Adam F5 moni

poruka: 3
|
čitano: 1.416
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Audio interface problem

Pozdrav ekipa.

 

Prije jedno desetak godina sam se bavio audio produkcijom, tada sam kupio Adam F5 monitore i upario ih sa Focusrite Scarlett 2i4 interfaceom.

 

U međuvremenu sam napustio audio produkciju i koristim taj setup kao primarni PC zvučni setup.

 

Jučer mi je Focusrite krepao, bar sumnjam na to.

 

Imam nekoliko pitanja ako itko može pomoći sa informacijama.

 

1. Ima li za preporučiti neki solidan servis koji bi mogao napraviti dijagnostiku na mojem setupu, pogledati da li treba kakva restauracija komponenti u Focusriteu, ili možda treba i neko osvježenje na Adamima, znaju mi ponekad krčat statično dok se ništa ne playa (moglo bi biti i do kabla za napajanje ili TRSova).

 

2. Ako se Focusrite ne može spasiti, preporučate li da monitore koristim preko RCA kabla direktno u matičnu i da li bi to zvučalo ok? Koriste se za gaming, video, slušanje glazbe.

 

3. Preporuka za kakav solidan novi interface, nešto u stilu 2i4 jer mi trebaju 3 outputa minimalno, za 2 Adama i za subwoofer, ali volio bih da je nešto jeftinije od novog 4i4 jer mi treba isključivo samo za konekciju na PC.

 

Hvala unaprijed ljudi!
Pozdrav!
Tom

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 1:50 (ThomasCro).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Audio interface problem
ThomasCro kaže...

2. Ako se Focusrite ne može spasiti, preporučate li da monitore koristim preko RCA kabla direktno u matičnu i da li bi to zvučalo ok? Koriste se za gaming, video, slušanje glazbe.

Kakav ti je zvuk, je li ti zadovoljavajući, to možeš, a zapravo i moraš, sam isprobati. Vjerojatno će ti biti OK.

 

No, s obzirom na klasu zvučnika, ipak ti ne bih preporučio da ih tako koristiš, nego da si nabaviš drugo audio sučelje, s balansiranim audio izlazima. Šteta ne iskoristiti balansirane ulaze kad ih već imaš na zvučnicima.

 

ThomasCro kaže...

3. Preporuka za kakav solidan novi interface, nešto u stilu 2i4 jer mi trebaju 3 outputa minimalno, za 2 Adama i za subwoofer, ali volio bih da je nešto jeftinije od novog 4i4 jer mi treba isključivo samo za konekciju na PC.

Ako ti se netko drugi ne javi (ja osobno nisam upućen u to koliko kakvih izlaza ima koje sučelje), možda da provjeriš kanal Juliana Kausea na YouTubeu? Radi vrlo kvalitetne recenzije audio sučelja: https://www.youtube.com/@JulianKrause

9 godina
offline
Adam F5 moni

Hvala na info, pogledati ću!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice