Intel sljedeće godine započinje masovnu proizvodnj

poruka: 6
|
čitano: 3.783
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel sljedeće godine započinje masovnu proizvodnj".
5 godina
offline
Intel sljedeće godine započinje masovnu proizvodnj

Možda napokon malo zatresu igraću ploču AMD-u, koji sa 3D V cacheom i preciznijom proizvodnjom vodi zadnjih par generacija

 

Intel je zbog zaostataka u skaliranju prema dolje marketinški napustio nm terminologiju

 

 

 

 
1 1 hvala 0
2 godine
offline
Intel sljedeće godine započinje masovnu proizvodnj

"S 6 performans i 8 efikasnost jezgri..." Od sš do 8 efikasnost jezgri, ta konstrukcija bode oko efikasnije od osam oštrih noževa. Isprike, sorry, sorry but j3bi ga.

 

Edit:

Ja bih to ovako... "Sa šest jezgara za bolje performanse te osam za učinkovitost i integriranom..."

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 0:01 (notloB).
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel sljedeće godine započinje masovnu proizv
encoding kaže...

Možda napokon malo zatresu igraću ploču AMD-u, koji sa 3D V cacheom i preciznijom proizvodnjom vodi zadnjih par generacija

 

Intel je zbog zaostataka u skaliranju prema dolje marketinški napustio nm terminologiju

 

 

 

dodat ću samo ovu sliku iz koje je svakom idiotu jasno tko koga vodi... dalje zaključi sam

 

11 godina
offline
Re: Intel sljedeće godine započinje masovnu proizv
nikonja kaže...

dodat ću samo ovu sliku iz koje je svakom idiotu jasno tko koga vodi... dalje zaključi sam

 

kad još uzmeš u obzir da su tu uvršteni i procesori za konzole, što je tržište na kojem intel uopće ne sudjeluje, onda je razlika u onom dijelu tržišta gdje se natječu jedan protiv drugog još i veća, dosta veća obzirom na ogroman broj konzola koji se prodaje

10 godina
offline
Re: Intel sljedeće godine započinje masovnu proizv
Ja sam u onih 30ak posto.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Intel sljedeće godine započinje masovnu proizv
nikonja kaže...
encoding kaže...

Možda napokon malo zatresu igraću ploču AMD-u, koji sa 3D V cacheom i preciznijom proizvodnjom vodi zadnjih par generacija

 

Intel je zbog zaostataka u skaliranju prema dolje marketinški napustio nm terminologiju

 

 

 

dodat ću samo ovu sliku iz koje je svakom idiotu jasno tko koga vodi... dalje zaključi sam

 

Vađenje na trenutni market share ne znači puno kad pogledaš putanju Intela unazad 10ak godina

 

I prije su imali globalni chip market share 90%.... to je danas na cca 10%

 

Kažeš vode sa cca 70% u PC/server CPU segmentu.... gdje im je udio 2017 bio 90%

 

AMD im uzima tržišni udio u desktop PC segmentu, konzole su bazirane na AMD čipovima, Apple ih je napustio u korist in-house rješenja

 

Imali su gro problema pri prelasku sa 10nm (na 14nm su proizveli 5 generacija desktop CPU-ova), zbog čega su i odlučili prestati koristiti nm u marketingu nego su Intel 10nm čipove počeli nazivati Intel 7 (usporedivo sa TSMC-evim 7nm čipovima), a 7nm čipovi koje razviju nazvat će... Intel 4 (da ih usporede sa TSMC-evim 4nm, koje isti proizvodi na AMD/Nvidiju). Jasno, nm nisu uvijek reprezentativni za performanse/kvalitetu čipova, ali skrivanje toga maskira stvarni problem pri prelasku na finiju tehnologiju izrade

 

Intel je tržišni lider (još uvijek), ali ignorirati očite probleme nije put naprijed, a Intel je uspješan unatoč svojim problemima, a ne zato jer su bolji nego ikad

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice