Aspartam (ipak) ne uzrokuje rak

poruka: 35
|
čitano: 11.009
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aspartam (ipak) ne uzrokuje rak".
16 godina
offline
Re: Aspartam (ipak) ne uzrokuje rak
Drugi lobi druga maziva.
7 godina
offline
Aspartam (ipak) ne uzrokuje rak

Kola Zero sa Aspartanom, je zdravija od vode iz pipe, prestanite pit vodu iz vodovoda umrijet cete

 

Zrak je kancerogen, nemojte disati  umrijet cete

 

Sunce je kancerogeno, nemojte izlaziti van umrijet cete

 

Alkohol je kancerogen, nemojte ga piti umrijet cete

 

Meso je kancerogeno, nemojte ga jesti umrijet cete

 

Plastika je kancerogena, nemojte je koristiti umrijet cete

 

Bog je kancerogen, nemojte vjerovati u njega umrijet cete

 

Negiranje boga je kancerogeno, umrijet cete

 

Sirenje gluposti je kancerogeno, umrijet cete

 

Siromastvo je kancerogeno, umrijet cete

 

Internet je omogucio "seoskim kretenima" da komuniciraju medusobno i sire kretenizam, pa i ovi sa malo vise pameti pocinju vjerovati kretenima i onda dobijemo ovo sto imamo danas, a i to je kancerogeno

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Aspartam (ipak) ne uzrokuje rak

Meni je samo fascinantno kako ljudi očito ne shvaćaju pojam rizika kroz vremenski period.

 

Da, crveno meso koje ovdje očito pogađa u živac povećava rizik od oboljevanja od raka. Isto tako ako kompetno izbaciš meso iz prehrane do nekih važnih tvari za normalno funkcioniranje organizma ćeš veoma teško doći (nije nemoguće, ali teško - ako se ne varam B12 je jedan od problematičnih).

 

Rizik ne znači da će se tebi osobno to dogoditi - možeš živjeti kao Nepalski redovnik - vegetarijanac i završiti sa dijagnozom raka, isto tako možeš pušiti, piti i prežderavati se i doživjeti stotu. Obje situacije su više iznimka nego pravila, ali je moguće.

No postoje neke opće smjernice za koje je dokazano (doslovno promatranjem stanovništva) da produljuju život / smanjuju vjerojatnost oboljenja. Škrtariti na crvenom mesu je jedno od tih pravila.

 

To rečeno, ja jako jako rijetko jedem crveno meso ili mesne prerađevine. No recimo, pošto nam se bliže blagdani, polako stockpileam škrinju sa kulenima, pršutima, buđolama, šunkcama, kobasa i sličnome.

Ja osobno idem onom da postoji prehrana koja je dobra za moju krvnu sliku i prehrana koja je dobra za moje mentalno zdravlje i tu radim balans između toga. Da prođe Božić i ja ne pojedem barem dobre dvije lopate kolača bio bih sljedećih pol godine u kroničnoj depresiji.

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 13:47 (Bukva).
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Aspartam (ipak) ne uzrokuje rak
Batista kaže...

 Ovo je fake profil od Bereckog ? 

 Obzirom na savjete :D

 Ne daj bože biti liječnik, prebirati po crevcima, učiti latinski, dobro da uopće znam latinicu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice