Radijatorske redukcije curenje

poruka: 13
|
čitano: 5.080
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
neaktivan
offline
Radijatorske redukcije - curenje

Iz radijatorskih redukcija na slikama sa donje strane prema podu na mjestu navoja izbijaju sitne kapi vode, pa me zanima šta uraditi da iz njih više ne curi voda?
 

2 godine
offline
Radijatorske redukcije curenje

Mijenjaj i ventile, brtve, amtični nosač ventila, treba to malo i fino postrugati od korozije, sve je već nagriženo vremenom.

Dok je ljeto, nađi majstora.

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 6:07 (Zaporožac).
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje

Mislio sam da dodatno zavrnem i pritegnem obje redukcije jer je u pitanju sitno kapanje, samo ne znam u kojem smjeru se zavrću, u smjeru kazaljke na satu ili obratno?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 13:59 (lipanjsrpanj).
13 godina
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje
Redukcije sa desne strane radijatora se zatežu u smjeru kazaljke na satu, a sa lijeve strane u suprotnom smjeru.
2 godine
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje
lipanjsrpanj kaže...

Mislio sam da dodatno zavrnem i pritegnem obje redukcije jer je u pitanju sitno kapanje, samo ne znam u kojem smjeru se zavrću, u smjeru kazaljke na satu ili obratno?

Sad je sitno kapanja, kad krene grijanje i voda počne kolati može biti i poplave.

sve mi to izgleda u jako lošem stanju, brtve su već propale,pa ako ti se ne ulaže novac kupi bar brtve, skini priključak radiajtora, sve to lijepo očisti, malo pobrusi finim brusnim papirom i ponovo postavi.

Ne znam koliko ćeš dobiti samo dotezanjem, možda ništa, jer ako je otišla brtva, ma ne znam, radi kako hoćeš...

 

Mislim, obična nova pocinčana redukcija ti košta 1,5 €, s brtvama i brusnim papirom 2€.

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2023 6:07 (Zaporožac).
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje

Jučer pokušavao skinuti redukciju, prije toga skinuo odzraku, ali ne ide nikako, ne znam jesu li redukcije nečim ljepljene ili je spoj zapekao od hrđe.

2 godine
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje
lipanjsrpanj kaže...

Jučer pokušavao skinuti redukciju, prije toga skinuo odzraku, ali ne ide nikako, ne znam jesu li redukcije nečim ljepljene ili je spoj zapekao od hrđe.

 Nisu ljepljene, po slikama sam ti rekao da je sve to zahrđalo, normalno i zapeklo.

Pokušaj s wd40 ili nekim drugim sredstvom.

Ništa tu nije ljepljeno.

 

合氣道
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje
Zaporožac kaže...
lipanjsrpanj kaže...

Jučer pokušavao skinuti redukciju, prije toga skinuo odzraku, ali ne ide nikako, ne znam jesu li redukcije nečim ljepljene ili je spoj zapekao od hrđe.

 Nisu ljepljene, po slikama sam ti rekao da je sve to zahrđalo, normalno i zapeklo.

Pokušaj s wd40 ili nekim drugim sredstvom.

Ništa tu nije ljepljeno.

 

Uz pomoć WD 40 sam uspio skinuti redukciju na prvoj slici, ali ovu drugu koja je spojena na ventil nisam. Ne znam je li previše zapekla od hrđe ili se ona odvrće na poseban način, možda treba odvrnuti cijev koja ulazi u redukciju i radijator?

8 godina
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje
Postoji lijevi i desni navoj pa provjeri dali uopce odvrces..,
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje
Damir22 kaže...
Postoji lijevi i desni navoj pa provjeri dali uopce odvrces..,

 Ako misliš na ovaj što spaja ventil i cijev, on je odvrnut, ali navoj na redukciji se ipak ne miče nimalo i nakon prskanja s WD 40

8 godina
offline
Re: Radijatorske redukcije curenje
Moze biti da je zapeklo, slazem se.

Samo kazem da obratis paznju, jer se radijatorske redukcije rade s desnim i lijevim navojem.

Navoj u redukciji, gdje ide odzracni loncic, pipac ili sto vec, on je u pravilu normalan, tu nema fulanja.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2023 14:14 (Damir22).
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Radijatorske redukcije - curenje

Prva redukcija je riješena, druga sa ventilom je skinuta, ali izgleda da je navoj unutar radijatora proradio, ne mogu čvrsto zategnuti ni novu ni staru redukciju, samo se okreću u mjestu, inače, zavrtanje ide na desnu stranu.

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Radijatorske redukcije - curenje

Da navoj na redukciji namažem ljepilom za vijke i navoje kako bi ljepilo popunilo praznine i spriječilo curenje?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice