EDIFIER fan club

poruka: 310
|
čitano: 163.767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
EDIFIER fan club

Super, hvala svima.

Evo, dobro da sam pitao jer izgleda da prvi put valjda skuplje nije i bolje u mojoj konkretnoj situaciji.

Takodjer nisam fan glasne glazbe, volim vrlo umjeren ali kvalitetan zvuk, tako da mislim da cu ici na R1855db, jedino mi zao sto na ozone nemaju onu smedju/drvenu boju, ali sta je tu je.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fan club

Iskreno, Tidal na ovim zvučnicima nema smisla, jer iako su odlični za svoju cijenu još uvijek su miljama daleko od konkretnih kvalitenih zvučnika koji su spojeni na konkretna pojačala/predpojačala sa svom pripadajučom aparaturom. Nema šanse da skužite razliku između npr Spotify-a i Tidal na master kvaliteti, jer ovi zvučnici jednostavno nemaju toliko prostora za pokazat svu tu širinu i detalje, tako da si radije prišparajte tih par eura jer jednostavno nemožete čut razliku.

 

 

Razlika između analognog i digitalnog kabela isto nije tako jednostavna, jer opet ovisi na šta je šta prištekano, ako su prištekani na pojačalo onda su kvalitetni analogni kabeli puno bolji izbor jer se procesiranje zvuka se odradi na DAC-u na pojačalu koje ima puno kvalitetnije komponente, ali ako je slučaj da su prištekani na PC onda je digitalni kabel (optički) puno bolji izbor, jer ta mini DAC na matičnim pločama jednostavno jadan, i onda je procesiranje zvuka na pojačalu od zvučnika bolji izbor. Ako su uštekani na tv isto tako je puno bolje ako su spojeni sa digitalnim kabelom jer ni DAC na tv-u nisu bog zna šta.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Ja sam u dnevnom kupio s2000mk3 i super sam zadovoljan, a sada razmisljam za u sobu na pcu da zamjenim trenutne z625 sa mozda r1855db ili 2000db, sto mi preporucate? Ne planiram bas preglasno ih slusat jer zivim i neboderu ali mi bitno da ima nesto basa,negdje sam citao da r1855db ima bolji bass od 2000db?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Pozdrav,

 

Uskoro ulazim u klub,međutim još ne znam koji EDIFIER uzeti:

 

Troumim se između R2750db,S1000MKII,S350DB

 

Spojio bi ih na PC.

Slušam Rock i metal.

 

 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
EDIFIER fan club

Da bih dobio zvuk po p.s.u morao sam ga ispraviti ekvilajzerom, edifier 1700bt u tom procesu gubi 14 decibela, je li to dobar zvučnik procijenite sami... meni se nikako ne sviđa radi tog gubitka koji sam izgubio u svojoj sobi i mislim da se za nešto veći novac može i mora proći bolje, ukoliko ga ostavite po difoltu nema basa, u govornom području je izvitoperen, a visoki su izrazito neprirodno preizraženo jaki, ukoliko želite dobiti relativno "ispravan" zvuk od edifiera (sudeći po navedenim zvučnicima) treba kupiti nešto jači zvučnik od onoga koji ste predvidjeli za vašu prostoriju. IMHO.

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
EDIFIER fan club

imam edifier 1855db i htio sam uzeti (radi eventualnog poboljšanja zvuka)  zvučnu karticu sa optikom pošto mi matična nema dotični ulaz i budala (ja) uzeo preko njuškala asus xonar se 5.1. ne provjerivši stanje u compu ( komp je star 4-5mjeseci) i kad je došla tek onda skužih otvorivši ga praktički prvi put  da bi stavivši tu zvučnu blokirao bih totalno grafičku koja zauzima  debljinom 2 slota (ploča je neki mini atx) tako da sam se da oprostite - zajebao (usput prodajem dotičnu zvučnu- pm) i treba mi sad u biti neka zvučna na usb sa optikom...

ne bih opet trošio puno na to tako da sam našao ovo...

 

https://www.svijet-medija.hr/art/zvucna-kartica-axagon-ada-71-usb20-soundbox-real-71-audio-adapter/112997?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

da li mi je to dovoljno? vidim da ima optički i podrzava 44.1/48khz 16 bita (kvaliteta cd-a) il moram nešto bolje uzet ..

hvala ..

:D

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fan club

Evo samo da kažem- na kraju sam uzeo zvučnu karticu asus xonar u5 ..spojio na optički preko nje i ostavio u matičnoj rca spojen te prebacujem zvučnike optika - rca na istoj stvari...

Mislim ono - zvuk je  (1855db)  nebo i zemlja preko optike u odnosu na rca na matičnoj..puno prostraniji čišći itd ..za ne vjerovati...

Zvao sam i ženu kojoj je slon prnuo u uho i pušto joj ne rekavši koji je koji izvor zvuka i normalno - odmah je skontala -nakon 20 sek - čak i ona da je sa optikom puno bolje :D

Tako da eto -( valjda nema nitko tko se muči sa rca ulazom)  obavezno spojit preko optike...pozdrav

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Imam Xonar U7 MKII karticu na koju su preko RCA kabela spojeni R1700BT zvučnici i ne mogu se uopće požaliti na zvuk, dapače.

Stavio sam također i FxSound jer je Asusov softver (Sonic Studio) teže smeće. YMMV

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fan club

Moguće da je tako sa 1700bt u smislu da im je rca ulaz super ..ipak drugačije su pravljeni..

A što se tiče sonic studia ..tek sam ga otvorio prije pola sata i gledam - bio je nabrijan kao virtual space itd ..mislim se pa nije radi toga bila ta razlika tolika (optika u5 i rca matična) i sve stavim na flet - i opet je razlika očita optike i rca ..

Usput - evo jedan fenomenalan review tko ima vremena za čitati - tip baš govori o tome da je ovaj 1855db za optiku itd ..

 

https://cracklingsound.com/edifier-r1850db-review/

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Edifier - R1280DBs SMEĐI 

 

opet na popustu na ozone, 98.55€

 

Na kraju sam S2000MKIII preselio dolje u dnevni na tv, sa stalcima...

 

A gore na komp R1280DBs 

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice