USB-C ethernet adapter problem

poruka: 3
|
čitano: 2.293
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
USB-C ethernet adapter problem

Imam problem sa USB-c 2.5Gbps ethernet adapterom na laptopu sa windowsima 11. Spojim adapter direktno u usb c port i uopće se ne vidi u device manageru. Spojim ga na usb c port na intel NUC (win10) i uredno radi. Spojim ga na samsung S21  i također radi.

Mislio sam da mi nešto ne valja sa usb c portom na laptopu ali preko usb c extendera na tom portu je sve ok. Preko tog extendera spojenog na isti port rade uređaji normalno pa tako i taj usb c ethernet adapter. S tim da mi preko extendera+adapter ide niža brzina downloada (oko 200 Mbps, a na NUC-u bude oko 1700 Mbps)

Jel zna netko u čemu bi mogao biti problem?

 

Adapter je primewire 2.5. Laptop HP Omen 15 dc1005nm

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB-C ethernet adapter problem

-po razlici kad radi preko 'extendra'? .. vjerojatno misliš na usb-hub.. tad je stvar u struji-napon i sl. npr neka powersaving opcia i sl. na laptopu + probaj dok je laptop spojen na struju-ispravljač..

.. a drugi dio, brzina, lako moguće da imaš 'dvije' brzine tj jednu-isto.. tj moguće da je 200MBps što bi x8 bilo 1600Mbps.. (malo-veliko B).. ili usb, 3.0, 3.1, 3.2.. + napon i brzina koja se tad spusti na nižu, provjeri spec.laptopa točno koji usb-broj ne samo c-port jer ako napon nije dovoljan za max brzinu tad je to razlog za nižu brzinu, kao i to da iz nekog razloga pogrešno prepozna uređaj, npr 'loš' driver, pa probaj svježi install konktretnog drivera za chipset-laptop + postavke kao power + bios.. + treće apps koje oem ugura u bloataste drivere s tisuću opcija koje mogu raditi upravo tako -loše ili je opcija povezana s nekom drugom npr čisti powersaving razlog jer je to ipak laptop i primarno prijenosni, na bateriju.. za razliku od desktopa ili nuc-a jer je on ekšli desktop-računalo (ne tablet-laptop-mob.. prijenosnik na bateriju..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: USB-C ethernet adapter problem
ihush kaže...

-po razlici kad radi preko 'extendra'? .. vjerojatno misliš na usb-hub.. tad je stvar u struji-napon i sl. npr neka powersaving opcia i sl. na laptopu + probaj dok je laptop spojen na struju-ispravljač..

.. a drugi dio, brzina, lako moguće da imaš 'dvije' brzine tj jednu-isto.. tj moguće da je 200MBps što bi x8 bilo 1600Mbps.. (malo-veliko B).. ili usb, 3.0, 3.1, 3.2.. + napon i brzina koja se tad spusti na nižu, provjeri spec.laptopa točno koji usb-broj ne samo c-port jer ako napon nije dovoljan za max brzinu tad je to razlog za nižu brzinu, kao i to da iz nekog razloga pogrešno prepozna uređaj, npr 'loš' driver, pa probaj svježi install konktretnog drivera za chipset-laptop + postavke kao power + bios.. + treće apps koje oem ugura u bloataste drivere s tisuću opcija koje mogu raditi upravo tako -loše ili je opcija povezana s nekom drugom npr čisti powersaving razlog jer je to ipak laptop i primarno prijenosni, na bateriju.. za razliku od desktopa ili nuc-a jer je on ekšli desktop-računalo (ne tablet-laptop-mob.. prijenosnik na bateriju..).

 da, mislio sam na usb hub. Ali i taj usb hub sam spojio na isti usb-c port na kojem adapter spojen direktno ne radi.

Laptop je uključen u struju. Powersaving nije uključen (stavljeno na high performance). Selective suspend na usb je bio enabled, sad sam stavio na disabled ali svejedno ne radi kad je spojen direktno.

PSN - darklydexter
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice