PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 957.339
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Meni se isto čini da od svega ništa još barem mjesec dana s obzirom na manjak informacija. Također ne bi prednaručio da sam znao da će ispasti ovakva lakrdija. Poslao sam upit i u Sony ali odg nema. Sve u svemu jako sramotno od strane Sonya i trgovina.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Meni su iz A1 dostavili gigabox i kažu konzola kroz 5 dana. Najprije ugovor i modem a onda konzola po novome. 

Imaju ih na skladištu ali to je iz 12/2020. pošiljka.

 

Eto pa čekam. Ako dođe slikam. Živo me zanima sada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 17:13 (Strelok).
 
2 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

meni isto nekako smrdi veljaca pre malo ifnormacija je za sada. jebemu jel mgouce ovo da je ovako sporo 

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Potražnja ogromna, Sony tvornički kaska i snalazi se u jeku drugog vala pandemije... Trebat će još vremena da dosegnu razinu gamerske 'gladi' za novom konzolom. Jbg, tko im kriv kad su napravili poželjnu igračku u doba kad je idealno ostati doma s kontrolerom u rukama. Bit će bolje, još malo strpljenja.

Samo mi je žao što sam prerano PS4 pretvorio u Netflix mašinu i takoreć se oprostio od prošle generacije.

Nemam ništa protiv ljudi koji se snalaze na Njuškalu, ali jesam ja jedini koji se naježi na skalpere koji traže 7k i iznad za PS5? Radije ću čekati do ljeta nego tog lika vidjet pod hudicom u kvartu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 17:34 (m4st4).
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Mogao bih i ja kupiti PS5 s njuškala za 6 i pol ili više ali jednostavno ne želim davati nekoliko tisuća više da bih konzolu dobio mjesec - dva ranije. PS5 ću igrati godinama pa ću se radije strpjeti malo.

 

Ja vjerujem da će treći veliki val ići tek 2. veljače odnosno istovremeno s isporukom u Indiju. Bilo bi super kada bi to bilo ranije no mislim da bi u tom slučaju Sony već nešto službeno objavio.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ne isplati se uzimati preko Njuškala, moram priznati da sam i ja bio i još uvijek sam u napasti uzeti preko preprodavača ali brate mili ljudi traže po 6.500 kn za konzolu korištenu po mjesec i po dana što je stvarno bezobrazno. 

Da ne spominjem pacijente koji su nabili po 8 tisuća ili čak i više, iz principa nedam toliko love za nešto što ćeš moći nabaviti za par mjeseci u trgovini po cijeni od 3 ili 4 tiuće kuna ovisno o verziji 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 18:15 (gušterko).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
To je ekipa koja je stavila ps5 na njusku ako se nađe netko tko bas jako zeli konzolu. Nitko od njih ne očekuje da ce ju prodati za 8000. Ja da ju bas zelim prodati, prodao bih za 5000kn.
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže...

 Pa sigurno je da ce sljedeci tjedan dobiti vecu kolicinu konzola za isporuciti

 Daj više prestani spamat po temi sa glupostima.

Prvo si tupio tu danima kako će ovaj tjedan svi dobiti, tjedan je gotov i ništa od toga, sad lupaš o idućem tjednu... nabijaš postove bezveze.

15 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Nije samo problem s PS5. I druge branše muče isti problemi u doba pandemije. Proizvodnja je smanjena uslijed pandemije a potražnja pojačana. Ljudi sjede doma i žele se ovako ili onako zabavljati. Prošli tjedan mi palo na pamet da bih si uzeo drugi sub a baš sam bio nešto napištoljen na fifu i odlučim prodati PS5, nadodati novce i kupiti novi sub. Ista stvar. Pričam s likom i kaže da je robu naručio još početkom 11 mjeseca i nije do dan danas došla a kako stvari stoje neće do kraja 2 mjeseca ako ne i kasnije. Jednostavno proizvodnja je smanjena a potražnja povećana. Ima još jedan sub u cijeloj Hrvatskoj ali ne boja koju sam htio. Imam opciju, ili uzeti ovaj ili čekati tko zna do kad i odlučim uzeti ovaj dok i on nije prodan. Ostao sam bez PS5 i sada da još ostanem bez suba a baš sam se napalio na njega. Stoga, nema samo sony problema s proizvodnjom i prodajom. Imaju i mnoge druge firme u svim branšama. Živimo u ludom vremenu u kojem nitko ništa ne može garantirati. Kako stvari stoje s kupovinom novog PS5 mogu se pozdraviti do proljeća.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
PLAYSTATION 5 - dostava

O čemu vi ljudi brijete da je proizvodnja ugrožena. Pa u Kini gdje se proizvode konzole nema nikakvih lockdowna ni ičega. Proizvodnja je pojačana više nego prije, kako za PS tako i za druge stvari. Problem je distribucija iz Kine do krajnjih korisnika. Probajte naručiti bilo što iz Kine pa se sami uvjerite koliko vam više vremena treba kako bi dobili naručeno. Čaki i za EU narudžbe treba dva i ili tri puta više vremena.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Što se tiče dostave iz Kine naručio sam zamjenske jastučiće za headset. To je bilo sredinom prosinca. Pomislio sam kad dođe, dođe. Došlo jučer. Mislim ono, ne šalje Sony uloške il što već, već ta dostava je organiziranija. Problem je što žele duplo veću pošiljku od jednom progurat. Mislim da logistika diljem svijeta jednostavno ne raspolaže dovoljnim sredstvima da to poprati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 20:24 (Sideswipe).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Svi mi mozemo nagadjati da je ovo ili ono uzrok ovakve situacije, no nikad necemo od sonya dobiti tocno izvjesce i razlog zasto se ovo desilo.

U cijelom svijetu je tako, nismo samo mi ostali zakinuti, doduse ovo sto domaci trgovci rade je ipak malo preslo granice dobrog ukusa, no hajde....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Copy paste odgovori svugdje...
 
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Evo samo da napisem moje misljenje. Sve prednarudbe kome su dostavljene su bile preko GLS-a. Ja radim vec 7 godina u sortirnom centru i distribuciji i danas sam vidio ogromni predujam SD za narudbe znaci da pripremaju opet. Pod dostava je pisalo 5.2 tako da tada cemo pocet dostavljat. Isto tako 100% sam siguran da su to samo BR a ne digital jer je specificno pisalo BR. Pricao sam sa kolegom koji radi u medonarodnom poslovanju i potvrdio mi je da se radi o playstationu.

 

15 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Damir22 kaže...
Svi mi mozemo nagadjati da je ovo ili ono uzrok ovakve situacije, no nikad necemo od sonya dobiti tocno izvjesce i razlog zasto se ovo desilo.

U cijelom svijetu je tako, nismo samo mi ostali zakinuti, doduse ovo sto domaci trgovci rade je ipak malo preslo granice dobrog ukusa, no hajde....

 Ja bi rekao na svom primjeru naručeno 25.09 BR PS5 još nisam dobio. Da su teleoperateri napravili veliku pomutnju jer su sigurno njima otišle količine veće nego što su prvotno naručili, nauštrb svih pa čak i Sancte.

15 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Dlaka kaže...

 Ja bi rekao na svom primjeru naručeno 25.09 BR PS5 još nisam dobio. Da su teleoperateri napravili veliku pomutnju jer su sigurno njima otišle količine veće nego što su prvotno naručili, nauštrb svih pa čak i Sancte.

SD je generalni zastupnik PS branda za Hrvatsku. U prvom valu je došlo nešto manje od 2000 konzola u Hrvatsku a od te cifre teleoperateri su dobili nešto manje od 300 konzola. Stoga je jasno zašto su toliko zavlačili kupce jer su pobrali više prednarudžbi nego što su dobili konzola.

8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Cekaj, jesu to neki sluzbeni podatci ili?

Jer, koliko sam uspio shvatiti, teleoperateri su ako pricamo o br konzolama uspjeli do bozica rjesiti sve narudzbe, ukljucujuci i 19.11....

Dakle ne stima mi podatak o 300 konzola, mozda sam propustio nesto usput?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
zenoc22 kaže...

Evo samo da napisem moje misljenje. Sve prednarudbe kome su dostavljene su bile preko GLS-a. Ja radim vec 7 godina u sortirnom centru i distribuciji i danas sam vidio ogromni predujam SD za narudbe znaci da pripremaju opet. Pod dostava je pisalo 5.2 tako da tada cemo pocet dostavljat. Isto tako 100% sam siguran da su to samo BR a ne digital jer je specificno pisalo BR. Pricao sam sa kolegom koji radi u medonarodnom poslovanju i potvrdio mi je da se radi o playstationu.

 

 Toliko se dugo zavlace digitalke da bi bilo krajnje bezobrazno ne ponuditi nadoplatu za BR od njih, tako da ako bude puno BR, nadam se da ce nas nazvat i ponuditi nam izbor...

15 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Damir22 kaže...
Cekaj, jesu to neki sluzbeni podatci ili?

Jer, koliko sam uspio shvatiti, teleoperateri su ako pricamo o br konzolama uspjeli do bozica rjesiti sve narudzbe, ukljucujuci i 19.11....

Dakle ne stima mi podatak o 300 konzola, mozda sam propustio nesto usput?

U prvom valu 19.11. (ako se ne varam) došlo je nešto manje od 2000 konzola u Hrvatsku a operaterima je proslijeđeno nešto manje od 300. Pogledaj u to vrijeme dva tjedna konstantnih prepiski kako nitko od A1 nije dobio konzolu, pa od vipa, pa od t coma itd. Što je u međuvremenu došlo, ne znam jer se više nisam interesirao jer sam ja svoju konzolu dobio. Naravno da službeni podaci ne postoje ali taj sam info dobio od lika s kojim sam godinama surađivao jer sam nekad prodavao PS sadržaj što sam već napomenio u drugoj PS5 temi.

15 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
movie kaže...
Dlaka kaže...

 Ja bi rekao na svom primjeru naručeno 25.09 BR PS5 još nisam dobio. Da su teleoperateri napravili veliku pomutnju jer su sigurno njima otišle količine veće nego što su prvotno naručili, nauštrb svih pa čak i Sancte.

SD je generalni zastupnik PS branda za Hrvatsku. U prvom valu je došlo nešto manje od 2000 konzola u Hrvatsku a od te cifre teleoperateri su dobili nešto manje od 300 konzola. Stoga je jasno zašto su toliko zavlačili kupce jer su pobrali više prednarudžbi nego što su dobili konzola.

 Da ima i malo istine u tom onda bi svi koji su prednaručili u 9. mjesecu dobili svoje konzole. A ima ih dosta kojinisu dobili uključujući i mene. I to ne digital. Tako da sigurno je telekomima išlo i više od 300 komada. Jer su isporučivali i narudžbe od 19.11. a sa 300 komada to ni u snu ne bi mogli.

15 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže...

 Toliko se dugo zavlace digitalke da bi bilo krajnje bezobrazno ne ponuditi nadoplatu za BR od njih, tako da ako bude puno BR, nadam se da ce nas nazvat i ponuditi nam izbor...

Bilo bi pošteno kao u americi u kutiju od digitalke zamotati disk verziju konzole i podijeliti je kupcima. Mali znak pažnje a ujedno pokazivanje kare koliko si velik kao firma. Ako su mogli amerima kod kojih su te brojke bile puno veće onda mogu i nama s obzirom da se u odnosu na ameriku radi o smiješnim brojkama. I svi zadovoljni.

9 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Budite sretni sto ste uopće mogli i naručiti, digitalke su povučene s svih novijih tržišta ove godine i nemoguce ih je uopce i naruciti za launch. Vi cete dobiti digitalke sigurno na proljeće, neki ju tad nece moci ni naručiti. Budite strpljivi ionako jos nema ps5 igara...
15 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Dlaka kaže...

 Da ima i malo istine u tom onda bi svi koji su prednaručili u 9. mjesecu dobili svoje konzole. A ima ih dosta kojinisu dobili uključujući i mene. I to ne digital. Tako da sigurno je telekomima išlo i više od 300 komada. Jer su isporučivali i narudžbe od 19.11. a sa 300 komada to ni u snu ne bi mogli.

Kako bi svi dobili kada je dobar dio kupaca naručio digitalnu verziju konzole? Potom prednarudžbi je očito bilo više nego konzola već u prvom valu. Potom očito je sistem prednarudžbi bio konfuzan jer se događalo da su neki dobili koji su prednaručili mjesec dana kasnije od onih koji su prednaručili mjesec dana ranije u istoj firmi. Ja ti kažem koliko su telekomi dobili od SD. Jesu li telekomi recimo dobijali dodatne količine konzola od svoje središnjice, ne znam. Nitko ne može znati da recimo t com njemačka nije poslala t comu hrvatska 100 konzola.

14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Dobili su operateri više od 300 konzola. Nekoliko ljudi mi je reklo da je T-com ugrabio najviše, preko 500kom. Tele2, A1 su oba dobili oko 300 i nešto sitno koliko se sjećam. Nisu sve konzole išle preko SD, moja je imala traku Orbico na kutiji.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Movie iskreno nakon 19.12 kad mi je stigla.konzola, nisam ni ja detaljno pratio vise, no stekao sam takav dojam da je u igri bilo vise konzola koje su ipak isporucene.

Odnosno da telekomi vise nisu problem, vec da trgovine ne isporucuju....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pricao sam sa covjekom koji radi u SD, rekao je kako je u prvom valu vecina konzola dostavljeno i kako ih jos nije puno preostalo iz prednarudzbi za dostaviti, takoder je rekao da bi svi trebali dobiti konzole do kraja ovog mjeseca ukljucujuci sve digitalne verzije. I da bi onda oko veljače trebali poceti primati nove narudzbe od kupaca.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 22:15 (Jebinjo).
 
5 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Rekli su mi sada iz SD, "trenutno nažalost ne raspolažemo konkretnim datumom, no uskoro ćemo imati konkretne informacije te ćemo vas obavijestiti putem maila."

 

Znaci kako se i predvidjalo, vjerojatno ce sljedeci tjedan slat mailove "sretnicima"

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 9:45 (Nightyx).
 
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pa ti već tri tjedna predviđaš sljedeći tjedan 😂
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
foofajter kaže...
Pa ti već tri tjedna predviđaš sljedeći tjedan 😂

 A jbga, kad se stalno odgađaju isporuke u EU, ne lupam bzvze nego kako cujem :D

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Treba se ostavit iščekivanja. Ja kad sam naručio 6.10. ne znajući datum isporuke, očekivao sam da bi mi plejka mogla stići do ožujka. Ali su me iznenadili i stigla je prošli mjesec. Tak da ono, zamislite si da neće biti još do travnja i bit će vam kolko tolko lakše. A možda vas u međuvremenu trgovac iznenadi s mailom o isporuci pa ćete strepit samo par dana 🙂
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:46 (foofajter).
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice