LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

poruka: 8
|
čitano: 4.882
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Pozdrav. Ako netko ima iskustva s ovakvim problemom, molim za pomoć. Znači u pitanju je tv LG 32LH500D, ima ugrađen DVB-T2 tuner i uredno pronalazi programe, može se listati izbornikom, podešavati i sve, ali ne prikazuje sliku samo s antenom. Zvuk radi normalno na svim programima koje listam. Mislim si, ok, pozadinsko je otišlo i to je to, ali kad se spoji vanjski receiver preko HDMI ili scart ulaza, svi programi normalno rade, slika odlična, zvuk i sve. Ako netko zna u čemu bi mogao bit problem, bio bih zahvalan za savjet. Hvala. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Do sada je radilo, pa prestalo ili prvi put pokušavaš gledati TV sa njegovim tuner-om?

Ako prvi put, možda iako što TV ima DBV-T2 tuner, nema potreban codec H.265/HEVC, nego stariji H.264/AVC (MPEG-4), jer je TV proizveden oko 2016.g., a u HR je  H.265/HEVC uveden 2020.g.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Prvi put pokušavam, tv je dobiven na poklon, al mislim da je do sad radio samo s vanjskim receiverom, moram se raspitati. Pretpostavljao jesam da je do codeca, a uglavnom, vanjski tuner i ok. Hvala za odgovor.

13 godina
offline
Re: LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Ako televizor pronalazi kanale i zvuka ima, ali slike nema, to znači da televizor ne podržava H.265/HEVC standard. Budući da isti ima podršku za DVB-T2, probaj promijeniti regiju na televizoru (svugdje, od LG usluga do same regije televizora) na Češku, Slovačku, Njemačku, Austriju ili Poljsku. Moja preporuka je da probaš sve navedene zemlje, pa vidiš hoće li se slika pojaviti.

 

Zvuči retardirano, ali neke države su prije nas izrazile želju prelaska na H.265/HEVC, pa su za njihova tržišta ažuriranjem dodali podršku za HEVC dok za naše nisu (vjerojatno jer je tada istekla podrška za proizvod). Zato na Samsung, LG i Sony televizorima (moguće i na drugima) nekada je dovoljna samo promijena regije.

 

Također, u postavkama provjeri ima li nadogradnji sustava televizora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 14:35 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Hvala, probam promijenit pa ću vidjeti. 

14 godina
offline
Re: LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Isprobane razne regije i ništa... Nadogradnji sustava nema ni na telki ni na webu. 

13 godina
offline
Re: LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Da, onda ništa. Jedini način je da priključiš prijemnik i tako gledaš.

14 godina
offline
Re: LG Tv nema slike preko antene, preko HDMI ima

Izgleda da će bit tako. Hvala još jednom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice