Drugi monitor - koji prikljucak i adapter?

poruka: 3
|
čitano: 2.029
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Drugi monitor - koji prikljucak i adapter?

Lijepi pozdrav!

 

Imam graficku koja podrzava 1 hdmi i 3 display port ulaza. Do nedavno sam imao 1050 koja je na sebi imala DVI-d tako da mi je jedan monitor bio spojen preko HDMI, a drugi preko DVI-d.

Drugi monitor je stari tip i ima VGA i DVI-d ulaze. E sad me zanima, sto i kako spojiti na novu karticu koja samo ima hdmi i dp? Gledao sam i nisam mogao naci nikakav adapter za DVI-d to DP. 

Isto tako zanima me ako recimo uzmem ovaj adapter Link, da li ce raditi ili je potrebno jos nesto dodatno? 

 

DVI ulaz na monitoru je ovaj , koliko sam uspio skuziti to je DVI-d ali nisam ni za to siguran :) 

 

Lijepi pozdrav!

 

EDIT: Eh, da samo da napomenem na tom drugom monitoru ocito mi je samo bitno da je extended screen, drzat za otvoren OBS, Discord i sl. stvari, znaci nije sad da mi je kvaliteta pretjerano 

bitna posto je primarni monitor spojen na HDMI. 

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 20:31 (ByteRat).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Drugi monitor - koji prikljucak i adapter?
ByteRat kaže...

 

Drugi monitor je stari tip i ima VGA i DVI-d ulaze. E sad me zanima, sto i kako spojiti na novu karticu koja samo ima hdmi i dp? Gledao sam i nisam mogao naci nikakav adapter za DVI-d to DP. 

Isto tako zanima me ako recimo uzmem ovaj adapter Link, da li ce raditi ili je potrebno jos nesto dodatno? 

 

DVI ulaz na monitoru je ovaj , koliko sam uspio skuziti to je DVI-d ali nisam ni za to siguran :) 

 

EDIT: Eh, da samo da napomenem na tom drugom monitoru ocito mi je samo bitno da je extended screen, drzat za otvoren OBS, Discord i sl. stvari, znaci nije sad da mi je kvaliteta pretjerano 

bitna posto je primarni monitor spojen na HDMI. 

 Za ovo šta si naveo, trebaš DP-HDMI converter koji spajaš na DP out na grafi + HDMI-DVI converter (ili kabl) koji spajaš u ovaj drugi mon, znam da to produžuje masu kablova ali šta ćeš, te convertere imaš na Amazonu za manje od $50, mislim da će to raditi 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Drugi monitor - koji prikljucak i adapter?
ByteRat kaže...

Lijepi pozdrav!

 

Imam graficku koja podrzava 1 hdmi i 3 display port ulaza. Do nedavno sam imao 1050 koja je na sebi imala DVI-d tako da mi je jedan monitor bio spojen preko HDMI, a drugi preko DVI-d.

Drugi monitor je stari tip i ima VGA i DVI-d ulaze. E sad me zanima, sto i kako spojiti na novu karticu koja samo ima hdmi i dp? Gledao sam i nisam mogao naci nikakav adapter za DVI-d to DP. 

Isto tako zanima me ako recimo uzmem ovaj adapter Link, da li ce raditi ili je potrebno jos nesto dodatno? 

 

DVI ulaz na monitoru je ovaj , koliko sam uspio skuziti to je DVI-d ali nisam ni za to siguran :) 

 

Lijepi pozdrav!

 

EDIT: Eh, da samo da napomenem na tom drugom monitoru ocito mi je samo bitno da je extended screen, drzat za otvoren OBS, Discord i sl. stvari, znaci nije sad da mi je kvaliteta pretjerano 

bitna posto je primarni monitor spojen na HDMI. 

 -prvo nauči ''gledati'' smjer kabla-signala. Važno je kad tražiš tj kod adaptera može i dvosmjerno dok konverter-aktivna elektronika radi jednosmjerno..

-signal ide od grafičke prema ekranu, ne obrnuto. Trebaš DP ili HDM na DVI, nadavno DVI-D..

-za to je dovoljan adapter, jeftino, radi.. ono što si stavio na link je konverter, radio bi ali ograničeno, skuplje bez potrebe jer imaš DVI priključak tj vga je analogni dok je dvi-d digitalni i kad imaš digitalni tad ne treba konverzija digitalnog u analogni nego koristiš digitalni.

 

-trebaš dp ili hdmi na dvi adapter

-u pravilu je jeftinije hdmi, dostupnije po trgovinama i bolje+jeftinije od konvertera koji nisu više skupi ali su ograničeni rezolucijom-radom jer tad grafička ne vidi monitor nego posrednik-čip-elektroniku i sve mogućnosti tad ovise o čipu-konverteru uz obično lošiju kvalitetu.

 

adapter hdmi-dvi je cca 20kn, 3-5€.. dp je u pravilu dvostruko skuplji i slabija ponuda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice