Rad od kuce za stranu firmu

poruka: 8
|
čitano: 6.132
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Rad od kuce za stranu firmu

Pozdrav,

 

imam priliku raditi za jednu stranu firmu full time iz Hrvatske.

Koji je najlaksi i najlegalniji nacin rada? Na godisnjoj razini cu preci prag od 40k eura za pausalne obrte sto znaci da oni otpadaju.

Prije sam imao pausalni obrt i iz straha sam ga zatvorio zbog nase porezne. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2023 11:41 (Plameni Jazavac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rad od kuce za stranu firmu
Plameni Jazavac kaže...

Pozdrav,

 

imam priliku raditi za jednu stranu firmu full time iz Hrvatske.

Koji je najlaksi i najlegalniji nacin rada? Na godisnjoj razini cu preci prag od 40k eura za pausalne obrte sto znaci da oni otpadaju.

Prije sam imao pausalni obrt i iz straha sam ga zatvorio zbog nase porezne. 

 

 

d.o.o., iako ni to nije 100% sigurna opcija, ali puno manje riskantna od (paušalnog) obrta

15 godina
offline
Re: Rad od kuce za stranu firmu
Plameni Jazavac kaže...

Pozdrav,

 

imam priliku raditi za jednu stranu firmu full time iz Hrvatske.

Koji je najlaksi i najlegalniji nacin rada? Na godisnjoj razini cu preci prag od 40k eura za pausalne obrte sto znaci da oni otpadaju.

Prije sam imao pausalni obrt i iz straha sam ga zatvorio zbog nase porezne. 

 

 

Otvori doo preko e-gradani gotovo sve u par dana i najjeftinije, cak i racun u banci odmah otvoris preko tog. Zaposliš sebe u firmi. Uzmes neki online knjigovodstveni servis i to je to, najcisce. Puno ljudi tako radi bez ikakvih problema.

2 godine
offline
Rad od kuce za stranu firmu

Hvala na odgovorima, sto mislite o platformama poput native teams i xolo? 

Htio bih izbjeci zezanje s hrvatskom birokracijom + nitko mi ne garantira da porezna nece krenuti zlostavljati i doo-ve s 1 100% klijentom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rad od kuce za stranu firmu
Plameni Jazavac kaže...

Hvala na odgovorima, sto mislite o platformama poput native teams i xolo? 

Htio bih izbjeci zezanje s hrvatskom birokracijom + nitko mi ne garantira da porezna nece krenuti zlostavljati i doo-ve s 1 100% klijentom.

Ako si ovdje, zezanje s birokracijom nećeš izbjeći, na stranu što je kreiranje d.o.o. najbolji i najjednostavniji način "igranja" s porezima, zaradom itd.

D.o.o. je d.o.o., isplaćuješ plaću, nema tu gnjavaže kao s paušalcima.

15 godina
offline
Re: Rad od kuce za stranu firmu
Plameni Jazavac kaže...

Hvala na odgovorima, sto mislite o platformama poput native teams i xolo? 

Htio bih izbjeci zezanje s hrvatskom birokracijom + nitko mi ne garantira da porezna nece krenuti zlostavljati i doo-ve s 1 100% klijentom.

 I da radiš za jednog klijenta što je tu nezakonito ? Imaš svoju firmu, plaćaš poreze. 
Ako klijent nema predstavništvo u Hr nije nikakvo prikriveno zapošljavanje i sl.
ako radiš preko platforme koja ti isplaćuje plaću onda nemaš nikakvu kontolu nad porezime koje plaćaš niti si možeš neke stvari preko firme kupit.

D.o.o. je po meni najbolja opcija, prvo ako se prijaviš na zavod kao nezaposlen dobit ćeš do 15k€ pomoći za otvaranje firme i samo pola moraš pravdati (tipa oprema i sl) .

Zatim hrpu srvari možeš posve legalno  knjižit preko R1 i koristiti razne neoporezive isplate.

11 godina
offline
Re: Rad od kuce za stranu firmu
Preskoči d.o.o. Previše komplicirano (i skuplje) u slučaju zatvaranja.

Brže i jednostavnije je obrt. I otvaranje i zatvaranje.

Otvori obrt (na dohodak) za npr. savjetovanje; djelatnost 70.22 prema NKD...ili što bi već radio jer nisi naveo.

Napravi s tom firmom consulting ugovor.

Ako možeš izvedi tako da nemaš svaki mjesec isti prihod, npr. 4779eur svaki mjesec. Već mjesec više ili manje prema satima koji si odradio npr..

Dodatno napravi web stranicu za to što radiš, reklamiraj se.
Tražiš klijente.
Trenutno imaš toga jednog.
Svi su počeli s jednim.

I onda ćeš vidit nakon godinu dvi kako ti ide...
Knjigovođa obvezno!!



14 godina
neaktivan
offline
Rad od kuce za stranu firmu

Nastavno na ovu temu, zna netko kako ide rad sa stranim poslodavcem koji zahtjeva angažiranje preko Deel servisa? Da li se sa njima ugovara plaća u smislu "lova na račun" iznos? Jer ako sam dobro shvatio, Deel u tom slučaju postaje firma u Hrvatskoj za koju radim, pa po toj logici ja kao radnik te firme ne bi trebao misliti na ništa u smislu doprinosa? Ili? Ima netko iskustva?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice