Hrvatska pošta izdvojena tema

poruka: 448
|
čitano: 277.388
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
vrinho kaže...

Ne kužim to s uplatom...Ako je otkupnina u pitanju ne bi li trebao kupac dati lovu poštaru i onda oni donesu tebi na ruke? Hrpu puta sam tako slao i uvijek je tako bilo i nikad problema i trajalo max 4 dana.

ali umjesto na ruke, ja šaljem s općom uplatnicom gdje mi lova sjeda na račun, ne donosi mi poštar. Ponekad sjedne odmah isti dan kad je primljena pošiljka, ne više od dva dana. 

Ali eto sad je nastao problem, da nisam dobio lovu. Nije mi se nikad ovo dogodilo, a sigurno sam 50+ puta slao otkupninom paket.  

Đuro#2155
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Franjo15 kaže...

ali umjesto na ruke, ja šaljem s općom uplatnicom gdje mi lova sjeda na račun, ne donosi mi poštar. Ponekad sjedne odmah isti dan kad je primljena pošiljka, ne više od dva dana. 

Ali eto sad je nastao problem, da nisam dobio lovu. Nije mi se nikad ovo dogodilo, a sigurno sam 50+ puta slao otkupninom paket.  

Aha, nisam uopće znao za tu opciju da ti prebace na račun. Negdje je očito zapelo ali vjerujem da ćeš dobiti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
vrinho kaže...
Franjo15 kaže...

ali umjesto na ruke, ja šaljem s općom uplatnicom gdje mi lova sjeda na račun, ne donosi mi poštar. Ponekad sjedne odmah isti dan kad je primljena pošiljka, ne više od dva dana. 

Ali eto sad je nastao problem, da nisam dobio lovu. Nije mi se nikad ovo dogodilo, a sigurno sam 50+ puta slao otkupninom paket.  

Aha, nisam uopće znao za tu opciju da ti prebace na račun. Negdje je očito zapelo ali vjerujem da ćeš dobiti.

Zapelo je kod njih nešto, dobiti ću ali moram pismeno tražiti da provjere što je, jer sam lik iz pošte je rekao da je danas bio zadnji dan da treba doći, to je uplata preko banke, ne da poštar nosi, pa se razbolio pa nije mogao. 

U petak je uplaćen novac, i u pon je čak najkasnije trebalo sjesti, a po svim zakonima danas. Njihovim. A sutra moram do pošte i neku prijavu napraviti pa da se to malo sve provjeri.  

Đuro#2155
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Danas mi je TEK sjela uplata od pošte za pošiljku koja je isporučena 30.5.2014. 

 

Znači trebalo je 12 dana da dobijem uplatu, pravdali su mi se da nisu uplatiti jer je od 1.6 počelele uplate samo preko IBAN konstrukcije, ali klasični broj računa nisam zadnjih par mjeseci niti koristio, jer od kada je izašlo to s IBAN, samo njega i koristim. 

Tako da eto, ipak su riješili s tim da su me danas i zvali da je ipak banka kriva, u mom slučaju PBZ. A lova je sjela s opisom uplate  OD 30 BEZ IBAN KONSTRUKCIJE. Ali jučer sam baš bio u pošti i podnjeo istražni postupak koji se inače traži kad se ne zna što je s poštom. Pa ćemo vidjeti kakvo je stanje s tim kad mi odgovore. 

 

 

Uglavnom, praviti ću se budala, i zbog toga što mi je kasnilo sve, i prije više od tjedan dana su znali za taj moj slučaj i nije se baš reagiralo brzo, a ja ću vidjeti jel mogu kunu dvije izvući od toga, jer u njihovom statutu piše da za zakašnjele, preduge i slično pošiljke ima neka naknada. 

Jer da sam ja kasnio s uplatom kredita, ili nečega što njima dugujem, sa guštom bi bi naplatiti kamate i neke troškove. 

Pa tako ću i ja s guštom, probati terati svoja prava. Pa makar dobio 2kn. 

Đuro#2155
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje, znaci narucujem sa eBaya, Aliexpressa i slicnih stranica uglavnom iz inozemstva, prije bi mi uredno stigla posiljka, ali zadnjih mjesec dana postar uvijek uredno naplati 5 kuna, normalno da necu propasti za te novce ali ne znam zbog cega on to ima naplatiti ako ja narudzbu vec unaprijed platim karticom?

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Grom kaže...

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje, znaci narucujem sa eBaya, Aliexpressa i slicnih stranica uglavnom iz inozemstva, prije bi mi uredno stigla posiljka, ali zadnjih mjesec dana postar uvijek uredno naplati 5 kuna, normalno da necu propasti za te novce ali ne znam zbog cega on to ima naplatiti ako ja narudzbu vec unaprijed platim karticom?

 http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/272754/Default.aspx

 

"- Na širem dostavnom području, za dostavu paketa kao običnu uslugu, pošiljatelj može odabrati hoće li paket biti dostavljen na adresu primatelja ili će ga on preuzeti u poštanskom uredu. Ako pošiljatelj odabere da se paket dostavi u poštanski ured, primatelj će dobiti obavijest o prispijeću u svoj poštanski sandučić te će svoj paket preuzeti bez naknade u poštanskom uredu. U slučaju da se pošiljatelj odluči za drugu navedenu opciju, tada se dostava primatelju na njegovu adresu naplaćuje – stoji u HP-ovu pojašnjenju. Primatelj uvijek može odbiti opciju dostave na vlastitu adresu te preuzeti paket u poštanskom uredu bez naknade."

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Svinja kaže...
Grom kaže...

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje, znaci narucujem sa eBaya, Aliexpressa i slicnih stranica uglavnom iz inozemstva, prije bi mi uredno stigla posiljka, ali zadnjih mjesec dana postar uvijek uredno naplati 5 kuna, normalno da necu propasti za te novce ali ne znam zbog cega on to ima naplatiti ako ja narudzbu vec unaprijed platim karticom?

 http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/272754/Default.aspx

 

"- Na širem dostavnom području, za dostavu paketa kao običnu uslugu, pošiljatelj može odabrati hoće li paket biti dostavljen na adresu primatelja ili će ga on preuzeti u poštanskom uredu. Ako pošiljatelj odabere da se paket dostavi u poštanski ured, primatelj će dobiti obavijest o prispijeću u svoj poštanski sandučić te će svoj paket preuzeti bez naknade u poštanskom uredu. U slučaju da se pošiljatelj odluči za drugu navedenu opciju, tada se dostava primatelju na njegovu adresu naplaćuje – stoji u HP-ovu pojašnjenju. Primatelj uvijek može odbiti opciju dostave na vlastitu adresu te preuzeti paket u poštanskom uredu bez naknade."

 Kad su to uveli? Jer meni "paket" dode u obicnoj kuverti koja ima onu zastitu zracnim mjehuricima unutra, ne tezi 200 grama i naplati mi za to

EDIT: procitao sam clanak i iznenaden sam, pa prije mjesec dana sam narucivao i bez problema mi je donio i tezi i veci paket bez naknade, sramota...

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 13:51 (Grom).
13 godina
online
Hrvatska pošta

Jedno pitanje, ako netko zna...

Da li posta uzima nekakvu proviziju kod preuzimanaja paketa pouzecem?

Trebam poslati hpekspres paket sa otkupninom (2300kn) i postarina bi bila oko 50kn, sve placa kupac...

Sad neznam da li je to krajna cifra ili ce morati platiti i neku dodatnu proviziju?

SteamID: Wardakhin
13 godina
offline
Hrvatska pošta

Je, platit će još dodatno za transfer novca, nešto u tom smislu..... Cijede pare od ljudi gdje stignu. Ovaj tjedan uzeo mob ovdje od čovjeka na Bugu, lijepo se dogovorili pouzećem i kažem mu da ih pita tamo na pošti kad će slati koliku ću poštarinu platiti. Kaže da je pitao i rekli su mu 54 kn. Dođe mob a poštarina 91 kn. Pitam službenicu kako? I odgovorila mi ovo što sam napisao u prvoj rečenici.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 13:03 (vrinho).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Zna mozda tko di se moze prijavit kada paketi ne stizu?

Imam 2 paketa sa ebaya, 1 knjigu sa amazona uk i ssd iz Njemacke koji su svi poslani pocetkom 9. mj i nisu stigli.

Na zalost jedino ovaj paket iz Njemacke ima tracking i osiguran je tako da ce to sredit posiljatelj.
--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
zerocool12 kaže...
Zna mozda tko di se moze prijavit kada paketi ne stizu?

Imam 2 paketa sa ebaya, 1 knjigu sa amazona uk i ssd iz Njemacke koji su svi poslani pocetkom 9. mj i nisu stigli.

Na zalost jedino ovaj paket iz Njemacke ima tracking i osiguran je tako da ce to sredit posiljatelj.

 manje od 1% situacija su okolnosti greške rada lokalne pošte. Ostalih 99% su prodavači i pošta od mjesta slanja te posrednici. Jedino što možeš (što ti i na kraju piše na eBay-u) je prijava prodavača. Imaš primarni rok od 45 dana od dana slanja za otvaranje dispute-a. Osobno, ja prvo pošaljem poruku prodavaču i uglavnom uspijemo sve lijepo riješiti. U većini situacija bi paket kasnio, ali bilo je i situacija kada nije uopće došao. Nisam nikad imao potrebu baš raditi prijavu prema eBayu jer kao što rekoh, većina prodavača zaista želi riješiti problem jer zna da ako ne riješi da će od kupca dobiti negativni feedback što mu ruši reputaciju i time riskira na prodaji.

Što se tiče knjige, ista stvar, obrati se prodavaču sa amazona. Drukčija politika nego eBay no i dalje ista volja za riješavanjem problema. Ključ svega je uvijek bila i uvijek će biti - konzistentna komunikacija

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Paketić iz Kine mi je poslan 15.10., ima neki tracking na eBay koji kaže sljedeće:

 

Estimated Delivery:3-7 days

Oct-27-16, 03:41 AM, End of the tracking

Arrived

Oct-25-16, 03:40 AM, HRV

 

Prije toga je tranzit dio iz Kine, koji traje od 16.10. do 25.10.. Znači po ovome je u HR stiglo 25.10., danas je 11.11., paketiću ni traga ni glasa. Nije nešto vrijedno, skupo ili glomazno, a više puta sam već naručivao na tu adresu sa raznih stranica. Seller je pozitivan, sad me interesira što učiniti? Službeno piše: 

 

Estimated delivery Thu, 27 Oct - Mon, 21 Nov

 

ali ne vidim razloga zašto je kod nas već 15 dana skoro, a ovo je čini mi se onaj automatski rok kojeg seller ostavi kod same kupnje, min broj dana do max broj dana. Dakle da li je nekako moguće kod naše pošte doći do info, da li pričekati 21.11. ili da odmah danas ostavim poruku selleru da paket nije stigao pa da pokušam rješiti s njim to?

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
TIR669 kaže...

Paketić iz Kine mi je poslan 15.10., ima neki tracking na eBay koji kaže sljedeće:

 

Estimated Delivery:3-7 days

Oct-27-16, 03:41 AM, End of the tracking

Arrived

Oct-25-16, 03:40 AM, HRV

 

Prije toga je tranzit dio iz Kine, koji traje od 16.10. do 25.10.. Znači po ovome je u HR stiglo 25.10., danas je 11.11., paketiću ni traga ni glasa. Nije nešto vrijedno, skupo ili glomazno, a više puta sam već naručivao na tu adresu sa raznih stranica. Seller je pozitivan, sad me interesira što učiniti? Službeno piše: 

 

Estimated delivery Thu, 27 Oct - Mon, 21 Nov

 

ali ne vidim razloga zašto je kod nas već 15 dana skoro, a ovo je čini mi se onaj automatski rok kojeg seller ostavi kod same kupnje, min broj dana do max broj dana. Dakle da li je nekako moguće kod naše pošte doći do info, da li pričekati 21.11. ili da odmah danas ostavim poruku selleru da paket nije stigao pa da pokušam rješiti s njim to?

 Hmm....ili su ti pokušali dostaviti a da nisu ostavili onaj žuti papir, ili se u sortirnici zagubilo. Jeidno što možeš je nazvati poštu i pitati. Imaš podatke, neka provjere.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
15 godina
offline
Hrvatska pošta

Upravo sam našao paket od HP Expressa, ostavljen ispred vrata u zgradi, mogao ga je bilo tko pokupiti. Poštar/ica se potpisao umjesto mene i ostavio ga tako. Čak ga nisu ni uspili isporučiti unutar 48 sati kako su trebali, trebalo im je samo 78. Svaka čast.

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta

Recimo da ja šaljem paket u drugu državu, u njemu je usb stick koji šaljem prijateljici.

 

Pitanje, budući da budu sve pakete carinili

a prijateljica bi mi vračala usb stick poštom, kaj da napravim da izbjegnem carinjenje ??' Ne želim da platim carinu za nešto sto sam odprije posjedovao. 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Stvarno ces slati USB stick ili je to bilo figurativno pitanje?
Budi ponosan!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
FrankMartin kaže...
Stvarno ces slati USB stick ili je to bilo figurativno pitanje?

 U čemu je problem ??? Tamo di je prijateljica internet je užasan pa bi joj ustedio muke i poslao materijale na usb sticku. 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta
Markić7 kaže...
FrankMartin kaže...
Stvarno ces slati USB stick ili je to bilo figurativno pitanje?

 U čemu je problem ??? Tamo di je prijateljica internet je užasan pa bi joj ustedio muke i poslao materijale na usb sticku. 

 

 

A sto ne na optickom mediju ? Uz naravno natpis - 'lomljivo', jer vjerovao netko ili ne moj poslani dvd su uspjeli (HP) slomiti na pola.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Zato jer bi joj slao videozapise i to ne jedan nego više njih. Nisu veći od 4gb ali opet ostane praznina od 1gb koju ne iskoristim.
Osim toga mrzim pržit i trošit novac na medije.
Ona nema bluray a ni ja. Usb je prsktićniji evo postoje u 64 i 128gb veličini.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
Daleko smo mi jos od carinjenja/PDVa bez obzira na cijenu... Tako da ce ti USB najvjerojatnije proci ispod radara...
Iako bi ja opet radje isao na opciju DVDa...
A gdje je kolegica ako nije tajna da je tako los net?
Budi ponosan!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
FrankMartin kaže...
Daleko smo mi jos od carinjenja/PDVa bez obzira na cijenu... Tako da ce ti USB najvjerojatnije proci ispod radara...
Iako bi ja opet radje isao na opciju DVDa...
A gdje je kolegica ako nije tajna da je tako los net?

 Filipini, koristi  se večinom 3g internet . Oni su Otočna država sa više otoka i nisu nikad čuli za žični internet. Preskupo im je to  

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta
A gle za cijenu USBa nema potrebe ni da ti ga vrati poklonis joj ga :)
Budi ponosan!
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Pozdrav ljudi, treba mi savjet pravne prirode. 
Ima oprilike 40 dana sam narucio nekoliko paketa iz Kine (aliexpress). Vec sam malo bio iritiran kasnjenjem, kad sam jucer dobio poziv zabrinute "susjede" ciji suprug je nasao dva paketa naslovljena na moje ime. Nasao ih je setajuci psa, negdje u jarku sastrane ceste. Ona je odgovorno potrazila moj broj (registriran u imeniku) te me nazvala i obavijestila. Susjeda sam namjerno stavio u navodnike jer smo udaljeni 2 kvarta, pa mi nije ni jasno kako su moji paketi uopce bili u tom dijelu grada.. U cijeloj prici je najgore sto mi ovo nisu jedini paketi koje cekam, a ostali su cak naruceni nekoliko dana ranije... 
Zanima me sto mi je ciniti, i kome se uopce mogu pozaliti? Da se razumijemo, vec sam imao problema s postarom koji pakete nije nosio do ulaznih vrata ili oznacenog sanducica. Tom prilikom su me gledali s podsmijehom kad sam se zalio u lokalnoj poslovnici.. Ali ova situacija, kada mi se paketi razbacuju po gradu, mora biti nesto sto mogu napraviti (cudo u svemu je da mi nisu ovrsili placu s 4,5 kn po izgubljenom paketu)?

Why so serious???
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Putuje li posta subotom? Npr u petak nesto posaljes npr. obicno pismo, dal ima sanse da to zavrsi vec u subotu u nekom drugom gradu, i da je u ponedjeljak uruceno, ili iskljucivo radnim danom posta radi sve moguce aktivnosti?

Extra wurst
15 godina
offline
Hrvatska pošta

Da ne otvaram novu temu.

Trebam poslat tenisice na reklamaciju u normalnoj kutiji. Ko je najpouzdaniji i povoljniji? pošta ili overseas ili nešto treće, tnx...

i da li ima potrebe slati preporuceno i stavljat vrijednost...

12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

gsl, ili gls ,, ne znam ni sam kak se zovu ..,e vo ima pola sta da sam od njih pokupio nesto , super su prezadovoljan sam ...

Može
13 godina
offline
Hrvatska pošta
Pozdrav svima.
Ne radi se baš o pošti, ali da pitam ovdje.

Danas mi dolazi pismo kako mi je paket zaustavljen na carini i kako moram poslati račun. Ok, naručujem sitnice iz Kine, ali koliko vidim, nisam naručio ništa teško 1200 grama.
I još jedna stvar, po tracking broju piše da je paket poslan iz Turske prije par dana

Što sad? Nemam pojma o čemu se radi i kakvom je paketu riječ.
Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
offline
Hrvatska pošta

Zna li neko može li se u pošti preuzeti paket bez onog papirića kojeg poštar ostavi u sandučiću?

 

Situacija je takva da neću moći doći do tog papirića pa me zanima hoću li moći preuzeti paket,
da ne bi bilo da me u pošti otkantaju i vrate paket pošiljatelju.

 

Kolko sam skužio bitno je znati broj paketa (naravno uz osobnu).
Kako doći do broja paketa? Možda ako paket ima tracking pa na webu vidjet?

10 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Avensac kaže...

Zna li neko može li se u pošti preuzeti paket bez onog papirića kojeg poštar ostavi u sandučiću?

 

Situacija je takva da neću moći doći do tog papirića pa me zanima hoću li moći preuzeti paket,
da ne bi bilo da me u pošti otkantaju i vrate paket pošiljatelju.

 

Kolko sam skužio bitno je znati broj paketa (naravno uz osobnu).
Kako doći do broja paketa? Možda ako paket ima tracking pa na webu vidjet?

 Ma možeš :) samo budi uporan ako ne budu htjeli.

Par puta sam tako preuzeo paket jer po trackingu vidim da je stigao kod njih a oni to sve pomalo. Reci da te nece biti i nema ti tko preuzeti paket, naravno to sve vrijedi ako ti je paket stigao već u tvoj poštanski ured. Broj paketa traži od onog tko ti je slao paket. Mislim da 6 dana cuvaju paket u pošti.

15 godina
offline
Hrvatska pošta

Je li se vama ikada dogodilo da je po trackingu paket isporučen, a da je potpisala neka sasvim druga osoba?

 

Bio sam sada na pošti, a tamo kažu da to nije moj poštar, te da se dođem žaliti ujutro voditelju poslovnice.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice