Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

poruka: 19
|
čitano: 3.418
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Opera GX nema memorije / insufficient memory

Kako da riješim problem Opere GX, naime ostavim par tabova na kojima se vrte videozapisi (youtube/twitch) te kad se vratim s posla dočekaju me poruke da nema dovoljno memorije, od addons imam ublock origin. Čak sam odabrao opciju onemogući odgodu kartica, međutim to se izgleda resetira kod svakog pokretanja opere. Takvih problema nema s Firefox i Chrome. 

 

Specs:
Asus RoG Strix G17
G713QR-HX023T
CPU: R7-5800H
GPU: RTX3070
RAM: 16GB-DDR4-3200
SSD: 2TB

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 10:50 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

 

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient

U zadnje vrijeme je totalno rasulo ta Opera.

Probaj ju reinstalirat alj da pobrišeš apsolutno sve njezine podatke.

Napravi prvo backup bookmarka, šifri i kaj već trebaš.

Možda se opameti nakon toga.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient
fer-de-lance kaže...

U zadnje vrijeme je totalno rasulo ta Opera.

 Stari isto ima problem na PC-u s običnom operom, pogledaj Moj PC, pokušali 3 puta sve obrisati međutim nema pomoći. On je prešao na Edge.

 

EDIT: Sad ću baš iste tabove pokrenuti u Chrome i ostaviti dok sam na poslu te vidjeti hoće li biti sličnih problema.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 9:00 (Najbrži).
8 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient

Istina, i kod žene mi je na običnoj Operi sve otišlo kvragu.

Očito raspad sistema kod njih.

Šteta, jedini browser kaj ima praktički sve integrirano.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

Chrome isto crash -.-"

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient
2 godine
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient
Najbrži kaže...

 

 

Najbrži kaže...

Chrome isto crash -.-"

ti imaš nekakav ozbiljan problem s windowsima..hardverom ?!

evo, moja opera leti s bezbroj otvorenih tabova... a cijeli sistem trenutno troši 15% memorije. (4x8 ddr4)

 

ne ruši mi se ni opera ni chrome..niti se sjećam kada su..

 

https://postimg.cc/vcMWhC3v

 

 

 

 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 23:19 (Zaporožac).
16 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

I kod mene Opera radi bez problema, a najčešće imam i preko 100 otvorenih tabova.

Jednostavno nikad ni ne izlazim iz stranica za koje mislim da će mi trebati opet u skorije vrijeme pa samo otvaram nove tabove :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

Nisam imao problema na kućnom PC jer sam tamo ja koristio Firefox, buraz OperuGX/Chrome, stari običnu Operu. Da li je zbog najnovijih verzija Opere, da li je zbog Nvidia drivera (pojavilo mi se fps droppanje), nemam pojma?

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient

Jesi probao ono sa linka?

Sad zvuči još i izglednije kad spominješ i probleme a grafom.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient
fer-de-lance kaže...

Jesi probao ono sa linka?

 Jesam još jučer, no luck. Sve je u cmd pisalo da je sve u redu. Inače sve riješavam solo ili kad nemrem riješiti tada nađem rješenje googlanjem, ali ni google ne pomaže :/

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 14:44 (Najbrži).
8 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient

A ništa, backupaj sve kaj trebaš, i reinstall windowsa.

Ne isplati se zajebavat toliko s tim.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
13 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

problemi s Windowsom.. meni je nakon zadnjeg update-a ok, ali prije toga jedno mjesec dana sam imao sličnih problema s Edge-om.. nakon određenog broja tabova mi je čak znao smrznuti File Explorer

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

Napravio sam DDU i instalirao Nvidia drivere verziju 536.67, te ću testirati večeras.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 17:23 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

Bilo OK prvih pola sata, držalo se na ~70 memory usage, sada je opet zakucao 

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

-kvar-problem, je u definiciji 'nepredvidljiv'.. tj ako ne znamo očigledni uzrok-izvor tad idemo redom, sve, logika, eliminacija, od temelja..

 

-prvo, pogoditi-znati.. hw ili sw. po meni ovo nije hw-kvar, bio bi neki nepoznat-jedinstven.. 'mora biti' soft.

-zatim, sve ostalo je soft, od postavki biosa, os, driveri, postavke-dodatci.. i appsi, igre, utilsi, .. tu negdje mora biti odgovor, tj ili je 'normalan' soft ili malware u nečemu od tog bilo čeg.. tj juzer nekako mora znati što ima, što koristi, što bi bila razlika njegovog računala i tisuće ostalih, npr neki soft-igra koju on koristi ostali-većina ne .. ili ići od nule, redom, pri čemu se sve što od soft-installa ima treba gledati kao moguć malware-virus-uzrok problema, tj tako je i došao-počeo.. (ili nije, online..) :)

 

npr, uklanjanje grafičkog drivera s ddu je beskorisno, jer problem nije vezan uz grafički driver, tj tad bi se drugačije manifestiralo, nego uz ram-potrošnju.. i to kroz browser, a to radi ili neki sigurnosni soft s nekom pogešnom postavkom, preagresivno ili malware kao miner-nešto.. kao i moguć 'normalan' soft recimo diskord ili obs, nešto snima, nešto radi.. juzer samo treba 'povezati' da je to to.. ako je sam sve instalirao, ako je netko drugi tad neće tako 'pogoditi' .. tad mora redom, od nule-clean installa + ništa već instalirano ne koristiti jer može biti izvor-uzrok, odnosno, nakon svake instalacije provjeriti ponašanje računala, zauzeće rama i tad se logikom zaključi gdje je izvor, posljednje dodano... i ne mora to biti 'virus' ili malware, može biti normalna apps, može biti bugovita, može biti preagresivno podešena itd.. ako je malware, za očekivati je da ga antivirus primjeti-blokira.. i tad problem s pirat softom, igre-appsi i crackovi.. tj tad se antivirus u pravilu mora isključiti da bi crack obavio svoj posao.. a ako usput obavi i ovo, tad nas nema što zaštititi-spasiti dok bi to objasnilo zašto ga av nije već blokirao ako je malware..

 

-mora biti soft + da bi se problem otklonio, mora se znati gdje-uzrok-izvor.. ne može pomoći na ćoravo kao deinstall grafičkog drivera, odnosno može se tad ići redom za sve drivere, za sav soft.. uz problem da se ne mora stanje popraviti bez clean installa, novog winreg stanja koje bi tad bilo ispravno.. tj ako je neka postavka tad će i reinstallom u pravilu ostati ista-nasljeđena itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient
ihush kaže...

TL;DR

nisam pročitao 

 Napravio sam recovery opere

 Pustio sam 5 tabova s pokrenutim videozapisima u pozadini. Nadalje ako se opet pojavi problem, pokušati ću maknuti adblockere. Idem sustavom eliminacije.

 

EDIT: našao sam da isključim opciju uštede "neaktivnih" tabova

opera://settings/userInterface

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 16:21 (Najbrži).
16 godina
offline
Opera GX nema dovoljno memorije / insufficient mem

Sinoć i danas nije bilo problema, izgleda ovo zadnje što sam uradio - da je pomoglo.

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice