Mikronis - ne vraća novce

poruka: 30
|
čitano: 5.362
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mikronis - ne vraća novce

Da li se možda nekom dogodilo da je naručio u Mikronisa neki proizvod, oni ga nikako ne isporučuju, a kad se uplaćeni novci traže natrag dečko s druge strane telefona upućuju na email adresu i na broj telefona na koji nitko ne odgovara (jer on kao nije za to); i tako već 2 mjeseca???

Ima li netko takva iskustva ili sam ja baksuz??? Nema mi druge nego prijaviti inspektoratu....

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
Ako je naručen online, podnesi zahtjev za jednostrani raskid ugovora i priloži IBAN na koji ti mogu vratiti novce. Ako ne vrate, nakači im inspektorat i čekaj rješenje.
13 godina
offline
Mikronis - ne vraća novce

Pokušalo se napraviti jednostrani raskid ugovora, ali su oni upućivali da se takve stvari podnesu na neku email adresu s koje se ne dobiva nikakav odgovor. Ništa, podnio sam prijavu inspektoratu, dobio odgovor da je zaprimljeno i sad je čekati.

Ali eto ljudi, malo upozorenje na Mikronis.

 
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Mikronis - ne vraća novce

Jesam li dobro shvatio, Mikronis sam nije napravio povrat nakon što su vidjeli da nemaju proizvod koji su prvotno prodali i to traje 2 mjeseca?

 

Koliko je vremena prošlo od ove tvoje predaje obrasca za jednostrani raskid ugovora?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mikronis - ne vraća novce

Ako sam dobro shvatio, moju narudžbu je kod njih zaprimio jedan od djelatnika koji je sljedeći dan završio na bolovanju. Svi ostali koje sam kasnije dobio na njihov telefon bi rekli: Da, vidim o kojoj narudžbi je riječ... Da, ta pošiljka je spremna i čeka da se pošalje. Novce od uplate smo zaprimili.

 

Na moje konstantno pitanje pa zašto se onda paket ne pošalje dobijao sam odgovor da se to ne zna i da će se provjeriti i nazvati me kasnije. Ali nikad, nikad, nisam dobio niti jedan povratni poziv, niti jedan odgovor na mail, pa tako ni na zahtjev za jednostrani raskid ugovora. Do dana današnjega meni ništa nije došlo niti su novci vraćeni. PRijava inspektoratu je zapriljena, ali ne vidim da se to išta miče.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2024 22:40 (Janer).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mikronis - ne vraća novce

zato ja samo na Amazonu narucujem

 Nesto ne dodje , odmah bez pitanja ti daju novce natrag. Ne svidja ti se sto si kupio - bez pitanja novac natrag. Evo hard disk narucio od 8 tb i 40 e jeftiniji od istog u informatickoj trgovini. 

 

A ovo u Hr je Texas, narucis nesto pa se moras mjesecima boriti za svoje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce

Pa da, upravo to. Nije na kraju toliko ni bitno hoću li dobiti svoje novce natrag, nego ću za to izgubiti svog vremena i živaca, vrijednosti desetorostruko od iznosa narudžbe.

10 godina
online
Mikronis - ne vraća novce

Malo strpljenja. Možda, još to nemaju na lageru, pa čekaju da dođe.

Možda je problem negdje drugdje. Možda nije do njih.

 

Ne treba unaprijed suditi. Treba prvo vidjeti što obje strane imaju za reći u svoju obranu.

To se radi na sudu.

 

Inspektorat je tu samo više kao tutor, kao ukras. 

 

Nije lijepo blatiti kompanije koje uredno posluju, jer počesto ljudi bezveze ocrnjuju iste.

 

dzg
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2024 22:52 (PzKpfw).
Moj PC  
0 28 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce

Nakon 2 mjeseca cekanja i neodgovaranja na mailove, zato jer mozda nemaju na stanju, da se strpi, sta bi trebao pjevati im pjesmice?

12 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
Nema strpljenja u tom slucaju.

Dao si im novce unaprijed i pise im na webu da je raspolozivo. Pa mozda je bas i odabrao njih jer nigdje nije rasplozivo nego samo kod njih.

Da bar inspektorat regulira i tu ekipu koja pise na webu da imaju raspoloziv artikl a tek nakon uplate ti kazu da je u dolasku pa da im zakelji neku kaznu.
13 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce

Pa da je tako valjda bi mi tako rekli, a ne bi rekli Da, evo, paket je spreman, ne znamo zašto nije poslan. A sigurno bi u tome slučaju vratili novce nakon što bi im sukladno zakonu podnio zahtjev za jednostrani raskid ugovora.

Ali od njih ama baš ništa; ni novci ni odgovori. Ja imam sve dokumentirano; neka oni pokažu dokaze zašto protupravno pridržavaju tuđe novce i zašto ne isporučuju proizvod koji su po sklopljenom ugovoru dužni isporučiti.

I ako nemaju na lageru, koliko mogu zadržavi novce; bekonačno?????

 

Ako netko ne vjeruje, neka se slobodno javi, ja mu pošaljem kopije svih do sad poslanih mailova (na različite Mikronisove adrese), i sve snimke razgovora sa njihovim djelatnikom (jer imam sve razgovore snimljene). Oni neka slobodno ustupe njihove dokaze, ako tvrde suprotno (ali nitko njihov do sad nije potvrdio suprotno, čak štoviše, potvrdilu su da je paket spreman za slanje i da su novci sjeli na njihov račun).

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 14:00 (Janer).
16 godina
online
Re: Mikronis - ne vraća novce
Kak je kolega rekel, Amazon i nista vise. Reklamiras proizvod i posalju ti isti tren novi a ti imas 30 dana da vratis pokvareni! Sve je instant i nikakva drama, pod uvjetom da kupujete od Amazona a ne od nekoga ko prodaje prek Amazona. Osim kaj su cesto jeftiniji oni nista ali nista ne kompliciraju.
10 godina
online
Mikronis - ne vraća novce

 

Ne valja odmah posegnuti za internetom, kada vam nešto nije po volji.

Uvijek treba čuti i drugu stranu priče.

 

Ovako samo čujemo jednu stranu, a trgovcu je nanesena nepopravljiva šteta.

dzg
Moj PC  
0 16 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce

Sa Amazonom imam većinom dobra iskustva. Jedino što im zamjeram kurvanjsku politiku glede dostave, a onda vezano i cijelog poslovanja. Naime, budući da moja adresa dostavnim službama obično spada pod "udaljene loakcije", onda ovisno o tome tko je viši upravitelj pod kojeg potpadne moja narudžba, zna se dogoditi da Amazon isto tako nikad ne isporuči robu, ukoliko upravitelj procijeni da im je realan trošak poštarine prevelik, odnosno daleko veća od one kako je sustav to pokazao. Ali o tome te neće obavijestiti (normalno, takva izjava povlači pojedine stavke dvostranog ugovora). Ukoliko se ti njima javiš za refundaciju onda će je bez problema napraviti (jer znaju da je alternativa puno gora). Jednom sam ih testirao i četri mjeseca su odugovlačili na različite načine i uz različite izlike (više mi se nije dalo testirati), i kad sam rekao te "čarobne riječi" koje ih oslobađaju posljedica, odmah su vratili novce.

 

Zanimljiva situacije glede ove priče je da mi se tokom ta 4 mjeseca jednom u support chatu javio neki bosanac haha, i odmah smo mi okrenuli priču "po naški" i onda mi je reka: Nema ti se smisla s njima bosti, neće nikad odustati. Svi mi najniži to znamo, ali o svemu odlučuje viši upravitelj i mi ne smijemo ništa službeno reći glede tih situacija.

8 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
PzKpfw kaže...

 

Ne valja odmah posegnuti za internetom, kada vam nešto nije po volji.

Uvijek treba čuti i drugu stranu priče.

 

Ovako samo čujemo jednu stranu, a trgovcu je nanesena nepopravljiva šteta.

 a cuj, trgovac barem uvijek, ali apsolutno uvijek i iz svake situacije ima opciju izaci kao moralna velicina, sa uzvisine svog trona blagosljivo gledati na kupce..... hocu reci, apsolutno nikad nitko nista nebi mogao reci, osim hvalospjeva i epova.....

 

pokvarila vam se graficka? udarili ste monitor cekicem? aha, slucajno je bilo? 10 puta? nema problema, izvol'te novi monitor... evo i iedna 4080 u zamjenu, nije red da nas kupac igra na nekoj jadnoj kartici....

 

o cemu ja baljezgarim? jednostavno o tome da si svaki trgovac sam nanosi stetu..... ili podize reputaciju....ili je neutralan u svakoj prici....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
PzKpfw kaže...

 

Ne valja odmah posegnuti za internetom, kada vam nešto nije po volji.

Uvijek treba čuti i drugu stranu priče.

 

Ovako samo čujemo jednu stranu, a trgovcu je nanesena nepopravljiva šteta.

Što je meni u ovoj situaciji preostalo i na koji to način ja nanosim trgovcu štetu?

Jesam li lagao išta što se dogodilo? Rekao sam kako je bilo i ako netko sumnja u to rekao sam da imam dokaze koji potkrepljuju ovo što sam rekao (pisane kopije i snimljene razgovore). Ako trgovac ima snimljene razgovore gdje ja govorin drugačije od ovog što sam rekao, eto, neka ih slobodno da. Ako sam ja rekao kako je bilo onda očito trgovcu štetu ne nanosim ja, već on sam sebi svojim poslovnim postupcima.

 

Što ja mogu u ovom slučaju? Koliko bih ja trebao čekati da mi netko vrati moje novce, a da to nije nanošenje štete trgovcu????

Budući da znam da je tu dosta ljudi koji su imali iskustva sa dotičnim dućanom pitao sam da li je netko imao slična iskustva, pa da znam što očekivati od njih. Ako oni imaju problema u poslovanju to nije moj problem i ne bi se trebalo mene ticati. A ako ćemo samo ljudski onda bi bilo u redu da nakon što se nekoliko puta obeća da će se javiti povratno, da se to i napravi. A ne da ja svaki put moram cijelu priču pričati iz početka i gubiti i svoje vrijeme i živce. O komunikaciji pisanim putem uopće neću jer niti jedan jedini odgovor nisam još dobio. Ako je nekome to normalo, eto, svaka čast.

2 mjeseca
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
PzKpfw kaže...

 

Ne valja odmah posegnuti za internetom, kada vam nešto nije po volji.

Uvijek treba čuti i drugu stranu priče.

 

Ovako samo čujemo jednu stranu, a trgovcu je nanesena nepopravljiva šteta.

 Jel ti moraš u svakoj temi davati kontra mišljenja koja nitko ne shvaća ozbiljno već ti lupa TD? Provociraš okolo svakom prilikom.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
10 godina
online
Mikronis - ne vraća novce

@Kido Butai

 

 

Hm, ma nije to. Nego, nismo čuli drugu stranu priče. Kaj nije zahtjevao razgovor sa nekom višom instancom, da se vidi kaj se stvarno događa.

Često ljudima u svojim pričama sebe vide kao žrtvu, a ne napišu gdje su oni pogriješili.

Nema treba automatski vjerovati svemu kaj piše na internetu. Ne znamo za ovu priču, jel uopće istinita.

 

dzg
Moj PC  
0 7 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
siljo90 kaže...
Nema strpljenja u tom slucaju.

Dao si im novce unaprijed i pise im na webu da je raspolozivo. Pa mozda je bas i odabrao njih jer nigdje nije rasplozivo nego samo kod njih.

Da bar inspektorat regulira i tu ekipu koja pise na webu da imaju raspoloziv artikl a tek nakon uplate ti kazu da je u dolasku pa da im zakelji neku kaznu.

 To je lazno oglasavanje i trebalo bi da je kaznjivo.....Nisam iz HR pa ne znam 100% ali 99% sam siguran da jeste....

13 godina
offline
Mikronis - ne vraća novce

U ovom mom konkretnom slučaju uopće nije bilo problema sa nedostupnošću artikla, jer dečko je praktički rekao Evo paket je tu do mene, zapakiran i čeka slanje; zbog čega čeka, ne znam.

Tako da se u mom slučaju radilo o neorganiziranosti poslovanja i nekoordinaciji.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
Vankuver kaže...

Kakvo lažno oglašavanje, daj nemoj pisat svašta, ni ti ni ovaj siljo što lupeta...

Spominješ da si bio nekakav inspektor, a realno ne znaš šta pričaš.

Valjda prvo treba definirat šta znači riječ raspoloživo/dostupno i slični izrazi.

"Raspoloživo" je za narudžbu, što ne znači da se nalazi na lageru trgovca niti se treba nalaziti.

Taj artikl može biti i na Marsu, a trgovac će ga naručiti za tebe.

Uopće nije bitno što piše pored artikla, tek ako trgovac garantira ISPORUKU u određenom roku, i ako to ne ispoštuje, onda možemo pričati o lažnom oglašavanju, neispunjenom ugovoru itd.

A normalno da ni jedan trgovac ne garantira takve stvari.

 

Isto tako može pisati da je dostupno 3 artikla na stanju, a 5 ljudi u isto vrijeme napravi online narudžbe.

Logično da to nije lažno oglašavanje nego se lager ne osvježava u realnom vremenu niti je to moguće provoditi kako su neki zamislili.

 

 Prvo raspolozivo mora biti definisano kao i rok isporuke ako nemas na stanju. To sigurno ne znaci raspolozivo za proizvesti na tajvanu. Drugo ako nemas na stanju tj imas 3 artikla a 5 napravi narudzbu onda vracas novac odmah a ne nakon 2 mjeseca tj ne moze trgovac robu koja je na stanju pretvoriti u raspolozivo na tajvanu bez saglasnosti kupca. I 11 godina sam bio inspektor i svoje pretpostavke zadrzi za sebe jer ocigledno nisi upoznat sa temom. A pogotovo sto ne znas da 

 

Lazno oglasavanje je svako oglasavanje koje kupca moze navesti na kupovinu tj uticati na njegovu odluku.... A zakon i logika nemaju bas puno veze....

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Mikronis - ne vraća novce

Suma sumarum, jel ovo prijavljeno inspektoratu na kraju? Ako da, kada?

 

Cisto informativno da vidim dal ovi tamo uopce rade ili su i ovakvi slucajevi SOL?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce

Prijava je podnesena 25.04.2024., na koju se odmah dobila automatska poruka da je prijava zaprimljena. Nakon toga više ništa, niti vidim gdje se može provjeriti status postupanja. Tako da mislim da nema nikakvog postupanja, samo gubljenje vremena.

 

Sa Mikronisom obavljena nova tura razgovora; sa novom osobom, sa drugim odjelom. Pomak je što je ovo prvi put da me se nakon nekoliko sati nazvalo povratno kako je i obećano. Ponovno je poslan zahtjev za jednostrani raskid ugovora, na novu email adresu, jer kada sam rekao na koju sam email adresu poslao prvi put (poslano je na adresu info@mikronis.hr na koju me prvi put uputio zaposlenik i koja je i navedena u njihovom formularu za raskid ugovora) ovaj novi zaposlenik je odgovorio: Joj, da, ne...nerazgovjetno mumljanje.... pošaljite na ovu adresu.... Međutim, ni sa te email adrese nisam dobio povratan odgovor niti su novci i dalje vraćeni. Tako da mislim da će ovo još dugo trajati....

11 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
Jel mozes okvirno napisati o kojem se ukupnom iznosu radi?
I koji artikli otprilike?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce

Radi se o najobičnijem switchu od 35€; ništa posebno, ništa skupo. Nakon tjedan dana je kupljen u drugom dućanu bez ikakvih problema.

 

Pretpostavljam zbog čega je u početku kod njih nastala zbrka (nije im prvi put), ali sve ovo poslije je isključivo njihova neorganiziranost i nesposobnost normalnog poslovanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 16:54 (Janer).
9 godina
online
Re: Mikronis - ne vraća novce
Janer kaže...

Prijava je podnesena 25.04.2024., na koju se odmah dobila automatska poruka da je prijava zaprimljena. Nakon toga više ništa, niti vidim gdje se može provjeriti status postupanja. Tako da mislim da nema nikakvog postupanja, samo gubljenje vremena.

 E thx. Znaci potpuno su prestali radit i za ovakve slucajeve. To me interesiralo dokle je doslo. Bit ce potreban ponovno golem reset kao 2000ih kad su poceli radit, al ce opet godinama bit "ma to je hrvatska nema svrhe slat prijavu". Kako su fino saptom pala sva prava uzas :(

15 godina
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
sandokan111 kaže...
..Kako su fino saptom pala sva prava uzas :(

 -kao 'ispravak'... prava su o dalje tu, problem je 'samo' kako ih ostvariti, bez inspektoratata, djelatnika.. (čak nepalce zapošljavaju, onak ne zna ni ingliš..). Uz reorganizaciju koja traje već nekoliko godina, pa čak nije isključeno da će prije proraditi novi zavod za proizvodnju zmijskog protuotrova kojeg su prije nešto godina ugasili...  onak, oče, samo što nije.. u međuvremenu bolje da vas ne ugrize zmija ili zadesi jamstveni problem, povrat-naplata itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Mikronis - ne vraća novce

Evo ekipa, mali napredak situacije i malo novosti, da vam ne bude dosadno ;). Dakle, očito je netko kod njih uspio zaprimiti i protokolirati zahtjev za raskid ugovora. I nakon 5 dana novci su uplaćeni natrag na moj račun.

Međutim, vraćen je manji iznos od onog koji je njima uplaćen hahahahahaha.

 

Uplaćeno je 34,94€, a iz nekog razloga je vraćeno 28,44€. Pretpostavljam da mi ne žele vratiti novce koji su njima uplaćeni za dostavu.

Dakle, na ponudi su dvije stavke; jedna je Artikal, a druga stavka je Dostava. Iznos dostave nisu vratili.

Ovo je kino, pa ja ću se raniti

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Mikronis - ne vraća novce
O majke ti, koji su to kreteni, nemrem vjerovati.🤬🤬🤬
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Mikronis - ne vraća novce
Janer kaže...

Evo ekipa, mali napredak situacije i malo novosti, da vam ne bude dosadno ;). Dakle, očito je netko kod njih uspio zaprimiti i protokolirati zahtjev za raskid ugovora. I nakon 5 dana novci su uplaćeni natrag na moj račun.

Međutim, vraćen je manji iznos od onog koji je njima uplaćen hahahahahaha.

 

Uplaćeno je 34,94€, a iz nekog razloga je vraćeno 28,44€. Pretpostavljam da mi ne žele vratiti novce koji su njima uplaćeni za dostavu.

Dakle, na ponudi su dvije stavke; jedna je Artikal, a druga stavka je Dostava. Iznos dostave nisu vratili.

Ovo je kino, pa ja ću se raniti

 Normalno da ti nisu vratili lovu za dostavu, kad ti nisu ništa ni isporučili 

Tigar Krezumica
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice