AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

poruka: 19
|
čitano: 7.766
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s".
6 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

svak ćas:)...ako ništa drugo igranje na 1080 sve max nikad nije bilo povoljnije...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
3090 24gb nije 20gb ali ok dogodi se greška. Vidim da su i grafovi redizajn laganini. Grafovi su sad zmaj sve se vidi jasno kao dan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 13:04 (mislioc).
 
4 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
mislioc kaže...
3090 24gb nije 20gb ali ok dogodi se greška. Vidim da su i grafovi redizajn laganini. Grafovi su sad zmaj sve se vidi jasno kao dan.

 Hvala na ispravci. U prošloj recenziji sam se isto zeznuo. Nemam pojma zašto mi je u glavi 20 GB, a ne 24...

10 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers

Sve Super i vrhunski promišljeno, napravljeno i radi osim podrške za raytracing koja je upravo - sramotna.
Performanse padaju doslovno 70% sa tom "podrškom", hoće li pomoći novi driveri? - teško, da ne kažem - nemoguće jer taj posao hardverski očito su manjkavo odradili ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 18:11 (W2000).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

Sve ok za amd sto se tice recenzije,ali mene brine cijena za rtx 3090 i 3080u HR ako preracunamo u USD je ravno 2500-3300 USD rtx 3090 recimo u ovom slucaju,sto je vise nego duplo, pa jesu ovi nasi prodavaci normalni, wtf,znaci cijene u ADM-u i LiNKSU i Protisu su od 15000 do 21000 kn,  jel tu netko normalan ili nije, nekuzim ajde stavis  cijenu 12000 kn sto je 2000 $ ili vise ali majke ti da stave 3200 $ pa to je vise nego duplo, i to sve samo da bih mogao igrati recimo Cyberpunk 2077 u  bijednih 40-55 fps max u 4K,ma nemojte me j..t, kupim oled 55'' ili 65'' i pricekam PS5 do sljedece godine i picim igre na max, ovo vise nema mozga,veze s vezom, jebalo ih njihovo kur--nje, nove tehnologije i dide mide, stock nikakav,katastrofa nvidia si pucala u nogu a bome i amd, neki dan nvidia objavila da su ukrali gpue u vrijendosti preko 340,000 $.......no comment...

....

Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
W2000 kaže...

Sve Super i vrhunski promišljeno, napravljeno i radi osim podrške za raytracing koja je upravo - sramotna.
Performanse padaju doslovno 70% sa tom "podrškom", hoće li pomoći novi driveri? - teško, da ne kažem - nemoguće jer taj posao hardverski očito su manjkavo odradili ..

 Treba imati na umu da su svi dosadašnji naslovi rađeni tako da rade na Nvidiji, a s obzirom da je brdo igra starije, nitko to neće krpati i optimizirati za rad na RDNA2 arhitekturi. Vidjet ćemo što će biti s novim igrama. Ali za pretpostaviti je da će ray tracing performanse teško ikada biti u paritetu s obzirom da je kod Nvidije ovo druga generacija hardvera, a kod AMD-a prva

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
@Barracuda

Malo su pretjerali da. Brzim pregledom su 100-200€ Cijene vise nego ovdje u DE.
alternate.de

Ali generalno je stanje koma svugdje.
Mislim 2 soma ojra za graficku?
Skoro soma za entry level?
Ma daj odj***e.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
16 godina
moderator
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

Usprkos cijenama, sve se kartice čak i kod nas prodaju kao vruće kifle. 

 

I dok god bude tako cijene će ostati visoke...

 
6 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
Cijene grafičkih kartica su zbilja postale bolesne. Pa cijena cijele moje konfiguracije koja je u vrijeme kupnje (2016) bila vrh vrhova i kad ubrojimo upgrade koji sam u međuvremenu napravio (zamjena grafe i nvm ssd) je 12000. I sve i danas vrtim na max bez problema. I uopće nema potrebe za zamjenom.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers

To ti više ni malo nije normalno....ako je to novo ˝normalno˝ ja selim na Mars!

Biti ili ne biti pitanje je sada.
13 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

Vjerujem da ne bi bile takve cijene da nije bilo Corone.

Mozda se varam.

Evo za rabljeni 3600 svi opet traze ne realne novce 180-220e toliko je bio novi prije pola godine.U trgovinama za 3600 traze 1700kn...Koju opciju imas? novi 5600x preko 400e...Najbolje nista ne kupovat dok se cijene ne dovedu u red.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
rtx360Ti 399$...to bi bilo oko 2500kn...kod nas 4500kn:(...sve će to doći na svoje 2022...sad je situacija takva zna se zašto:(





mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

otkad ovih novih kartica i čipovlja, kad prolazite kraj HEP-a ponekad se može čuti kako zadovoljno trljaju ruke. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers

U clanku pise da je cijena za RX 6900 XT 9500kn!?

Moje pitanje je: Koji to ducan u HR ima 6900XT? A ako stvarno netko ima na lageru za tu cijenu, kupujem odmah i dajem 500kn onom koji me uputi u kupnju za te pare!!

Koliko sam vidio za sada ima jedino Links 2 modela RX6800 po cijenama od 6500-6600kn, a kakve su cijene kod nas pretpostavljam da ce 10.000kn kostat 6800XT, a ne 6900XT!? Opet ponavljam, ako ima za te pare, kupujem odma!

I`m not Jesus, but He`s my son..
6 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s
Ajar kaže...

otkad ovih novih kartica i čipovlja, kad prolazite kraj HEP-a ponekad se može čuti kako zadovoljno trljaju ruke. 

 Nebi me to ni najmanje iznenadilo.

 

Skidy kaže...

U clanku pise da je cijena za RX 6900 XT 9500kn!?

 Šališ li se ili se stvarno veseliš toj cijeni? 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
Denis kaže...
mislioc kaže...
3090 24gb nije 20gb ali ok dogodi se greška. Vidim da su i grafovi redizajn laganini. Grafovi su sad zmaj sve se vidi jasno kao dan.

 Hvala na ispravci. U prošloj recenziji sam se isto zeznuo. Nemam pojma zašto mi je u glavi 20 GB, a ne 24...

 i vi novinari i recezenti bilo you tube ili ostali recezenti ste dio zubčanika koji se zove prodaja,mora da se prodaju kao vruće kifle

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
Festus kaže...

 

Skidy kaže...

U clanku pise da je cijena za RX 6900 XT 9500kn!?

 Šališ li se ili se stvarno veseliš toj cijeni? 

 

 

Da se razumijemo, cijene su kod nas katastrofa i tocka! Jednostavno sramota. Tako da moj odgovor je da se ne veselim niti malo buducnosti ukoliko ce se ovako nastaviti kretati cijene. Prije bi mogao kupiti za 3500-4000kn najjaci gpu koji postoji, a sad su cijene i do 20.000kn samo za gpu, a di je jos ostatak? WTF!?

Nitko nije glup, ako je preporucena cijena 1000$ konkretno za ovaj model, a $ je slabiji od €, a 1000€ je oko 7500kn, pa nek bude i 8500kn max sto je svakako previse, dakle, di ovi nasi dolaze do ovakvih cijena kakve su trenutno i to za slabije modele!?

Zato sam i reagirao na ovaj clanak di pise da RX6900XT kosta 9500kn, ako toliko stvarno kosta kod nas molim reziju da me uputi jer s obzirom na ovu sramotu s cijenama koja je, definitivno bi za te novce kupio, al opet ponavljam to ne znaci da to podrzavam, a jos manje se veselim.

I`m not Jesus, but He`s my son..
14 godina
offline
AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardverske s

uvijek ti je sa grafama bilo 1$=10 kn, a sad je i gore jer ih nema i trgovci mogu staviti cijenu kakvu žele jer sve prodaju. da im stoje i cijene bi padale.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon RX 6900 XT - Super Navi za hardvers
forumaš kaže...

uvijek ti je sa grafama bilo 1$=10 kn, a sad je i gore jer ih nema i trgovci mogu staviti cijenu kakvu žele jer sve prodaju. da im stoje i cijene bi padale.

 Upravo iz tog razloga i s obzirom na situaciju kakva je, ja osobno ciljam na:
RX6800 - cijene se krecu od 6500, pa vjerovatno i do 7500kn kad dodu modeli od asusa i gigabytea
ili
RX6800XT s tim da jos nisam nigdje kod nas nasao cijenu za XT model, al pretpostavljam da ce biti oko ili do 10.000kn
a RX6900XT nije nikom ni potrebna, a ko zna kolka ce i cijena biti.. osim ako autor clanka zna gdje se skriva jedna za 9500kn, e tu bi odma kupio

I`m not Jesus, but He`s my son..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice