LG-540 optimus problem

poruka: 12
|
čitano: 5.502
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
LG-540 optimus problem

Prije 2 dana sam produzio ugovor u Tele2, te sam pri produzivanju uzeo ovaj mob (dosao me 1 kn, pa reko zasto ne).

Tele2 karticu sam prebacio iz svoje Nokie u LG, sve lijepo radi, dok nisam isao poslat sms. Skuzio sam odmah da poruka ne odlazi, te sam brzo nasao problem. Naime u mobitelu pod centar za sms nije upisan broj. Reko dobro, upisem broj te saveam, te tom trenutku vidim u gornjem lijevom uglu ikonicu da mi je sim kartica puna (sto apsolutno nije istina jer mi na nokii pise da imam 11 mb slobodno na kartici), te nakon sto izadjem iz postavki poruka, broj sacuvan u sms centru nestane... Ukratko, ne mogu nikako natjerat mobitel da zapamti taj prokleti broj preko kojeg se salju sms-ovi. Zvao sam sluzbu za korisnike, gdje su me naravno poslali u servis, koji se nalazi u Zagrebu (mosh mislit kak idem)....

Ima li tko kakvu ideju sto napraviti po ovom pitanju?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: LG-540 optimus problem
Gigamlat kaže...

Prije 2 dana sam produzio ugovor u Tele2, te sam pri produzivanju uzeo ovaj mob (dosao me 1 kn, pa reko zasto ne).

Tele2 karticu sam prebacio iz svoje Nokie u LG, sve lijepo radi, dok nisam isao poslat sms. Skuzio sam odmah da poruka ne odlazi, te sam brzo nasao problem. Naime u mobitelu pod centar za sms nije upisan broj. Reko dobro, upisem broj te saveam, te tom trenutku vidim u gornjem lijevom uglu ikonicu da mi je sim kartica puna (sto apsolutno nije istina jer mi na nokii pise da imam 11 mb slobodno na kartici), te nakon sto izadjem iz postavki poruka, broj sacuvan u sms centru nestane... Ukratko, ne mogu nikako natjerat mobitel da zapamti taj prokleti broj preko kojeg se salju sms-ovi. Zvao sam sluzbu za korisnike, gdje su me naravno poslali u servis, koji se nalazi u Zagrebu (mosh mislit kak idem)....

Ima li tko kakvu ideju sto napraviti po ovom pitanju?

 upgrade-aj OS na 2.1

16 godina
neaktivan
offline
RE: LG-540 optimus problem

Crvena SIM kartica od Tele2 ne radi s tim mobitelom. Ako imas bijelu, probaj, kao sto kolega kaže napraviti upgrade na 2.1 preko LG Toolsa

13 godina
neaktivan
offline
LG-540 optimus problem

Nakon zvanja LG servisa, jedino rjesenje koje su mi ponudili jest da probam resetirat mobitel pa onda probat, ako to ne proradi da probam vidjet jel zastarjela kartica, sto sam u medjuvremenu provjerio (imam bijelu karticu od Tele2, prosle godine sam ju mijenjao ;)...

Budem probao onda prvo upgradeat na 2.1 sustav, pa ako ne upali, resetirat na tvornicke postavke. Ako ni to dvoje ne upali, onda vracam mobitel u tele2 centar pa neka se oni bave s tim...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG-540 optimus problem

Kada sam uzeo mobitel mogao sam slati poruke ali mi nisu dolazile. I cim sam updateao OS na 2.1 proradilo je :)

Ovo je cest problem,tako da ce ti 2.1 pomoci sigurno...

http://mobiyu.omgforum.net/forum.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
LG-540 optimus problem

Evo da ne otvaram novu temu...

Ja sam prekjučer updejtao svoj optimus sa verzije 1.6 na 2.1 na Europe Open ROM, točno onako kako je opisano ovdje i sve radi savršeno. Danas sam po prvi puta nakon updejta spojio mob na kompjuter. I uključim PC Suite 4 i kaže mi da je našo neki update za Android verziju. Sad, moje pitanje je... smijem li (i mogu li uopće) updejtat to preko PC Suite programa ili moram updejtat preko onog KDZ-a? Postoji li opet šansa brickanja mobitela ili je to posve sigurno? {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: LG-540 optimus problem
HellTech kaže...

Evo da ne otvaram novu temu...

Ja sam prekjučer updejtao svoj optimus sa verzije 1.6 na 2.1 na Europe Open ROM, točno onako kako je opisano ovdje i sve radi savršeno. Danas sam po prvi puta nakon updejta spojio mob na kompjuter. I uključim PC Suite 4 i kaže mi da je našo neki update za Android verziju. Sad, moje pitanje je... smijem li (i mogu li uopće) updejtat to preko PC Suite programa ili moram updejtat preko onog KDZ-a? Postoji li opet šansa brickanja mobitela ili je to posve sigurno? {#}

 ručno si updateo na verziju V10A a međuvremenu je izašla verzija V10B pa ti nudi update, možeš ga napravit preko LG software update programa

14 godina
odjavljen
offline
RE: LG-540 optimus problem
Memphis kaže...
HellTech kaže...

Evo da ne otvaram novu temu...

Ja sam prekjučer updejtao svoj optimus sa verzije 1.6 na 2.1 na Europe Open ROM, točno onako kako je opisano ovdje i sve radi savršeno. Danas sam po prvi puta nakon updejta spojio mob na kompjuter. I uključim PC Suite 4 i kaže mi da je našo neki update za Android verziju. Sad, moje pitanje je... smijem li (i mogu li uopće) updejtat to preko PC Suite programa ili moram updejtat preko onog KDZ-a? Postoji li opet šansa brickanja mobitela ili je to posve sigurno? {#}

 ručno si updateo na verziju V10A a međuvremenu je izašla verzija V10B pa ti nudi update, možeš ga napravit preko LG software update programa

Ne... Moja verzija je bila v10(nešto) dok sam bio na 1.6, a sad dok sam na 2.1-update1 mi je verzija v20a...

14 godina
offline
RE: LG-540 optimus problem
HellTech kaže...
Memphis kaže...
HellTech kaže...

Evo da ne otvaram novu temu...

Ja sam prekjučer updejtao svoj optimus sa verzije 1.6 na 2.1 na Europe Open ROM, točno onako kako je opisano ovdje i sve radi savršeno. Danas sam po prvi puta nakon updejta spojio mob na kompjuter. I uključim PC Suite 4 i kaže mi da je našo neki update za Android verziju. Sad, moje pitanje je... smijem li (i mogu li uopće) updejtat to preko PC Suite programa ili moram updejtat preko onog KDZ-a? Postoji li opet šansa brickanja mobitela ili je to posve sigurno? {#}

 ručno si updateo na verziju V10A a međuvremenu je izašla verzija V10B pa ti nudi update, možeš ga napravit preko LG software update programa

Ne... Moja verzija je bila v10(nešto) dok sam bio na 1.6, a sad dok sam na 2.1-update1 mi je verzija v20a...

 mislio sam na V20B!!

14 godina
neaktivan
offline
RE: LG-540 optimus problem
HellTech kaže...

Evo da ne otvaram novu temu...

Ja sam prekjučer updejtao svoj optimus sa verzije 1.6 na 2.1 na Europe Open ROM, točno onako kako je opisano ovdje i sve radi savršeno. Danas sam po prvi puta nakon updejta spojio mob na kompjuter. I uključim PC Suite 4 i kaže mi da je našo neki update za Android verziju. Sad, moje pitanje je... smijem li (i mogu li uopće) updejtat to preko PC Suite programa ili moram updejtat preko onog KDZ-a? Postoji li opet šansa brickanja mobitela ili je to posve sigurno? {#}

pa sta ce ti to,kad si instalirao 2.1? sve ti je isto ;)

http://mobiyu.omgforum.net/forum.htm
14 godina
odjavljen
offline
RE: LG-540 optimus problem
stevan94 kaže...
HellTech kaže...

Evo da ne otvaram novu temu...

Ja sam prekjučer updejtao svoj optimus sa verzije 1.6 na 2.1 na Europe Open ROM, točno onako kako je opisano ovdje i sve radi savršeno. Danas sam po prvi puta nakon updejta spojio mob na kompjuter. I uključim PC Suite 4 i kaže mi da je našo neki update za Android verziju. Sad, moje pitanje je... smijem li (i mogu li uopće) updejtat to preko PC Suite programa ili moram updejtat preko onog KDZ-a? Postoji li opet šansa brickanja mobitela ili je to posve sigurno? {#}

pa sta ce ti to,kad si instalirao 2.1? sve ti je isto ;)

A što ja znam da je to sve isto. Meni je cijeli taj Android potpuno nešto novo pa se snalazim kako znam. Zato i pitam za taj update :) Hvala!

13 godina
neaktivan
offline
LG-540 optimus problem

ljudi trebam pomoć, kad sam prvi put lg optimus prikopčala na komp, ponudio mi je instalaciju i ja sam odbila jer sam bila u guzvi i samo sam ga htjela napunit. nakon toga kad god ga ukopčam na komp samo mi ga puni i uopće ga ne mogu očitat i prebacivat podatke.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice