Cijene porasle nenormalno !!

poruka: 18
|
čitano: 4.261
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Cijene porasle nenormalno !!

Danas se pođem u jednu poslovnicu sa 120kn da kupim 1gb rama za svoje racunalo. Dodem tamo i pitam imali ta i ta memorija i koliko je para kad ono LOL on meni 170kn kuna ja reko jest vi normalni kad on meni kaze da su sve cijene porasle za 30 % Iznenađen . 2 gb dode oko 300kn , stoji na izlogu radeon  hd 4650 ja koliko je ova grafika dode 500kn . Jeli ovo normalno ?? Evo da su porasle nesto malo ali ono hh 30 % nekad sam za 80 kn mogao kupiti 1 gb memorija a sad za 120 nemogu !!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
Spahija kaže...

Danas se pođem u jednu poslovnicu sa 120kn da kupim 1gb rama za svoje racunalo. Dodem tamo i pitam imali ta i ta memorija i koliko je para kad ono LOL on meni 170kn kuna ja reko jest vi normalni kad on meni kaze da su sve cijene porasle za 30 % Iznenađen . 2 gb dode oko 300kn , stoji na izlogu radeon  hd 4650 ja koliko je ova grafika dode 500kn . Jeli ovo normalno ?? Evo da su porasle nesto malo ali ono hh 30 % nekad sam za 80 kn mogao kupiti 1 gb memorija a sad za 120 nemogu !!

To sam i ja primjetio, pogotovo ddr2 ram. Stvarno je precijenjen, ddr3 je jeftiniji i bolji.

Play hard, go pro!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!

Sad kad je doša DDR3 ram kojemu pada cijena, umisto da DDR2 još više pojeftini on poskupljuje. Nema nikakve logike

CerIna:)
16 godina
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
Ista ti je stvar bila i sa starijim ramom kad je došao DDR2, sasvim normalno.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!

Prije 3god 1kg. kruha 5kn,danas Kg. kruha 8.16kn.

duje kapitanović
16 godina
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
Cerina15 kaže...

Sad kad je doša DDR3 ram kojemu pada cijena, umisto da DDR2 još više pojeftini on poskupljuje. Nema nikakve logike

  Ima. Nađi negdje cijene za SDRAM. Ono što se manje proizvodi, raste mu cijena.

16 godina
neaktivan
offline
Cijene porasle nenormalno !!

Upravo to i je logika.

Dali se sjećate kada je izašao DDR2 koji je bio tada skuplji od DDR memorije.

Nakon nekog vremena je počela padati cijena DDR2 memorije i rasti potražnja i prizvodnja. Tada je pala potražnja za DDR memorijom jer su ljudi u međuvremenu promjenili konfiguracije, pa je i pala prozvodnja, a time i porasla cijana DDR memorije.

 

To je normalan životni ciklus tehnologije.

 

a na rast cijena kod nas dodatno utječe i stanje s našim distributerima i veleprodajom.

i-VTEC
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
cappy kaže...

Prije 3god 1kg. kruha 5kn,danas Kg. kruha 8.16kn.

Ali ne postoji Kruh 2.0 koji će zamjeniti sadašnji Kruh 1.0

i-VTEC
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
Cerina15 kaže...

Sad kad je doša DDR3 ram kojemu pada cijena, umisto da DDR2 još više pojeftini on poskupljuje. Nema nikakve logike

Pa kako nema logike??? DDR2 se prestao proizvoditi, i nema vise toliko zaliha, pa prema tome je i cijena porasla.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
Cijene porasle nenormalno !!

I ja sam ovo primijetio. Imam na nabava.net listu želja za novu konfiguraciju (i7 920 itd.) i odnedavno je prvo DDR3 naglo skočio (Corsair 6GB je bio oko 800, sad je već preko 1000), pa onda i7 bio ispod 1900 sad je opet nazad iznad 1900 itd.

WTF? Pa dolar nije otišao gore, još uvijek je ispod 5 Kn.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Cijene porasle nenormalno !!

Ko da ste s marsa pali. Pa svakih 3-6 mjeseci se mjenjaju cijene računalne opreme. Znači jednom poskupi pa onda za 3-6 mjeseci drastično pojeftini. Mislim tako je već jako dugo i nije mi jasno kako to još niste primjetili a bilo je i članaka i članaka, a uostalo dosta je da pratiš malo cijene.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
Buffer Overflow kaže...

Ko da ste s marsa pali. Pa svakih 3-6 mjeseci se mjenjaju cijene računalne opreme. Znači jednom poskupi pa onda za 3-6 mjeseci drastično pojeftini. Mislim tako je već jako dugo i nije mi jasno kako to još niste primjetili a bilo je i članaka i članaka, a uostalo dosta je da pratiš malo cijene.

Kojih crnih 3 mjeseca? Pa cijene se mijenjaju skoro svaki tjedan, vjerojatno ovisno o tečaju a i nabavne cijene osciliraju.Skoro svaki dan si na nabava.net provjerim listu i vidim da se mijenja barem jedanput tjedno. Naravno, ne sve. Monitor je npr. već par mjeseci fiksne cijene, dok memorija, cpu i ploča stalno fluktuiraju.

Problem je što nisam očekivao drastični porast nekih komponenti, prije pad. Ali to valjda ovisi o ponudi i potražnji

14 godina
protjeran
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
Tvrdy kaže...
Buffer Overflow kaže...

Ko da ste s marsa pali. Pa svakih 3-6 mjeseci se mjenjaju cijene računalne opreme. Znači jednom poskupi pa onda za 3-6 mjeseci drastično pojeftini. Mislim tako je već jako dugo i nije mi jasno kako to još niste primjetili a bilo je i članaka i članaka, a uostalo dosta je da pratiš malo cijene.

Kojih crnih 3 mjeseca? Pa cijene se mijenjaju skoro svaki tjedan, vjerojatno ovisno o tečaju a i nabavne cijene osciliraju.Skoro svaki dan si na nabava.net provjerim listu i vidim da se mijenja barem jedanput tjedno. Naravno, ne sve. Monitor je npr. već par mjeseci fiksne cijene, dok memorija, cpu i ploča stalno fluktuiraju.

Problem je što nisam očekivao drastični porast nekih komponenti, prije pad. Ali to valjda ovisi o ponudi i potražnji

Govorim o večim pomacima cijena. Recimo kao ova sad. I da, uvijek oko nove godine cijene polude, ili gore ili dolje.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
offline
Cijene porasle nenormalno !!

Da ne otvaram novu temu:

 

Zanima me kako se cijene općenito ponašaju oko božića? Da li imaju tendenciju pada, što bi bilo za očekivat pošto se povećava potražnja za računalima, što zbog poklona što zbog nadolazeće zime? Ili pak nekim čudom rastu?

 

Pitam jer planiram kupovinu komponenata računala pa ne znam dal da pričekam koji tjedan ili da to obavim odmah dok nije sve o'šlo k vragu Smijeh

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2009 15:29 (pero82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cijene porasle nenormalno !!

Ne znam za cijene oko Božića,

ali u drugom mjesecu ove godine sam platio grafičku 850 kn i za par tjedana je cijena porasla za 100 kn. Stvarno treba imat sreće sa tim oscilacijama u cijenama Izlanuo se

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!

Najbolji porast ceijena vidi se na cigaretama:

Benston

2006-9kn,2008-11kn,2009-14kn

Walter

2006-13kn,2008-14kn,2009-17kn

duje kapitanović
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!

Cigarete i tehnologija nisu ista kategorija proizvoda.

Na cigarete država s pravom ubire ograman porez. Šteka crvenog Marlbora u UK je oko 50 funti

 

S ekonomskog stajališta, tehnologija je vrlo čudna biljka te se cijene iste ne ponašaju prema pravilima kao i ostala roba.

i-VTEC
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cijene porasle nenormalno !!
Kiki kaže...

Cigarete i tehnologija nisu ista kategorija proizvoda.

Na cigarete država s pravom ubire ograman porez. Šteka crvenog Marlbora u UK je oko 50 funti

 

S ekonomskog stajališta, tehnologija je vrlo čudna biljka te se cijene iste ne ponašaju prema pravilima kao i ostala roba.

 E pa otome ti želin reč ovo šta je poskupilo nenormalno  to se PDV diga,i čin ti poskupe cigare ide i tehnologija i obrnuto.

I ima veze,jer je sve poskupilo nenormalno a plače sve manje i sve više otkaza.

Samo želin vidit kad uđemo u EU kakva ce onda bit situacija.

duje kapitanović
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice