Win7 - problem kod boot-a

poruka: 12
|
čitano: 5.981
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Win7 - problem kod instalacije

kao sto tema vec govori imam problem kod instalacije windows 7.

meni je donjeo prijatelj win7 na usb-u i ja sebi to sprzim na dvd i namjestim first boot na moj dvd citac

i onda on meni samo pokrene windows xp.jel bi mi mogao netko reci u cemu je problem i kako

da to rijesim??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win7 - problem kod instalacije
DarkLink kaže...

kao sto tema vec govori imam problem kod instalacije windows 7.

meni je donjeo prijatelj win7 na usb-u i ja sebi to sprzim na dvd i namjestim first boot na moj dvd citac

i onda on meni samo pokrene windows xp.jel bi mi mogao netko reci u cemu je problem i kako

da to rijesim??

a da pritisnes dugme kada te pita Press any button to Boot from CD/DVD?

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
offline
Win7 - problem kod boot-a

a on mene nepita da je pritisnem dugme

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win7 - problem kod boot-a
DarkLink kaže...

a on mene nepita da je pritisnem dugme

kada je black screen, pisat će ti i zadržati će se nekih 2-3 sek a onda ide normalni boot windowsa XP, tako da ti mora bit ako ti je CD/DVD prvi na listi

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win7 - problem kod boot-a

Pa jesu li ti uopće bootabilni windowsi? I da li ti je u biosu namještenu boot devise na cd ili šta već hoćeš?

magog
15 godina
offline
Win7 - problem kod boot-a

tako bude i pojavi se par sekundi ona crtica gore desno i krene normalno xp ocitavat i pojavi se xp boot screen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Win7 - problem kod boot-a
magog kaže...

Pa jesu li ti uopće bootabilni windowsi? I da li ti je u biosu namještenu boot devise na cd ili šta već hoćeš?

to mi je nesto ovaj prijatelj govorio posto ja to nisam dobio u iso fileu nego je to bilo u mapi i ja sam to sve iz mape sprzio na dvd.

jel  mozda nesto do toga??

15 godina
neaktivan
offline
RE: Win7 - problem kod boot-a

zanima me kada si u windowsima i kada ubaciš dvd od windowsa 7, da li ti se išta dešava? Jel ti pokreće windowse 7 i pokušava instalirati? To bi trebao biti onda bootabilni dvd. Ako si snimio te windowse kao iso file, onda ti se neće ništa dogoditi. Zato ti ni ne boota jer ne zna pročitati iso file

magog
15 godina
offline
Win7 - problem kod boot-a

kad sam ja u windowsu sp i ja ubacim tu 7 sto sam si sprzio na dvd i on pokrene pise instal now i jos nesto.

al ja bi da instaliram taj windows i da izbrisem xp zato bi da boota sa cd-a i da formatiram particiju na kojoj je xp i tu

instaliram 7

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win7 - problem kod boot-a

Kratko i jasno : DVD nije bootabilan!!

 

Probaj ponovno (ako je iso na USB-u) ili nađi na netu i skini novi iso image ,NE RASPAKIRAVAJ NEGO GA ODMAH OTVORI SA NEROM (ili kaj već imaš za prženje) ,pusti da završi prženje i onda nebi trebalo bit problema.

 

Edit : Inače ,može se instalirat i sa USB-a ,samo ga treba pripremit i normalno ,da bios podržava direktno bootanje sa USB-a (većina bios-a izdanih nakon 2004. podržava). Ovdje su uputstva : KLIK

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 13:14 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win7 - problem kod instalacije

Kao prvo bi trebao utvrditi jesi li dobro spržio instalacijski DVD.

Pregledaj ga u Windows Exploreru i ako vidiš u korijenu DVDmedija pet mapa i tri datoteke

najvjerojatnije je sve u redu.

 

Vrlo često se navode nekave upute o "pravilnom" prženju ISO datoteke kao i preporuke

"najboljih" programa za tu svrhu. Moš' mislit.

Bilo koji program za prženje s podrškom za Image datoteke ispravno će zapžiti instalacijski DVD.

Dakle za izradu instalacijskog Windows 7 DVD-a potrebna ti je Image datoteka (ISO ili dr.),

program za prženje s podrškom za ISO slike,DVD pržilica i DVD medij.

Stvar je trivijalna i ne postoji mogućnost pogreške.

Također možeš, ukoliko ti podržava matična ploča "boot" s USB uređaja, raspakirati ISO sliku

npr. na USB vanjski disk i na taj način puno brže instalirati Windowse 7.

Jedini preduvjet je taj da je USB disk prethodno formatiran u FAT32 sustavu.

 

Na svim forumima bespotrebno se pametuje o "ispravnom" načinu prženja pa se nadam

da smo taj problem zauvijek razriješili.

 

Problem koji navodiš upućuje na "code5 error". Računalo se podiže s instalacijskog medija ali

nema poruke "Press any key...".

Ovo je problem koji se vezuje uz AsRock ili MSI matične ploče starijeg datuma.

 

Ukoliko je to tvoj slučaj tada ti je jedino rješenje izraditi instalacijski DVD u skladu s uputama

na ovom linku:

http://www.unawave.de/windows-7-tipps/code5-error.html?lang=EN

 

Ukoliko posjeduješ instalacijski CD/DVD Windows XP ili Vista i instalacijska procedura se uredno

izvodi na tvom računalu tada sam uvjeren da se radi o gore navedenom problemu.

 

14 godina
neaktivan
offline
Win7 - problem kod boot-a

trebas staviti da ti boota s cd-a, kada palis kompjuter moras pritisnuti tipku delete, onda strelicama prebaci na boot i stavi da ti boota preko cd-a, onda sve to sacuvas i izades.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2010 19:25 (superkikac).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice