Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.891
|
čitano: 4.530.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
spookymulder84 kaže...

Koristite li 32" 1440p monitore? Jeste li požalili što se tiče oštrine teksta i sl. u generalnom radu na računaru, ili programiranju?

Volio bih si uzeti 32" monitor i vjerujem da bi 4K bio poželjan, no opet bih volio makar 144Hz da mogu bacit ponekad koju rundu CS:GOa (ili uskoro CS2-jke)

Najjeftiniji monitor koji ima sve mi se čini da je Dell G3223Q, ali 750€ mi je ipak previše za monitor...

 

Odlučio sam se da mi je 144Hz+ pod must, tako da ako smatrate da je 32" 1440p okej, razmišljam uzeti nešto tipa LG 32GP850. Od monitora sjedim na udaljenosti od minimalno 70cm, pa do 1m

Ako ne, uzeo bih neki manji 1440p 144Hz+ monitor, po mogućnosti da ne pravi blur po tekstu kada scrollam i sl.

 Koristim ja, nikakvih problema sa oštrinom teksta. Imam i 27" 4k i iskreno kod uredskog posla nema tu nekakve prevelike razlike u kvaliteti prikaza. Na 32" mi je scalling na 100% dok kod 27" moram staviti na min. 125%.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Podržava 4k ali sumnjam da podržava četiri komada 4k hdr monitora odjednom. Imate li neki izvor te informacije?

 

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000025675/graphics.html

 

 

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koristim AOC Q3279VWFD8 zadnjih par godina za posao i igrice i super je. Jedino treba malo vremena da se navikneš na veličinu (više za posao nego za igrice).

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Koristim 32GP850B i nisam primjetio nikakve probleme, mislim da slobodno možeš ići na njega..
9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
ludwig kaže...

Podržava 4k ali sumnjam da podržava četiri komada 4k hdr monitora odjednom. Imate li neki izvor te informacije?

 

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000025675/graphics.html

 

 

 koje informacije?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nick_Diamond kaže...

Molim preporuku za monitor za laptop sa Rtx 3060. Laptop je 15": i5 12500h i radi na FHD na 165hz.

 

Poželjno da je 27 " , 24" minimalno,  Na njemu bi se malo gejmalo, malo svakodnevna rutina web, yt, netflix..

 

Bio bi u sobi od kćerke. pa bi služio i kao TV (netflix, yt) ali i za koje gejmanje tu i tam.

 

Budget: oko 270/330 e

 

Prvo sam gledao 32" Samsung M8 ali on baš nije za gaming, više je kao TV. Sad bacam oko na Xiaomi 27" 2k, al možda ima nešto i Asus , Dell... ?

 

Sa tom grafom u laptopu koje rezolucije i veličine u biti da gledam najbolje ?

Suzio bih izbor na 27 / 32" veličine. 

Dell G2724D gledam jer LG 27Gp850P mi izgleda pre napadno gamerski. Od QhD rezolucija.

32" 4k bi bio overkill ? Lako za igrice (ionako igra Roblox), a i imamo PS5 za to, nego za Netflix, programe za obradu... 

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Debelo precijenjeno za ono šta nudi
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Volume kaže...
Debelo precijenjeno za ono šta nudi

 

Da preformuliram :)

 

Valja li za 240eur :)

 

 

Ma iskočio mi mail s computeruniversa al bio u žurbi nekoj i dok sam pogledao, vratili cijenu na staro...

 

Ne razumijem se nešto al za te novce bi trebao biti prilika, koja je naravno prošla :)

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Za 240 je već druga priča:)
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Chriss kaže...
Volume kaže...
Debelo precijenjeno za ono šta nudi

 

Da preformuliram :)

 

Valja li za 240eur :)

 

 

Ma iskočio mi mail s computeruniversa al bio u žurbi nekoj i dok sam pogledao, vratili cijenu na staro...

 

Ne razumijem se nešto al za te novce bi trebao biti prilika, koja je naravno prošla :)

Eh trebao si kupiti pa pitati dok je neotpakiran!! ;)

fade to gray
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hehe

 

Ma vidio sam da je nešto neloše ali kao aj pogledat ću kasnije jer bio u nekoj gužvi i eto... :D

 

 

12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ako je samo za igre, onda LG.

Ako uz igranje puno surfaš i gledaš filmove/serije, onda uzmi Gigu.

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mile 74 kaže...

Ako je samo za igre, onda LG.

Ako uz igranje puno surfaš i gledaš filmove/serije, onda uzmi Gigu.

 Objasni zašto LG nije dobar za gledanje ili surfanje, a Giga je?

 

p.s. oba su dobra, za Gigu ne znam kako je, za LG znam jer ga posjedujem i sve radim na njemu bez problema.

Taraba WoW
12 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Oba su skoro jednako dobra, ali ipak imaju neke razlike.

LG je odličan monitor.

I ja na svom starom kršu AOC TN monitoru radim sve ali naravno da može i bolje.

Stavio sam linkove za oba monitora na Rtings.com. i tamo pored ocjene za Media Consumption imaš plavi upitnik pa stavi kursor te usporedi ocijene za oba.

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Doduše gospon je pitao koji od ta 2 monitora ali nije rekao svrhu i namjenu. Po mišljenju sa navedenog linka, overall je LG bolji, ne samo u gamingu.Isto tako ne vidim da je Giga i G-snyc comp, barem ne vidim na nvidia stranici sa monitor kompatibilnostima, mada to nije toliko ni bitno u konačnici. Kaj god spojiš, sve bude radilo ok.

Taraba WoW
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Koji monitor kupiti

Oba su podjednaka i odlilična. Giga podržava G-snyc, testitrali su.

Meni je multimedija jako važna pa subjektivno naginjem na gigu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

i giga ti ima nesto sto rijetko koji drugi monitor ima, KVM Switch, vrhunska stvar, ako mislis spajati jos koje racunalo, ili prijenosnik 

 

ako ne budes nikada spajaju neki drugi uredaj na taj monitor, onda ti je sasvim svejedno koji uzmes

 

kupi onaj koji je jeftinij, ima duzu garanciju, brze ti dode doma, i na kraju koji se tebi vise svida jer si ti taj koji ce ga gledat svaki dan na stolu

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,

 

tražim monitor za svakodnevni rad:

 

da je < od 30"

2k rezolucija i zakrivljen..

Do 500€

 

Pa vas molim preporuke..

 

Unaprijed hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Nema niko Dell 27" G2724D ?

 

U usporedbi sa 27GP850P-B         

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa.

Kupio sam LG UltraGear 27GR95QE-B monitor. Ima 10-bitnu dubinu boja. Međutim kod mene prikazuje 8-bitnu u postavkama i ne mogu to nikako da promjenim, a u nvidia control panelu mi ne dozvoljava tu promjenu u onom izborniku jer je zamagljen. Spojen je preko display porta na GTX 1080Ti grafu.

 

Šta bi mogao biti problem ili kako to da riješim ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav ljudi kupujem monitor ,nasao sam tri modela sad nezz kojeg bi, iskljucivo samo za gaming.
Dell 27" G2724D, Fast IPS, NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium 165Hz, 1ms (GTG), HDR400, HDMI, 2xDP, Pivot, 2K, Asus 27" TUF Gaming VG27AQ, IPS, igranje, NVIDIA G-Sync 165Hz 1ms, HDR10, 2xHDMI, DP, Zvučnici, 2K

LG 27" 27GP850P-B, Nano IPS, AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-Sync 165Hz (OC 180Hz), 1ms, HDR400, 2xHDMI, DP, 2xUSB 3.0, Pivot , 2K
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 12:02 (Cro0212).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
darijoman kaže...

Pozdrav ekipa.

Kupio sam LG UltraGear 27GR95QE-B monitor. Ima 10-bitnu dubinu boja. Međutim kod mene prikazuje 8-bitnu u postavkama i ne mogu to nikako da promjenim, a u nvidia control panelu mi ne dozvoljava tu promjenu u onom izborniku jer je zamagljen. Spojen je preko display porta na GTX 1080Ti grafu.

 

Šta bi mogao biti problem ili kako to da riješim ?

 Dp 1.4 kabel?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Neki monitor do 500eura za ps5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zelio bih kupiti neki monitor do 250 eura.

Ovaj mi se cini zanimljivim.

Samsung Odyssey G5 LC27G55TQ

https://www.nabava.net/monitori/samsung-odyssey-g5-lc27g55tqbuxen-monitor-cijena-va-27-16-9-457701641

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,

 

tražim neki best buy Gaming monitor u cijenovnom rangu do 300-400 €


Zanima me da je 27 inčni, IPS i refresh rate veći od 120Hz

 

Treba mi za igranje FPS igrica kako na računalu tako i na PS5.


Hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2023 11:51 (tomokz).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
soja kaže...

Pozdrav svima,

 

tražim monitor za svakodnevni rad:

 

da je < od 30"

2k rezolucija i zakrivljen..

Do 500€

 

Pa vas molim preporuke..

 

Unaprijed hvala

 

 

Naručio sam Monitor 34" Samsung 34A650 UWQHD Zakrivljen

 

Jel ima netko taj monitor? 

Zadovoljni?

PSN ID: Soja2706
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da Intel Iris Xe podržava četiri monitora sa 4K rezolucijom istovremeno.

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nick_Diamond kaže...

Nema niko Dell 27" G2724D ?

 

U usporedbi sa 27GP850P-B         

Kupio sam Dell G2724D prije 2-3 tjedna i zasad sam bas zadovoljan. Napisao sam ovdje malo vise pa da se ne ponavljam. Meni je jedna od bitnijih stvari da mi ne umara oci jer provedem dosta vremena pred monitorom, posao najvise.

U međuvremenu je izasla Rtings recenzija i cini se da su dali dobre ocjene.

komentarima korisnika također dosta pozitivno, ali ima jedan korisnik koji se zali da je dobio losiji panel.

 

27GP850P-B nemam pa za taj model ne mogu nista napisati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice