Starcraft 2

poruka: 4.260
|
čitano: 648.716
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Starcraft 2
NoniCRO kaže...
Mirogamemasta kaže...

 

Time to drool again....

 

Probe saves the day!

 

probe MVP. 

 jbte ovo je bolje od transformersapre mocno...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft 2

Užas, momak uvijek će bit Starcraft igrača na hrv sceni. Ali pričekaj 10.11 kad izlazi treca ekspanizija tada ce opet sve malo živnit.

Do tada baci oko na e-sports.hr tu inače obitavamo.

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Starcraft 2

No comment zuBo...

 

No comment... Đes bio kad je grmilo?! Samo neka navlačenja, pričanja, pusta obećanja & sheeeat... Nemoj samo ti počet o "glory days" jer bum ti samo rekel - đes bija Šime dok je grmilo?!

 

@DarkoKwon - samo ti slušaj Trutya kralja i biti će ti dobro :)
Pričekaj još malo da izleti LotV i biti će to ok.

 

...he who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 9:11 (Sinke7).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Starcraft 2
Sinke7 kaže...

No comment zuBo...

 

No comment... Đes bio kad je grmilo?! Samo neka navlačenja, pričanja, pusta obećanja & sheeeat... Nemoj samo ti počet o "glory days" jer bum ti samo rekel - đes bija Šime dok je grmilo?!

 

@DarkoKwon - samo ti slušaj Trutya kralja i biti će ti dobro :)
Pričekaj još malo da izleti LotV i biti će to ok.

 

Jao ovo sam mogao i ocekivati od tebe Sinke: "Di si bio dok je grmilo aka Di si bio 91'". Samo si izostavio onaj dio: "Nemoj da te sretnem na cesti prebit cu te ko majmuna.", a jos si zaboravio i spomenuti moje privatne stvari pa da mozemo ici low, low and lower...
Ne znam kad je uopce grmilo, a ako se referiras kad sam Vam htio pomoci bolje je pitanje bilo di ste bili Vi da niste u 3-5 mjeseca napravili sta su potencijalni sponzori u to vrijeme trazili, a i na kraju sjeti se koliko vremena Vam je trebalo i kako ste se podnjeli kad sam pitao za banner oglasavanje. Tako da je bolje za tebe da ne potezes to pitanje.
"Glory days" - necu uopce komentirati jer mislim da nisu na istom nivou da ih usporedujes [s cime god].
Ali evo dati cu Vam jednu pohvalu, a to je da je lijepo vidjeti da se esport Croatia ekipa (Truty, Nony, speeZzzzy i ti) drzi zajedno cak i na bugovom forumu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 11:15 (ZuBo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...
NoniCRO kaže...

Imam osjecaj da si dobar igrac Sc2 po ovome što si napisao. Ali, imam isto osjecaj da si se, kako bi se reklo, štufao rts-a i SC-a. 

 

jer stvari poput comback i slicnih mehanika skoro nikad nije bilo u rts igram. Napominjem, SKORO nikad. 


Ali, ono sto sam ja htio reć decku koji je pitao za igru je to, da nije toliko lose kao sto si ti napisao u gornjem postu. Samo sam to htio napomenuti.

 

 

 

1) Da mogu reci da sam bio okej u SCII medutim nisam previse igrao da bi recimo usao u grandmaster [jedna vazna stvar je sta ne moras puno igrati da bi razumio mehaniku i timing igre - vecina ljudi koji su npr. igrali SC:BW su stratove dobivali od trenera koji recimo to nije mogao solo izvesti i zato je tu veliki gab skilla i linearnosti nasprem SC:BW], manje vise sam switchao bio na 2v2.

2) Mehanika comebacka je bilo u SC:BW i to puno izrazenije nego u SCII koji ako spusis 10 radilica ili neki veliki major fight mozes napisati GG.

Malo ga pretjeruješ, možeš pozvat all boyse u napad pa ili prođe ili ne.

I meni je BW bio dosta zanimljiviji (repovi i igra), 2 nisam ni pokušao kompetativno naučit kako treba. Ali još je relativno mlada, daj Flashu vremena da se switcha ;). Čak i repovi postaju zanimljiviji.

Treba držat na oku Inovationa recimo, a i EU igrači su solidni. (još jedan pokazatelja da je igra relativno mlada i da Koreancima treba još malo vremena :)).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...
DarkoKwon kaže...

Pozdrav ekipa, krenuo sam pikati stacraft. Kakve mi tipse mozete dati ? I je li moguce igrati free multiplayer starcraft ? Bez ikakvih ogranicenja ? 

1) Igra je dead doslovce.

2) Za MP moras imati orginal SC II da bi igrao preko Bneta (ladder itd.)

3) Tipse - za MP SCII zahtjeva jako puno toga.

a) Brzine (multitasking)

b) micro

c) macro

d) timinzi - znaci sta ocekivati od kojeg matchapa u koje vrijeme

e) odluke u roku 0.5sec ako ne i prije

f) scauting - s obzirom da preko toga mozes saznati na sta protivnik ide pa da mozes counterati

g) moras znati buildove - znaci sta se radi na kojem "seljaku" tj. populaciji

h) mindgame

Kome treba pol sekunde za odluku u SC, nek se drži singlea ili poteznih strategija;).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...
NoniCRO kaže...
ZuBo kaže...
NoniCRO kaže...
Sta je? daj molim te..

 

za mp ne moras imati original sc2 - evo ti link na koji mozes pogledati sto ti sve "free account" dozvoljava - http://blizzardwatch.com/2015/07/02/play-starcraft-2-free/

To sta si procitao Noni. Igra nije niti priblizno popularna kakva je bila kad smo rokali SC:BW. I gro progamera iz EU i par iz NA je otislo cya. Takoder istina je da je doslo gro nove ekipe, ali nista spektakularno.
Ali i dalje stojim pri tome da SCII nije niti nece biti esport kakav je bio SC:BW jer je igra jednostavno prelinearna, a i ovi novi uniti su trolovi u 90% slucajeva.

Nabroji mi 2 hrvatska klana i jedno 5 stranih - pa da vidimo koliko je big ustvari SCII ;)
Samo mi nemoj poceti sa SFC jer znam sta je SFC prije nego si se rodio.

Pusa. My life for Aiur!

 

izrazima poput " i prije nego si se rodio " i slicno dokazuje koliko si zapravo plitak. 

 

odi igrati BW i dalje dovoljno popularan.

 

ja neznam sta bi ti zelio od igrice. igra nikad nece biti popularna kao BW jer ima dovoljno dobrih igrica na trzistu ( dota , lol i slicne ), koje privlace vrlo veliki broj igraca. 

 

trenutno stanje sc2 je dobro, dovoljno veliko da kad udem u igru i stisnem find match, nade mi igru u cirka 10 sekundi. ( diamant sam ) 

 

Ja sam igrao dotu i dotu 2 i mogu reci jednu stvar, popularnost igrice je velika ali klanovi/teamovi na balkanu kao da i ne postoje, turniri takoder a sto se tice ostatka svijeta neću spominjati jer nema smisla usporedivati svijet sa hrv. 

 

to sto tebi ne igra neki pro koji je igrao za vrijeme bw ili ne igra Deny, ili neko drugi iz hrv to ne znaci da je mrtva igra. 

Izrazima poput "prije nego si se ti rodio" - izrazavam tvoje videnje na sceni (hrv i internacionalno). Ne razumijem kakve veze imaju LOL/DOTA i ostale mobe sa RTSom - jedino sta mogu reci je da se u tim igrama moze bolje zaraditi nista drugo, a opet s druge strane SC je vise solo based skill dok su igre tipa HOTS (aka moba bazirane na team playu - neke su bazirane na tome da dodes do elitizma di ti kao netko koga su zboostali na lvl 24 ubijas sve oneshotom - i to nema veze sa skillom nego sa lackom dizajna same igre). Vecina tih MOBA je free 2 play i zato dodatno privlace ekipu, takoder vecina te ekipa sta gleda MOBE nema pojima mehaniku, a jos manje moze mozgati o competative gamingu -  tako da cisto razumijem zasto se takvi ljudi uopce ne uplicu u SC.
SC2 je daleko od toga da je igra kakva je bio SC:BW i kakva bi SCII trebala biti. Samim time sta je gro progamera otislo igrati druge igre dokazuje da ocigledno igri nesto nedostaje. Takoder sam pojam turnira vise manje vise ne postoji internacionalno osim DH, GSL i WCSa dok je u doba SC:BW na svakom drugom koraku bio turnir.
Priznao ti ili ne SC svakim danom ima vjerojatno sve manje i manje aktivnih igraca i ljudi koji uzivaju u igri. Svaki stari igrac s mozgom, a i novi ako ga imaju ce ti reci da je igra previse linearna odnosno da ima hard countera. Znaci uniti kao tempest / kerrier su zadnje smece atm u igri - isto tako mothership core, immortal u vecini situacija itd. Jedina rasa koja je po meni zadrzala to nesto sta je imao SC:BW je zerg. Macro su upotpunosti unistili te se vecina svih gejmova zavrsavala s nekim chizom (stargejt blizu baze, timing attack s kojim si isao na sve ili nista), takoder igra nema neku mehaniku comebackova - znaci ako ti netko sjebe 10proba na pocetku vrlo vjerojatno si spusio game. Toss kao rasa najvise ovisi o unitima koji kostaju gro gasa (sentriji, colos, immortal, templar, a da bi ti napravio switch usred gejma traze jednostavno previse resursa za to - ako overreactas tipa na pocetku sa sentrijima debelo si u zaostatku, ako u bilo kojem napadu ili obrani fulas FF jebo si jeza, ako ti ube 2-3-4 sentrija jako rano jebo si jeza..).
Scauting mi je rijesen isto kriminalno, a sam obs je valjda najlaksi unit za ubiti i ako igras vs terrana u 90% slucajeva je dead instant. Onda separacija vojske vs terranovih dropova i attacka na 3 strane je jebeni non sense, a lik ti s 2 medivaca pokida nexus u 2 sec - jest da imas counter stalker blink / feedback ali opet po meni jako lame cijeli koncept SC.

 Ne razumijem zašto pričaš o tossu kao slabijoj rasi od ostalih. Pobogu, iznimno je teško balansirat igru sa različitim rasama i mislim da u ovom trenu Blizzard vrlo dobro odrađuje taj posao ustvari. HotS je, meni osobono, bio puno neizbalansiraniji od sadašnjeg LotV-a koji je još u Beti. Tome su zaslužni i igrači koji nisu razvili odgovarajuću metu. Riga mi se od same pomisli na mech terrana vs. swarm host zerga, negledljivo.
Svaka rasa, pa tako i toss, ima svoj pristup i taktiziranje. toss je po meni najbolji za čizanje i za late game ako efektno brani ekonomiju prvih 10-15min kad terran ( i ponekad zerg ) pokušava oslabit ekonomiju. Z-lot + archon + templar je i dalje prejebeno ubitačna kombinacija ( ne moraš ni radit robo bay osim za eventualno prismu )

15 godina
offline
Re: Starcraft 2
Dala kaže..

 

1) Da mogu reci da sam bio okej u SCII medutim nisam previse igrao da bi recimo usao u grandmaster [jedna vazna stvar je sta ne moras puno igrati da bi razumio mehaniku i timing igre - vecina ljudi koji su npr. igrali SC:BW su stratove dobivali od trenera koji recimo to nije mogao solo izvesti i zato je tu veliki gab skilla i linearnosti nasprem SC:BW], manje vise sam switchao bio na 2v2.

2) Mehanika comebacka je bilo u SC:BW i to puno izrazenije nego u SCII koji ako spusis 10 radilica ili neki veliki major fight mozes napisati GG.

Malo ga pretjeruješ, možeš pozvat all boyse u napad pa ili prođe ili ne.

I meni je BW bio dosta zanimljiviji (repovi i igra), 2 nisam ni pokušao kompetativno naučit kako treba. Ali još je relativno mlada, daj Flashu vremena da se switcha ;). Čak i repovi postaju zanimljiviji.

Treba držat na oku Inovationa recimo, a i EU igrači su solidni. (još jedan pokazatelja da je igra relativno mlada i da Koreancima treba još malo vremena :)).

Dobro o cemu ti pricas? Ali cisto da ti pojasnim da si fulao sve stavke osim ove da je BW bio zanimljiviji.
1) Ne pretjerujem - u 99% slucajeva je kako sam napisao. Pozovem "all boyse" u napad i sta idem napasti lika s 5 radilica koje su mi ostale i vojskom koja vjerojatno dok dodem do njega vise nije dostatna niti da probijem prvi defense [znaci dok dodem do njega, vec ce imati vise vojske nego sta sam krenuo, dok se fajtamo doci ce mu novi uniti koji se rade - s time da odmah mozemo uzeti u obzir da ima vise radilica od mene pa ce me dobiti i u tom segmentu, a ja posto ne harvestam nemam income da resuplajam napad]

2) SCII mlada igra - hmm. SCII je vani vec 5 godina i uskoro dolazi expanzija numero 2 - nije stvar mlade igre, nego krenimo:

a) unisten je macro u cijeloj igri - znaci da ne moras paziti na 5-6 strana nego pazis na 1-2 expa koje imas tijekom cijele igre [to kao navodno popravljaju s LoTV, ali sve je to upitno posto je beta bila na razini unknow igre u Alphi pa je nitko nije igrao pretjerano]

b) unisten je element comebacka 

c) napravljeni su hardcounteri odnosno igra je linearna

d) unisten bilo kakav early harrasment u igri

e) dosta unita se nije naslo u 95% gameplaya

3) Flash je vec odavno switcho na SCII

15 godina
offline
Re: Starcraft 2
Filip1989 kaže...
 Ne razumijem zašto pričaš o tossu kao slabijoj rasi od ostalih. Pobogu, iznimno je teško balansirat igru sa različitim rasama i mislim da u ovom trenu Blizzard vrlo dobro odrađuje taj posao ustvari. HotS je, meni osobono, bio puno neizbalansiraniji od sadašnjeg LotV-a koji je još u Beti. Tome su zaslužni i igrači koji nisu razvili odgovarajuću metu. Riga mi se od same pomisli na mech terrana vs. swarm host zerga, negledljivo.Svaka rasa, pa tako i toss, ima svoj pristup i taktiziranje. toss je po meni najbolji za čizanje i za late game ako efektno brani ekonomiju prvih 10-15min kad terran ( i ponekad zerg ) pokušava oslabit ekonomiju. Z-lot + archon + templar je i dalje prejebeno ubitačna kombinacija ( ne moraš ni radit robo bay osim za eventualno prismu )

1) Protiv koga je zelot + archone + templar ubitacna kombinacija???
a) vs terrana sigurno nije - MMM pojede sve dodas na to ghosta neces ubiti teranu marinca

b) vs zerga - roach i hy ubijaju bilo sta od tossa na groundu jos ako dodas infestora necu pricati [pod navodnicima da toss nema colosa]

2) Beta je sranje koliko i novi uniti

3) Balansirati igru - imas 3 rase i XY unita - isto je bilo u BWu pa je bilo balansirano s time da si tamo koristio manje vise sve unite sta nije slucaj sa SCII (o tome pricam - odnosno o linearnosti igre aka hardcounteri)

4) Pricam o tossu jer jednostavno ne mogu pojmiti da se toliko dobrih unita nije naslo u nikakvoj meti, a niti zdrava logika nalaze da se koriste i drugo sta se tice tossa - pogledaj malo koncept unita:

a) stalker - blink

b) immortal ce imati onaj shield koji ces morati aktivirati?

c) imas sentrija koji ima FF, shield + eventualno halucinacije za scauting i usred fajta halucinacije npr. na colose

d) imas templara sa stormom

e) imas prizmu kojoj moras stiskati non stop ability da se rastvori pa da mozes warpati unite

f) imas mothership core koji ima 2 abilitija za vrijeme fighta (recall ako se oces backati i slow time ako ga zelis usporiti radi toga da maknes njegov ability micranja ili cega vec)

g) onaj novi distruptor - opet ability 

h) Phoenix = ability da dignes nekoga u zrak, Oracle - Ability da UOPCE PUCA, ability da napravi "vision na unitima", Void Ability da radi jaci dmg vs odredenog tipa??

i) i jos imas nexus boost za upg/unite

-terran - stimpack i speed na medivacu +scan (kojeg imaju od davnih dana), eventualno ukopaj mine (same shit as vulutre mine) i jos ako doda tu i tamo koji unit tipa ghost koji moze biti u invisible i uz scan moze ubiti bilo kakvog obsa sa safe pozicije. S time da lakse drzis map control na pocetku s terranom isto tako sa zergom (linge + shrinovi + overloardovi) onda pricamo o scauting abilitijima - zerg moze s overlordom dosta toga napraviti isto tako s lingsima, terran ima ripera i dok je riper jos u igri jako brzo dobije scan (kojeg ajde na pocetku koristi za mule - ali opet ima opciju da scanira) dok kod tossa moras raditi sentrija - i onda XY mane ode na sentriju pa ponekad nemas mogucnost da se obranis ili da pusas, a opet moras sentrije dosta rano sagraditi da bi scauto sto ti daje onda opet manje mogucnosti za tehanjem).

5) Govorim o tossu jer nema early harasment ability osim ako nije neki chiz Oracle kojeg moras graditi blizu protivnicke baze  - zelot je ukinut jer su linge po defu brze, stalker je ukinut jer bez blinka je goli kurac, vs terrana - ne znam sta bi mogao raditi zelot na pocetku - nista, stalker isto nista ako dobije lik maradera sa slowom imas dead unit, znaci opet moras cekati blink or whatsoever...

6) Nisu krivi igraci koji nisu razvili metu nego je kriva igra koja ima ogranicenja simple as that opet se vracam na [linearnost igre], a veliku ulogu i igra to sta vecina unita kosta tonu gasa, a macro igre je unisten

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 11:42 (ZuBo).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...
Filip1989 kaže...
 Ne razumijem zašto pričaš o tossu kao slabijoj rasi od ostalih. Pobogu, iznimno je teško balansirat igru sa različitim rasama i mislim da u ovom trenu Blizzard vrlo dobro odrađuje taj posao ustvari. HotS je, meni osobono, bio puno neizbalansiraniji od sadašnjeg LotV-a koji je još u Beti. Tome su zaslužni i igrači koji nisu razvili odgovarajuću metu. Riga mi se od same pomisli na mech terrana vs. swarm host zerga, negledljivo.Svaka rasa, pa tako i toss, ima svoj pristup i taktiziranje. toss je po meni najbolji za čizanje i za late game ako efektno brani ekonomiju prvih 10-15min kad terran ( i ponekad zerg ) pokušava oslabit ekonomiju. Z-lot + archon + templar je i dalje prejebeno ubitačna kombinacija ( ne moraš ni radit robo bay osim za eventualno prismu )

1) Protiv koga je zelot + archone + templar ubitacna kombinacija???
a) vs terrana sigurno nije - MMM pojede sve dodas na to ghosta neces ubiti teranu marinca

b) vs zerga - roach i hy ubijaju bilo sta od tossa na groundu jos ako dodas infestora necu pricati [pod navodnicima da toss nema colosa]

2) Beta je sranje koliko i novi uniti

3) Balansirati igru - imas 3 rase i XY unita - isto je bilo u BWu pa je bilo balansirano s time da si tamo koristio manje vise sve unite sta nije slucaj sa SCII (o tome pricam - odnosno o linearnosti igre aka hardcounteri)

4) Pricam o tossu jer jednostavno ne mogu pojmiti da se toliko dobrih unita nije naslo u nikakvoj meti, a niti zdrava logika nalaze da se koriste i drugo sta se tice tossa - pogledaj malo koncept unita:

a) stalker - blink

b) immortal ce imati onaj shield koji ces morati aktivirati?

c) imas sentrija koji ima FF, shield + eventualno halucinacije za scauting i usred fajta halucinacije npr. na colose

d) imas templara sa stormom

e) imas prizmu kojoj moras stiskati non stop ability da se rastvori pa da mozes warpati unite

f) imas mothership core koji ima 2 abilitija za vrijeme fighta (recall ako se oces backati i slow time ako ga zelis usporiti radi toga da maknes njegov ability micranja ili cega vec)

g) onaj novi distruptor - opet ability 

h) Phoenix = ability da dignes nekoga u zrak, Oracle - Ability da UOPCE PUCA, ability da napravi "vision na unitima", Void Ability da radi jaci dmg vs odredenog tipa??

i) i jos imas nexus boost za upg/unite

5) Govorim o tossu jer nema early harasment ability osim ako nije neki chiz Oracle kojeg moras graditi blizu protivnicke baze  - zelot je ukinut jer su linge po defu brze, stalker je ukinut jer bez blinka je goli kurac, vs terrana - ne znam sta bi mogao raditi zelot na pocetku - nista, stalker isto nista ako dobije lik maradera sa slowom imas dead unit, znaci opet moras cekati blink or whatsoever...

-terran - stimpack i speed na medivacu +scan (kojeg imaju od davnih dana), eventualno ukopaj mine (same shit as vulutre mine) i jos ako doda tu i tamo koji unit tipa ghost koji moze biti u invisible i uz scan moze ubiti bilo kakvog obsa sa safe pozicije

6) Nisu krivi igraci koji nisu razvili metu nego je kriva igra koja ima ogranicenja simple as that opet se vracam na [linearnost igre], a veliku ulogu i igra to sta vecina unita kosta tonu gasa, a macro igre je unisten

 

 1) protiv dosta terrana, ne znam gledas li ikada ESL ili OGaming SC2 
a)  neistina; 2-3 collosusa i dobar blink timing pod vikinge i stvar je jasna
b) toss mora osujetit ekonomiju zerga ( orracle, DT, immortal - sentry ne all in, prism dropovi ) i ne moze si dopustit sjedenje u bazi
2) tvoje subjektivno mišljenje. dosta ljudi se sviđa micro orijenatcija i izmjene
3) igraj broodwar i okani se sc dvojke? problem solved
4) ne vidim problem opet; najavili su mikro orijentaciju i ako se ne želiš kompetitivno natjecat ne moraš istu uopće učit. Uz to svi su dobili nekakve "za stisnut" above ( liberator, lurker se mora ukopat, ciklona se itekako treba mikrat, viper mora targetat i sa novim spellom makar je ajmo reć AoE, Bc isto mora jumpat ). Imas misljenje da je toss loš a statistike i stream govore drugačije
5) jesi mozda vidio unit koji se zove adept i koliko je tesko counterat igraca koji dobro micra sa istim? Plus shield upgrade ( novo je da mu se ubrza napad ). Cijelo f* vrijeme mozes dropat u mineral line adepte i dealat ogromnu kolicinu dmg-a ( odlično i jako izazavno za terrane ). Osobno sam gg-o 4-5 puta jer me protivnik ukebo sa early adept harrasom
6) igra je linearna tebi; svaka rasa ima vise taktika koje actually rade i naveliko se koriste i u unranked igrama i u ligi. 

15 godina
offline
Re: Starcraft 2
Filip1989 kaže...

 

 

 1) protiv dosta terrana, ne znam gledas li ikada ESL ili OGaming SC2 
a)  neistina; 2-3 collosusa i dobar blink timing pod vikinge i stvar je jasna
b) toss mora osujetit ekonomiju zerga ( orracle, DT, immortal - sentry ne all in, prism dropovi ) i ne moze si dopustit sjedenje u bazi
2) tvoje subjektivno mišljenje. dosta ljudi se sviđa micro orijenatcija i izmjene
3) igraj broodwar i okani se sc dvojke? problem solved
4) ne vidim problem opet; najavili su mikro orijentaciju i ako se ne želiš kompetitivno natjecat ne moraš istu uopće učit. Uz to svi su dobili nekakve "za stisnut" above ( liberator, lurker se mora ukopat, ciklona se itekako treba mikrat, viper mora targetat i sa novim spellom makar je ajmo reć AoE, Bc isto mora jumpat ). Imas misljenje da je toss loš a statistike i stream govore drugačije
5) jesi mozda vidio unit koji se zove adept i koliko je tesko counterat igraca koji dobro micra sa istim? Plus shield upgrade ( novo je da mu se ubrza napad ). Cijelo f* vrijeme mozes dropat u mineral line adepte i dealat ogromnu kolicinu dmg-a ( odlično i jako izazavno za terrane ). Osobno sam gg-o 4-5 puta jer me protivnik ukebo sa early adept harrasom
6) igra je linearna tebi; svaka rasa ima vise taktika koje actually rade i naveliko se koriste i u unranked igrama i u ligi. 

1) protiv terrana koristis zelote da poberu dmg - i eventualno da mu bacis u bazu s prizmom

a) reko si prvo bez colosa, s colosom radis dead ball vec i reko si kao kombinacija Z+T+A, a ne Z+T+S+C vjerojatno (s time da archona radis samo kad ti templari vise nemaju mane)

b) opet ne vidim kako mozes ici Z+A+T vs zerga pojesti ce te zerg u svakom kontekstu i sta opet nabrajas DT, Oracle + immortal sentrij - pricamo o Z+A+T

2) micro orijentacija u beti je jedino dobra na dropovima. svida mi se takoder macro orijentacija koju su u beti stavili odnosno manje minerala, pa ce te tjerati da se vise expas

3) vjerojatno bi igrao da je moguce igrati bez gro problema koji se atm nalaze:

a) losa grafika s obzirom na 1080p/1440p monitore

b) mishevi se cudno ponasaju in game zbog drivera

c) laganje igre

d) i najvaznije manjak supporta i novih stvari

4) uciti micro hmm ok LOL svasta, sta se tice statistika i da pricam da je toss losh ne pricam da je losh u smislu da je jadan - dapace ubija na turnirima ove godine, govorim kako je igra linearna i kako nemas neke aspekte igre kao toss sta je po meni gluposti i trebala bi biti opcija za sve rase i kako vecina stvari ovisi o click abilitijima kod njega

5) pricamo o unitu koji je u beti, a betu je igralo koliko 100 igraca od kojih su svi nakon 10 gejmova otisli cya jer je beta bila uzasni experience i naravno da neces moci napraviti u 10 gejmova neki normalni counter, a bome niti neku metu. Ako si gledao malo MCa kako igra betu skuziti ces o cemu pricam. Takoder pricas o dropanju unita za koji vec trebas debelu tehnologiju + terranu nije bas tamo tako lako dropati nesto u bazu pogotovo o stadiju igre kojeg ti spominjes.

6) pitaj bilo kojeg igraca koji ima mozga u glavi da li je igra linearna - taktika ce uvijek biti to je neosporno samo je pitanje sta napraviti ako taktika ne upali? Da li ces imati mogucnost switchanja na nesto drugo i u kojoj mjeri da vrijedi u competative gamingu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 12:15 (ZuBo).
14 godina
online
Starcraft 2

Ajde neka je tema bar malo zivnula pred ekspanziju...pa makar i u obliku naglog prepucavanja TLDRčinama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2

I onda kažu kako su trollovi nepotrebni, a gle kako nam je tema lijepo živnula.

12 godina
protjeran
offline
Starcraft 2

igra je odlicna i za teske pocetnike, bolji rts od ovoga ne postoji niti ce ovim tempom sc2 biti svrgnut hebes mi sve sljedecih 10g...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
Stjepanj kaže...

igra je odlicna i za teske pocetnike, bolji rts od ovoga ne postoji niti ce ovim tempom sc2 biti svrgnut hebes mi sve sljedecih 10g...

 

Pitaj ZuBu dali on tako misli..

 

TROLOLOLOLOL

 

EDIT:

Bilo bi dobro za one koji igraju da se spoje u chat HRV-1 da malo pricamo sprdamo se i igramo? ( pitanjeee xD )

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 8:18 (NoniCRO).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...
Dala kaže..

 

1) Da mogu reci da sam bio okej u SCII medutim nisam previse igrao da bi recimo usao u grandmaster [jedna vazna stvar je sta ne moras puno igrati da bi razumio mehaniku i timing igre - vecina ljudi koji su npr. igrali SC:BW su stratove dobivali od trenera koji recimo to nije mogao solo izvesti i zato je tu veliki gab skilla i linearnosti nasprem SC:BW], manje vise sam switchao bio na 2v2.

2) Mehanika comebacka je bilo u SC:BW i to puno izrazenije nego u SCII koji ako spusis 10 radilica ili neki veliki major fight mozes napisati GG.

Malo ga pretjeruješ, možeš pozvat all boyse u napad pa ili prođe ili ne.

I meni je BW bio dosta zanimljiviji (repovi i igra), 2 nisam ni pokušao kompetativno naučit kako treba. Ali još je relativno mlada, daj Flashu vremena da se switcha ;). Čak i repovi postaju zanimljiviji.

Treba držat na oku Inovationa recimo, a i EU igrači su solidni. (još jedan pokazatelja da je igra relativno mlada i da Koreancima treba još malo vremena :)).

Dobro o cemu ti pricas? Ali cisto da ti pojasnim da si fulao sve stavke osim ove da je BW bio zanimljiviji.
1) Ne pretjerujem - u 99% slucajeva je kako sam napisao. Pozovem "all boyse" u napad i sta idem napasti lika s 5 radilica koje su mi ostale i vojskom koja vjerojatno dok dodem do njega vise nije dostatna niti da probijem prvi defense [znaci dok dodem do njega, vec ce imati vise vojske nego sta sam krenuo, dok se fajtamo doci ce mu novi uniti koji se rade - s time da odmah mozemo uzeti u obzir da ima vise radilica od mene pa ce me dobiti i u tom segmentu, a ja posto ne harvestam nemam income da resuplajam napad]

2) SCII mlada igra - hmm. SCII je vani vec 5 godina i uskoro dolazi expanzija numero 2 - nije stvar mlade igre, nego krenimo:

a) unisten je macro u cijeloj igri - znaci da ne moras paziti na 5-6 strana nego pazis na 1-2 expa koje imas tijekom cijele igre [to kao navodno popravljaju s LoTV, ali sve je to upitno posto je beta bila na razini unknow igre u Alphi pa je nitko nije igrao pretjerano]

b) unisten je element comebacka 

c) napravljeni su hardcounteri odnosno igra je linearna

d) unisten bilo kakav early harrasment u igri

e) dosta unita se nije naslo u 95% gameplaya

3) Flash je vec odavno switcho na SCII

Malo si ga zabrijao momak.

1) Potpuno si fulao poantu, vidi ovo 49. minuta

Dakle spuvao je 18 radilica(ne tvojih 10), natural i što je bilo? Nije napisao gg nego je otišao naprijed. Znači može se. Nije lako i treba znati, ali može se.

2) Da SC2 je za pojmove SC-a mlada igra. 5.g. pih, što je to za SC?! Taman je još balansiraju i otkrivaju nove sheme... SC je napravljen 1998., a aktivno je igran do kada? 2013.?

a) uništen makro- pa nebih rekao i dalje moraš pazit na 5-6 ili više ako možeš strana i štancat u isto vrijeme...

b) comeback- neznam na što misliš? Kako je uništen?  Uvijek je težak, moguć je. Samo je različit nego u SC-BW...

d) Kako je molim te early harass uništen. Od Zealot+mothership, oracle, reaper, helion/hellbat...

e) ovisi od gamea do gamea. I što onda? Znači da imaš veći izbor, to ti je samo +

f) Flash se tek zagrijava. ;). Ovo je subjektivno naravno, ali on je perfekcionista. Koliko vidim forsa mecha i to na jedan totalno drukčiji endgame način. Ako mu uspije to usavršit- rijetko tko će mu se moći oduprijeti. Iako je on već "star" za SC, definitivno je legenda (kao i Jaedong) i uvijek ću navijati za njih.

Opet ti odavno, vrijeme je relativno, a Koreanci ga najviše troše na treninge. Mislim da će biti ko i sa SC-BW, prvo će se ostatak svijeta donekle šlepati, ali kako vrijeme prolazi tako će sve više oni opet dominirati...

 

SC2 je sasvim ok igra. Nije SC BW niti će ikada biti i mislim da je tu tvoj problem. Nemožeš ih samo tako uspoređivati. SC BW je bio i ostao legenda, a SC 2 tek mora (a ne sumnjam da bude uz mašineriju blizza) dostigao tu legendu...

Što je kome bolje je subjektivno. (i meni je BW bio puno bolji kada je izašla 2-ca, od gamea do repova. Ali eto čovjek se navikne).

+kada si igrao SC-BW bio si mlad, a sada ideš ka srednjim godinama (ako već nisi tamo kao ja;)), a to ti nitko nemože naprogramirati ;).

 

11 godina
neaktivan
offline
Starcraft 2

Daj šta stvarno ćes trošit riječi na njega?

 

On je totalno zabrio samo priča gluposti, ako čitas ovo ZuBo oprosti ali stvarno si zabrijooooo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...
Filip1989 kaže...

 

 

 1) protiv dosta terrana, ne znam gledas li ikada ESL ili OGaming SC2 
a)  neistina; 2-3 collosusa i dobar blink timing pod vikinge i stvar je jasna
b) toss mora osujetit ekonomiju zerga ( orracle, DT, immortal - sentry ne all in, prism dropovi ) i ne moze si dopustit sjedenje u bazi
2) tvoje subjektivno mišljenje. dosta ljudi se sviđa micro orijenatcija i izmjene
3) igraj broodwar i okani se sc dvojke? problem solved
4) ne vidim problem opet; najavili su mikro orijentaciju i ako se ne želiš kompetitivno natjecat ne moraš istu uopće učit. Uz to svi su dobili nekakve "za stisnut" above ( liberator, lurker se mora ukopat, ciklona se itekako treba mikrat, viper mora targetat i sa novim spellom makar je ajmo reć AoE, Bc isto mora jumpat ). Imas misljenje da je toss loš a statistike i stream govore drugačije
5) jesi mozda vidio unit koji se zove adept i koliko je tesko counterat igraca koji dobro micra sa istim? Plus shield upgrade ( novo je da mu se ubrza napad ). Cijelo f* vrijeme mozes dropat u mineral line adepte i dealat ogromnu kolicinu dmg-a ( odlično i jako izazavno za terrane ). Osobno sam gg-o 4-5 puta jer me protivnik ukebo sa early adept harrasom
6) igra je linearna tebi; svaka rasa ima vise taktika koje actually rade i naveliko se koriste i u unranked igrama i u ligi. 

1) protiv terrana koristis zelote da poberu dmg - i eventualno da mu bacis u bazu s prizmom

a) reko si prvo bez colosa, s colosom radis dead ball vec i reko si kao kombinacija Z+T+A, a ne Z+T+S+C vjerojatno (s time da archona radis samo kad ti templari vise nemaju mane)

b) opet ne vidim kako mozes ici Z+A+T vs zerga pojesti ce te zerg u svakom kontekstu i sta opet nabrajas DT, Oracle + immortal sentrij - pricamo o Z+A+T

2) micro orijentacija u beti je jedino dobra na dropovima. svida mi se takoder macro orijentacija koju su u beti stavili odnosno manje minerala, pa ce te tjerati da se vise expas

3) vjerojatno bi igrao da je moguce igrati bez gro problema koji se atm nalaze:

a) losa grafika s obzirom na 1080p/1440p monitore

b) mishevi se cudno ponasaju in game zbog drivera

c) laganje igre

d) i najvaznije manjak supporta i novih stvari

4) uciti micro hmm ok LOL svasta, sta se tice statistika i da pricam da je toss losh ne pricam da je losh u smislu da je jadan - dapace ubija na turnirima ove godine, govorim kako je igra linearna i kako nemas neke aspekte igre kao toss sta je po meni gluposti i trebala bi biti opcija za sve rase i kako vecina stvari ovisi o click abilitijima kod njega

5) pricamo o unitu koji je u beti, a betu je igralo koliko 100 igraca od kojih su svi nakon 10 gejmova otisli cya jer je beta bila uzasni experience i naravno da neces moci napraviti u 10 gejmova neki normalni counter, a bome niti neku metu. Ako si gledao malo MCa kako igra betu skuziti ces o cemu pricam. Takoder pricas o dropanju unita za koji vec trebas debelu tehnologiju + terranu nije bas tamo tako lako dropati nesto u bazu pogotovo o stadiju igre kojeg ti spominjes.

6) pitaj bilo kojeg igraca koji ima mozga u glavi da li je igra linearna - taktika ce uvijek biti to je neosporno samo je pitanje sta napraviti ako taktika ne upali? Da li ces imati mogucnost switchanja na nesto drugo i u kojoj mjeri da vrijedi u competative gamingu.

 

 

Spomenuo sam "alternativnu" i neamaisntream taktiku primejra radi i ti si je se uhvatio kao pijan plota. Uopće ne želim ulazit u dubioze pojedinog builda jer ocito ne pricamo na istoj valnoj duljini. Pere te nekakva cudna kombinacija agresije u nostalgije za nekim bivšim boljim vremenima. 
Ponavljam ti još jednom da mislim da si u manjini i da dosta igrača igra sc2 ( vanillu do danas ) i   puno ih je zadovoljno istom.
Ako zelis raspravljat o nekom određenom builda možemo ali odvojeno od teme "broodwar je bolji", "sc2 je smeće" i sl. 

13 godina
neaktivan
offline
Starcraft 2

Zubo nemoj prestat pisat, vidis da nam se vracaju ljudi jer drzis temu visoko.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
sprEEEzy kaže...

Zubo nemoj prestat pisat, vidis da nam se vracaju ljudi jer drzis temu visoko.

 

Imaš pravo, 

 

ZUBO NEMOJ PRESTAT! 

 

dodijeliti ćemo ti status nekog poput Destiny-a. 

 

Ti ćes biti naš Destiny! !!!! ( mislim na zubu )

15 godina
offline
Re: Starcraft 2
Filip1989 kaže...


Spomenuo sam "alternativnu" i neamaisntream taktiku primejra radi i ti si je se uhvatio kao pijan plota. Uopće ne želim ulazit u dubioze pojedinog builda jer ocito ne pricamo na istoj valnoj duljini. Pere te nekakva cudna kombinacija agresije u nostalgije za nekim bivšim boljim vremenima. 
Ponavljam ti još jednom da mislim da si u manjini i da dosta igrača igra sc2 ( vanillu do danas ) i   puno ih je zadovoljno istom.
Ako zelis raspravljat o nekom određenom builda možemo ali odvojeno od teme "broodwar je bolji", "sc2 je smeće" i sl. 

 LOL alternativu koja ne funkcionira! GG. Ako nesto tako spominjes, a ako cemo vec biti tocni SPOMENUO SI TOCNO i sve si TOCNO NAPISAO - STA KAKO GDJE! Znaci nije bila alternativa niti ista nego si bio duboko uvjeren ocigledno da Z+A+T funkcionira.

 

@speezzy vracaju "VAM" di to vam? Nisam znao da drzis BUG.HR forum isto?
@Noni ma mogu biti bilo sta vama - tako me ne diraju vasi proljevi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...

@speezzy vracaju "VAM" di to vam? Nisam znao da drzis BUG.HR forum isto?

 

Yep, all that sc2 alive gaem money.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2
ZuBo kaže...
Filip1989 kaže...


Spomenuo sam "alternativnu" i neamaisntream taktiku primejra radi i ti si je se uhvatio kao pijan plota. Uopće ne želim ulazit u dubioze pojedinog builda jer ocito ne pricamo na istoj valnoj duljini. Pere te nekakva cudna kombinacija agresije u nostalgije za nekim bivšim boljim vremenima. 
Ponavljam ti još jednom da mislim da si u manjini i da dosta igrača igra sc2 ( vanillu do danas ) i   puno ih je zadovoljno istom.
Ako zelis raspravljat o nekom određenom builda možemo ali odvojeno od teme "broodwar je bolji", "sc2 je smeće" i sl. 

 LOL alternativu koja ne funkcionira! GG. Ako nesto tako spominjes, a ako cemo vec biti tocni SPOMENUO SI TOCNO i sve si TOCNO NAPISAO - STA KAKO GDJE! Znaci nije bila alternativa niti ista nego si bio duboko uvjeren ocigledno da Z+A+T funkcionira.

 

@speezzy vracaju "VAM" di to vam? Nisam znao da drzis BUG.HR forum isto?
@Noni ma mogu biti bilo sta vama - tako me ne diraju vasi proljevi.

 Idu ti rasprave  


11 godina
neaktivan
offline
Starcraft 2

You cant have starcraft without some nice old DRAMA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Starcraft 2

Pred sam dolazak LotV-a, po prvi puta streamamo WCS s Blizzcona na hrvatskom jeziku + mali Barcraft!

 

Više info na: http://www.e-sports.hr/barcraft-i-blizzcon-wcs-global-finals-stream-na-hrvatskom-jeziku/

 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2

Napokon barcraft.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Starcraft 2

Da samo nece bit u KSET-u nego u studiu, a to bas i nije prevelik prostor... Tako da ce bit neki poluinvitational. Bit ce info uskoro ^^

11 godina
neaktivan
offline
Starcraft 2

Još 5 dana ljudi !!! HYPUU!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Starcraft 2

di se mogu prijaviti za barcraft, isao bi ja i mozda jos dva frenda???

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Starcraft 2

Prešao sam kampanju Legacy of the Void i mogu reći da se tu svega i svačega dogodilo, pohvatao radnju jesam, ali morat ću malo čitat o priči.

 

 

Sve je puno prevrata i iznenađenja, uopće nisam ovakvu priču očekivao nakon recimo cheesy, ali vrlo dobrih kampanja WOL-a i HOTS-a.

 

Pošto mi je grafička na servisu prešao sam igru na low koristeći Intel HD3000, bez većih problema XD

 

Neću ništa spoilat, uživajte.

Fortune favours the brave
Moj PC  
4 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice