Android TV box MXQmax

poruka: 6
|
čitano: 3.611
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 mjeseci
neaktivan
offline
Android TV box MXQmax

Poštovani.

ne znam jesam li na pravom mjestu ali me zanima je li netko imao ili ima ovaj android TV box i na koji način odraditi hard reset istog pošto ne mogu da nađem nikakvu uputu na internetu?

Ne vidim na njemu da ima ikakvu mogućnost za reset.

LP

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV box MXQmax
misterno007 kaže...

Poštovani.

ne znam jesam li na pravom mjestu ali me zanima je li netko imao ili ima ovaj android TV box i na koji način odraditi hard reset istog pošto ne mogu da nađem nikakvu uputu na internetu?

Ne vidim na njemu da ima ikakvu mogućnost za reset.

LP

 Nikad čuo i vidio, probaj preko audio ulaza sa čačkalicom, neki su imali unutra prekidač za reset

10 mjeseci
neaktivan
offline
Android TV box MXQmax

Probao sam sa čačkalicom i na kraju ga rastavio ali ne vidim da ima išta vezano za reset. Kroz AV ulaz čačkalica prođe skroz u uređaj.

Čudno da nema ništa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV box MXQmax

ako nema reset button, tad bi trebalo imati jumper ili samo kontakt pin na pločici.. spojiti metalom.. no ako nije označeno može biti problem nači, električar i sl. to može znati-prepoznati.. dok je na računalima uvjek u blizini cmos baterije u radijusu par cm...

-moguće da ima samo soft reset i pod uvjetom da nešto radi, boota.. jer je to minimum za soft. moguće zato jer se u masovnoj proizvodnji svaki cent uštede broji a to je tad jedan pin manje, jedan lem, gram.. i nakupi se pa nije čudo da izbace kao nepotrebno. ili je naprosto otpao.. tad zaključiš koji su pinovi i šarafcigerom napraviš spoj..

 

za spajanje jumpera tj svaki hardreset postoje neka pravila, nepisana.. npr držati 4-7 sec.. a najjednostavnije prvilo, uključen uređaj držati dok se ne resetira-blicne i tad pustiti, do tad ili kraće od 4sec ne mora reagirati a poneki traže i duže od standardnih 4sec.. dok se na računalu neovisno o tom pravilu resetira na kratki dodir, dovoljna sekunda.. osim kad nije dovoljno :) tj sve buttone kao on-off i reset može dodatno kontrolirati neki soft-brojač i recimo po trajanju pristiska zaključiti paljenje ili reset.. pa možda je to s power buttonom, probati, malo duže.. ili kombinacije za mobitel-softreset power s držanjem plus ili minus kanala-glasnoće i sl. dok tv prijemnici imaju i daljinski pa je moguće da se njime to može za soft mod.

 

-naravno.. ovisi kako si što tražio, 

(a možda stvarno nema..) .. tj pogledaj video, vidi za koje modele je navedeno-testirano i koji model imaš (na trećoj minuti.. 4.metode + tri čipa-modela..)

-pred kraj je hardreset 'čačkalicom'.. + provjeri koji je tvoj konkretno model, tj stvari se mijenjaju pa i shema-raspored .. tad nije na istim mjestima no pravilo je generiki isto-slično.

 

edit: i videu po uputi kaže držati reset i uključiti struju, brojati do 3.. tj to je razlika kad što stisnemo i brojimo, pa može biti par pokušaja za pogoditi sekundu prije-kasnije pustiti.. ponoviti par puta jer samo brojanje nije precizno, brže-sporije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2023 13:59 (ihush).
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Android TV box MXQmax

Ovo je za drugi model mxq pro o nije isti kao max. Evo uslikao sam kako izgleda ploča uređaja pa ako može tko što skužiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2023 8:17 (misterno007).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Android TV box MXQmax
misterno007 kaže...

Probao sam sa čačkalicom i na kraju ga rastavio ali ne vidim da ima išta vezano za reset. Kroz AV ulaz čačkalica prođe skroz u uređaj.

Čudno da nema ništa.

 

合氣道 Meni, kao laiku je, npr. super umjetnost NOB. To su bila vremena.@PzKpfw
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice