Novi projekt...

poruka: 16
|
čitano: 3.805
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Novi projekt...

Glavno ovako, imam jednu potpuno nelošu ideju (bar po meni), a danas sam gledao i mislim da imamo dovoljno novaca za izdvojiti da bi projekt bio uspjesan...

 

Radi se o jednoj aplikaciji za iphone - ipad, mozda s multiplayer komponentom s jos par stvari koje nisam vidio ni na jednoj aplikaciji za iPhone koja je bar donekle slicno ustrojena...

 

Glavno racunam da bih trebao 2 - 3 programera (object c), 2 graficka dizajnera. Strucna sprema nije vazna, demonstracija znanja na razgovoru za posao...

 

Ostali podatci: Ukupno odvojeno za projekt: 382 400 kn

                        Početna plaća: 5500 kn netto, ugovor na godinu dana s mogucnoscu stalnog zaposlenja

                        Bonusi: 1000 eura za optimiziranost koda, 500 eura ako je projekt završen unutar 6 mjeseci

                        Trajanje projekta: maximalno 9 mjeseci, potom relokacija na drugi.

 

Prostorije rada su u Trešnjevci gdje je sjedište firme... Iskreno prostora previše nemam ali bih mogao odvojiti dva ureda veličine (svaki) 56 kvadrata, jedan za programere, drugi za grafičare.

 

Pa što mislite... jel trebaju jos kakve informacije?

 

Napomena: ovo nije natječaj za posao, ovo je čisto informativno, natječaj će biti objavljen 4. 10. 2010.

In Control
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi projekt...

Javljam se samo da pozelim uspjesan projekt! Volim vidjeti kad ljudi krenu samostalno u ono sto vole.

 

Nekoliko savjeta, ako moze:

- iPhone je odlicna platforma, ali ne zaboravi da si profitabilan _iskljucivo_ ako zavrsis u Top 15 listi. Ako nikad ne dodjes na to mjesto, projekt nije profitabilan.

- niti jednu aplikaciju ne mozes postaviti na ne-jailbreakani uredjaj ako je Apple ne odobri

- Kolege kazu da zavrsiti osnovni 3D projekt na iPhoneu u 6 mjeseci = nema teorije

- Obavezno sastavi osnovnu ideju prije zaposljavanja ikoga. Tako ces ustedjeti novac a ljudi nece biti u praznom hodu.

- Za malen tim, adoptiraj pod _obavezno_ agilne metode planiranja 100%. Na taj nacin ces rano vidjeti kako ti tece projekt, i gdje ga treba usmjeriti

 

 

Od ostatka, mislim da bi ti bilo OK javiti se T-Comu/VIP-u i pitati za investiranje. Mozda oni budu zahtijevali neki marketing u igri ili sto vec budete radili, ali isplati se dobiti 'besplatan' novac gdje god ;-0

 

Sretno!

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...

 

Ima sanse utoliko sto je projekt vec zapocet, pa scrapan...  
Tako da je oko 60% vec gotovo... vjeruj kad smo mogli browser igru zavrsiti u nesto manje od 15 mjeseci... onda bi ovo trebao biti cakewalk...

A sada o profitabilnosti... pa namjeravam napraviti nesto dobro... pa cemo vidjeti...

 

 

što se tiče besplatnog novca... ovo je novac od pretpristupnih fondova EU i HBOR-a, zapravo to je visak koji nam nije u stavkama... i cak ce ostati jos malo sa strane... zato bi i htio ovo zavrsiti, a mislim da moze potencijalno donijeti dovoljno novaca...

 

I da, oprosti sto ne mogu pruziti vise informacija...

In Control
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2010 17:32 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
neaktivan
offline
Novi projekt...
Hmmmm skoro milijun kuna uloženog kapitala ( ako se zbroji materijalna i nematerijalna imovina ) sa ciljem izrade jedne aplikacije koju nazivate CakeWalk ?
http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
woodgamesfx kaže...
Hmmmm skoro milijun kuna uloženog kapitala ( ako se zbroji materijalna i nematerijalna imovina ) sa ciljem izrade jedne aplikacije koju nazivate CakeWalk ?

  Pa ti mislis da je razvoj aplikacija besplatan posao???

In Control
16 godina
offline
RE: Novi projekt...
EnlightenedPhoenix kaže...

  Pa ti mislis da je razvoj aplikacija besplatan posao???

Oni koji koriste nelegalne aplikacije sigurno to misle. :)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
mfrankovic kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

  Pa ti mislis da je razvoj aplikacija besplatan posao???

Oni koji koriste nelegalne aplikacije sigurno to misle. :)

  Ali hoces neces marketing mora kostati... a dobro ima nesto i u tvome... ali ja nisam toliko bogat da bi si mogao koristiti nelegalne aplikacije :)

In Control
14 godina
neaktivan
offline
Novi projekt...

U biti ne, recimo osobno sam imao ulaganja desetak tisuća kuna samo u ovoj godini osobnih sredstava u sličnom vidu  tako da ne mislim to što pišeš.

Ali očito nisi skužio što sam rekao, pa zato da pojendostavim , planirate uložiti milijun kuna u nešto što zovete CakeWalk :)

http://www.woodgamesfx.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 11:25 (woodgamesfx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi projekt...

TOLIKO PARA ZA JEDNU APLIKACIJU!!! Nezznam, kako je to uopče legalno pošto je to višak novaca kako si samo uspio doči do tog viška. Isto tako mislim da je teško mogučle da ti baš imaš onu revolucionarnu aplikaciju koja če uzdrmati tržiše, jer ti samo tkva može pomoči da vratiš uloženo.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
woodgamesfx kaže...

U biti ne, recimo osobno sam imao ulaganja desetak tisuća kuna samo u ovoj godini osobnih sredstava u sličnom vidu   tako da ne mislim to što pišeš.

Ali očito nisi skužio što sam rekao, pa zato da pojendostavim , planirate uložiti milijun kuna u nešto što zovete CakeWalk :)

  Ne :) cakewalk je slang za mačji kašalj u engleskom jeziku... Sorry ako sam Vas uvrijedio ikako :)

 

Istina nisam detalja dao, ali vjerujte mi to je zato sto sam prilicno paranoican, a i sami znate kakvi su ljudi i da se ideje danas kradu naveliko... Planirani profit na temelju dosadasnjih projekcija takvih slicnih programa, uz dobar marketing i dobru kvalitetu bio bi oko 1.2 do 1.8 mil eura u bruttu... sada netto bi s nasim porezima iznosio za prilicno manje, ali jos uvijek to bi bio profit...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
ja00022 kaže...

TOLIKO PARA ZA JEDNU APLIKACIJU!!! Nezznam, kako je to uopče legalno pošto je to višak novaca kako si samo uspio doči do tog viška. Isto tako mislim da je teško mogučle da ti baš imaš onu revolucionarnu aplikaciju koja če uzdrmati tržiše, jer ti samo tkva može pomoči da vratiš uloženo.

 

Imaš razne nečine radiš, zarađuješ i odričeš se mnogih stvari s ciljem da realiziraš svoje ideje. Recimo ne sječam se kada sam zadnji puta bio negdje na kavi, žrtvovao sam godišnji i nisam se namakao na moru da mogu uložiti sredstva u posao, ne kupuješ beskorisne stvari, sjediš doma i kucaš kodove i slušaš savjete okoline da si lud i ne razumiju kaj ti to radiš, obitelj te drži pod povečalom i na udaru si kritika, sve ti je to svakodnevnica kada samostalno radiš svoj posao, kužiš žrtvuješ se :), bez muke nema posla, bez žrtve nema rezultata, dobro bi bilo kada bi se moglo drugačije ali ništa ne dolazi s neba, za sve se treba MUČITI. Glavni problem ljudi je da kada trebaju podmetnut svoju guzicu kažu da je to teško i ne da se napraviti i idustanu.

Da početna ulaganju su najteža i prva aplikacija, sada radim na dva projekta koje vućem već par mjeseci i od kojih će jedan bit gotov tamo do kraja ovog mjeseca, sada us veće neke stvari lakše, ali početak je težak i skup. 

 

http://www.woodgamesfx.com
15 godina
offline
RE: Novi projekt...
woodgamesfx kaže...

 

Imaš razne nečine radiš, zarađuješ i odričeš se mnogih stvari s ciljem da realiziraš svoje ideje. Recimo ne sječam se kada sam zadnji puta bio negdje na kavi, žrtvovao sam godišnji i nisam se namakao na moru da mogu uložiti sredstva u posao, ne kupuješ beskorisne stvari, sjediš doma i kucaš kodove i slušaš savjete okoline da si lud i ne razumiju kaj ti to radiš, obitelj te drži pod povečalom i na udaru si kritika, sve ti je to svakodnevnica kada samostalno radiš svoj posao, kužiš žrtvuješ se :), bez muke nema posla, bez žrtve nema rezultata, dobro bi bilo kada bi se moglo drugačije ali ništa ne dolazi s neba, za sve se treba MUČITI. Glavni problem ljudi je da kada trebaju podmetnut svoju guzicu kažu da je to teško i ne da se napraviti i idustanu.

Da početna ulaganju su najteža i prva aplikacija, sada radim na dva projekta koje vućem već par mjeseci i od kojih će jedan bit gotov tamo do kraja ovog mjeseca, sada us veće neke stvari lakše, ali početak je težak i skup. 

 

 

Ajd iskreno reci koliko ti je godina.

 

PS:Ako si žena zanemari pitanje!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
Između 20-30, neki kažu najbolje godine :)
http://www.woodgamesfx.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
ja00022 kaže...

TOLIKO PARA ZA JEDNU APLIKACIJU!!! Nezznam, kako je to uopče legalno pošto je to višak novaca kako si samo uspio doči do tog viška. Isto tako mislim da je teško mogučle da ti baš imaš onu revolucionarnu aplikaciju koja če uzdrmati tržiše, jer ti samo tkva može pomoči da vratiš uloženo.

zasto?

pa to i nije neki novac...

300 000 kn i nije neki novac za manju firmu, a kamoli za ozbiljnu tvrtku.

naravno, kada si u skoli onda ti to izgleda kao nemoguca misija...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
sasa kaže...
ja00022 kaže...

TOLIKO PARA ZA JEDNU APLIKACIJU!!! Nezznam, kako je to uopče legalno pošto je to višak novaca kako si samo uspio doči do tog viška. Isto tako mislim da je teško mogučle da ti baš imaš onu revolucionarnu aplikaciju koja če uzdrmati tržiše, jer ti samo tkva može pomoči da vratiš uloženo.

zasto?

pa to i nije neki novac...

300 000 kn i nije neki novac za manju firmu, a kamoli za ozbiljnu tvrtku.

naravno, kada si u skoli onda ti to izgleda kao nemoguca misija...

  Kako kazem to ce ostati viska kada utrosimo subvencije EU i HBOR-a, i time sacuvamo jedan dio novca koji je trebao biti ulozen...

 

Pa ono... bolje da probamo nesto s ovime nego ostaviti na banci...

In Control
13 godina
neaktivan
offline
RE: Novi projekt...
EnlightenedPhoenix kaže...
sasa kaže...
ja00022 kaže...

TOLIKO PARA ZA JEDNU APLIKACIJU!!! Nezznam, kako je to uopče legalno pošto je to višak novaca kako si samo uspio doči do tog viška. Isto tako mislim da je teško mogučle da ti baš imaš onu revolucionarnu aplikaciju koja če uzdrmati tržiše, jer ti samo tkva može pomoči da vratiš uloženo.

zasto?

pa to i nije neki novac...

300 000 kn i nije neki novac za manju firmu, a kamoli za ozbiljnu tvrtku.

naravno, kada si u skoli onda ti to izgleda kao nemoguca misija...

  Kako kazem to ce ostati viska kada utrosimo subvencije EU i HBOR-a, i time sacuvamo jedan dio novca koji je trebao biti ulozen...

 

Pa ono... bolje da probamo nesto s ovime nego ostaviti na banci...

  hehe primjer pravog poduzetnika !

Iskreno želim vam sve najbolje jer to je j*beno tržište..

17 milijuna aplikacija dnevno se skine... i sad nisam siguran ali 30 posto se plaća... I od tih 30 posto dobar dio uzimaju top 15...

Btw. kakvu igru imate u planu?

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice