Gdje su stari članci/recenzije?

poruka: 8
|
čitano: 2.962
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Gdje su stari članci/recenzije?

Pozdrav 

Zašto svaka rubrika na BOL-u (bilo da se radi o rubrikama/kategorijama recenzija ili članaka) ima ispisan samo određeni broj članaka (najčešće između 25 i 50)?
Struktura stranica je generalno:

1. 6 članaka većeg formata na vrhu
2. 2 stupca sa člancima gdje je u lijevi stupac lista od 10-ak članaka, a desni stupac 5-10 kartica varijabilnih veličina
3. Nakon toga dolazi siva traka s aktualnim temama na forumu
4. Nakon nje opet forma iz broja 2 (najčešće) sa više ili manje članaka 
5. Horizontalna lista najčitanijih članaka
6. Siva traka sa print izdanjima

Nakon toga je footer i ostalih članaka više nema.
Nigdje ne vidim nikakvu paginaciju da bi mogao otići na sljedeću stranicu i vidjeti još starijih članaka?

Također, forma je ista kad se otvori "profil" nekog autora.

Primjeri: 
- najstarija recenzija iz "Audio" rubrike koju vidim je objavljena 30. rujna 2022.
- najstarija recenzija iz "Mobilni uređaji" rubrike je objavljena 25. veljače 2022.
- najstariji članak autora "Davor Šuštić" je objavljen 28. ožujka 2023.

Jesam ja lud/čorav ili vam na portalu fali paginacija?
Ako ipak nisam lud i čorav, onda mi stvarno nije jasno kako ovo nitko do sad nije primjetio?

P.S. Identična situacija je i na mobitelu, samo + oglasi

Ne umijem pisat
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 15:55 (Bruner).
Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Gdje su stari članci/recenzije?

Osobno sam trebao tonu starih clanaka na bugu koje sam znao i spremiti no vise su nedostupni cak i u trazilici, eror404 itd! Totalno bezveze!

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Gdje su stari članci/recenzije?

Link rot

 

Half-life web linka 138 tjedana.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 16:52 (gpd).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Gdje su stari članci/recenzije?
Bruner kaže...

Pozdrav 

Zašto svaka rubrika na BOL-u (bilo da se radi o rubrikama/kategorijama recenzija ili članaka) ima ispisan samo određeni broj članaka (najčešće između 25 i 50)?

Na to pitanje će ti valjda odgovoriti netko s više razine.

 

Dok se to ne riješi, ako barem okvirno znaš što te zanima, možeš to izguglati koristeći ključnu riječ site:, npr. ako te zanimaju Asusove matične ploče, onda ćeš izguglati:

asus matične ploče site:bug.hr

 

Ako ne želiš dobiti i teme s foruma, izguglat ćeš

asus matične ploče site:bug.hr -site:bug.hr/forum

 

Ako te zanimaju samo recenzije asusovih ploča (ovo je malo riskantno, jer nisu nužno sve recenzije označene tagom recenzije), izguglat ćeš:

asus matične ploče site:bug.hr/recenzije

 

Imaš još jednu opciju, a to je gledanje hardvera po broju Buga. Znači, odeš na https://www.bug.hr/bug/ pa onda odabereš broj, malo odskrolaš po stranici i dođeš do recenzija.

10 godina
offline
Re: Gdje su stari članci/recenzije?
Boris grozni kaže...

Osobno sam trebao tonu starih clanaka na bugu koje sam znao i spremiti no vise su nedostupni cak i u trazilici, eror404 itd! Totalno bezveze!

Stvarno? Ako je tako, onda je to stvarno katastrofa.

Mislio sam da su stari članci u principu dostupni, ali je došlo do previda kod dizajna weba zbog kojeg se ne može do njih jer nema paginacije.

Ne umijem pisat
10 godina
offline
Re: Gdje su stari članci/recenzije?
mbaksa kaže...
Bruner kaže...

Pozdrav 

Zašto svaka rubrika na BOL-u (bilo da se radi o rubrikama/kategorijama recenzija ili članaka) ima ispisan samo određeni broj članaka (najčešće između 25 i 50)?

Na to pitanje će ti valjda odgovoriti netko s više razine.

 

Dok se to ne riješi, ako barem okvirno znaš što te zanima, možeš to izguglati koristeći ključnu riječ site:, npr. ako te zanimaju Asusove matične ploče, onda ćeš izguglati:

asus matične ploče site:bug.hr

 

Ako ne želiš dobiti i teme s foruma, izguglat ćeš

asus matične ploče site:bug.hr -site:bug.hr/forum

 

Ako te zanimaju samo recenzije asusovih ploča (ovo je malo riskantno, jer nisu nužno sve recenzije označene tagom recenzije), izguglat ćeš:

asus matične ploče site:bug.hr/recenzije

 

Imaš još jednu opciju, a to je gledanje hardvera po broju Buga. Znači, odeš na https://www.bug.hr/bug/ pa onda odabereš broj, malo odskrolaš po stranici i dođeš do recenzija.

Hvala na trudu i informaciji, ali to već znam i trenutno mi ne znači puno 

Konkretno, zanimale su me recenzije zvučnika (uglavnom Davorove) napisane unazad barem 3-4 godine pa da vidim što se nudi/nudilo u kojim rasponima cijena.
Sjećam se da se on jako trudio oko tih recenzija pa sam zato došao na BOL po prvo mišljenje.

Isprike na duplanju postova, ali nikad nisam savladao višestruko citiranje 

Edit: moja greška, povlačim inicijalnu izjavu. Ovo zapravo funkcionira sasvim solidno. Na većini google rezultata čak i piše tko je autor recenzije.

Još jedanput, hvala 

Ne umijem pisat
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 19:08 (Bruner).
5 godina
offline
Gdje su stari članci/recenzije?

Čudi me da niste spomenuli vlastiti Search na bug.hr

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 20:08 (gpd).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Gdje su stari članci/recenzije?
Bruner kaže...
Edit: moja greška, povlačim inicijalnu izjavu. Ovo zapravo funkcionira sasvim solidno. Na većini google rezultata čak i piše tko je autor recenzije.


Još jedanput, hvala 

Drago mi je da ti je to iskoristivo.

 

gpd kaže...

Čudi me da niste spomenuli vlastiti Search na bug.hr

Nisam ga spomenuo jer kolega nije pitao za search, nego za katalogizaciju članaka, te sam pretpostavio da ga je isprobao.

 

Osobno nemam problema sa searchom na Bug.hr-u. Kao što vidiš iz slika, meni normalno radi - potražio sam davor zvučnik i izbacio mi je niz članaka. Na dnu stranice vidiš da ima 19 stranica linkova na članke. A kad označim "uključi i rezultate starije od godinu dana", onda vidiš da su već i prvi članci nekoliko godina stari - prvi iz 2019., drugi 2022., treći 2020.

 

 
 
 

 

Ovo što Boris grozni piše - ne znam koliko stari članci mu trebaju. Jer u jednom trenutku bio je veliki redizajn Bug.hr-a, a s njim i zamjena CMS-a (bez prenošenja starih članaka), što znači da sve ono što je bilo prije te zamjene, toga više nema. Ti članci, ako su bili objavljeni u tiskanom izdanju Buga, dostupni su samo u konkretnom tiskanom izdanju Buga. Prilikom pretraživanja, mogu se potražiti i samo članci iz tiskanog izdanja Buga i to tako da se pretraživanje pokrene sa stranice s Bugovima (https://www.bug.hr/bug/), ako se izraz za pretraživanje upiše u ono donje polje, "Pretraži izdanja časopisa". Može se to isto dobiti i preko glavnog pretraživača na Bug.hr-u, samo što onda treba uključiti opciju "prikaži samo tekstove iz tiskanih izdanja".

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 21:01 (mbaksa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice