Novi monitor, staro kuciste

poruka: 29
|
čitano: 4.586
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Novi monitor, staro kuciste

Kupili smo novi monitor, ali imamo staro kuciste koje ne podrzava HDMI ulaz, pa smo kupili adapter. Znaci spojili smo jedan kraj hdmi kabela u monitor, drugi kraj ide u vga adapter i onda smo taj adapter spojili u kuciste na vga ulaz, ali pise da nema signala, birao sam i HDMI i DVI i D-SUB ulaz, ali svaki put no signal, jedino nisam iskoristio novi kabel za struju, nego koristim od starog racunala. Jel zna netko u cemu je problem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
Grafika je na ploci ili zasebno?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

Kupili smo novi monitor, ali imamo staro kuciste koje ne podrzava HDMI ulaz, pa smo kupili adapter. Znaci spojili smo jedan kraj hdmi kabela u monitor, drugi kraj ide u vga adapter i onda smo taj adapter spojili u kuciste na vga ulaz, ali pise da nema signala, birao sam i HDMI i DVI i D-SUB ulaz, ali svaki put no signal, jedino nisam iskoristio novi kabel za struju, nego koristim od starog racunala. Jel zna netko u cemu je problem?

 Probaj neki drugi VGA-only uređaj spojit prek tog HDMI-VGA convertora (npr. prastari laptop ili DVR za videonadzor), pa ak dobiješ najnormalnije sliku, onda je u grafi problem.

 

 Jedino nisi napisao specifikacije PC-a, pa da vidim koja grafa bi mogla najnormalnije pasati, a da ima HDMI ili DVI, moš mi poslati PP ili napisati pod Moj PC na uređivanju profila 

 

 

No može biti i da je taj convertor neispravan ili pak VGA kabl, ili pak da monitor ne prepoznaje rezu od grafe 

 

Edit: Kolega je dobro naveo, nisi napisao da li koristiš vanjsku (laički rečeno odvojenu) grafu ili pak onu integriranu u CPU, ak je integrirana u pitanju, preostaje ti ili kupiti novu MBO/nov CPU ili nadodati vanjsku grafu 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 14:50 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste

Ovo imamo

 

EDIT: to koristimo za blagajnu u trgovini

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 13:14 (RedHill).
5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

Ovo imamo

 

EDIT: to koristimo za blagajnu u trgovini

Taj prastari HP-ejac koristi grafu integriranu u CPU (i3-2120, ak sam dobro vidio, grafa u njemu je HD Graphics 2000), a i u te "ležeće" PC-eve mislim da je i zeznuto ugradit vanjsku, onda ti preostaje ili novi PC ili isprobat metode koje sam gore naveo (ispravnost convertora spajanjem na druge gadgete, probavanje drugog VGA kabla....) 

 

 

Edit: PC ima na stražnjoj strani DP, tak da probaj s nekim DP-HDMI converterom, imaš ga za smiješne pare, recimo ovaj ROLine: https://www.adm.hr/adapter-display-port-mhdmi-f-015m-roline-12033134/63852/product/

 

Inače, ak misliš pogledat neki drugi, moraš paziti da bude ženski DP-muški HDMI (izlaz), nikako obrnuto 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 13:21 (Vavoom).
12 godina
offline
Novi monitor, staro kuciste

ovaj procesor ima, barem tako na naljepnici pise

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

ovaj procesor ima, barem tako na naljepnici pise

 Imam isti taj 3220 u svom Lenovo All-in-One PC-u (star 10 god., kupljen polovan prije 3), kakva slučajnost  Ali moj ne koristi integriranu grafu, već ima on-board GeForce 615 

 

Jesi li siguran da je baš 3220 unutra, koliko vidim na netu Presario 6300 postoji s više varijanti i3-ce, dobro pogledaj u Control Panelu (koja verzija Windowsa/bilo kojeg OS-a je na njemu?) kakav je CPU na njemu, pa nam napiši 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 13:33 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
Vavoom kaže...
RedHill kaže...

ovaj procesor ima, barem tako na naljepnici pise

 Imam isti taj 3220 u svom Lenovo All-in-One PC-u (star 10 god., kupljen polovan prije 3), kakva slučajnost  Ali moj ne koristi integriranu grafu, već ima on-board GeForce 615 

 

Jesi li siguran da je baš 3220 unutra, koliko vidim na netu Presario 6300 postoji s više varijanti i3-ce, dobro pogledaj u Control Panelu (koja verzija Windowsa/bilo kojeg OS-a je na njemu?) kakav je CPU na njemu, pa nam napiši 

 evo pogledao u device manageru i pise i3 3220 i windows 10

5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

 evo pogledao u device manageru i pise i3 3220 i windows 10

 Da li si probao gore napisane metode?

 

Ak jesi, i opet se javlja isti problem, onda je nažalost PC za zamjenu ili probaj zamijeniti monitor za neki drugi 

 

P.S. Na ovo sam skroz zaboravio, da li je sa starim monitorom sve radilo OK, dobijao si najnormalnije sliku? 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 13:39 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste

pa mislim da je do PC, jer je hdmi kabel novi (onaj koji smo dobili uz monitor), a i VGA adapter je novi, frisko kupljen danas, cisto sumnjam da je do toga, nego do starosti PC odnosno zastarjela tehnologija ili kako da se izrazim. naravno postoji 0.01% sanse da je do kablova ili adaptera.

5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

pa mislim da je do PC, jer je hdmi kabel novi (onaj koji smo dobili uz monitor), a i VGA adapter je novi, frisko kupljen danas, cisto sumnjam da je do toga, nego do starosti PC odnosno zastarjela tehnologija ili kako da se izrazim. naravno postoji 0.01% sanse da je do kablova ili adaptera.

 Onda niš, definitivno novi PC rješava problem, javi se u temu za preporuku PC-a do toliko para, a iz starog moš izvadit HDD i spojit ga na novu MBO uz novi HDD/SSD... 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste

-kućište nema ništa, tj vga-gpu (grafička) je onaj dio-komponenta koja ima video izlaze-konektore-signal.. koji može biti vga-dvi(a-d-i)-hdmi-dp.. i to su izlazi, ne ulazi, dok je na monitoru to ulaz.

 

-adapter? problem je jasnoće-tumačenja.. adapter je samo fizički prilagodnik a-na-b, bilo čega, u ovom slučaju formata-dimenzije konektora video signala. Da bi radio mora kroz njega ići 'kompatibilan' signal.. tj vga je stari analogni signal, dvi-ostali su digitalni, to su različiti signali, kao što je dizel-benzin različito gorivo..

-ali, nije baš jednostavno jer gpu-vga može po potrebi slati bilo koji signal, tj ona je aktivna komponenta koja može poslati bilo koji signal, analogni-digitalni na izlaz.. tj DVI se može koristiti za oboje (zato ima dodatnu oznaku-slovo A-analogno, D-digitalno, I-oboje..) i važno je što tvoj dvi ima.. dok je fizički to sve dvi konektor ali razlika je koji će signal na kojem pinu slati grafička.. i tad može raditi adapter vga-dvi pri čemu dvi mora biti A-analogni (koji skoro da ne postoji u praksi, samo kao standard) ili DVI-I.. dok DVI-D jednostavno nema analogni signal.. i tad nije dovoljan fizički adapter-konektor nego konverter.. tj to je razlika u riječima adapter-konverter, jer konverter je aktivna elektronika koja jedan signal-standard konvertira u drugi, pri čemu je obično i adapter tj drugi tip priključka jer različiti priključci služe tome da znamo-ne pomješamo što gdje ide i koji je signal.. kao što na benzinskoj piše koje je gorivo + boja i dimenzije pištolja koje služe tome da ne utočiš pogrešno..

 

-tj ako imaš analogni signal tad može adapter, ako imaš digitalni tad mora konverter (koji je obično i adapter, aktivna elektronika).. dok izgledom mogu izgledati jednako jer je čip-elektronika dovoljno mala da stane u tijelo-plastiku konektora pa pogledom zapravo ne znaš ništa.. izgleda jednako... a trgovci i proizvođači ponekad pomješaju nazive-riječi tj često su konverteri zavedeni kao adapteri..

 

-grafička je zasebna-diskretna (dodatna gpu-vga-kartica, komponenta) ili integrirana na mbo-cpu.. tj o tome može ovisiti koje izlaze ima na matičnoj, tj većina na dvi ima samo D, nema A.. dok dodatna gpu obično ima dvi-i koji ima oba signala pa može.. hdmi i dp su isključivo digitalni i da bi s druge strane bio analogni signal treba aktivna elektronika, konverter.

 

-d-sub je stari vga-analogni, ista stvar samo obrnuto, nije dovoljan adapter nego konverter.. tj stari vga monitor je bio tako spojen, analogno.

 

-ponekad imaš oboje, tj na matičnoj su uvjek konektori dok o cpu ovisi ima li ili nema gpu-grafiku pa radi ili ne radi (intel cpu s oznakom F nema gpu, jetiniji.. pošto se koriste za gajmere svi imaju dodatnu vga-gpu pa nije potrebno..) .. i ako imaš dodatnu karticu-vga-gpu.. tad je defaultno integrirana isključena (bios-automatika + ovisi o postavkama i opcijama koje se nude, može i oboje.. kao na laptopu..).. no tad je pitanje u koji izlaz spojiš kabel, na mbo ili gpu-vga-karticu.. tad treba na gpu-vga-karticu.

 

-staro-novo.. starije gpu-vga su imale vga-d-sub, dvi.. novije već desetljeće nemaju dsub-vga nego dvi(I).. i dp+hdmi dok na matičnoj za integriranu ovisi o cpu-u.. no to nisi mijenjao pa to nije problem-razlika.

 

-dvi ... razlika koju možeš vidjeti pogledom-okom.. na četvrtini je 'križ' iznad, veći dio, više pinova je digitalni dio, doljnji-manji je analogni, ovisno o tome koje pinove ima-nema konektor-adapter možeš znati služi li za jedno ili drugo + obično je tako napravljen da ne možeš priključiti ali ne mora biti.. tj na dvi-i možeš uvjek, na dvi-d samo digitalni, ostalo bi trebalo biti blindirano-zatvoreno.. ali ako nije tad po tome fizički ne vidiš razliku, tj većina adaptera i konvertera se radi univerzalno baš da može na sve pa imaju sve pinove.

 

-što se dogodilo.. vjerojatno si kupio konverter, no pogrešan smjer, strana.. tj aktivna elektonika nije dvosmjerna, za razliku od fizičkog adaptera koji je običan spoj-žica-pin.. i adapteru je svejedno na koju stranu ide signal ulaz-izlaz, dok konvertoru to određuje namjenu.. tj pošto imaš hdmi monitor tad ti s analognog treba konverter na digitalno, jednosmjeran, vga-d-sub na hdmi, ne obrnuto..

 

-ali, ako imaš dvi izlaz, on već daje potreban-kompatibilan signal tj trebaš dvi-hdmi adapter, jeftinije jer je glupi adapter-konektror.. i mora raditi, dok su svi dvi sigurno digitalni, tj A-analogni praktički ne postoje.

.. i moguće, da je taj izlaz neispravan tj do sad ako ga nisi koristio tad je možda odavno crko-ne radi.. dogodi se i to a otkriješ tek kad želiš koristiti... no za to ti prvo treba dvi-hdmi adapter (ne konverter) i cijena bi trebala biti 10tak kn, tj 1-2€.. možda 3€.

 

-ostaje nejasno kako si birao... hdmi i dvi i vga(dsub).. i da ništa ne radi, tj ne možeš ugurati adapter-konverter u bilo koji ulaz-izlaz.. kako si mogao birati hdmi-dvi-vga tj nejasno je što pod tim misliš-kažeš.. jer u njih nisi mogao ubosti adapter koji držiš u ruci, koji imaš.. tj ne možeš u dvi ubosti hdmi ili vga.. tj nisi mogao u sva tri ubosti, dok je konverter jednosmjerni i u pogrešnom smjeru ne radi pa je beskorisno ubosti-spojiti ga..

-da imaš dvi-adapter (za vga ili hdmi) on bi radio u oba slučaja jer je 'glupi adapter-žica..'.. i samo ovisi o tome da grafička detektira i omogući izlaz-signal na konektoru, recimo od paljenja vidiš bios-paljenje.. dok u win-osu ovisi o postavkama npr više monitora i kako se slika na njima prikazuje, duplo-clone i sl. .. pa tad slika ne mora biti prikazana i kad je sve ispravno, zgodnije je od paljenja jer tad nema utjecaja driver-postavke nego to radi sama automatika-bios-firmware (osim što može brzo proći, paljenje-post.. i paljenje win pa dok se slika pojavi s kašnjenjem za paljenje ekrana već ode dalje..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste

na gazdama je, hoce li kupovati novi PC, malo je glupo sto smo kupili novi monitor, a nemozemo ga koristiti. S tim da se oni boje sto im se HDD vec jednom pokidao, pa smo nosili kod covjeka da nam spasi i uspio je, jer bez njega smo koka, posto se na njemu nalaze vazni podaci, kao i program za kasu, malo se boje da ne bi doslo do necega kada se i ako se bude prebacivalo stari HDD u novo racunalo, ako i budu kupili. Htjeli su novi monitor, ja sam im narucio, nabavio adapter, ali eto nisam mislio da ce biti problem s grafickom.

5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

na gazdama je, hoce li kupovati novi PC, malo je glupo sto smo kupili novi monitor, a nemozemo ga koristiti. S tim da se oni boje sto im se HDD vec jednom pokidao, pa smo nosili kod covjeka da nam spasi i uspio je, jer bez njega smo koka, posto se na njemu nalaze vazni podaci, kao i program za kasu, malo se boje da ne bi doslo do necega kada se i ako se bude prebacivalo stari HDD u novo racunalo, ako i budu kupili. Htjeli su novi monitor, ja sam im narucio, nabavio adapter, ali eto nisam mislio da ce biti problem s grafickom.

 Onda dobro, ja sam mislio da si vlasnik tog dućkasa, pa da si kupiš novi 

 

Neka se ne plaše i boje, jednostavno samo otkačiš i zakačiš SATA i PSU na HDD-u, misle da će se neš izbrisat tokom migracije sa starog na novo 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 13:57 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

.. Htjeli su novi monitor, ja sam im narucio, nabavio adapter, ali eto nisam mislio da ce biti problem s grafickom.

 -ponovo.. vjerojatno si uzeo pogrešan konverter, hdmi na vga.. trebaš vga na hdmi.. ili bolje, jeftinije, kvalitetnije.. dvi-adapter koji 100% radi svaki + razlika riječi adapter-konverter mada se u prodaji sve često nazove adapterom. Osim adaptera dvi-hdmi (obostrano-dvosmjerno) može i adapter-kabel, no cijene su im obično više, ne isplati se pogotovo kad već imaš hdmi kabel..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
ihush kaže...
trebaš vga na hdmi.. ili bolje, jeftinije, kvalitetnije.. dvi-adapter koji 100% radi svaki + razlika riječi adapter-konverter mada se u prodaji sve često nazove adapterom. 

 Ispravak kolega, PC koji je naveo gore (okačio je link na specifikacije) nema DVI out odostraga, samo VGA i DP, a nema vanjsku grafu (ponavljam), već samo integriranu u procu 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 14:06 (Vavoom).
10 godina
offline
Novi monitor, staro kuciste

možda da si uzmeš neku jeftinu low profile grafičku koja ima bar HDMI ili DVI out, siguran sam da ih ima polovnih po 20ak € pa si sigurno riješio problem...

tipa ovo

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-palit-nvidia-gt-720-1gb-ddr3-neat7200hd06-oglas-40116423

 

ili

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/powercolor-ax5450-1gbk3-sh-radeon-hd-5450-1gb-ddr3-silent-oglas-38910470

 

za blagajnu i više nego dovoljno, možda ima i neka dobra duša tu na forumu kojoj tak nešto stoji i skuplja prašinu pa ti pokloni za pivu, dvije...

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 14:02 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
60nine kaže...

možda da si uzmeš neku jeftinu low profile grafičku koja ima bar HDMI ili DVI out, siguran sam da ih ima polovnih po 20ak € pa si sigurno riješio problem...

tipa ovo

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-palit-nvidia-gt-720-1gb-ddr3-neat7200hd06-oglas-40116423

 

ili

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/powercolor-ax5450-1gbk3-sh-radeon-hd-5450-1gb-ddr3-silent-oglas-38910470

 

za blagajnu i više nego dovoljno, možda ima i neka dobra duša tu na forumu kojoj tak nešto stoji i skuplja prašinu pa ti pokloni za pivu, dvije...

Can confirm, ali u pitanju je PC u vodoravnom (ležećem) kućištu (slično onom za HTPC), znači ne onim normalnim horizontalnim, a pitanje je da li se isplati ugrađivati grafe u vodoravne PC-eve, možda je i nezgodno (nikad nisam imao PC u vodoravnom kućištu, samo u horizontalnom (zadnji put sam koristio takav prije 6 god.), pa pišem na pamet) 

 

Edit: Kada smo već kod polovnih grafa, ja bi mu preporučio HD5670 ako se radilo o horizontalnom, imao sam je prije 14 god. i dobro se pokazala 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 14:12 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
Vavoom kaže...
ihush kaže...
RedHill kaže...

.. Htjeli su novi monitor, ja sam im narucio, nabavio adapter, ali eto nisam mislio da ce biti problem s grafickom.

 -ponovo.. vjerojatno si uzeo pogrešan konverter, hdmi na vga.. trebaš vga na hdmi.. ili bolje, jeftinije, kvalitetnije.. dvi-adapter koji 100% radi svaki + razlika riječi adapter-konverter mada se u prodaji sve često nazove adapterom. Osim adaptera dvi-hdmi (obostrano-dvosmjerno) može i adapter-kabel, no cijene su im obično više, ne isplati se pogotovo kad već imaš hdmi kabel..

 Ispravak kolega, PC koji je naveo gore (okačio je link na specifikacije) nema DVI out odostraga, samo VGA i DP, a nema vanjsku grafu (ponavljam), već samo integriranu u procu 

 -tad treba nabaviti (nešto skuplji) dp-hdmi adapter ili kabel..

-ispravak čega? tog da nema dvi? pa što? .. ili što je tad juzer spajao na što, dok kaže da je spojio na sva tri.. tj juzer treba dati kvalitetne info ako želi dobiti kvalitetan odgovor dok se ovako šamaramo pokvarenim telefonom i tek iz osmog pokušaja imamo nešto upotrebljivo.. :) ..

-ostatak, malo se uspori, s čime se točno ne slažeš (ili misliš da je palac lajkanje?) :) .. nije. Ispravi netočno može i bez citata itd.

-po svemu što se da između redova pročitati, juzer je kupio hdmi-na-vga konverter.. treba dp-hdmi adapter ili vga-na-hdmi konverter, sve ostalo neće raditi ili je nepotrebno-besmisleno, skuplje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
online
Re: Novi monitor, staro kuciste
RedHill kaže...

na gazdama je, hoce li kupovati novi PC, malo je glupo sto smo kupili novi monitor, a nemozemo ga koristiti. S tim da se oni boje sto im se HDD vec jednom pokidao, pa smo nosili kod covjeka da nam spasi i uspio je, jer bez njega smo koka, posto se na njemu nalaze vazni podaci, kao i program za kasu, malo se boje da ne bi doslo do necega kada se i ako se bude prebacivalo stari HDD u novo racunalo, ako i budu kupili. Htjeli su novi monitor, ja sam im narucio, nabavio adapter, ali eto nisam mislio da ce biti problem s grafickom.

 

Ja sumnjam da je do kompa tj grafičke ako je prije radio. Probaj stari monitor ako radi nije do grafičke.

 

Ihush je u pravu sta se tiče smjera, većina tih jeftinih konvertira digitalni signal iz PC-a u analogni za monitor.

 

Koji si uopće konverter uzeo i zašto jednostavno nisi uzeo monitor s DP-om? Ili zamjeni monitor ako kupljen unutar 14 dana(online) ili ajde na DP(m)-HDMI(ž) konverter.

10 godina
online
Re: Novi monitor, staro kuciste
ihush kaže...
Vavoom kaže...
ihush kaže...
RedHill kaže...

 

 -tad treba nabaviti (nešto skuplji) dp-hdmi adapter ili kabel..

-ispravak čega? tog da nema dvi? pa što? .. ili što je tad juzer spajao na što, dok kaže da je spojio na sva tri.. tj juzer treba dati kvalitetne info ako želi dobiti kvalitetan odgovor dok se ovako šamaramo pokvarenim telefonom i tek iz osmog pokušaja imamo nešto upotrebljivo.. :) ..

-ostatak, malo se uspori, s čime se točno ne slažeš (ili misliš da je palac lajkanje?) :) .. nije. Ispravi netočno može i bez citata itd.

-po svemu što se da između redova pročitati, juzer je kupio hdmi-na-vga konverter.. treba dp-hdmi adapter ili vga-na-hdmi konverter, sve ostalo neće raditi ili je nepotrebno-besmisleno, skuplje..

 Pretpostavljam da je minja input monitora na botun tj ima dvi ulaz na monitoru

10 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
Vavoom kaže...

Can confirm, ali u pitanju je PC u vodoravnom (ležećem) kućištu (slično onom za HTPC), znači ne onim normalnim horizontalnim, a pitanje je da li se isplati ugrađivati grafe u vodoravne PC-eve, možda je i nezgodno (nikad nisam imao PC u vodoravnom kućištu, samo u horizontalnom (zadnji put sam koristio takav prije 6 god.), pa pišem na pamet) 

 

Edit: Kada smo već kod polovnih grafa, ja bi mu preporučio HD5670 ako se radilo o horizontalnom, imao sam je prije 14 god. i dobro se pokazala 

 

ne vidim problem ak stoji u bilo kojem položaju :)

imam stari HP SFF 8200 sa dediciranom grafičkom (mislim da je AMD 6540 il takva neka - neda mi ga se palit :) ) i koristio sam ga u oba položaja bez problema (grafička je ionak pričvršćena, bilo šarafom, bilo onim "klapnama" sa stražnje strane SFF kućišta pa ne može nikud :) )

 

ps: ovo kućište od mog HP-a izgleda skoro pa identično kao ovo gore s linka kojeg je stavio (vjerojatno su razlike u nijansama, usb portovima i tak to)

 

edit: bilo bi zgodno da poslika taj adapter, konektore na samom monitoru i kućištu iza, pa da vidimo o čemu se radi

 

edit 2: neki monitori imaju i onaj digital/analog switch, bar ovi stariji koji su imali HDMI/DVI i VGA inpute

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 14:35 (60nine).
15 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
om-prat kaže...
ihush kaže...
Vavoom kaže...
ihush kaže...
RedHill kaže...

 

 -tad treba nabaviti (nešto skuplji) dp-hdmi adapter ili kabel..

-ispravak čega? tog da nema dvi? pa što? .. ili što je tad juzer spajao na što, dok kaže da je spojio na sva tri.. tj juzer treba dati kvalitetne info ako želi dobiti kvalitetan odgovor dok se ovako šamaramo pokvarenim telefonom i tek iz osmog pokušaja imamo nešto upotrebljivo.. :) ..

-ostatak, malo se uspori, s čime se točno ne slažeš (ili misliš da je palac lajkanje?) :) .. nije. Ispravi netočno može i bez citata itd.

-po svemu što se da između redova pročitati, juzer je kupio hdmi-na-vga konverter.. treba dp-hdmi adapter ili vga-na-hdmi konverter, sve ostalo neće raditi ili je nepotrebno-besmisleno, skuplje..

 Pretpostavljam da je minja input monitora na botun tj ima dvi ulaz na monitoru

 -ali i dalje nikako ne može vga-hdmi spojiti na dvi konektor.. :) čisto fizička razlika-oblik-dimenzije, tj jasno je da su to pogrešne-netočne info juzera i nema smisla nagađati što je sve isprobao..

-dok jednosmjerna aktivna elektronika (konverter) ne radi u pogrešnom smjeru.. + kad ima dp izlaz tad je besmisleno kupovati vga-analogni na neki digitalni konverter, dok samo ovisi o priključku na strani monitora ima li ili nema dp priključak, tj imaju skuplji, jeftiniji nemaju.. pa se tad može koristiti adapter hdmi + i sam kabel je dvostruko jeftiniji-skuplji (sve za dp je duplo skuplje od hdmi kombinacija.. što je logično čisto zbog količine u prometu-prodaji-masovonost.. manje kvaliteta, naravno po teh.spec DP ovisno o verziji može-nudi najviše pa je po tome 'najjači'.. dok realno nema bitne razlike za prosječne juzere i ovakve potrebe uz normalan monitor u odnosu na hdmi.. tj hdmi je jeftiniji i ako nema drugi kriterij tad logičan izbor..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 14:37 (ihush).
10 godina
online
Re: Novi monitor, staro kuciste
ihush kaže...
om-prat kaže...
ihush kaže...
Vavoom kaže...
ihush kaže...
RedHill kaže...

 

 

 -ali i dalje nikako ne može vga-hdmi spojiti na dvi konektor.. :) čisto fizička razlika-oblik-dimenzije, tj jasno je da su to pogrešne-netočne info juzera i nema smisla nagađati što je sve isprobao..

-dok jednosmjerna aktivna elektronika (konverter) ne radi u pogrešnom smjeru.. + kad ima dp izlaz tad je besmisleno kupovati vga-analogni na neki digitalni konverter, dok samo ovisi o priključku na strani monitora ima li ili nema dp priključak, tj imaju skuplji, jeftiniji nemaju.. pa se tad može koristiti adapter hdmi + i sam kabel je dvostruko jeftiniji-skuplji (sve za dp je duplo skuplje od hdmi kombinacija.. što je logično čisto zbog količine u prometu-prodaji-masovonost.. manje kvaliteta, naravno po teh.spec DP ovisno o verziji može-nudi najviše pa je po tome 'najjači'.. dok realno nema bitne razlike za prosječne juzere i ovakve potrebe uz normalan monitor u odnosu na hdmi.. tj hdmi je jeftiniji i ako nema drugi kriterij tad logičan izbor..).

 Nije on ništa spaja samo je minja input na monitoru.

Meni jedna stvar nije jasna, ako ima i d-sub opciju to bi znacilo da novi monitor ima vga ulaz, zašto jednostavno ne spojit monitor i komp vga kabelom kako je i bilo dosad sa starim?

5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste

Meni jedna stvar nije jasna, ako ima i d-sub opciju to bi znacilo da novi monitor ima vga ulaz, zašto jednostavno ne spojit monitor i komp vga kabelom kako je i bilo dosad sa starim?

 Ni meni, možda jer je HDMI ipak digitalan interface (iliti sučelje), a može biti i da je mon prvobitno spojio sa VGA kablom, pa mu nije davalo slike, zato je i nabavio converter, ko zna...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 14:49 (Vavoom).
10 godina
online
Re: Novi monitor, staro kuciste
Vavoom kaže...

Meni jedna stvar nije jasna, ako ima i d-sub opciju to bi znacilo da novi monitor ima vga ulaz, zašto jednostavno ne spojit monitor i komp vga kabelom kako je i bilo dosad sa starim?

 Ni meni, možda jer je HDMI ipak digitalan interface (iliti sučelje), a može biti i da je mon prvobitno spojio sa VGA kablom, pa mu nije davalo slike, zato je i nabavio converter, ko zna...

 Dok se ne javi nećemo znat, ugl koliko vidim PC podrzava 1920x1080 85 Hz na analognom izlazu.

Nekako sumnjam da je monitor veće rezolucije tj. ne gubi ništa da ga spoji i s vga kabelom osim zvuka pod uvjetom da monitor uopće ima zvučnike ili DAC.

9 mjeseci
offline
Novi monitor, staro kuciste

ovo je sve krivo i loše. uzmeš mini pc za par stotina kuna ubodeš u njega microSD za backup podataka + google drive za online backup i to je to. ovo sve drugo je gubljenje vremena i izazivanje problema. vjerojatno je unutra dobri stari mehanički disk star ko biblija i pitanje je dana kad će riknuti.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
millennial kaže...

uzmeš mini pc za par stotina kuna ubodeš u njega microSD za backup podataka + google drive za online backup i to je to. vjerojatno je unutra dobri stari mehanički disk star ko biblija i pitanje je dana kad će riknuti.

 Ovaj Presario SFF koji kolega spominje nije tako star - 11 god. prema Wikipedii, nekima će to zvučati kao puno 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2023 18:09 (Vavoom).
9 mjeseci
offline
Re: Novi monitor, staro kuciste
Vavoom kaže...
millennial kaže...

uzmeš mini pc za par stotina kuna ubodeš u njega microSD za backup podataka + google drive za online backup i to je to. vjerojatno je unutra dobri stari mehanički disk star ko biblija i pitanje je dana kad će riknuti.

 Ovaj Presario SFF koji kolega spominje nije tako star - 11 god. prema Wikipedii, nekima će to zvučati kao puno 

 sitnica 

 

samo struje troši jedno 15 puta više od modernog mini pc-a.

 

mislim da je i krivi kabel kupio, prije bi mu ovako nešto trebalo

https://www.links.hr/hr/kabel-sbox-display-port-m-na-hdmi-m-2m-200600426

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice