Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr

poruka: 63
|
čitano: 18.816
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima zabr".
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
ZSaM kaže...

Kako ne, nastavnik (motiviran s plaćom od min 2000 Eur neto i većom) im mora stvoriti "woooow" efekt, okrenuti nastavu naopako tako da učenici do uzbuđenja ne trepću i gledaju ga otvorenih usta.

Tek tada će biti "nastava" zanimljivija od sadržaja "na mobitelima".

To ne može biti na pojedincu. To mora biti sistemski podržano. To se najbolje vidi na Festivalu znanosti tijekom kojega se nastoji demonstirati puno tema na praktičan način. Ne može takvu podršku nastavnik sam kupovati i stvarati doma u garaži. Entuzijasti to rade, ali njih je malen broj.

 

https://www.facebook.com/odjelzakemiju/videos/947044885455165/?mibextid=zDhOQc

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
Feudalac kaže...
NetkoNegdje:

Ma sigurno na kolegijima razvojne psihologije učitelji ne mogu saznati da prisutnost dežurnog na hodniku umanjuje mogućnost neprimjerenih ponašanja, tučnjavaa i dr

Kada je to ikoga spriječilo u bilo čemu?

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Split je prvi grad u Hrvatskoj koji učenicima
Hazzard From da Hood kaže...
NetkoNegdje kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

 

Nisam za nikakve zabrane i represije, stovise Skolstvo bi se trebalo vise informirat o koristenju tehnologije u obrazovne svrhe, vise ukljucit tablete,racunala , mobitele u nastavu kao nastavnu cjelinu, pa nece nitko visit na fejsu jer ce mu bit zanimljivo odradit zadatak...

 

Tehnologija u obrazovanju nema smisla ako ju ne prati odgovarajući sadržaj i plan rada. Tako svaka škola može imati najnoviju tehnologiju, ali će ta tehnologija biti neiskorištena ako nemaš nastavnika koji bi znao i htjeo raditi s njom (jer nitko ne želi raditi u školi) i ako nemaš popratne sadržaje.

 

Samo uvođenje mobitela u nastavu neće smanjiti gledanje TikToka na nastavi i igranje pod klupom. Ako kaniš uvesti mobitele u nastavu, moraš paziti da svi učenici imaju pametne mobitele koji mogu obaviti točno određene stvari. I za njih imati aplikacije i sadržaje. Možeš ti učenicima dati zadatak da snime video o nekoj temi, ali i to postane dosadno ako se radi stalno. Osim toga, neki roditelji nemaju novca za nove mobitele. Štoviše, nekoj djeci je obrok u školi (ma kakav bio), jedini topli obrok u danu. A mobitel im je nedostižan. Malo se treba spustiti na zemlju i sagledati situaciju. Škole su tu odavno. Ali ih se tretira kao nevažne. A svi očekuju čuda. To je tako u mnogim zemljama.

 Plan i program prilagodit tehnologiji to se podrazumjeva naravno, ja sam naprimjer imao profesora(sada umirovljenog) koji mi je predavao mikroupravljace i digitalnu elektroniku, covjek je sam napisao knjigu(navodno da ju je i izdao ili nije, neznam Gsp. V.Koudela) i spojio je sve sto je mogao od tehnologije u nastavu i nastavni proces..Cijeli taj proces integracije traje, naravno, ali mislim da se u RH ne pridaje tome toliko paznje, naravno da nisam za to da djeca pod odmorom vise na mobitelu listaju gluposti po fejsu,insta ili tiktok..Treba im pokazat da postoje i zanimljive stvari di mobvitel moze dobro posluzit kao alat a ne kao predmet zabave...Barem sam ja imao takvu "odgojnu metodu", jesam na svom 370 p2 igrao igrice, al sam prvo qbasic naucio pa onda dobio odobrenje da pokrenem doom,duke nukem,seek, zelard itd...Realno qbasic mi sad nista ne znaci, ali je bio odlicna "podloga/poticaj" pa sam naucio i python i c jezike, pa kroz godine i Java....Kazem, zabavit se, oke, do neke granice sve moze, al mladi moraju znat da postoje i druge svrhe za pojedine uredaje a ne samo zabava i teleforniranje, pa bar u danasnje vrijeme na app storu ima toliko korisnih alata sto remote sto local, sto nezna puno ljudi, a moze se puno iz njih naucit.

Primjenu tehnologije prilagoditi planu i programu tj. temi koju se kani podučavati i ishodima učenja. Tehnologija je alat, nije cilj. Ako si nekada u moje doba imao tzv. element film (to su bile kazete sa snimljenim primjerima iz nastave npr. kemije itd. koje je radila Filmoteka 16 - "Filmoteka 16, hrvatsko filmsko poduzeće koje je od 1963. do 1995. djelovalo u Zagrebu, specijalizirano za proizvodnju, distribuciju i prikazivanje tzv. »uskog« filma (8 mm i 16 mm filmska vrpca). Poslovalo je kao vodeći distributer i prikazivač obrazovnih, kao i probranih klasičnih i suvremenih filmova na 16 mm vrpcama u školama te u mjestima bez stalnog kinematografa"), onda danas imaš touch screen televizore ogromnih dimenzija pogonjene Androidom i sl. na kojima se može napraviti puno toga. Ali nije cilj obrazovanja klanjati se tehnologiji, nego naučiti njenu primjenu npr. u prometu, zdravstvu, uzgoju hrane... Samo što danas nemaš Filmoteku 16. Nemam pojma radi li itko ikakvu multimediju za škole?

 

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice