Preporuka za HDD? zaključana tema

poruka: 13
|
čitano: 6.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Preporuka za HDD?

WD Caviar Blue 1TB , 32MB cache , 7200rpm - 653 KN !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za HDD?

EDIT: //

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2012 9:46 (Encyanix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka za HDD?
Encyanix kaže...

Razmisli o ovom! ;)

NE !

 

Vidis da ti kraj njega pise " Recertificirani " sto znaci da je vec bio na popravku i zbog toga ima samo 6 mj. jamstva !

 

Osobno ga nebih kupovao !!

Music As A Weapon !!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za HDD?
Haf932 kaže...
Encyanix kaže...

Razmisli o ovom! ;)

NE !

 

Vidis da ti kraj njega pise " Recertificirani " sto znaci da je vec bio na popravku i zbog toga ima samo 6 mj. jamstva !

 

Osobno ga nebih kupovao !!

ops.. nisam vidio.. moja greska..

[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
14 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka za HDD?

Inače, SGT je prije davao 12 mj. na popravljene diskove.

Sad toliko daje na nove, a na popravljene 6 mjeseci.

 

Pa trajno mlijeko ima duži jamstveni rok! SGT roflmao!

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
Preporuka za HDD?

Molim vas da mi u ovoj šumi HDD-ova pomognete naći neki dobar, tih (ako je moguće), brz i pouzdan disk. Moj dobri Samsung Spinpoint F3 500GB je, nažalost, u servisu (pod garancijom).

Ono što bih ja htio je uzeti novi za Windows, programe i igre, a ovaj sa servisa kad bude sređen (ili zamijenjen novim) dodati za držanje dokumenata, multimedije itd...

 

Nisam siguran može li moja matična (pod "Moj PC") podržati disk od 1TB. Možda bolje manji kapacitet za svaki slučaj.

 

Hvala!!!

 

P.S. Bilo bi dobro da cijena bude cca 600kn. Ako je dvojba između kvalitete i kapaciteta, onda biram kvalitetu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2012 19:31 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za HDD?

Nema matična veze sa kapacitetom već sa dostupnim konektorom koji onda određuje krajnju brzinu, kod tebe je to 3.0 GBs odnosno SATA 2. Dakle evo npr.Protis:

http://protis.hr/products/details/tvrdi-disk-caviar-blue-1000-gb-sata3-64-mb-35-7200-rpm-10ezex/61153Mid-range Blue Serija, veći kapacitet, manja garancija, odlična cijena

http://protis.hr/products/details/tvrdi-disk-caviar-black--500-gb-sata3-64-mb-35-7200-rpm-wd5003azex/61155 High-range Black Serija, manji(po meni dovoljan) kapacitet, 5 g. garancije, jako fina cijena.

Dok nisam zaboravio,edit:

Prvi ti je tiši sa dobrim omjerom cijene i kvaliteta.

Drugi je čisti kvalitet, nešto bučniji.

To sam ja- sigurno JA
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2012 22:38 (wall3).
14 godina
offline
Re: Preporuka za HDD?
wall3 kaže...

Nema matična veze sa kapacitetom već sa dostupnim konektorom koji onda određuje krajnju brzinu, kod tebe je to 3.0 GBs odnosno SATA 2. Dakle evo npr.Protis:

http://protis.hr/products/details/tvrdi-disk-caviar-blue-1000-gb-sata3-64-mb-35-7200-rpm-10ezex/61153Mid-range Blue Serija, veći kapacitet, manja garancija, odlična cijena

http://protis.hr/products/details/tvrdi-disk-caviar-black--500-gb-sata3-64-mb-35-7200-rpm-wd5003azex/61155 High-range Black Serija, manji(po meni dovoljan) kapacitet, 5 g. garancije, jako fina cijena.

Dok nisam zaboravio,edit:

Prvi ti je tiši sa dobrim omjerom cijene i kvaliteta.

Drugi je čisti kvalitet, nešto bučniji.

Oba ima kupiti i u Linksu, ali su oko 100kn skuplji. Ne znam kolika je razina buke kod ovog Caviar black-a. Nije da baš mora biti bešuman, ali ne bi valjalo ni da previše rondla. Idemo jedno glasanje. Koji disk bi vi radije kupili?

2 Caviar Blue, 10EZEX, 1000 GB
2 Caviar Black, 5003AZEX, 500 GB
13 godina
offline
Preporuka za HDD?

Imam Caviar Blacka i preporucio bih ga ! nije toliko jako bucan , a i jamstvo od 5 god. nije mala stvar !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Preporuka za HDD?

Još samo jedno pitanje. Ako budem imao 2 HDD-a (skupa s ovim novim), hoće li mi UPS to i dalje moći držati? (mislim na bateriju). U baterijske utičnice su mi priključeni samo PC i monitor.

Imam APC Back-UPS 550VA (330W). Ovaj Samsungov što mi je na servisu troši 5,7W max., a ovi Caviari 6,8W max. Dakle, išlo bi oko 13W na diskove...

 

(Za napajanje se ne brinem -- "Moj PC")

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 12:16 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuka za HDD?

Vjerujem da hoce ! 13W na diskove je jako mala potrosnja !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Preporuka za HDD?

Trebam preporuke za novi HDD....sistemski imam SSD  i jos jedan 500gb hdd  za filmove muziku programe neke  i igre (par igara po 20+gb)..star je 5 god i doslo vrijeme za novi zbog sigurnosti a i zbog prostora...zelim 1TB i 7200rpm-a...koji  su danas najpouzdaniji relativno brzi itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Preporuka za HDD?
sseennoonn kaže...

Trebam preporuke za novi HDD

Tema za odabir tvrdih diskova

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice