Micro SD

poruka: 113
|
čitano: 43.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Micro SD
Ali on ne želi da rizikuje podatke i ne zali novac pa za kartica nije za njega....
12 godina
offline
Re: Micro SD
Posmatrač kaže...

Prvo trazio si misljenje dobio si misljenje. Uvazi ili nemoj do tebe je. Mene bas briga,. Drugo pricas o pouzdanosti i bitni su ti fajlovi pa si spreman kupiti skuplju karticu i onda gledas na alixpresu?????????????

 

Ako ista ne bih kupio na aliju to ti je sd kartica, usb stickovi i sl....

 

Drugo, ako zelis pouzdanost investiras u backup a ne skupu sd karticu za koju ti apsolunto niko ne garantuje da nece crknuti. Samo je veca vjerovatnoca da nece crknuti. Tu je ogromna razlika.......

Za kamere i situacije u kojima je krucijalno bitno da ne izgubis podatke snima se na dvije kartice istovremeno a ne kupuje skupa kartica.... Crkavaju minimagovi od red kamera a ti poggledaj koliko kostaju pa pricaj o pouzdanosti. Ne kaze se dzabe ako nemas backup podaci ti i nisu bitni....

 

Moj savjet ti je kupio neki cloud storage i radi backup automatski umjesto bacanja para na enduro kartice....

Poslusaj ili nemoj. Do tebe je....

 

 

Ja cijenim tvoje misljenje al je stvar u iznosenju... i da ti ne uvazavas moje :D

 

Ne kazem da nisi htio pomoci ali je dosta iskljucivo tvoje misljenje i kazes da ne kupujem pacemaker pa da mi je to bitno, ok, cijenim to da ti na taj nacin kupujes al sad ispada da sam ja budala ako mislim da ima razlike u pouzdanosti medu tehnologijama odnosno da nije za nista...

 

A nije samo stvar kupovine nego me interesiralo, kao tehno znatizelja :)

Najvise razlike izmedu 3D TLC-a i MLC-a.

 

Isto se slazem da se ne treba oslanjati na backup ali... ta razlika te moze spasiti i postoji.

Pogotovo kad smo kod microSD kartica opcenito, sto sam spomenuo DVR odnosno preciznije auto kamere, kada nemas mogucnost snimanja na 2kartice a video se cesto pise/brise i onda taj puno veci broj rewrite-ova kod endurance kartica dolazi do izrazaja i po tom pitanju endurance ce duze vremena ostati zdrava, samim tim ako ti snimka treba kao dokaz a obicna kartica je ispucala svoje zdrave celije onda do snimanja nije ni doslo i dzabe backup, znam, to ce se desiti i endurance kartici jednom ali nakon dosta vise vremena pa na taj nacin nije bacanje novaca, ako gledamo testove na autokamerama koje najvise izmuce kartice, kao i ostali video nadzori.

 

*Znaci nije stvar tehnologije izrade koja je sama po sebi kvalitetnija pa da ce ona meni duze izdrzati nego tehnologije u smislu da na drugaciji nacin zapisuju podatke, uglavnom ako endurance zapisuje manje informacija(dvostruko manje) po memorijskoj celiji onda ce dopustiti vise zapisa odnosno vise rewriteova i to do dvostruko vise puta.

Druga je stvar sto to tebe ne zanima ali kao i kod drugih proizvoda, zelja za olaksanjem/poboljsanjem necega donosi nove tehnologije i mogucnosti pa ako nisi pratio nesto ne znaci da nije doslo do nekakve promjene, u ovom slucaju povecanje lifespan-a kartice promjenom strukture/nacina zapisa(u smislu rewrite-ova/ciklusa, ne zivotnog vijeka opcenito gdje samo rukovanje i uvjeti imaju veliku ulogu takoder).

 

Sto se tice aliexpressa, ne kupujem memoriju tamo, imam provjerenog prodavatelja s ebay-a nego eto bas nema tu sandiskovu karticu pa sam to gledao i linkao...

 

A i za sami aliexpress, ako je provjeren prodavac ne vidim problem u uzimanju takvih stvari tamo.

12 godina
offline
Re: Micro SD
Posmatrač kaže...
Ali on ne želi da rizikuje podatke i ne zali novac pa za kartica nije za njega....

 

Da, sad se ja razbacujem novcem i idem za onom skuplje je bolje, iako "nema razlike", jer me zanimala dublja analiza i normalna podjela mišljenja...

Kao sto sam napisao prije, problem je nacin iznosenja tvog misljenja.

 

Ja nisam rekao da necu ici na jeftinije opcije ali eto usao sam malo dublje u tu tematiku jer me zanima, kao mozda i nekog drugog, tebe ne zanima i naravno postujem to.

 

Sto se tice same Mixza-e, osobno bih isao na dosta jeftiniji Transcend boljih specifikacija ili Samsung EVO Plus iste cijene.

Sto ne znaci da je Mixza sama po sebi losija ili da ce manje trajati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 0:51 (Chriss).
7 godina
offline
Re: Micro SD

Da, zanimljiva je to tema, i općenito je teško doći do informacija o vrsti memorije kod SD kartica, i dobra je pretpostavka da te endurance kartice bi trebale duže potrajati, ako je tak kak reklamiraju.

Samo, mene kod SD kartica muče druge stvari.

Do sad su mi krepale četiri kartice, Toshiba, dva Sandiska i Adata (praktički sve koje sam imao).

I jedino se kod Adate dogodilo to da je ostala read only, a sve ostale su jednostavno crkle, bez tragova života.

A to mi govori (na mojoj maloj statistici) da ionak češće krepa ili kontroler ili nekaj drugo, nego sama memorija, tak da ionak u većini slučajeva ni ne dožive samo trošenje memorije.

Ali kod dvr-a bi lako moglo prije doći do toga, nego do ostalih kvarova, tak da bi moglo imati smisla ići na te endurance modele, i izračunati si otprilike koliko imaš ciklusa zapisivanja u nekom vremenu i procijeniti kad bi joj mogao biti očekivani kraj radnog vijeka, pa ju zamijeniti prije toga.

 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Micro SD
Chriss kaže...
....

 

Ja cijenim tvoje misljenje al je stvar u iznosenju... i da ti ne uvazavas moje :D

 

Ne kazem da nisi htio pomoci ali je dosta iskljucivo tvoje misljenje i kazes da ne kupujem pacemaker pa da mi je to bitno, ok, cijenim to da ti na taj nacin kupujes al sad ispada da sam ja budala ako mislim da ima razlike u pouzdanosti medu tehnologijama odnosno da nije za nista...

 

A nije samo stvar kupovine nego me interesiralo, kao tehno znatizelja :)

Najvise razlike izmedu 3D TLC-a i MLC-a.

 

Isto se slazem da se ne treba oslanjati na backup ali... ta razlika te moze spasiti i postoji.

Pogotovo kad smo kod microSD kartica opcenito, sto sam spomenuo DVR odnosno preciznije auto kamere, kada nemas mogucnost snimanja na 2kartice a video se cesto pise/brise i onda taj puno veci broj rewrite-ova kod endurance kartica dolazi do izrazaja i po tom pitanju endurance ce duze vremena ostati zdrava, samim tim ako ti snimka treba kao dokaz a obicna kartica je ispucala svoje zdrave celije onda do snimanja nije ni doslo i dzabe backup, znam, to ce se desiti i endurance kartici jednom ali nakon dosta vise vremena pa na taj nacin nije bacanje novaca, ako gledamo testove na autokamerama koje najvise izmuce kartice, kao i ostali video nadzori.

 

*Znaci nije stvar tehnologije izrade koja je sama po sebi kvalitetnija pa da ce ona meni duze izdrzati nego tehnologije u smislu da na drugaciji nacin zapisuju podatke, uglavnom ako endurance zapisuje manje informacija(dvostruko manje) po memorijskoj celiji onda ce dopustiti vise zapisa odnosno vise rewriteova i to do dvostruko vise puta.

Druga je stvar sto to tebe ne zanima ali kao i kod drugih proizvoda, zelja za olaksanjem/poboljsanjem necega donosi nove tehnologije i mogucnosti pa ako nisi pratio nesto ne znaci da nije doslo do nekakve promjene, u ovom slucaju povecanje lifespan-a kartice promjenom strukture/nacina zapisa(u smislu rewrite-ova/ciklusa, ne zivotnog vijeka opcenito gdje samo rukovanje i uvjeti imaju veliku ulogu takoder).

 

Sto se tice aliexpressa, ne kupujem memoriju tamo, imam provjerenog prodavatelja s ebay-a nego eto bas nema tu sandiskovu karticu pa sam to gledao i linkao...

 

A i za sami aliexpress, ako je provjeren prodavac ne vidim problem u uzimanju takvih stvari tamo.

 Jbg ako se ne slazem sa tvojim misljenje automatski ti ispadas glup? Kojom to logikom.... Trazio si misljenje dobio si misljenje. Nigdje te nisam uvrijedio ni na koji nacin niti je to bila poenta mojih postova..... 

 

Ukratko te kartice mozda izdrze duze ali nisu nekvarljive pa ti se opet svede na isto a to je da moras imati srece... Backup je way to go kako god okrenes ako su ti podaci bitni a ti ces naravno uraditi kako zelis. Ocigledno si vec odlucio i trazis potvrdu te odluke. Ja se ne oslanjama ni na koji memorijski  medij. Ni na usb stick ni na sd karticu niti na ssd... Backup backupa pa jos jedan backup.....Kako god okrenes sretno ti bilo sta god kupis i svako dobro....

12 godina
offline
Micro SD

 

Nije stvar u tome da se ne slazes, normalna stvar, nego imam osjecaj da nisi razmotrio sto sam pisao, ponavljam slazem se oko backup-a ali pricao sam o razlikama u tehnologijama i autokamerama gdje postoji razlika a ti si odmah rezao pricu s backupom, zato smo i dosli do ove kvazi svade :D :D

 

Svako dobro takoder.

 

 

P.S. Ne trazim potvrdu odluke jer nisam ni odlucio, sto sam prije i napisao :)

 

Kazem, znam sve to sto si rekao al sam malo produbio jer me zanimalo kao i nekog drugog mozda...

 

 

Pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Micro SD

Btw. Evo videa o karticama u DVR-u...

 

Inace sami testiraju kamere i kartice i svako toliko izbace obnovljeni video s best buy kamerama, karticama, testovi video kvalitete, dodatnih mogucnosti, razni savjeti...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2019 23:26 (Chriss).
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Micro SD
Chriss kaže...

 

Nije stvar u tome da se ne slazes, normalna stvar, nego imam osjecaj da nisi razmotrio sto sam pisao, ponavljam slazem se oko backup-a ali pricao sam o razlikama u tehnologijama i autokamerama gdje postoji razlika a ti si odmah rezao pricu s backupom, zato smo i dosli do ove kvazi svade :D :D

 

Svako dobro takoder.

 

 

P.S. Ne trazim potvrdu odluke jer nisam ni odlucio, sto sam prije i napisao :)

 

Kazem, znam sve to sto si rekao al sam malo produbio jer me zanimalo kao i nekog drugog mozda...

 

 

Pozz

 Ko se svadja???? Zasto bi se ja svadjao sa tobom kad ti zelis da se uzdas u srecu a ja ne vjerujem u srecu i uvijek imam backup i ne pada mi na pamet kupovati skupe memorije jer tvrde da su enduro ;) A pogotovo ne kupovati ih na aliju ;)

 

Ja nisam spomenuo dvr nikad vec kamere sa kojima ljudi zaradjuju za zivot i nikome ni u ludilu ne pada na pamet kupiti kameru (ako je profesionalac) sa jednim card slotom. A ti misli zasto... Nemaju para za te enduro kartice? ........... 

 

Ti se kockaj sa svojim podacima tvoja stvar. Samo sam napomenuo da se ne govri za dzabe ako nemas backup podacit ti nisu ni bili bitni... Meni moze sutra sve izgorjeti i ne bih izgubio aposlutno nista bitno.... 

Kao sto rekoh ne moras mene ubjedjivati ni u sta ;) 

 

 

 

P.s. Kakva ti korist od enduro i sl uber kartica ako izgubis telefon recimo?

 

Btw u mojoj dvr kameri u autu je najjeftinija kartica koju sam nasao ;) Zato jer mi ti podaci nisu kriticno bitni ;)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2019 7:37 (Posmatrač).
12 godina
offline
Micro SD

Napisao sam KVAZI svada...

 

Sreca? Nit se pouzdam u srecu s karticama nit odbacujem backup, naprotiv, ali ne pratis sto pisem...

Nije sve crno/bijelo, nisam pricao o sreci nego usporedivao dvije tehnologije a ti stalno o toj sreci i backupu, nije bila samo prica o mojoj kupovini...

 

Nisam ni rekao da si pricao o DVR-ovima, ti si pricao o RED-ovima a ja o DVR-ovima, u cemu je problem?

Nisam mijesao jedno i drugo niti pisao o profi kamerama s jednim ili dva slota.

 

U tome je problem sto preletis ono sto sam napisao i onda skaces...

Niti sam napisao da smo se stvarno svadali niti da si ti spominjao DVR niti da je profesionalcima pametno koristiti jedan slot.

 

 

Kakva mi korist od enduro kartica ako izgubim mob?

 

Ma najbolje da ni ne kupujemo karticu pa onda stvarno necemo izgubiti ono na "njoj".

Ides iz krajnosti u krajnost.

Kakva mi korist od icega onda sta uzimam za mob ili nesto drugo...?

 

Podaci iz DVR-a u autu ti jednom mogu biti kriticno bitni.

Zato auto kamera i postoji :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Micro SD

Ti poredis RED kameru i DVR u autu ;) Ajd nek sam i to cuo ;)

 

U svakom slucaju ti se svadjas sam sa sobom i i bitne podatke drzati na sd kartici i uzdati se u nju je kocka ma kako ti to posmatrao. Aposlutni niko i nigdje ti ne garantuje da ce ta kartica izdrazi sledece citanje sa nje a kamoli ista vise..... Imas garanciju da ces dobiti novu ali ne i na podatke.... Ali ok. Kao sto rekoh sretno sa podacima ;)

 

BTW RED kamera ima podrsku u smislu besplatnog recoverya sa njihovih minimagova jer je to kategorija (puno kategorija) iznad ovog o cemu ti pricas ;)

 

 

 

12 godina
offline
Micro SD

 

Ma kakvo usporedivanje RED kamere s DVR?!

Iz cega si to zakljucio? Prati malo.

 

O tome sam i gore pisao, preletis sto sam napisao i lupas jednu te istu pricu u svakoj objavi.

 

I pisao sam ti i prije, nisam pricao jel kocka drzati bitne podatke na kartici, s tim se svi slazemo, kao i da treba raditi backup, zanimala me razlika izmedu tehnologije izrade i da neke mogu dati puno vise zapisa/rewrite-ova a ti ne pratis i non stop lupas jedno te isto...

 

I znam kako funkcionira garancija kartica, hvala na informaciji.

Niti sam rekao da nisam za backup niti da su mi podaci sigurni...

Pa ne znam cemu to "sretno sa podacima", kao da radim backup na karticama...

 

I opet prica sa RED kamerom o kojoj si ti pricao a ne ja, pa ne znam kome objasnjavas ovo o podrsci i recovery-u kojeg nisam spominjao...

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Micro SD

"

Nedavno me Samsungova EVO 64gb iz 2015. zeznula i izgubio sam neke bitne video-e, nakon toga sam kao mogao na nju prebacivati ali nakon nekog vremena bi i to nestalo...

 

Uglavnom, sad sam u potrazi za novom i vidim da su "Endurance"(ujedno i skuplje) verzije uglavnom na MLC-u a jeftinije na TLC-u, s tim da su u novije vrijeme izbacene TLC kartice u 3D strukturi koje su pouzdanije od klasicnih TLC ali ne znam kakve su u usporedbi s MLC karticama po pitanju pouzdanosti..."

 


Pricu si i poceo tako da trazis pouzdanu karticu.....

 

I ja cijelo vrijeme pricam o pouzdanosti. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 11:49 (Posmatrač).
12 godina
offline
Re: Micro SD

 

Ti stvarno volis preskakati i iskriviti ono sto napisem...

 

Vidio si "pouzdanost" u mojoj objavi, to je najbitnije.

 

Da pisao sam da trazim karticu, kao i da me zanimaju razlike i detaljnija prica o razlicitim tehnologijama.

I da, medu ostalim me zanimala pouzdanija tehnologija, odnosno razlike u pouzdanosti... znam sto sam pisao, bolje pogledaj svoje krive navode...

 

Znaci ja sam pricao o razlici u pouzdanosti izmedu KARTICE i KARTICE, nisam usporedivao sigurnost podataka izmedu cuvanja na KARTICI i cuvanja BACKUP-om na kompu i sl., to si ti tako shvatio.

 

Jedno je usporedba kartica a drugo je usporedba cuvanja podataka na kartici s cuvanjem podataka backupom, sto ja mislim ovdje nitko ne osporava da treba raditi backup i ne oslanjati se na karticu, ali ja nisam o tome pisao...

 

 

 

12 godina
offline
Micro SD

Pozdrav ekipa

 

Laptopm mi sadrrzava citac kartica i tu sam htjela staviti SD karticu od 64GB ili 128GB da na njoj pohranim slike i videa sa mobitela, i ostavila bi je u laptopu..

 

Mene sada zanima da li mogu bilo koju SD karticu staviti ili ipak bolje ne? Vidim sa au cijene od 80kn pa do 400kn a ne kuzim se u njih...hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Micro SD
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa

 

Laptopm mi sadrrzava citac kartica i tu sam htjela staviti SD karticu od 64GB ili 128GB da na njoj pohranim slike i videa sa mobitela, i ostavila bi je u laptopu..

 

Mene sada zanima da li mogu bilo koju SD karticu staviti ili ipak bolje ne? Vidim sa au cijene od 80kn pa do 400kn a ne kuzim se u njih...hvala!

Ako ti je samo za pohranu, onda možeš bilo kakvu.. jedino ti o cijeni i brandu ovisi koliko će trajati.. koji je budžet?

3 godine
neaktivan
offline
Micro SD

Pozdrav svima!

 

Kupio sam kalkulator HP 50g, i u njega mi prema preporukama najbolje paše sd kartica od 128 mB. No takvih u ponudi nigdje ne mogu pronaći. Zna li netko gdje pogledati?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Micro SD
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa

 

Laptopm mi sadrrzava citac kartica i tu sam htjela staviti SD karticu od 64GB ili 128GB da na njoj pohranim slike i videa sa mobitela, i ostavila bi je u laptopu..

 

Mene sada zanima da li mogu bilo koju SD karticu staviti ili ipak bolje ne? Vidim sa au cijene od 80kn pa do 400kn a ne kuzim se u njih...hvala!

 -cijena može ovisiti o brzini-kvaliteti ali ne mora kao i kapacitet recimo da je kapacitet linearno povezan cijenom dok performanse tažiš samo za uređaj koji to treba-traži npr foto-video, ne za običan storage tj doviljno brze su 'obične' kartice.

-ali, provjeri, svaki čitač ima neka svoja ograničenja-kompatibilnost ovisno o firmwareu-biosu-driveru.. tj starosti, pa je moguće da podržava npr do 32gb medij, ne veći.. ili podržava do 128-256 (trenutno nejveći dostupan..) + kod starijih uređaja npr 5-10god je možda samo naveden stari podatak kapaciteta tad dostupnih memorija, npr 16-32-64.. i tad ako je navedeno, trebalo bi raditi ali možda radi i veći (noviji) samo tad nije postojao i zato nije naveden.. to znaš tek kad probaš + ako ne radi opet ne znači da nije podržano jer može biti loša sreća-kvar, neispravno.. pa zamjena riješi problem itd.

 

KarloKazo kaže...

Pozdrav svima!

 

Kupio sam kalkulator HP 50g, i u njega mi prema preporukama najbolje paše sd kartica od 128 mB. No takvih u ponudi nigdje ne mogu pronaći. Zna li netko gdje pogledati?

 

Hvala unaprijed!

 128mb? -u muzej ili vremeplovom, nećeš naći osim možda ebay.. + mora biti bez oznake HC (do 2gb, veći ne). Bolji način je prekopati staru opremu npr fotić ili raspitati se malo po servisima, platiš kavu i dobiješ.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Micro SD

Koji je bolji izbor između ove dvije? Hvala

 

Kingston Canvas Select Plus 64GB Class 10 UHS-I 

 

ili

 

 

Transcend 64 GB microSDXC/SDHC 300S

1 Kingston
0 Transcend
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD

Ako te zadovoljava zapisivanje 10 MB/s (class 10, U1), onda ti je u osnovi svejedno. Ako ti ipak treba brže zapisivanje, onda si s Transendovom sigurniji, jer specificiraju do 45 MB/s (to bi u osnovi onda bila U3 kartica, iako je službeno U1), a za Kingstonovu ne znaš koliko brzo ili sporo zapisuje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Micro SD
mbaksa kaže...

Ako te zadovoljava zapisivanje 10 MB/s (class 10, U1), onda ti je u osnovi svejedno. Ako ti ipak treba brže zapisivanje, onda si s Transendovom sigurniji, jer specificiraju do 45 MB/s (to bi u osnovi onda bila U3 kartica, iako je službeno U1), a za Kingstonovu ne znaš koliko brzo ili sporo zapisuje.

Hvala na odgovoru. Baš sam tražio taj podatak o brzini zapisivanja za Kingston sd micro mem. karticu i nigdje ga nisam uspio pronaći. Vjerojatno kako si napisao negdje oko 10 MB/s. Vidio sam na ekupi da za Transcend stoji podatak o 45 MB/s zapisivanju, ali na Transcend stranicama sam našao podatak da bi ova trebala imati brzinu zapisivanja oko 25 MB/s, a tek modeli većeg kapaciteta imaju oko 40 MB/s. Dobro to bi trebalo opet biti brže od Kingstona ako on ima 10 MB/s write. Kingston nudi 5 g. garancije više, ali ako je zbilja Transcend brži, onda bih uzeo njega. Mene zanima iz iskustva koja se marka pokazala pouzdanijom.

16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
Jolckan kaže...
Vidio sam na ekupi da za Transcend stoji podatak o 45 MB/s zapisivanju, ali na Transcend stranicama sam našao podatak da bi ova trebala imati brzinu zapisivanja oko 25 MB/s, a tek modeli većeg kapaciteta imaju oko 40 MB/s.

Istina. Nisam išao gledati Transcendovu stranicu, ovi su očito copy&pasteali podatke za karticu većeg kapaciteta. Ovih 25 MB/s ima više smisla - onda to je U1 kartica, dok su ove većeg kapaciteta, koje snimaju s 40 MB/s, U3 (U3 znači minimalna brzina zapisivanja od 30 MB/s).

 

Jolckan kaže...
Dobro to bi trebalo opet biti brže od Kingstona ako on ima 10 MB/s write.

Pogledao sam na AliExpressu, jedan lik je dao screenshot kopiranja koji je pokazivao 17 MB/s za 128 GB verziju. Ali ono... Iritantno je kad proizvođač skriva performanse.

 

Jolckan kaže...
Kingston nudi 5 g. garancije više, ali ako je zbilja Transcend brži, onda bih uzeo njega.

Nakon pet godina ni nećeš znati gdje ti je račun, a kamoli da ideš reklamirati karticu ako se pokvari. 

 

Jolckan kaže...
Mene zanima iz iskustva koja se marka pokazala pouzdanijom.

Najpouzdanija marka je "backup". 

 

Ne možeš tako gledati na stvari. Badava ti sva moguća pouzdanost, ako se baš tebi dogodi rijetki slučaj nepouzdanosti.

14 godina
neaktivan
offline
Micro SD

Slažem se sa svime, naručio sam Transcend zbog malo veće brzine zapisivanja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
Jolckan kaže...

Slažem se sa svime, naručio sam Transcend zbog malo veće brzine zapisivanja. 

Naknadno sam pronašao dva komentara sa 64-gigabajtnom verzijom, koja pokazuje oko 25 MB/s. Uglavnom, brzine zapisivanja su im slične (ako su to legitimni komentari), tako da nisi pogriješio u odabiru. Na kraju krajeva, svojim novcem si nagradio firmu koja je transparentna oko specifikacija brzine čitanja/zapisivanja. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice