Samsung Galaxy Note II!

poruka: 2.160
|
čitano: 439.646
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Nađoh na netu dvije mogućnosti za ubrzanje rada samog Note-a, ponajviše ako se ne koristite S-Voice-om.

 

Prva stvar: Pokrenete S-Voice, zatim Settings, i maknete kvačicu sa "Open via the home key" (meni je na engleskom meni). Izlazak iz aplikacija time se osjetno ubrzava.

 

Druga stvar: Pod Settings (telefona općenito), ima "Developer options", a tu su tri stavke: Window animation scale, Transition animation scale i Animator duration scale. Po defaultu sve su na 1x. Ja postavio na off. Naravno može se i na 0.5

 

Ako još netko zna nešto, neka podijeli sa forumskim pučanstvom {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Dardevil kaže...

Nađoh na netu dvije mogućnosti za ubrzanje rada samog Note-a, ponajviše ako se ne koristite S-Voice-om.

 

Prva stvar: Pokrenete S-Voice, zatim Settings, i maknete kvačicu sa "Open via the home key" (meni je na engleskom meni). Izlazak iz aplikacija time se osjetno ubrzava.

 

Druga stvar: Pod Settings (telefona općenito), ima "Developer options", a tu su tri stavke: Window animation scale, Transition animation scale i Animator duration scale. Po defaultu sve su na 1x. Ja postavio na off. Naravno može se i na 0.5

 

Ako još netko zna nešto, neka podijeli sa forumskim pučanstvom {#}

ja sam disableao s voice u cjelosti, a ovo sto se tiče animacija je super... kad iskljucis , malo je cudno tranzicija sa lock screena na home ali sve je nakko brze deff :D

MuWu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Dardevil kaže...

Nađoh na netu dvije mogućnosti za ubrzanje rada samog Note-a, ponajviše ako se ne koristite S-Voice-om.

 

Prva stvar: Pokrenete S-Voice, zatim Settings, i maknete kvačicu sa "Open via the home key" (meni je na engleskom meni). Izlazak iz aplikacija time se osjetno ubrzava.

 

Druga stvar: Pod Settings (telefona općenito), ima "Developer options", a tu su tri stavke: Window animation scale, Transition animation scale i Animator duration scale. Po defaultu sve su na 1x. Ja postavio na off. Naravno može se i na 0.5

 

Ako još netko zna nešto, neka podijeli sa forumskim pučanstvom {#}

1. Nije ti ubrzano ništa, ista je brzina, ali uređaj ne čeka potvrdu hoće li palit S Voice ili ić na homescreen. Uglavnom, krajnjem korisniku koji ne koristi SVoice ludilo stvar. Ipak, iako nemaš SVoice, dugim pritiskom na menu tipku ti ostaje mogućnost korištenja Google Now, pa ne ostaješ zakinut.

 

2. Da, to gasiš animacije, odnosno ubrzavaš ih. Ispod toga uključi još da ti GPU radi i 2D hw ubrzanje, a možeš i na dnu postavit da ti se aplikacije gase odmah po izlasku iz nje (ali ograničiš da bude par procesa, jer ti u suprotnome svaki put izađe iz launchera i ponovno učitava widgete). 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 18:33 (Mitsuoka).
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Za ovo 2D znam još od prije, imao sam ICS sa svom Galaxy Tabu... Svatko će negdje naletjeti na nekakav tip, zato smo tu da si pomognemo {#}

 

Jel netko isprobavao kakav kernel / custom Rom? Iako mislim da će teško neki Rom biti toliko bolji od stock-a da ga se isplati mijenjati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Dardevil kaže...

Nađoh na netu dvije mogućnosti za ubrzanje rada samog Note-a, ponajviše ako se ne koristite S-Voice-om.

 

Prva stvar: Pokrenete S-Voice, zatim Settings, i maknete kvačicu sa "Open via the home key" (meni je na engleskom meni). Izlazak iz aplikacija time se osjetno ubrzava.

 

Druga stvar: Pod Settings (telefona općenito), ima "Developer options", a tu su tri stavke: Window animation scale, Transition animation scale i Animator duration scale. Po defaultu sve su na 1x. Ja postavio na off. Naravno može se i na 0.5

 

Ako još netko zna nešto, neka podijeli sa forumskim pučanstvom {#}

Ili jednostavno ako ne volite ili preferirate touchwiz, jednostavno stavite PA2.99

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note II!

Evo, jos jedan vlasnik Note-a 2, tomato mreza.

 

Da pitam one koji imaju tomato, dal imaju vec 4.1.2. ili cekaju?

 

Ja naravno nemam   jos 4.1.2.

 

Koliko vidim za Vip je dostupan, pa me sad zanima, ako stavim vip karticu u njega i onda povucem update,

a nakon tog opet vratim tomato karticu?

 

Ili da jednostavno pricekam update...

 

Hvala na pomoci.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note II!

Nejde to tako.

 

Nema veze koju sim karticu imas unutra.

 

Nego koji je software od moba unutra, da li ima neke naznake da je vipov, poput toga je brendiran ili nesto...

 

Tj. da li je prosao kroz vipove ruke i da li je sto mjenjano.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Mitch kaže...

Ili jednostavno ako ne volite ili preferirate touchwiz, jednostavno stavite PA2.99

Primjeti da dosta ljudi želi najbolje iz uređaja, ali ga ne želi flashat. BTW flashanjem AOPK/AOSP ROM-a se gubi sve zašto se uzima ovaj uređaj i to je poprilična glupost za napravit. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Upravo sam preko Google Playa instalirao eMMs aplikaciju, i makar piše da je za ROOT mobove, meni je napisalo kod "Brick Bug?" odgovor; NO Sane chip.!

Kada je jedan kolega forumaš na temi SGS III stavio svoje slike, na jednoj sam uočio da mi piše kako je "eMMc chip"u njegovom mobu iz 06/2012 a kod mene je 09/2012, kako je stvar kod vas drugih, ostalih vlasnika SGN II, kako stojite sa Insane chip problemom {#} ?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note II!

Molim{#} preporuku navigacije za Note 2, sa uputama za instalaciju. Može i link sa uputama {#} ali na hrvatskom jeziku.

 

Koje su karte Hrvatske i okolnih zemalja najbolje za tu rezoluciju? Da li ima glasovno navođenje na hrvatskom jeziku?

 

Dolazi Note 2 za koji dan pa da se pripremim. {#}

 

Koju navigaciju koristite vi na Note 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
ATJLučko kaže...

Upravo sam preko Google Playa instalirao eMMs aplikaciju, i makar piše da je za ROOT mobove, meni je napisalo kod "Brick Bug?" odgovor; NO Sane chip.!

Kada je jedan kolega forumaš na temi SGS III stavio svoje slike, na jednoj sam uočio da mi piše kako je "eMMc chip"u njegovom mobu iz 06/2012 a kod mene je 09/2012, kako je stvar kod vas drugih, ostalih vlasnika SGN II, kako stojite sa Insane chip problemom {#} ?!?! 

moj je bugiran chip isto... ali valjda ce update to rijesiti... sta ne?

MuWu
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
predrag123 kaže...

Molim{#} preporuku navigacije za Note 2, sa uputama za instalaciju. Može i link sa uputama {#} ali na hrvatskom jeziku.

 

Koje su karte Hrvatske i okolnih zemalja najbolje za tu rezoluciju? Da li ima glasovno navođenje na hrvatskom jeziku?

 

Dolazi Note 2 za koji dan pa da se pripremim. {#}

 

Koju navigaciju koristite vi na Note 2?

Kod mene Mireo Don't Panic, karta plaćena 60kn. Najpreciznija karta HR plus glasovne upute Željka Pervana. Neprocjenjivo!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Dardevil kaže...
predrag123 kaže...

Molim{#} preporuku navigacije za Note 2, sa uputama za instalaciju. Može i link sa uputama {#} ali na hrvatskom jeziku.

 

Koje su karte Hrvatske i okolnih zemalja najbolje za tu rezoluciju? Da li ima glasovno navođenje na hrvatskom jeziku?

 

Dolazi Note 2 za koji dan pa da se pripremim. {#}

 

Koju navigaciju koristite vi na Note 2?

Kod mene Mireo Don't Panic, karta plaćena 60kn. Najpreciznija karta HR plus glasovne upute Željka Pervana. Neprocjenjivo!

 A gdje si to kupio?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
predrag123 kaže...
Dardevil kaže...
predrag123 kaže...

Molim{#} preporuku navigacije za Note 2, sa uputama za instalaciju. Može i link sa uputama {#} ali na hrvatskom jeziku.

 

Koje su karte Hrvatske i okolnih zemalja najbolje za tu rezoluciju? Da li ima glasovno navođenje na hrvatskom jeziku?

 

Dolazi Note 2 za koji dan pa da se pripremim. {#}

 

Koju navigaciju koristite vi na Note 2?

Kod mene Mireo Don't Panic, karta plaćena 60kn. Najpreciznija karta HR plus glasovne upute Željka Pervana. Neprocjenjivo!

 A gdje si to kupio?

Kupovina se obavlja preko same aplikacije, PayPal-om. Zamolio frenda da mi to napravi, on ima PayPal account. Karte se plaćaju, Pervanov glas je bespla.

16 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Meni jučer stigao "kondom" za Note, savršeno pristaje, cijena 11,94kn {#}

 

Što se tiče stabilnosti u radu, trenutno sam na 1600+ sati {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Dardevil kaže...

Što se tiče stabilnosti u radu, trenutno sam na 1600+ sati {#}

meni se zna resetirati, rootao sam ga ali nisam stavljao nikakve ROMove... od cega to moze biti?

MuWu
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
MujagaWudakhi kaže...
Dardevil kaže...

Što se tiče stabilnosti u radu, trenutno sam na 1600+ sati {#}

meni se zna resetirati, rootao sam ga ali nisam stavljao nikakve ROMove... od cega to moze biti?

Možda zato što je rootan, možda je neka od aplikacija problem... tko zna. Kod mene je stock još uvijek sve. Galaxy Tab dok sam imao sam rootao i probao par romova, ali ovo je ipak puno brži uređaj, a radi savršeno.

16 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Navigacija i 1080p video u isto vrijeme, ujedno spojeno preko bluetootha sa radiom u autu radi reprodukcije zvuka? I bez trzanja? Ma može! {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 0:01 (Dardevil).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Dardevil kaže...
MujagaWudakhi kaže...
Dardevil kaže...

Što se tiče stabilnosti u radu, trenutno sam na 1600+ sati {#}

meni se zna resetirati, rootao sam ga ali nisam stavljao nikakve ROMove... od cega to moze biti?

Možda zato što je rootan, možda je neka od aplikacija problem... tko zna. Kod mene je stock još uvijek sve. Galaxy Tab dok sam imao sam rootao i probao par romova, ali ovo je ipak puno brži uređaj, a radi savršeno.

ma da..i ja brijem da je neka MHMH app, rootan je, ali stock kao sto sam rekao... razmisljam sada o nekom custom ROMu vidio sam dosta dobrih, a najvise mi se multitasking za sve appove dopada... to je sick :D

MuWu
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
Dardevil kaže...

Navigacija i 1080p video u isto vrijeme, ujedno spojeno preko bluetootha sa radiom u autu radi reprodukcije zvuka? I bez trzanja? Ma može! {#}

 

Pfff, moja Xperia s bi se predala odmah kad bi joj zadao ovakav zadatak.

 

Ovaj mobitel mi je stvarno vrhunski, htio sam ga nabaviti, ali stavno mi je teško rukovat s njim...tako da ću se vjerojatno morat bacit na neki do 5" :(

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Jel netko zna kako natjerati stock video player da idući video s popisa pusti od početka, a ne da nastavi gdje je stao zadnji put? Nigdje ne nađem na netu takav problem / rješenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note II!

zanima me da li postoji neki program tipa na računalima team viewer kojim bih sa svoga računala mogao upravljati svojim Galaxy Note 2 uređajem (znači vidjeti na monitoru kompjutera isto kao što bih to vidio da radim na note 2)

 

HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
kale_fotograf kaže...

zanima me da li postoji neki program tipa na računalima team viewer kojim bih sa svoga računala mogao upravljati svojim Galaxy Note 2 uređajem (znači vidjeti na monitoru kompjutera isto kao što bih to vidio da radim na note 2)

 

HVALA

Koliko sam ja dobar sa Google Play i sa svojim SGN II, za sada baš i nisam pronašao nešto slično, ali tko zna, možda nisam ono pravo dovoljno tražio i pronašao!

 

Ali, dao si mi dobru ideju, ako i sam prije nešto ne pronađeš ili sam odeš mailom da LucidMike-a, koji radi svakodnevno hrpu video clipova, "Tips&Tricks" specifično baš za Note II, tako da, nadam se da bi on mogao nešto iskopati i napraviti kakav dobar tutorijal!!

 

BTW; čini mi se kako već postoji na YT video clip gdje je pokazano i objašnjeno kako se povezati na mob, ma nisam ziher dali je TO ONO što ti tražiš!

Ako ne pronađemo danas, budemo već prije ili kašnje {#} {#}!!!! 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note II!

ma da, ja sam u principu sad baš probao se spojiti na mob preko team viewera koji sam našao na google plusu, ali mi daje mogućnost samo da se sa mobitela mogu spojiti na kompjuter i na mobu dobim ecreen sa kompjutera, a ja baš želim obratno, screen sa moba prikazan na kompjuteru, ko zna da li KIES ima tu spiku, u nekoj sam laganoj gužvici pa ne stignem previše sada tražiti, probat ću pogledati da li postoji log me in aplikacija na google plusu, sjećam se da sam sa njom dok nisam došao do team viewera sa svog kompjutera popravljao sitne greške na drugim računalima, probat ću malo progooglat i pretražiti google plus malo bolje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Kies nema.

Support http://blog.scssoft.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Što reći na ovu verziju, osim da je hrabra, do jajca, da mi je znati tko će je od muških poslovnih ljudi kupiti {#}, ali i opet, interesantna je, je {#}!!!!

 

LINK; http://www.gsmarena.com/htc_releases_anatomyinspired_teaser_for_an_upcoming_device-news-5495.php

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note II!

Google Play me je izvijestio da imam upgrade u aplikaciji eMMc check, i nakon što sam učinio upgrade, aplikacija mi je pokazala; "YES, insane chip" {#}!!!!

 

Bez obzira što će se MOŽDA dogoditi, mob je kupljen 12. 12. 2012 godine, u T Com dućanu, valjana garancija na 24 mjeseca, a dok prođe period kontaminacije, sve što imam ću prenijeti na SD karticu i sačuvati, a mob ako se usudi, neke rikne, s guštom ću sačekati glanc novog, obzirom mi ne pada na pamet učiniti nešto a la root i slično.

 

Evo jedna mala anketa, čisto da čujemo kako se kreće kod vas stanje i mišlenje o SDS problemu {#}?!?! 

13 Uopće me nije strah za SDS!
2 Malo me je strah SDS bug-a!
1 Neutralan kao Švicarska!
0 Jesam, zabrinut sam!
0 Sada neću moći mirno spavati!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note II!

Koju verziju androida imate u Note 2:  4.1.1 ili 4.1.2 Ja imam 4.1.1. i dok tražim nadogradnju javlja da je već najnoviji. Uređaj nije rotan. Da li se može nadogradit na 4.1.2?

I još jedno pitanje, instalirao sam AVG antivirus FREE te odskenirao mob, isti mi je javio da player "MixZing" kojeg sam skinuo sa Trg. Play   "This theat is classifiedas: Malware"

Da li ga je potrebno deinstalirat ili ga mogu koristiti bez bojazni?

Da li vi koristite antivirusni program i koji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note II!
predrag123 kaže...

Koju verziju androida imate u Note 2:  4.1.1 ili 4.1.2 Ja imam 4.1.1. i dok tražim nadogradnju javlja da je već najnoviji. Uređaj nije rotan. Da li se može nadogradit na 4.1.2?

 

Verzija androida ovisi o operateru. Koliko mi se cini, oni koji su na VIP mrezi, imaju 4.1.2., dok ostali mislim da imaju 4.1.1. Kad operater odluci, upgrade ce se pojaviti. Osobno sam na Tomato mrezi i imam 4.1.1. Zanima me kako stoji ostatak ekipe sa Note 2. Posebno oni na Tomato mrezi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 21:10 (gjuro76).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice