"Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu Voyag

poruka: 18
|
čitano: 2.883
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu Voyag".
4 godine
offline
"Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu Voyag

Ovo je stvarno nevjerovatno da nakon toliko decenija sonda i dalje radi. A sad na Zemlji ne mozemo napraviti frizider da radi vise od par godina :)

 
17 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
Kako ono: ljudi koji su napravili Voyagere ne proizvode frižidere 😀
Life is jazz. Play it cool.
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
Macumba kaže...
Kako ono: ljudi koji su napravili Voyagere ne proizvode frižidere 😀

 Možda bi mogli hakirati mojoj punici stari gorenje fridž :-)

 

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
Masster kaže...

Ovo je stvarno nevjerovatno da nakon toliko decenija sonda i dalje radi. A sad na Zemlji ne mozemo napraviti frizider da radi vise od par godina :)

Mogu, ali ne žele. Kojem proizvođaču (bilo čega) je u interesu da nešto traje 40 godina, pa ne bi imao zaradu. Danas se sve gleda kroz profit, nije to staro vrijeme kad se pazilo na kvalitetu i zadovoljstvo kupca. 

Sada su nas naučili na tako lošu kvalitetu svega da si onda sretan ako nešto potraje malo duže od zakonskog jamstva.

Sada se rade takve analize materijala da točno znaju nakon kojeg ciklusa će materijal/modul/oprema/uređaj prestati raditi kako bi onda morao kupiti novi uređaj.

15 godina
offline
"Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu Voyag

vauuuu 

 

to je sve što se može reći na ovakve vijesti. Znanstvenici su dovoljno inteligentno sa rudimentarnim alatima (gledajući današnji razvoj računala) uspjeli dovoljno široko razmišljati da će se i ovako lude stvari moći napraviti. Volio bih samo znati koliko plaćaju i otkud im uopće ljudi koji još uvijek na ovoj razini programiranja to znaju izvesti jer ovo nije "moderan" programski jezik.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
genije_čudo_prirode kaže...

vauuuu 

 

to je sve što se može reći na ovakve vijesti. Znanstvenici su dovoljno inteligentno sa rudimentarnim alatima (gledajući današnji razvoj računala) uspjeli dovoljno široko razmišljati da će se i ovako lude stvari moći napraviti. Volio bih samo znati koliko plaćaju i otkud im uopće ljudi koji još uvijek na ovoj razini programiranja to znaju izvesti jer ovo nije "moderan" programski jezik.

 Baci oko na sliku za stolom, prosjek godina? Vidiš na vratima onog mlađeg.... niš mu nije jasno

Ali da... penzići genijalci.

15 godina
offline
"Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu Voyag

popravak ≠ hakiranje 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
"Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu Voyag

U modernom programiranju ne postoji uopće koncept fizičke memorije, tako da ne znam koliko bi se današnji klinci snašli ukoliko se ista ta memorija djelomično pokvari.

Rule of thumb je zamijeni memoriju., ali što kad je memorija svjetlosnim godinama daleko?

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
genije_čudo_prirode kaže...

vauuuu 

 

to je sve što se može reći na ovakve vijesti. Znanstvenici su dovoljno inteligentno sa rudimentarnim alatima (gledajući današnji razvoj računala) uspjeli dovoljno široko razmišljati da će se i ovako lude stvari moći napraviti. Volio bih samo znati koliko plaćaju i otkud im uopće ljudi koji još uvijek na ovoj razini programiranja to znaju izvesti jer ovo nije "moderan" programski jezik.

 A šta bi trebali, razglabati o komponentama voyagera koji je lansiran sa Zemlje prije nego se većina ovdje prisutnih rodila??

 

Sva računala su programabilna, niti jedno odavno više nema ROM, čak i procesor dopušta interno programiranje iako to nije na prvi pogled poznato svima. Ovo je samo pitanje resursa koje je netko spreman uložiti. Fascinantna je jedino robusnost uređaja u groznim uvjetima svemira.

Ja rekoh
14 mjeseci
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
Masster kaže...

Ovo je stvarno nevjerovatno da nakon toliko decenija sonda i dalje radi. A sad na Zemlji ne mozemo napraviti frizider da radi vise od par godina :)

 Moze se. Ali oni koji su pokusali su bankrotirali.

8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
1996 je moja baka kupila neki crt televizor Voyager, odavno je na smeču. A ovaj voyager još radi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
1996 je moja baka kupila neki crt televizor Voyager, odavno je na smeču. A ovaj voyager još radi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
1996 je moja baka kupila neki crt televizor Voyager, odavno je na smeču. A ovaj voyager još radi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
1996 je moja baka kupila neki crt televizor Voyager, odavno je na smeču. A ovaj voyager još radi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
1996 je moja baka kupila neki crt televizor Voyager, odavno je na smeču. A ovaj voyager još radi.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
T700 kaže...
1996 je moja baka kupila neki crt televizor Voyager, odavno je na smeču. A ovaj voyager još radi.

 Da li si siguran?

6 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
Sve to stoji i naravno da "stručljaki" mogu napraviti hladnjak koji će trajati 100 godina ali jesmo li mi voljni platiti takvo što? Ne da bi koštao duplo skuplji od običnog hladnjaka nego višestruko skuplji, zato što idu sve najbolji i najskuplji dijelovi u njega, testirani koji mogu izdržati sto godina, kao u Voyagera. Ali bila bi mu i cijena kao u Voyagera.
8 godina
offline
Re: "Hakiranje" je uspjelo, NASA popravila sondu V
ajimerej kaže...
Sve to stoji i naravno da "stručljaki" mogu napraviti hladnjak koji će trajati 100 godina ali jesmo li mi voljni platiti takvo što? Ne da bi koštao duplo skuplji od običnog hladnjaka nego višestruko skuplji, zato što idu sve najbolji i najskuplji dijelovi u njega, testirani koji mogu izdržati sto godina, kao u Voyagera. Ali bila bi mu i cijena kao u Voyagera.

 Sve si dobro rekao. Ja bih još samo dodao da je problem u biti u popravljivosti. Moderne tehnike proizvodnje, kojima je cilj smanjenje troškova, doprinose tome. Nema ništa loše u tome da fridž traje koliko i kompresor, ali ako ti se sve ladice prije raspadnu, onda to nije optimalno. i obrnuto

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice