Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.251
|
čitano: 13.426.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

sindrom velkih Rvata katol'ka...

 

sveto trojstvo im je Audi-BMW-Mercedes

 

ili kod kolega strojara:

 

Gospodin Otac Bog - Isus Krist - VolksWagen...

 

pred 10-ak godina na putu za more, sa strane sam uglavnom vidio Peugeot 406/7 s dignutim poklopcem motora....

 

sada uglavnom viđavam Golfove, Aaudije i tu i tamo BMW...

 

ali niikad Hyundaia....

 

rvacki erocki san je srebrni Golf TDI s manje od 200000 km prva ruka iz Nemačku...

 Ja se ne sramim niti da sam Hrvat niti da sam katolik i ne znam ako misliš da tako nekoga vrijeđaš, u krivu si. FYI njemački auti su cijenjeni u cijelome svijetu, pogotovo to govore prodajni rezultati u Europi a ne samo kako ti misliš u "Rvackoj" .Pusti da ljudi kupuju šta žele i ne opterećuj se i uživaj :)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...
Grozni_Zabac kaže...
BabyDriver420 kaže...
...

 Bolje takav Bmw nego japanac ili francuz sa full opremom ;)

 

 Kolega sa foruma je pitao za savjet i ja sam mu dao svoje mišljenje. Ne vidim po čemu sam iskompleksiran ako preferiram njemačke aute prije francuza ili japanaca, svatko neka kupi što želi ali prema kriterijima koje je on naveo ja bi takav bmw ili a3 sličnog godišta

 Ako ovo nisu kompleksi, onda ne znam sto su. Bolje dat vise para za auto s manje opreme i potencijalno puno vise km, al imas bemveja. Ovo vise nisu preferencije nego ludost.

 

Takoder, da su sada audi ili bmw u toj klasi nesto puno bolji auti od japanaca npr. bas i nisu. Mozda je cak i obratno.

 

Na svom primjeru vidim da to nije tako. Kupio sam Nissan Pulsar prije 4 mjeseca. 2015.g, srednja oprema (tempomat, parking kamera, navigacija, radar), 73000km za 9500e. Prije toga sam vozio od starog E klasu W211, od kuma A4 2007g i 2015.g. Nedavno je stari kupio E klasu 2017.g i samo sam bio vozen u njoj. Iskreno ne osjecam da mi nesto fali u mom autu naspram njihovih iako su njihovi "premium" auti i kostaju pun k vise. Starog svako malo zajebavam da u njegovoj E klasi imam manje mjesta na straznjem sjedalu nego u mom Pulsaru. Takoder kad vidim svu onu elektroniku u toj E klasi, strah me razmisljati koliko kosta popravak tak neceg.

 

Ovo je usporedba Pulsara sa visom klasom auta. Stvarno ne znam sto mogu ocekivati u istoj klasi od tih premium proizvodaca. Vjerojatno manje opreme, a kostat ce puno vise.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To sto su njemacki automobili "cijenjeni" - mozda bili, vise ne.

Zasto? Zato sto se pola njih ne proizvodi u njemackoj, nego recimo Brazilu i Africi,

a jedan crnjo ne moze sloziti vozilo kao sto to moze europljanin.

 

Nisam rasist al je stvar takva i jasna - jer da nije, zasto Brazilci ili Afrikanci nemaju nikakve brandove?

Zato sto nisu u stanju takvu tehnologiju razviti. Pa i Yuga je imala vise iskustva u proizvodnji

automobila nego cijena Afrika i Juzna Amerika skupa.

 

Tako da ako hoces bas njemaca, moras tapkat dok ne nadjes gdje je njemac odnosno europljanin.

BWM/Audi/Merc - moze, ako je proizveden negdje u EU, dakle njemacka, austrija, engleska, turska,

madjarska, poljska itd. Al ne negdje u nigerlandu. Fala, ne fala.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj Pulsar od nedavno stoji na parkingu neka plavo-ljubičasta boja, mogu reć da mi se sviđa, a prije sam ga možda jednom u životu vidio na cesti, praktički ih nema i ne kupuju se. Ma zapravo bitno da se čovjeku koji kupuje auto sviđa taj auto, al da gleda prvo pouzdanost (to je već teže kod nekih). Ko oće statusni simbol uzet će bilo šta bez obzira na troškove pa makar kasnije i plakao, al i dalje će vozit i bit glavni u selu. :) Al da, lijep je osjećaj kad imaš gnojf 6 GTD dizlo koji donekle ok izgleda, a curice gledaju. (nisam ja ofc)

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

curice vrišče, a voda do kolena...

 

a golf lagano kašljuca sivo-plavi dim.... 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@Grozni_Zabac...

 

Kakav je taj Pulsar? zar nije to model za Ameriku ?

 

Viđam ih par komada, vidim i da se trže po NJuškalu... koji su strojevi u njemu?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

 Al da, lijep je osjećaj kad imaš gnojf 6 GTD dizlo koji donekle ok izgleda, a curice gledaju. (nisam ja ofc)

koja cura je ikad pala na golfa haha btw. budimo realni svuda u svijetu su najcjenjeniji brandovi porsche, merc., bmw, audi, to što većina nas nema novca za takve aute+održavanje je druga stvar

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kad je vani -25°C, uskacu i u Yuga, samo da grije

7 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Bilanje spominje glazbena emisija Ruzicasti Cadillac, pna velesajmu vec jedno 10tak godina stoji jedan ruzicasti Cadillac i trune, zanima me da li je to taj iz emisije. Probao sam naci nesto na netu o emisiji ali se doslovno 3 puta spominje. Ako se netko sjeca da li je to taj autp iz emisije ili ako ima neke informacije o autu volio bih znati.

hačoman
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zivio sam par godina u kaliforniji, i svakodnevno se vozio po Interstate 405 autocesti, LA prema San Diego i nazad, oko 2 sata voznje cca 200km i naravno po gradu u oba grada

 

autocesta ima 6 linija, s time da je 1 rezervirana za "car pooling"

 

prosjecna kilometraza je oko 100 000km godisnje, sto sam i sam radio

 

svih 6 "traka" je manje vise non stop puno u oba smjera i 90% automobila na toj cesti su japanci i koreanci, ostalo europljani, VW, BMW, Audi i Merc, niti jedan Citroen, Peugeot, Renault i slicni ne postoje tamo, ali ima zato Fiata 500 

 

vozi se sa dosta usporavanja i kretanja, mjenjanja brzina, stajanja itd, guzva je u spici na i sa posla ogromna i u takvim rezimima rada jedino logicno rjesenje su japanci i koreanci, koji su uglavnom pouzdaniji i tamo stvarno jeftini za odrzavanje, u usporedbi sa europljanima

 

ima neka fora da su japanski i korejski i auti i dijelovi jefitniji za uvoz u ameriku u odnosu na europske, nemam pojma koji su to trgovniski dogovori

 

americki auto ako vidis na autocesti, to je uglavnom pick up Ford F150 ili Dodge Ram ili onaj GMC, rijetko kada muscle car, "obicnih" americkih auta u kaliforniji skoro da i nema

 

kako ameri uglavnom imaju minimalno 2 auta, uglavnom srednja klasa tamo, a to su vec za nase pojmove jebeni bogatasi, drugi auto imaju neki statusni europski i to furaju za po gradu, sportske dvosjede bez krova ili ogromne SUV poput Range rovera, G serije Merc ili BMW, Merc i Audi limuzine

 

hatback rijetko tko vozi, a kada se naleti na neki to su uglavnom GTI hatcback, Golf, Honda, Ford i slicno, osiguranja za takve aute su skupa za popizdit, pa radije uzmu limuzinu BMW, Merc  i slicno sa toliko konja nego nabrijani hatchback

 

uglavnom sto sam htio reci, za americke pojmove i putovanja sa ogromnom kolicinom kilometara japanci i koreanci se kupuju, i ne bi vjerovali ali KIA je sve jaca i jaca tamo

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pogotovo ćjunirane Kie Stinger po USA, ubica auto ko neće neš drugo.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kia je dobra samo nek promijene logo, ne shvaćam kako im se dizajneri ne bune, na realno lijepe aute stavljati tako odvratan logo nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 12:22 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
loky4i4 kaže...

Kia je dobra samo nek promijene logo, ne shvaćam kako im se dizajneri ne bune, na realno lijepe aute stavljati tako odvratan logo nema smisla.

 Pa koliko se sjecam, mnogo dizajnera iz Europe tj europskih marki je preslo u Koreju. Iz BMW-a je bilo dosta vijesti o prijelazu njihovih dizajnera u Kiu ili Hyundai. Tako da vjerovatno znaju sto rade i zasto je logo kakav je.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
loky4i4 kaže...
DiRT kaže...

 Al da, lijep je osjećaj kad imaš gnojf 6 GTD dizlo koji donekle ok izgleda, a curice gledaju. (nisam ja ofc)

koja cura je ikad pala na golfa haha btw. budimo realni svuda u svijetu su najcjenjeniji brandovi porsche, merc., bmw, audi, to što većina nas nema novca za takve aute+održavanje je druga stvar

 Šta ti kad ideš van s curom udjes autom u kafic ili sta , ili se curama javis samo kad si u autu ? 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pa kad imaju KIA-e u Americi 10 godina/160 000 km jamstva..

 

kako veli čovjek gore, sad je od malih auta popularan među ženskadijom u AMerici Fiat 500, ali najčešći auto kojeg sam ja po Missouriju vidio je Kia Soul...

 

ima i nešto Minija...

 

inače, japanske/korejske limuzine za obitelj, minivanovi/monovolumeni svih vrsta i tu i tamo zabrenči kakav muscle car - 4-5 sekundi gas i kočnica da ga ne odstreli koji murjak....

 

a od truckova/ SUVova pune veličine, pola su  američki, a pola japansk/korejski - bio je dosta popularan FJ cruiser model od Toyote (vuče na Hummera a nije tak skup niti glomazan/trom)

 

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam svojeg iz nemacka uvezao, a ima ih jos po Poljskoj, UK i jos par drzava u Europi.

 

Meni je auto fenomenalan. Koliko sam cuo ljudi kazu da je to skoro Qashqai, samo spusten. Jako je udoban i ova masina po meni fino vuce. Unutra je 1.5 dCi od renaulta, 110ks verzija, a dolaze jos i u 1.2 DiG-T benzin verziji i neka Nismo verzija koju nisam vidio da se nudi sa 1.6 DiG-T od cca 170-180ks ak se ne varam.

 

Istina, nema ih puno, ja sam ih u ZG vidio 4-5. Dva bijela, jedan crveni, jedan sivi i moj :)

 

Posto mi je to prvi auto kojeg sam si mogao priustit, ne mogu reci da sam pozalio osim sto mozda bude manjka rezervnih dijelova sto se karoserije tice.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Taj Pulsar od nedavno stoji na parkingu neka plavo-ljubičasta boja, mogu reć da mi se sviđa, a prije sam ga možda jednom u životu vidio na cesti, praktički ih nema i ne kupuju se. Ma zapravo bitno da se čovjeku koji kupuje auto sviđa taj auto, al da gleda prvo pouzdanost (to je već teže kod nekih). Ko oće statusni simbol uzet će bilo šta bez obzira na troškove pa makar kasnije i plakao, al i dalje će vozit i bit glavni u selu. :) Al da, lijep je osjećaj kad imaš gnojf 6 GTD dizlo koji donekle ok izgleda, a curice gledaju. (nisam ja ofc)

 

Ako je to kod Bundeka, onda je moj :)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...
nine kaže...
ivanzu kaže...

Kada vidim taj jadni volan od BMW-a dode mi da se upucam. 

 

da je bar samo volan u pitanju kod tog keca.. 

 Bolje takav Bmw nego japanac ili francuz sa full opremom ;)

 Nebih se složio

Ja osobno ne mogu voziti auto ako je gol

BabyDriver420 kaže...
sstrmi kaže...
nine kaže...
ivanzu kaže...

Kada vidim taj jadni volan od BMW-a dode mi da se upucam. 

 

da je bar samo volan u pitanju kod tog keca.. 

 Nema mi nista gore neg rostilj klima u bmwu

 To sam i ja mislio za jedinicu 118d lci 2015 da bez ledica i autoklime nije to to, ali onda sam skuzio radije uzeti i takav nego npr. hyundai ili peugeot

 Jedinica ni nije bmw,nikad je nisam smatrao bar ja osobno

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Timo kaže...

zivio sam par godina u kaliforniji, i svakodnevno se vozio po Interstate 405 autocesti, LA prema San Diego i nazad, oko 2 sata voznje cca 200km i naravno po gradu u oba grada

 

autocesta ima 6 linija, s time da je 1 rezervirana za "car pooling"

 

prosjecna kilometraza je oko 100 000km godisnje, sto sam i sam radio

 

svih 6 "traka" je manje vise non stop puno u oba smjera i 90% automobila na toj cesti su japanci i koreanci, ostalo europljani, VW, BMW, Audi i Merc, niti jedan Citroen, Peugeot, Renault i slicni ne postoje tamo, ali ima zato Fiata 500 

 

vozi se sa dosta usporavanja i kretanja, mjenjanja brzina, stajanja itd, guzva je u spici na i sa posla ogromna i u takvim rezimima rada jedino logicno rjesenje su japanci i koreanci, koji su uglavnom pouzdaniji i tamo stvarno jeftini za odrzavanje, u usporedbi sa europljanima

 

ima neka fora da su japanski i korejski i auti i dijelovi jefitniji za uvoz u ameriku u odnosu na europske, nemam pojma koji su to trgovniski dogovori

 

americki auto ako vidis na autocesti, to je uglavnom pick up Ford F150 ili Dodge Ram ili onaj GMC, rijetko kada muscle car, "obicnih" americkih auta u kaliforniji skoro da i nema

 

kako ameri uglavnom imaju minimalno 2 auta, uglavnom srednja klasa tamo, a to su vec za nase pojmove jebeni bogatasi, drugi auto imaju neki statusni europski i to furaju za po gradu, sportske dvosjede bez krova ili ogromne SUV poput Range rovera, G serije Merc ili BMW, Merc i Audi limuzine

 

hatback rijetko tko vozi, a kada se naleti na neki to su uglavnom GTI hatcback, Golf, Honda, Ford i slicno, osiguranja za takve aute su skupa za popizdit, pa radije uzmu limuzinu BMW, Merc  i slicno sa toliko konja nego nabrijani hatchback

 

uglavnom sto sam htio reci, za americke pojmove i putovanja sa ogromnom kolicinom kilometara japanci i koreanci se kupuju, i ne bi vjerovali ali KIA je sve jaca i jaca tamo

 Koliko sam skuzio renault,peugeot i citroen ni nisu dostupni u US

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ko god misli kupovati Fiestu ecoboost, a voli često mijenjati žarulje u svijetlima, PLEASE DON'T! Konačno nakon 3 godine se odlučio piknuti Osram žarulje nutra, i namučio sam se dobrano. Strašno bedast princip vađenja farova (otvori su blokirani kutijom sa osiguračima i cijevi za dotakanje tekućine za stakla), izgrebane ruke ne ginu. Nakon sat i pol sam uspio, još se moram po noći provozati da vidim je li se isplatilo truda.

 

Znao sam unaprijed da je dosta teško vadit farove pa nisam ni probao kemijati sa xenon/LED glupostima, jer mi se slijedećih godinu dana ne radi opet isti posao.

 

Evo čisto post za hejtere Fieste ecoboost, ima neke sitne mane

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

B-Max EcoBoost 1l 125ks sam vozio 4 godine, niti jednom nisam mijenjao zarulje.

Sa 140.000km sam ga prodao sa originalnim zaruljama. Ako ti cesto izgaraju,

nesto ti sa strujom nije OK. Provjerit akumulator i alternator.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

 Nebih se složio

Ja osobno ne mogu voziti auto ako je gol

 Kak ne?
Pa takvi su najbolji

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
loky4i4 kaže...
DiRT kaže...

 Al da, lijep je osjećaj kad imaš gnojf 6 GTD dizlo koji donekle ok izgleda, a curice gledaju. (nisam ja ofc)

koja cura je ikad pala na golfa haha btw. budimo realni svuda u svijetu su najcjenjeniji brandovi porsche, merc., bmw, audi, to što većina nas nema novca za takve aute+održavanje je druga stvar

 Šta ti kad ideš van s curom udjes autom u kafic ili sta , ili se curama javis samo kad si u autu ? 

 Ne neg prođeš autom ispred kluba pa butre gledaju, al dobro to nije bitno ništa jer ne radi se o meni, samo sam spomenuo. Al vidim da ti imaš 6-icu, možda se tebi to dešava.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grozni_Zabac kaže...

 

Ako je to kod Bundeka, onda je moj :)

 Nije, Pešća je.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

FYI njemački auti su cijenjeni u cijelome svijetu, pogotovo to govore prodajni rezultati u Europi a ne samo kako ti misliš u "Rvackoj"

 

smatram da prodajni rezultati ne govore ništa, ali ako već želiš tako, toyota corolla je najprodavaniji auto svih vremena.. u top 5 je uz golfa i honda civic 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jos kad bi dodao uz taj broj i Aurisa, koji je zapravo preimenovana Corolla, imas jos par milja,

al to opet ne govori nista previse osim prodajnih rezultata.

 

Neke stvari pak u EU nisu razumljive - dizel se gura svom silom van, porezi na snagu su sve veci,

tako da proizvodjaci rade sve manje i manje motore sa manjom zapremninom i snagom.

I tako EU zabrani sve usisavace od 900W, a daje poticaje za elektricna vozila.

Tko tu koga yebe, ne znam vise ni sam. Mozda zato i Tesle nemaju poticaje iz EU jer su ih odmah staviti u D kategoriju.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nitko pametan ne gleda podrijetlo auta posto su to sada velike gluposti u dobu globalizacije. Golf mi ima Valeo djelova vise nego prijateljev Megane, a svabo. 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

B-Max EcoBoost 1l 125ks sam vozio 4 godine, niti jednom nisam mijenjao zarulje.

Sa 140.000km sam ga prodao sa originalnim zaruljama. Ako ti cesto izgaraju,

nesto ti sa strujom nije OK. Provjerit akumulator i alternator.

 Ma nisu krepale, pa mislio sam da jasno piše, da sam radi svoje volje mijenjao, jer sam htio Osramice.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

True hero

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tek se razradio. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice