Koji SUV do 16k eura?

poruka: 124
|
čitano: 24.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji SUV do 16k eura?

Ako bolje pogledaš oglasnik vidjet ćeš da puno modela između 130 i 180tkm su na prodaju baš sa tim mjenjačem. Ovisno o stilu vožnje može od 70 do 180tkm potrajati, onda se mora mjenjati set kvačila sa rukama koji košta oko 1500e mal više možda, većina ljudi u tom trenutku zaključi da će prodati auto. Na dijagnostici se može vidjeti koliko života još ima u kvačilu %.

Servis redoviti jedino izmjena ulja u mjenjaču kao i što bi i na ručnom, na 60 do 80tkm jednom izmjeniti ulje.

U praksi puno ljudi ne voli, uključujući i mene, rad edc mjenjača. Zna biti nervozan u gradskoj gužvi kod puzanja, i često neodlučan. Vozio sam nove aute sa 3km na satu i tim mjenjačem i one sa 300+tkm, uvijek ista stvar. Previše neodlučan, na trenutke trzav ako ga iznenadiš. Mislim da tome pridonosi najviše šta su motori slabi. Nisam ga probao u 2.0dci.

Ne znam jeste znali ali svaki 1.5dci 110 nakon par godina eksploatacije izgubi nešto snage i na tome ostane do kraja životnog vijeka, to uglavnom bude do -10 ks. Iako ne previše velika razlika, u jednom kadjaru ili meganu je sa 110 na 100ks razlika između adekvatnoga i jedva dovoljno po pitanju snage, to isto doprinosti lošijem ponašanju mjenjača. Dok na primjer 1.6 130ks ili 160ks, iako na papiru jači, djeluju slabije, pogotovo u niskim okretajima od 110ks, jer im je takva krivulja snage koju ću priložiti dolje pa dešifrirajte šta je šta. Tako da vjerujem da tom mjenjaču samo fali adekvatan motor. Upozorenje, nitko ne zna raditi stage 1 tuning sa tim mjenjačem, počne biti užasno trzav i izbjegavajte to.

11 godina
offline
Koji SUV do 16k eura?

Nije u rangu teme do 16k eura ali nije niti puno više, naime kupujem Kiu Stonic 1.2 LX urban paket opreme i sa trenutnom akcijom iznosi 18k eura!

Po mojem izboru čekam ju u astro grey boji i izgleda top, po meni best buy kupovina.

Namjerno nisam htio 1.0 motor, mada je od 100ks i startniji, jednostavno 3-trocilindraši me odbijaju, valjda sindrom old school generacije :)

Inače, cijenim stavove i mišljenja i drugih, za i protiv motorizacije, opreme itd, ali pošto sam 50+, ovo mi djeluje kao odličan izbor!

9 godina
offline
Koji SUV do 16k eura?

Vozio Stonic-a baš sa jačim trocilindrašem i ostao ugodno iznenađen kako dobro ide, ali i kako zvuči solidno, bolje i ugodnije od mnogih trocilindraša.

 

Mislim da nebi trebalo biti straha za taj motor, siguran sam da je puno bolji za voziti od anemičnog malog atmosferca

 

Jedino kaj je auto stvarno malen iznutra, i sukladno klasi i cijeni ima plastic-fantastic obloge... ali kome to ne igra ulogu samo napred.

 

Meni osobno se čini isplativa doplata za Cee'd-a jer osim što dobiješ veći auto, u svakom detalju su kvalitetniji materijali.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 10:49 (Havo).
16 godina
offline
Re: Koji SUV do 16k eura?

Meni upravo dolazi KIA Stonic 100 konja, benzinac 1.0, Urban oprema. Ponuda je bila 20500 EUR.
Veličina automobila mi je igrala. Želim što manji "normalni" automobil. Vozim na poslu Fiat Tippo i 4.5m dužina mi je često i previše. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 16:33 (Korny1603987).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice