacifiku, svijet ide u logistički i tehnološki kolaps/stagnaciju. "Energetska kriza u Europi" će biti mila majka u odnosu na takav scenarij.

syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

Nema na čemu. Kad sagledaš Trumpovo stajalište i njegova mišljenja, zaista ne čudi zašto su se rusi miješali u američke izbore i to baš za Trumpa. Što god bi putin zatražio, to bi i dobio. U njemu je vidio osobu kojom bi lako mogao upravljati, baš kao što to radi s Lukašenkom. Bidena ili nekog drugog će vrlo teško okrenut na svoju stranu i zato se rusija svim silama borila da izbore dobije Trump, no na svu sreću, pobjedio je zdrav razum. Biden je daleko od idealnog predsjednika, ni godine mu ne idu u prilog, ali ako je birat između njega i Trumpa, izbor je očit.

 

Bez uvrede, ali inzistirati na ruskoj umjesanosti u Trumpov izbor, prvo nakon Muellerovog izvjestaja iz 2019, a nedavno i nakon potvrde u Durhamovom izvjestaju, je postalo bespredmentno.

 

Mozda najbolji prilog toj tezi je sto u moru pokusaja, da se bilo kako Trump ukloni sa politicke scene, nitko nije potegao to pitanje pred sudom, nego su pokusaji impeachmente  i sudska gonjenja  temeljena na telefonskim pozivima (Ukrajina), "silovanja" (iz 1996., na kraju pretvoreno u napastvovanje i defamaciju), placanje porno glumici za sutnju....

 

Sve to govori da jednostavno nema ozbiljnih dokaza u prilog tvrdnji da je Trump ustolicen sa strane rusa.

Cak stovise, pomalo se pocelo obijati o glave demokrata.

 

S druge strane, tvrditi da Rusija ima toliku moc da moze izabrati predsjednika amerike je cisto precjenjivanje i davanje na znacaju ruskim obavjestajcima kojeg ne zaslusuzuju.

Nema zemlje na planetu koja moze takvo nesto napraviti.

 

Osobno, inzistiranje na ruskoj umjesanosti dozivio sam kao "Hail Marry attempt" prebacivanja krivice za izborni debakl demokrata kako ne bi priznali vlastite greske, od kojih je najveca bila guranje Hillary Clinton.

I dalje tvrdim da 2016., Bernie Sanders bi pomeo pod sa Trumpom.

 

Ljudi su radije glasali za naracanstu reality "zvijezdu" koja ne moze izreci jednu misaono povezanu recenicu bez mentalne gimnastike, nego da izaberu politicarku sa "pedigreom"

 

I to valjda nesto govori.

Postoje dokazi da su se rusi miješali u izbore. Sam Prigožin je priznao da su se miješali u izbore i rekao da će se nastavit miješat. Nema sumnje da su pomogli Trumpu da osvoji te izbore.

 ma i Zinovjev se 1924.g. miješao u britanske izbore, preko Laburista, ne ?

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice