Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %

poruka: 12
|
čitano: 2.900
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %

Pozdrav,

 

nakon najave Kine da će zabraniti dužnosnicima uporabu iPhonea (dakle ne i građanima vulgaris), jučer je Applova dionica pala 2.9 %, s najvećim padom na Dow Jones Industrial Averageu.

 

To je u 2 dana gubitak od skoro 180 milijardi $.

 

Kad se to poveže s sankcijama Huaweiju, izgleda da je počelo šamaranje (tj. prvi efektivni uzvrat SAD-u), jer se počinju postavljati pitanja:

 

Ako je Huawei pod sankcijama uspio razviti i proizvest 7 nm chip za svoje smartphone, imaju li sankcije smisla ?

 

Ako imaju, tko je onda pomogao/prodao tehnologiju Huaweiju ?

 

 

Uglavnom, Kina je 20% prodaje iPhonea, pa je i najava zabrane korištenja (ne i prodaje) dužnosnicima itekako uzdrmala dionicu....

 

Koji je slijedeći korak svakog aktera?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %
Ja se uvijek pitam da li je utopija moguća u dalekoj dalekoj budućnosti? Ono, svi sve razvijaju zajedno za dobrobit svih strana. Nema kina, eu, uncle Sam...
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %

a gle, Roddenberry je odavno mrtav, a pomaka prema njegovoj Utopiji nema...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 12:06 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %

Apple Inc. shares fell almost 3% Thursday, wiping out nearly $200 billion of market value in just two days, as China plans to expand a ban on the use of iPhones to government-backed agencies and state companies.

Shares of the Cupertino, California-based company dropped 6.4% in the worst two-day slump in a month.

 

EDIT:

Drama oko nicega. Ide zabrana kupovanja iPhone koja iznosi oko pola milijuna uredaja (zabrana je u drzavnim institucijama) a prodaju ih oko 45 milijuna. Uskoro ide promocija iPhone 15 i opet bude skocilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 11:56 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %

hmm onda je palo drugi dan i više od 2.92 %

 

ali opet, to mi je tako smiješno, tu se vidi "vrijednost"...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %
Meni je smijesno kak opce cijeli svijet funkcionira. Tesla proda manje auti od konkurencije, ima manje dobiti i na kraju dana vrijedi vise od svih ostalih.
Jos nekak kuzim za Apple jer stvarno dominiraju, ali rest svijeta, ne znam nisam skolovala.
14 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %
Stric_Jura kaže...

a gle, Roddenberry je odavno mrtav, a pomaka prema njegovoj Utopiji nema...

 

 

a da, na današnji dan '66. emitirana prva epizoda Star Treka

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %
NEW_MAN kaže...
Meni je smijesno kak opce cijeli svijet funkcionira. Tesla proda manje auti od konkurencije, ima manje dobiti i na kraju dana vrijedi vise od svih ostalih.
Jos nekak kuzim za Apple jer stvarno dominiraju, ali rest svijeta, ne znam nisam skolovala.

Korado svako malo priča da se današnji, moderni svijet zasniva na prodaji snova. Konglomerat te uvjeri da je to što on dila baš ono kaj te odvaja od kmetova, a takvih je hrpetina.

Tak je i tesla čisti hajp. Vozilo tak-tak a društvo baca pare u njih jer ima odličan marketing da se ukakaš. Da vrijedi više od npr toyote, merca, bmw-a, vag-a koji se napradaju mjesečno vozila ko tesla u dvije godine, s istim ili većim maržama, koji postoje maltene oduvijek, to mi malo smrducka.

 

14 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %

Je ukoliko gledaš dionice Apple u periodu od zadnja dva dana onda stvarno to izgleda grozno. Ako pogledaš 15 dana unazad vidiš da je cijena dionice od tad i dalje u plusu,a od početka godine je rasla preko 40%.

Nisam audiofil, ali mogu poslušat
16 godina
online
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

Kad se to poveže s sankcijama Huaweiju, izgleda da je počelo šamaranje (tj. prvi efektivni uzvrat SAD-u), jer se počinju postavljati pitanja:

 

Ako je Huawei pod sankcijama uspio razviti i proizvest 7 nm chip za svoje smartphone, imaju li sankcije smisla ?

 

Ako imaju, tko je onda pomogao/prodao tehnologiju Huaweiju ?

 

 

Uglavnom, Kina je 20% prodaje iPhonea, pa je i najava zabrane korištenja (ne i prodaje) dužnosnicima itekako uzdrmala dionicu....

 

Koji je slijedeći korak svakog aktera?

Da počelo je, a kaj se tiče sankcija slaba korist od toga, ili ono mito ili korupcija/lova buši sankcije kao igla balon.

 

Žuti se vrlo dobro snalaze i pod sankcijama, ili recimo nešto slično kao Ruski primjer itd.

 

https://rumble.com/v35o02i-the-west-and-nato-have-problems-with-stubborn-russia.html

 

Ako sve nastavi u istom pravcu, u budučnosti moš očekivat i klasičnu zabranu prodaje Jabučarskih proizvoda na području Kine.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
Re: Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %
Stric_Jura kaže...

 

Kad se to poveže s sankcijama Huaweiju, izgleda da je počelo šamaranje (tj. prvi efektivni uzvrat SAD-u), jer se počinju postavljati pitanja:

 

Ako je Huawei pod sankcijama uspio razviti i proizvest 7 nm chip za svoje smartphone, imaju li sankcije smisla ?

 

Ako imaju, tko je onda pomogao/prodao tehnologiju Huaweiju ?

Nitko, njihov 7 nm proces uopće nije EUV, samo su modificirali postojeće strojeve koje imaju (DUV) i usavršili to do kraja.

Samo kaj na nižim nodeovima više ne bude držalo vodu, ali ne bude ni amerima EUV puno pomogao kad na 3 nm i manjim nodeovima moraju ići na atomic layer deposition, a onda takvi čipovi budu ionak samo za vojsku, jer im cijena bude 10-100x po tranzistoru (znači došli smo do ekonomske barijere koju je više nemoguće premostiti, sad su svi navalili na fotonička računala, držimo fige da bude nekaj od toga).

 

https://appuals.com/smic-apparently-made-huawei-mate-60-pros-kirin-9000s-chip-without-euv/

dax-lax kaže...

Da vrijedi više od npr toyote, merca, bmw-a, vag-a koji se napradaju mjesečno vozila ko tesla u dvije godine, s istim ili većim maržama, koji postoje maltene oduvijek, to mi malo smrducka.

Nope, Tesla ima daleko najveće marže od svih (prek 30%, a prosjek autoindustrije je oko 5%, tu mislim na onu kak se zove maržu koja se odnosi na samu proizvodnju vozila), a dobit im je mala zato kaj jako puno investiraju, a ne zbog niskih marži.

Jednostavnije: oni jako puno zarađuju na svakom autu (cca. 30%) ali tu lovu onda potroše na povećanje proizvodnih kapaciteta (to dioničari inače jako mrze), dok ostali imaju marže od 5% ali ni ne ulažu u ništa pa im opet dobit dođe skoro na isto kao Teslina.

 

Ali kad dođu na razinu VW, Stellantisa, itd. i prestanu s investiranjem kao oni, to će biti para ko dreka.

Doslovno Apple automobilskog svijeta.

 

Inače, svačemu se forumaši čude, ali čudan je ovaj svijet.

Npr. fino samo se nasmijao kak su se neki dan financijske kuće usrale zbog velikog pada nezaposlenosti u SAD-u  (a čovjek bi mislio da bi to trebao biti razlog za veselje) i sad im ne preostaje ništa osim daljnjeg povećanja kamatnih stopa u nadi da će povećati nezaposlenost, jer inače opet ode inflacija u nebesa.

Odavno je ekonomski sustav krahirao, prelio se kapital u područja koja ne generiraju novu vrijednost i očito nam više nema spasa.

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 17:50 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Počelo šamaranje: Appleova dionica pala 2.9 %

Hbote, ja kad sam pročito root, mislio sam da se iPhone strogo zabranjuje svim Kinezima koji su ga do sada koristili, i pitam se gdje bu se sklapali svi Uređaji od sad pa na dalje, kad ono....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice