Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

poruka: 89
|
čitano: 11.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
thedream kaže...

Vjerojatno ovo tu govance, 10kn manje, ATX1.3 standard pitaj Boga iz koje godine ako je danas 2.3 ili koji već aktualan.

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=052740&id_artikl=052.705.004

 

 

Baš suprotno, ima 4 SATA i 2 MOLEX-a.

 

Ja ih imam 20ak uvjek na skladištu radi pokre automata, jer njima treba napajanje sa 80mm hlađenjem da mogu maknuti

ostatak limarije da stane u automat.  {#}

 

http://www.lc-power.de/index.php?id=182

 

Kažem iz prve ruke, nebi te lagao..

 

Pogledaj:

 

SATA 4 (2x 40 / 2x 55cm)

PATA 2 (2x 70cm)

 

 

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

evo prošlo tjedan dana nema kompa -.-" aj još se čudim što se serviser javio u roku pet dana i javio mi u cem je problem bio, sve sredio itd itd. al Bog te lemo pa kad ce više to govno donest sam đavo zna.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

u petak mi je došo komp sve fino složio ga itd itd. Serviser je instalirao Windows 7 Ultimate od 32-bit. ee i tak ti meni stoji nekih 2-3 min  i ono BSOD resetira se i ja popi*dim. Imam osjecaj ko da niš u pi*ku materinu nisu napravili...seru tam neš o RAM-u ovo ono, malo prodavač malo serviser i niš opet BSOD. Tak da sam uzeo stvar u svoje ruke...otvorio sam kutiju i malo pogledo od ceg se to govno sve sastoji. Sad možda su samo instalirali Windowse pa nek drži vodu dok majstori odu...vidim da su oba dva RAM chipa neka šrot marka ko da tip niš nije diro po tom...napajanje nije ni spomenuo o zujanju itd. Imam 4 utora za RAM. Dva plava i dva crna sam sam ove 2 pločice iz plavog prebacio u crni, vidio sam neki kabel i prišteko ga. Sad radim HD Tune, pa cu ponovo Memtest i onda HW Monitor...i vidjet cu koji je od njih uljez mada opet mislim da je RAM u banani jer onaj isus nije niš napravio. No pitat cu od starog frenda za neko kakvo takvo napajanje i RAM da vidim jer je možda nešt od tog ošlo pa sam da zamjenim, kasnije cu onda stavit neko bolje. Cudna stvar je da mi napajanje zuji cijelo vrijeme i onda mi svaki treci dan nakon što instaliram nove Windowse padne sistem. Moguce e da je BAD PSU ponio i RAM i da je ošlo u bananu. Tak da cu prvo promjenit napajanje. No što to zujanje doista znači ? Otkad mi se to zujanje pojavilo svako malo bi mi se sistem srušio :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
BloodLust kaže...

u petak mi je došo komp sve fino složio ga itd itd. Serviser je instalirao Windows 7 Ultimate od 32-bit. ee i tak ti meni stoji nekih 2-3 min  i ono BSOD resetira se i ja popi*dim. Imam osjecaj ko da niš u pi*ku materinu nisu napravili...seru tam neš o RAM-u ovo ono, malo prodavač malo serviser i niš opet BSOD. Tak da sam uzeo stvar u svoje ruke...otvorio sam kutiju i malo pogledo od ceg se to govno sve sastoji. Sad možda su samo instalirali Windowse pa nek drži vodu dok majstori odu...vidim da su oba dva RAM chipa neka šrot marka ko da tip niš nije diro po tom...napajanje nije ni spomenuo o zujanju itd. Imam 4 utora za RAM. Dva plava i dva crna sam sam ove 2 pločice iz plavog prebacio u crni, vidio sam neki kabel i prišteko ga. Sad radim HD Tune, pa cu ponovo Memtest i onda HW Monitor...i vidjet cu koji je od njih uljez mada opet mislim da je RAM u banani jer onaj isus nije niš napravio. No pitat cu od starog frenda za neko kakvo takvo napajanje i RAM da vidim jer je možda nešt od tog ošlo pa sam da zamjenim, kasnije cu onda stavit neko bolje. Cudna stvar je da mi napajanje zuji cijelo vrijeme i onda mi svaki treci dan nakon što instaliram nove Windowse padne sistem. Moguce e da je BAD PSU ponio i RAM i da je ošlo u bananu. Tak da cu prvo promjenit napajanje. No što to zujanje doista znači ? Otkad mi se to zujanje pojavilo svako malo bi mi se sistem srušio :(

To što ti malo malo padne sistem(moraš stavljat novi) meni govori da ti je HDD u banani,probaj s nekim drugim hddom instaliraj win7/xp po želji i testiraj,ako nebude nikakvih govana(sem napajanja zujanja njegovog) onda ti je hdd ošo.

dodajte me na skype:gmailovac
13 godina
neaktivan
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

Hard disk upravo testiram sa HD Tuneom i nema nikakvih problema za sad javim kad završi dokraja sa skeniranje...Stvar je u tome da mi napajanje zuji -.-''

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
BloodLust kaže...

Hard disk upravo testiram sa HD Tuneom i nema nikakvih problema za sad javim kad završi dokraja sa skeniranje...Stvar je u tome da mi napajanje zuji -.-''

 

HD Tune Scan Result HD Tune Scan Result
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 12:19 (BloodLust).
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

Da ja odem na Google translator i na kineskom ti napišem da ti je uzrok napajanje?

Cemetary gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

hahaha nece bit potrebno al hvala :) evo stavio sam par fotka pa da vidiš :D mislim zaš mi to govno zuji...kad je pocelo nakon 3 dana otkad sam ga prvo put prišteko (kupio) poceo mi je sistem padat o.O al zakaj zuji pi*da ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
thedream kaže...

Da ja odem na Google translator i na kineskom ti napišem da ti je uzrok napajanje?

Pa to je preočigledo, već ti je rečeno par puta!

Nema šanse da ono šrotno napajanje koje se dobije uz kućište (i to još od 400W) dura na X3 445 i 5750 i ostalim komponentama.

 

A problem se javlja u tome kaj ti oni to neće priznat pod garanciju ili ako ti priznaju, uvalit će ti opet isto smeće.

Kupi napajanje na svoju ruku jer drugog rješenja nema.

 

A što se tiče zujanja, ako je to ono tiho i iritantno, kao neko pištanje, to se zna javljat kod dosta komponenti, ne samo kod napajanja tako da oko tog dijela ne brini.

Ne kažemo mi da je napajanje neispravno nego da je ono preSLABO da drži sve to na okupu, pogotovo kad upališ neš kaj povuče više struje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 12:26 (VeX7).
15 godina
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

-HDtune nije pretjerano relevantan, tj ako pronađe bad sektore, za sve ostalo je diagnostički alat konkretnog diska, npr WDdiag, SeaTols,Hitachi... on konkretno provjeri stanje i prijavi error kodove koji su relevantni za servis-reklamaciju.

Napajanje zuji... napajeanje je sumnjivac. Direktno je povezano s kvalitetom MBO (VRMova) koji i s lošim napajanjem trebaju peglati napon ili je sistem nestabilan.

Može biti uzrok napajanje, MBO, RAM, HDD, VGA, ... pa sve do hladnog lema ili nekog neispravnog USB konektora.

Pošto 'serviseri' u živo (majstori koji su ga danima sređivali) nisu mogli pronači rješenje, nerealno je očekivati ovako (forumski) spas bez kristalne kugle ili nekih natprirodnih moći.

Jedino, da smo država kao što neke jesu, odnio bi računalo kod pravog servisera koji bi ispostavio račun i taj račun bi naplatio od onih koji to nisu znali (a trebali su znati) tj garancija.

Pa sad, ovisi koiko imaš živaca i mogučnosti ''svađaj se'' (u granicama pristojnosti i s malim šansama... u ovakvij Tropical državi).

Bottom line, kupljeno je novo, mora raditi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

A evo sry sto sam neotesan i sto mi se nikad neš nemože dokazat tak da :D napajanje cu kupit bez beda, mislim ono dat njima u servis pa sam Bog zna šta oni rade i kog oni muljaju -.-'' ( tip iz serivisa nije rekao ni "N" od napajanja o.O pa bože el je faggot gluh i necuje je*eno zujanje ) evo odma sljedeći tjedan cu se raspitat oko nekog kvalitetnog napajanja pa da završimo ovu temu

13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

A skužio sam da napajanje zuji tj. ventilator kad malo procackam po venti sa nekim štapičem onda prestane zujat :D znam da nije baš pametno po tom čačkat al iritantno je xD

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
BloodLust kaže...

A skužio sam da napajanje zuji tj. ventilator kad malo procackam po venti sa nekim štapičem onda prestane zujat :D znam da nije baš pametno po tom čačkat al iritantno je xD

Nemoj ti niš čačkat po tom da ne bi bilo ups pa još skuriš neš {#}

 

Trebo si im nabit na nos to da je komp nov i da treba radit, a to kaj ne radi nije tvoj problem.

Idi opet tam ili u trgovinu i žali se na nestručnost servisera. Ako kažu da je nešto popravljeno onda treba radit, nema tu "malo radi, malo ne radi".

A oni su vjerojatno napravili to kaj si reko - pogledali komp na 5min, novi Windows gore i gotovo. A komp uopće nisu bacili ni na jedna stress test da provjere napajanje.

Vjerojatno im uopće nije na palo napamet da bi to moglo bit izazvano napajanjem - toliko o njihovoj stručnosti.

 

A kaj buš kad su 80% naših servisa rade nestručni i šlampavi radnici...

13 godina
protjeran
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

Frend je prije 3mj uzeo isto komp u konikomu u osijeku,ima 2gb ddr2 667,gts250 512mb,sempron am3(stavio je jači proc athlona nekog ja mislim),500gb disk i tako to,i ista stvar bsodovi se pojavljuju no kada  sam mu preko rive tunera povisio brzinu venta na grafi odmah su bsodovi prestali,probaj i ti tako možda upali.

dodajte me na skype:gmailovac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

Meni samo nije jasno kako netko može kupiti komp u Emezzeti , Konikomu, Konzumu , Lidlu...itd...

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
Horned Reaer kaže...

Meni samo nije jasno kako netko može kupiti komp u Emezzeti , Konikomu, Konzumu , Lidlu...itd...

Dobro, IMHO, Konikom se ne može mjerit sa ovim ostalim meso/ves masine centrima.

Konikom ima svoj odjeljak baš za racunala/komponente/monitore i sl.

Tako da je opet za nivo poviše Getroa/Emezzete/Ipercopa i sličnih.

14 godina
moderator
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
zabranjeniples kaže...
Horned Reaer kaže...

Meni samo nije jasno kako netko može kupiti komp u Emezzeti , Konikomu, Konzumu , Lidlu...itd...

Dobro, IMHO, Konikom se ne može mjerit sa ovim ostalim meso/ves masine centrima.

Konikom ima svoj odjeljak baš za racunala/komponente/monitore i sl.

Tako da je opet za nivo poviše Getroa/Emezzete/Ipercopa i sličnih.

dobro jesi ti ikad bio u kojem od navedenih? da jesi nebi pričao gluposti...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
XXX-Man kaže...

dobro jesi ti ikad bio u kojem od navedenih? da jesi nebi pričao gluposti...

Šta je tu glupost??

14 godina
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

ima i u KTC-u kompova medu ostalom pa opet tamo nekupujem takve stvar!

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
zabranjeniples kaže...

Šta je tu glupost??

Evo, čekao sam malo više od 30min da kolega odgovori, ali nisam dočekao.

Tako da ću se ja malo više osvrnit na ovo.

 

Za početak, još uvijek mi nije jasno, gdje se nalazi glupost u onome što sam napisao.

Možda se kolega zaletio prije nego je sa razumjevanjem pročitao ono što sam napisao i ono na što sam se osvrnio??

 

Istina, u ZG-u nisam bio u ni jednom od navedenih centara. Ali u Splitu sam ih obišao sve, pa čak i još više nego ih se ovdje spominje.

Čak sam u nekim bio i poslovno uključen. Al o tome nečemo ovdje.

Ovo kažem, jer aludiram i na to o kakvim se ljudima kao zaposlenicim u navedenim u stvari radi.

Sa sigurnošču vam kažem, večina ljudi koji rade po takvim centrima, vrlo malo zna ili uopče ne zna o računalim, odnosno o onome što se unutar kučišta nalazi.

Ali nečemo ni o tome, jer to nisam ni spominjao gore.

 

Dal se slažem o mjestu kupovine računala ili komponenti (vrsta trgovine/dučana/shopa) s vama??

Naravno da se slažem. Ni sam nikad ne bi uzeo nikakvu komponentu za računalo u nekom od navedenih primjera ovdje.

Za mene osobno, za takve stvari postoje shopovi koji su orjentirani izrazito za računala i računalni hardver.

Ali neču ni o tome, jer ni to nisam spomenuo gore.

 

Spomenuo sam to, da se Konikom, po meni, ne može svrstavat u istu kašetu sa Getroom,Emezzetom,Ipercopm,InterSparom i sl.

Zašto?? Pa, ako gledam Splitsko područje, Getro,Emezzeta i sl izgledaju ko buvljak. 4-5 sastavljenih računala i to je to.

Dok mi Konikom više sliči na Tehnomax. Dakle, ima neki svoj odjeljak, gdje možemo nači i komponente, i računala, a da ne naletimo na mobitel ili veš mašinu.

 

Dakle, i dalje tvrdim, Getro i Emezzeta i sl. se ne mogu mjerit sa Konikomom ili Tehnomaxom u ovoj svrsi.

Tako da i dalje pitam, šta je tu glupost.

 

Dakle, još jednom ponavljam, ni sam nikad ne bi uzeo nikakvu komponentu kod njih, niti to ikome preporučam.

Ali daleko od toga da se u Konikomu ili Tehnomaxu ne može naletit na nekakvu memoriju/napajanje/matičnu ili slično.

Što kod ostalih veš mašina i meso centara možete zaboravit.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 15:13 (zabranjeniples).
14 godina
moderator
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
zabranjeniples kaže...

Evo, čekao sam malo više od 30min da kolega odgovori, ali nisam dočekao.


 

neki imaju i privatni život van foruma, u slučaju da nisi znao...

 

možda je tako u Splitu dođi u Emmezetu u Zagreb, ima više računala, dijelova i periferije od npr HG Spota (loš primjer al ajde)

i imaju cijeli odjel gdje se prodaju takve stvari koji je odvojen od ostalog i gdje rade prodavači koji se razumiju u to jer ih je većina završila elektrotehničku školu...

osobno sam bio u Konikomu i mogu reć da nije ni malo bolji od npr. Emmezete...neda mi se sad o svakom posebno...

 

a to što je na toj lokaciji slaba ponuda je odluka trgovca, kao što i npr nema svaka poslovnica Linksa svu robu na skladištu...

 

a osobno ne bih u nijednom navedenom kupio ni čačkalice...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

Problem je ne u trgovinama nego u gotovim konfiguracijama sastavljenim u istim recimo adm im super gotove konfe dok recimo prije mjesec dana vidio sam msan ponudu jos uvjek imaju lga775 pa OMG vec je odavno EOL...

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
XXX-Man kaže...

Što se tiče privatnog života, nisam siguran gdje i s čim sam te uvrijedio. Bio si online, pa eto.

Također, tu si toliko toga lijepog napisao o Emezzeti, da ni sam više ne znam, dal si protiv ili za.

 

Također sam ti rekao, ni sam ne bi uzeo ništa od komponenti u navedenim.

Ali gledajuči Split, Getro je daleko od Konikoma (primjer). Tako da sam se samo na to osvrnio.

 

Ali sad uletat čovjeku s izjavama ''nije mi jasno tko tamo uopče tu kupuje'', je bzv.

Čovjek je tu na forumu dva tjedna, a računalo je uzeo ima dva mjeseca.

Da je bio ranije, možda bi i znao da se na takvim mjestima ne uzimaju računala.

Pogotovo ne ona na kojima se misli igrat. Na greškama se uči i drugi puta će pametnije (đibo {#}).

Isto tako, možemo pričat i o sastavljenim konfama. U sastavljenim konfama se uvijek nađe, minimalno jedan uljez.

Bilo to napajanje,ploča ili nešto treče. Često ih bude i više.

 

I tako možemo do sutra. Bitno je čovjeku probat pomoč, a ne se sad prepirat dal se isplati kupovat u Emmezeti ili u Linksu (primjer).

Na kraju krajeva, samo sam se osvrnuo na ponudu u Splitu.

 

Da se malo preciznije čitalo, onda bi se i shvatilo o čemu sam pričao.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 15:34 (zabranjeniples).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
thedream kaže...

Da ja odem na Google translator i na kineskom ti napišem da ti je uzrok napajanje?

 al brate dobivam 0x3B, 0x24 i 0x7e BSOD codove maloprije sam dobio BSOD system_service_exception 0x3B...igrice uopce neam ni instalirane tak da se ova sranja događaju tijekom surfanja netom ili sam ostavim desktop pa se sam resetira tijekom vremena opet BSOD. A kad ukljucim komp napajanje mi pocne zujat i to onak jako...ne nest od ceg i bolile uši al sj*ban zvuk i nakon 2-3 min neam nikakvog zujanja...Shvacam da ce mi se problem pojavljivat na bilo kojem OS ( probo sam od XP, pa Viste i sad 7 ) sve dok ne zamjenim neki od nevaljanih hardvera...sam po cemu zakljucujes da mi napajanje dobogda ide u ku*ac ? Sam da mi to malo objasniš u cem je kvaka i loše napajanje ima jednake simptome kao i loš RAM....reseti bez razloga, pa BSOD itd. Postoji druga opcija a to je da su mi ovi sam instalirali Windowse, znajuci da je RAM problem al RAM nisu ni pipnuli tak da je sve po starom

14 godina
neaktivan
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

Dečki nek ti pomognu, ja sam bio i više nego jasan u nekoliko postova. Napajanje MOŽE biti uzrok nestabilnom i neispravnom u krajnjoj liniji, radu ostalih komponenata, pa i na tvorničkim vrijednostima.

 

Da li je to kod tebe slučaj, ne mogu 100% tvrditi, ali 90% odmah iz aviona vidim što si kupio jer sam sličan komp iz Konikoma prije par dana rastavljao radi napajanja, vadio i analizirao svaku komponentu, stavio unutra Fortron Bluestorm II 400 i radi kao urica.

 

Napajanje je najvažnija komponenta za stabilnost modernog računala i dok to ljudi ne prepoznaju, od korisnika do trgovaca - uvijek će se dešavati ovakvi problemi.

 

Ja se slažem da može biti RAM problematičan, ali on nije uzrok.

 

Ako napajanje zuji čak i pri surfanju, a kamoli igrama - ja ne znam zaista koji nivo zdravog razuma pokušavaš dostići, da pronađeš uzrok svojim nevoljama?!

 

Dobro nisi rekao možda je zvučna, a možda je i monitor kvragu kriv..što ja znam, po toj logici. Napajanje zuji a ti sumnjaš na šta..na procesor...matičnu,RAM..ne znam.

 

Kreni od tog ATX400KY ili šta su ti već ugradili, to napajanje nema 150W na 12V i naravno da će biti showtime.

 

Predlažem da ti ne bude teško odvojiti 250kn i da uzmeš ovo napajanje za početak, za tvoju konfu nema apsolutno nikakvih problema.

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+600W%2C+LC+POWER+Office+Series%2C+ATX+V2.3%2C+120mm+vent.%2C+PFC&option=artikl&id_kategorija=052740&id_artikl=052.740.033

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2011 10:16 (thedream).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

e pa taj me ku*ac zanima :D to 150 W i 12 V i ta sranja da nedobiva komp dost struje i ta sranja :D no evo bilo kako bilo hvala stos si zrtvovao zivce da bi konju poput mene objasnio

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)
BloodLust kaže...

e pa taj me ku*ac zanima :D to 150 W i 12 V i ta sranja da nedobiva komp dost struje i ta sranja :D no evo bilo kako bilo hvala stos si zrtvovao zivce da bi konju poput mene objasnio

Nisi konj nego pokušavaš izvući nešto iz postojećeg kompa i napajanja, razočaran si i kužim te. Ali ako ne ide, i stalno zuji, a šta ćeš onda? Samo riskiraš da shebe i neku komponentu..

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

vjerojatno si u pravu...jbg komp me totalno sj*ebo shvacam da bi trebao ic kod onih debila natrag al nema smisla se prepirat sa idiotima takve vrste i vjerojatno nisu i niš ni pipnuli ni napajanje ni RAM tak da cu ja malo pricekat...prvo riješit to sa napajanjem, a onda RAM. Vjerujem ti kad kažeš da je u 90 % slucajeva loše/slabo napajanje krivo za BSOD-ove i još kad si reko sa tim kompom u konikomu itd. Al mislim da je za RAM prekasno. Kad sam složio komp po prvi put sve je valjalo, nakon 3 dana ( napajanje-ventilator ) je poceo/lo  zujat kad bi ukljuco komp i onda prestalo nakon par minuta, ali su se i cesce pojavljivali BSOD-ovi. Danas sam napravio Memtest za svaki pojedinacni RAM, kod prvog mi je sve valjalo, a kad sam drugi stavio vec nakon samo 3 minute su mi se pokazala preko 25 000 errora o.O. Onda sam opet stavio prvi, sve je valjalo pa opet drugi i nekim cudom i ta je valjao sad jednostavno ne znam zaš se errori nisu pokazali... ( a trebali ak nije valjao tijkom prvog testa ). Trenutno mi je komp dost stabilan. igrice ne igram, a vjerujem ak instaliram npr. CoD MW2 i stavim na max setting da bi mi se tijekom vremena komp opet poceo rušit tak sam bar zakljucio...posto ne radim nikakva zahtjevna sranja. No da sam bio dovoljno pametan i zamjenio odma napajanje nebi mi i RAM ošo sad u kitu jer ga je to govno izgleda povuklo sasobom u dno pripi*dine.

14 godina
neaktivan
offline
Novi komp iz konikoma (česti BSOD pad sistema)

http://hotfile.com/dl/109970669/d9104e0/031211-35537-01.dmp.html

 

 

 

pozz ljudi,moze li mi netko ocitati ovaj minidump i reci u cemu je problem,jako mi je hitno,moj debugger mi javlja error

NS/ZD
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice