Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.054
|
čitano: 6.440.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Tada Bench Press,Incline dumbell press, fly machine, cable fly, military press barbell, military press dumbell, lateral raise, reverese fly, rope pulldown,skull crush, dumbell overhead. To je za pull, za push, pull ups, deadlift, beand over row,t bar, lat machine, ez bar, cable flat bar, dumbell curls. Za noge sam ti već napisao što radim to se nije mjenjalo, onda u četrvrtak ispočetka. Smorio me takav oblik treniranja pogotovo push day iskidam se sav budem 2 ipo sata u gymu zena pizdila, pa sad sa bro splitom sam puno manje u gymu a rezultati jos bolji barem meni, nekako se vise dajem kad odradujem jednu misicnu skupinu po treningu hehe. 

 Jebeno. Mene mami da probam i neki arnold split cisto da vidim kako bi tijelo reagiralo i kako bi mi pasalo posto nikad nisam jos. Ali mozda ne 2x u tjedno nego 1 i onda upper body na calisthenicsu krajem tjedna.

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...

Steroidi su inicijalno koristeni za lijecenje ratnih zarobljenika i zrtava logora. Ti ljudi nisu imali na kostima nista osim koze i davan im je testo da se oporave. Uzimat testo bez prehrane i treninga nema smisla jer to kaj dobijes misice to nejde u beskraj. Samo zato jer je netko kopao nos na testu i dobio misice to ne znaci da to tak ide u beskraj pa si jednog dana mister universe. Na kraju dana bez treninga, hrane i prehrane je testo u organizmu tocno nist korist. Btw testo kosta manje nego protein na mjesecnoj bazi i mozes ga nabaviti u svakom fitnessu na planeti zemlji, samo trebas pitat najveceg decka.

Uglavnom serete bez veze i opterecujete se glupostima. Svak nek radi kak ga pamet uci i ko oce nek se bode a ko nece ne mora. Prirodna selekcija bude kad tad odradila svoje. Neki se pikaju jer mogu, neki jer moraju a neki jer im je dosadno u zivotu. Ako niste dijete i ne bodete se sa gram testa na tjedan onda ne vidim problem. Na kraju krajeva uzimanje androgenih hormona nije neka drama i svi zivi su na nekom obliku hormonske terapije ili budu jednog dana, poanta je da djeca ne bi trebala uzimat nista a ovi kaj uzimaju da ne bi trebali uzimat previse. Nije isto piknut se sa 125 milligrama tjedno ili dva puta sa gram. Supstanca sama po sebi skoro pa ni jedna nije otrov nego kolicina koju uzimate. Pojedi svaki dan kockicu cokolade i nikom nist, pojedi pola kile na dan i za pet godina budes dijabeticar.

 ALI nitko nije rekao da ces se nabildati.. nego samo da je moguce povecanje misicne mase bez da treniras, ako koristis TEST... vs ako ne koristis.. kontas? jedina razlika..

pa covjek samo da bi funkcionirao kroz zivot, treba odredjenu misicnu masu, ne? znaci samo svadkodnevno funkcioniranje.. sta mislis sta ce se desiti ako mu test povisis?

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

sve sto pises tj pretpostavljas (jer nemas znanje, nisi koristio nego pretpostavljas) oko kemije je pogresno, niti se moze napredovati sa malim kilazama, moraju se probijati kilaze, niti manje truda zahtjeva, niti kemija daje vise volje za treningom

 

ali neka, nista lose da osoba misli kako je plemenita i mudra sto ostaje natural, problem je to mnijenje u narodu da se od kemije napreduje laganini i postaje badibilder, na sta se mnogi navataju pa zavrse kao ovaj gore na slici i uvjere da nije tako, samo zarade nuspojave sa kojima se ne znaju i ne mogu nositi

 

i znam da si ovog sto je buknuo za mjesec dana izmislio da se izvuces i natjeras sebi mak na konac, evo posaljem ti 200eur na racun ako sam u krivu, posalji mi ime i prezime spoji me s tim likom izvrsit cu kratak upitnik sta kad kako je radio i koliko je dobio, ako je tako kako kazes zaradio si 200eur easy gg

 

evo ti shusni 300mg testosterona na tih svojih 15-20bf, dobit ces oko 5kg vode u faci i trbuhu i to je sve garantiram ti

 

 

 ali to je besmisleno...

ako zelis iskoristiti kemiju na najboljiu nacin, onda natural stvoris dobru podlogu, iskoristis par godina napretka, i krenes s nizim bf... isto ti je kao i defka i masa, dzabe ici na masu ako si vec debel, ako snizis bf, puno ces bolje napredovati.

postoje neka pravila, ne razumijem se u AAS niti malo, ali citao sam

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako vec i zelite trenera, onda bolje platiti vise i uzeti nekog kome necete biti samo copy paste, posalje vam CP prehranu i trening i to je to..

 

od toga nema nista.. i trening i prehrana moraju biti prilagodjena vama, vasim potrebama..

 

znam par ljudi koji su kupili CP prehranuu od poznatih nasih "influencera" da ih sad ne nabrajam, znaci doslovno nista kalorija, logicno da ces u tom slucaju mrsaviti i napraviti brzi rezultat (ako se drzis toga), a

ali 99% ljudi se ne moze toga drzati, puknes poslije par dana... zivi na piletini i salati, to je doslovno cijeli dan tako... Da, brzo ces gubiti kg, ali ces brzo i odustati..

 

ajd trening je malo manje problem, bitno je samo da ima neku strukturu i progres

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...
BeLLicus kaže...

 Tada Bench Press,Incline dumbell press, fly machine, cable fly, military press barbell, military press dumbell, lateral raise, reverese fly, rope pulldown,skull crush, dumbell overhead. To je za pull, za push, pull ups, deadlift, beand over row,t bar, lat machine, ez bar, cable flat bar, dumbell curls. Za noge sam ti već napisao što radim to se nije mjenjalo, onda u četrvrtak ispočetka. Smorio me takav oblik treniranja pogotovo push day iskidam se sav budem 2 ipo sata u gymu zena pizdila, pa sad sa bro splitom sam puno manje u gymu a rezultati jos bolji barem meni, nekako se vise dajem kad odradujem jednu misicnu skupinu po treningu hehe. 

 Jebeno. Mene mami da probam i neki arnold split cisto da vidim kako bi tijelo reagiralo i kako bi mi pasalo posto nikad nisam jos. Ali mozda ne 2x u tjedno nego 1 i onda upper body na calisthenicsu krajem tjedna.

 previse volumena, osim ako si vec navikao.. odustatr ces brzo, vjeruj mi..da, radit ce zato sto je volumen visok i moze nadomjestiti nedostatak inteziteta (ako ga nema)..

zapravo najsigurniji nacin za napredovanje je volumen, radi vise, i napredovat ces.. ALI , zar nije lakse dati vise od sebe, i uraditi manje, i postici isti rezultat? tipa uradis 7 kvalitetnih serija do otkaza, neg 20 meh serija? oba ce dati rezultat, ali zasto bi radio vise ako mozes postici isto s puno manje? 

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
fila2208 kaže...
Repko kaže...

Pošto mi mišići neće narasti dok sjedim 😛 imate li preporuku za neke online fitness trenere? plan treninga, prehrane, a da cijena nije da izuje iz cipela

 Pa evo imaš tu u temi stručnjake, javi im se privatno, možda ti daju popust na forum 

 kod mene je 150eur 1 mjesec, nema on para toliko

Si završio nešto službeno ili je to gym bro diploma?

10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ne kužim zašto serete po Petru što koristi anabolike, njegova stvar. Otvoreno nam je bar rekao ovdje. Ima nas 10 ovdje u temi koji vježbamo i dečko kaže da nije natural bar je iskren. Fila testosteron nije otrov niti smeće, svi ga imamo u tijelu, proizvodimo ga oko 40mg tjedno i to je to, on će unjeti kroz iglu 6 puta više, to je hormon nije heroin, kokain itd. I puno ljudi ga prima kao lijek jer imaju problema zdravstvenih. Nedavno sam slušao Colemana u podcastu kaže sa svojim dozama bio je perfektno zdrav radio redovite preglede svi organi savršeni, svi nalazi odlični uvijek nikad problema sa ničime što se tiče steroida. Ja sam o tome dosta istraživao 250mg je ništa to je smješna doza a osobi koja pazi na prehranu, ozbiljno trenira donjet će mnogo. E sad dali je to potrebno nama koji odemo u gym da izrokamo malo riješimo se stresa itd, naravno da ne. Onaj tko ima financijske koristi od steroida i tko zarađuje na svom tijelu neka uzima, bolje živjeti 10 godina kraće i ne radit cijeli život 8h dnevno nego tako zarađivat kroz treninge, instagram, influencing i super apsolutno podržavam, na balkanu je to još uvijek tabu tema. Bezveze serete po čovjeku, otvoreno je rekao bar kako je i naravno da se uvrijedi na to da kad se kaže da se ne mora trenirati i da ćeš rasti od testa. 

 

Mišić se mora trgati i dalje na treningu i test koji će ti donjet povećanu sintezu proteina je tu veliki +... Isto tako čovjek je rekao da trenira 15 godina, od toga više od 10 god je trenirao natural, normalno da mu je dopizdilo kad tu više nije bilo nikakvih gainsa. Naravno da test ima nezeljenih efekata od povecanja kolesterola, estrogena, krvnog tlaka, ali danas se toliko doslovno zna sve o tome da mozes drzati test gore a sve ostale hormone na savrsenoj razini. Klinci misle da se samo sibnes i to je. Ja sam dosta citao o tome zanimljiva je tema ima toliko toga od samog testa do njegovih derivata, uglavnom prestanite pisati o tome kao da neko unosi cijanid u organizam, otrov,smece. A nalazi se u svakom zivom bicu. Znam da se preko granice moze slobodno uzeti u ljekarnoj van EU jel. Kod nas nemam pojma kakva je situacija u ljekarnama, a ovo sve od likova underground stvari ajde znaj sta unosis u sebe. Kod nas u gymu toga nema premalo mjesto, idu samo klinci, par zena, nekoliko penzionera. I onda klinci pricaju treba se sisnut ovim onime ali to sve budu samo price. 

 

Btw ja i kad bi se odlucio na to jednog dana, nebih znao ni gdje nabaviti iskreno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 13:31 (BeLLicus).
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Stvar je u tome što gear useri uvijek umanjuju benefite :D (svaki je na minimalnoj dozi), neces nikada cuti da kaze da osjetna je razlika zato i koristim :D 

 

Slicna stvar kad sam pojacao auto za nekih 20% snage, i sad ganjao ga ja po gradu cijelu vecer i naravno heat soakao se i izgubio snagu. Sutra dan se ohladio i radi opet sve normalno, ali ja serem frendu kao pa nisam ga puno ni digao kako ne moze izdržati to. Kaže on meni, pa dobro odi ga onda vratit na stock. Što mislite da li sam ga vratio na stock, naravno da ne. Puno znaci tih 20% 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Ne kužim zašto serete po Petru što koristi anabolike, njegova stvar. Otvoreno nam je bar rekao ovdje. Ima nas 10 ovdje u temi koji vježbamo i dečko kaže da nije natural bar je iskren. Fila testosteron nije otrov niti smeće, svi ga imamo u tijelu, proizvodimo ga oko 40mg tjedno i to je to, on će unjeti kroz iglu 6 puta više, to je hormon nije heroin, kokain itd. I puno ljudi ga prima kao lijek jer imaju problema zdravstvenih. Nedavno sam slušao Colemana u podcastu kaže sa svojim dozama bio je perfektno zdrav radio redovite preglede svi organi savršeni, svi nalazi odlični uvijek nikad problema sa ničime što se tiče steroida. Ja sam o tome dosta istraživao 250mg je ništa to je smješna doza a osobi koja pazi na prehranu, ozbiljno trenira donjet će mnogo. E sad dali je to potrebno nama koji odemo u gym da izrokamo malo riješimo se stresa itd, naravno da ne. Onaj tko ima financijske koristi od steroida i tko zarađuje na svom tijelu neka uzima, bolje živjeti 10 godina kraće i ne radit cijeli život 8h dnevno nego tako zarađivat kroz treninge, instagram, influencing i super apsolutno podržavam, na balkanu je to još uvijek tabu tema. Bezveze serete po čovjeku, otvoreno je rekao bar kako je i naravno da se uvrijedi na to da kad se kaže da se ne mora trenirati i da ćeš rasti od testa. 

 

Mišić se mora trgati i dalje na treningu i test koji će ti donjet povećanu sintezu proteina je tu veliki +... Isto tako čovjek je rekao da trenira 15 godina, od toga više od 10 god je trenirao natural, normalno da mu je dopizdilo kad tu više nije bilo nikakvih gainsa. Naravno da test ima nezeljenih efekata od povecanja kolesterola, estrogena, krvnog tlaka, ali danas se toliko doslovno zna sve o tome da mozes drzati test gore a sve ostale hormone na savrsenoj razini. Klinci misle da se samo sibnes i to je. Ja sam dosta citao o tome zanimljiva je tema ima toliko toga od samog testa do njegovih derivata, uglavnom prestanite pisati o tome kao da neko unosi cijanid u organizam, otrov,smece. A nalazi se u svakom zivom bicu. Znam da se preko granice moze slobodno uzeti u ljekarnoj van EU jel. Kod nas nemam pojma kakva je situacija u ljekarnama, a ovo sve od likova underground stvari ajde znaj sta unosis u sebe. Kod nas u gymu toga nema premalo mjesto, idu samo klinci, par zena, nekoliko penzionera. I onda klinci pricaju treba se sisnut ovim onime ali to sve budu samo price. 

 

Btw ja i kad bi se odlucio na to jednog dana, nebih znao ni gdje nabaviti iskreno. 

 Zamisli voda je u svim živim bićima, pa te previše unosa vode može ubiti, znam ja što je testosteron, ali tijelo ga proizvodi koliko proizvodi. Jedno je kad si star pa ga dobijaš u terapiji, druga stvar je u savrešno zdravo tijelo gurat još toga...mora doći do neuspojava koje opet moraš negirati nečim trećim i tako u krug.

Krivo sam se tu izrazio, no mislio sam na razno smeće šta ti guraju razni gym buddyi. Kvalitetna stvar košta, i za džepove prosječnog balkanca s prosječnim primanjima taj sport je skup da bi bio možda fora negdje na plaži.

 

mene briga i za petra, i za tebe, kao i vas za mene, diskutiramo i dobro, ali pun mi kufer te spike, ali kao brate moraš jako rokati...kao da ljudi naturalni ne rokaju, uzmi sebe za primjer. Strašno koliko radiš i sve si složio...

imaš odličan raspored punu podršku obitelji i izvlačiš maksimum iz toga, šta da si se pikao u međuvremenu,još bi bar 20-30% bio moćniji.

i dođe netko u 20-30% manje vremena, dođe u tvoj gym, i znači ubije te, radite jednako, ali on napreduje brže i bolje i onda kaže brate ma radio sam više od tebe itd.

 

o tome se radi. zašto umanjivati pomoć geara? Je, na gearu sam, je, radi toga sam takav i takav i jebga. 

 

no dobro, nepotrebno široka rasprava, ispričavam se korisnicima teme na poluciji.

 

samo jako 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja sam prvi rekao da bi se pikao sutra da me nije strah nuspojava  A nije da mi treba osim za nekakav show-off. Godinama treniram i baš mi je jako teško doći do bilo kakvog pomaka u masi.. tako da bi bio logičan izbor, samo jbg, odbijam još uvijek.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 15:08 (mrsmith).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...

Ja sam prvi rekao da bi se pikao sutra da me nije strah nuspojava  A nije da mi treba osim za nekakav show-off. Godinama treniram i baš mi je jako teško doći do bilo kakvog pomaka u masi.. tako da bi bio logičan izbor, samo jbg, odbijam još uvijek.

 Mozes ih imati, ne moras ih imati, aj ga znaj. Oces se ispristaviti oce pocet simptomi ginekomastije, oce se krvna slika sjebat, ili ce biti sve savrseno okej. Jedina sigurna nuspojava je da jaja odlaze na godisnji odmor i nece se vratit bez pcta ili ce se vratit nakon nekoliko mjeseci offa i to ako si pocetnik sa steroidima. Sta ja znam sa 250mg onaj tko dugo trenira i naturalno je iskelsan sa jedno 10 12 bf da uzme dobit ce dosta cistog gainsa. Ti fino izgledas i dugo treniras, naravno da razmisljas o tome, msm da svi razmisljamo koji smo u gymu jel to je takva vrsta sporta. 

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
mrsmith kaže...

Ja sam prvi rekao da bi se pikao sutra da me nije strah nuspojava  A nije da mi treba osim za nekakav show-off. Godinama treniram i baš mi je jako teško doći do bilo kakvog pomaka u masi.. tako da bi bio logičan izbor, samo jbg, odbijam još uvijek.

 Mozes ih imati, ne moras ih imati, aj ga znaj. Oces se ispristaviti oce pocet simptomi ginekomastije, oce se krvna slika sjebat, ili ce biti sve savrseno okej. Jedina sigurna nuspojava je da jaja odlaze na godisnji odmor i nece se vratit bez pcta ili ce se vratit nakon nekoliko mjeseci offa i to ako si pocetnik sa steroidima. Sta ja znam sa 250mg onaj tko dugo trenira i naturalno je iskelsan sa jedno 10 12 bf da uzme dobit ce dosta cistog gainsa. Ti fino izgledas i dugo treniras, naravno da razmisljas o tome, msm da svi razmisljamo koji smo u gymu jel to je takva vrsta sporta. 

Sve jasno. Za jaja me najmanje briga, djecu sam riješio - def ne planiram više. Najgore bi mi bilo da počnem ćelaviti, ili da dobijem nekakve brutalne akne po tijelu, kojih se ne mogu riješiti. PCT obavezno, još mi samo sise fale 🤣

 

Ne znam, možda i krenem tamo iza 40te.. još 2-3 godine natural pain :)

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kažu da je to sa ćelavosti čista genetika, ako imaš predispozicije od oca za ćelavost, bit ćeš ćelav svakako kasnije, a steroidi će to samo ubrzati. Ako stari ima kosu u 60oj nemaš brige. 

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Kažu da je to sa ćelavosti čista genetika, ako imaš predispozicije od oca za ćelavost, bit ćeš ćelav svakako kasnije, a steroidi će to samo ubrzati. Ako stari ima kosu u 60oj nemaš brige. 

 Apsolutno nitko nije celav u obitelji, svi kosu gustu kao cetka.. i oni od 90.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

onda nema frke, jedino ako ti je baba celava, onda me strah

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ma da, ćelavost je najveći problem, krvni ugrušci su nebitni.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Ma da, ćelavost je najveći problem, krvni ugrušci su nebitni.

 Jep da eno ih svi mrtvi, Flex Wheeler, Jay Cutler, Roney Coleman, Arnold Scwarzenger skoro 80 banki, Kevin Levrone, Phil Heath, Lee Priest, Tom Platz, Dorian Yates i tako dalje i tako dalje, svi su puni kvrnih ugrušaka, nemaju jetru, bubrege, srce im je kao kod slona ali i dalje rokaju po gymovima ne odaju po doktorima osim Colemana koji je sjebao leđa. Desi se da koji i umre naravno ali to se dešava svagdje, umre i nogometaš na igralištu, i čovjek u prometnoj i ovaj od raka i takoc. 

 

Za ove gore pričamo o ozbiljnim dozama pogotovo poslje 90tih i početka mass ere, da ne pričamo o hormonu rasta i inzulinu, prežderavanju pa isušivanju, raznim diureticima i slično. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 20:08 (BeLLicus).
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Meni to nema smisla nikakvog. Ko da si na dopingu, a ne utrkujes se nego trcis rekreativno za sebe.

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

I ja kažem. Jedino onaj tko živi od svoga tijela na neki način onda ok. 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Ma da, ćelavost je najveći problem, krvni ugrušci su nebitni.

  druze pricamo o testosteronu... 

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

onda nema frke, jedino ako ti je baba celava, onda me strah

 Ne jebi me i ti jos 🤣 dosta mi je na poslu

It is always darkest just before the dawn.
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

jel koristi neko ove SARM-ove ili peptide kao ibutamoren mk-677, ipamorelin, BPC-157, i slično.

jel to manje štetno od steroida?

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
HowYesN0 kaže...

jel koristi neko ove SARM-ove ili peptide kao ibutamoren mk-677, ipamorelin, BPC-157, i slično.

jel to manje štetno od steroida?

Mislim da je to još gora stvar, iskreno. Kad bi već išao na kemiju, zašarafiš se pravim stvarima i amen.

It is always darkest just before the dawn.
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

 Što jedna persona dobije za tih 150? Komplet vođenje, treninzi, i priprema za natjecanje?

Popust na đus ili whey protein?

radiš li s ozljeđenima/defektima i ljudima kojima je gym i vid terapije?

 

 komplet vođenje, posalje mi sliku u gacama i sto zeli postici, kazem okviran vremenski period za postici to i sto ce trebati raditi, ako se slozi nakon uplate pisanje u wordu plan svega (trening, prehrana, suplementacija, random) od nule za sto mi treba par dana, mjesec dana pracenje svega, pracenje napretka na treninzima, neogranicena komunikacija i odgovaranja na pitanja, na osobi je samo da sprovodi napisano i rezultati su zagarantirani

 

treninzi su posebno 30eur

 

nista popust na đus ili whey, ali svakako mogu uputiti na best buy

 

pripreme za natjecanja ne radim jer nisam nikad prolazio pripremu za bb natjecanje spustanje na 5bf i dehidraciju zadnji tjedan

 

fizioterapeut nisam i ne bih se usudio raditi sa ozljeđenima, ali npr sa mr natural kojem je gornji dio tijela sasvim funkcionalan bi se dalo, jedino bih ga morao nositi po stepenicama gore u gym ali deadliftam i cucim 180 na repse pa nije prob

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 sa 250mg onaj tko dugo trenira i naturalno je iskelsan sa jedno 10 12 bf da uzme dobit ce dosta cistog gainsa

 to je to, vidjet ces sada kada zavrsis defku i okrenes na masu kako ces buknuti prvih par kilograma cisto, vratiti se na 86kg uz nizi bodyfat. da odradis taj reverse diet uz 250mg testa dobio bi duplo ili troduplo, skocio na 90-95kg. i to je ajmo reci "tajna", nizak bodyfat i non stop gore dolje masa defka, oni sta misle da susnu kemiju i nastave jesti kako jedu (to obicno bude po osjecaju do sitosti uz dodatak proteina) na prosjecni muski bodyfat 15-20bf - nista ne dobiju, ili dobiju 3-5kg vode koja izgleda kao salo.

na kojem je osoba bodyfatu i kako sprovodi stvari van teretane je kljucno

 

vecina nuspojava od testosterona sto si spomenuo je zbog previse sala odnosno aromatizacije (aromatizacija se primarno događa u masnom tkivu, proces pretvaranja testosterona u zenski hormon estrogen), a visok estrogen uzrokuje visok tlak, ginekomastiju, masnu kozu pa shodno pristici i akne kod nekih, mood changes i suze u ocima na believe od cher. ti nebi imao nista nuspojava samo sadrzaj mosnjica bi ti se prepolovio i umjesto 2x dnevno bi mogao 5x dnevno hopa cupa

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
love2ml86 kaže...

Si završio nešto službeno ili je to gym bro diploma?

 imam trenerski certifikat, ali zali boze para i vremena utroseno na to, kakve pizdarije sam tamo cuo od predavaca nisam vjerovao htio sam ustati otici traziti pare nazad:

-da vecina ljudi ima jaci cucanj od deadlifta

-da je jaci pritisak na kraljeske na cucnju nego na deadliftu

-da prilikom biceps curlova dok se podize radi biceps a dok se spusta radi triceps, ovo kad sam cuo proljev sam dobio

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
robogo kaže...
Ma da, ćelavost je najveći problem, krvni ugrušci su nebitni.

  druze pricamo o testosteronu... 

 krvni ugrusci jesu moguci problem jer testosteron izmedu ostalog povecava i apsorpciju kalcija pa se talozi kalcij u zilama.

takoder moze se celaviti i od solo testosterona, meni se dogodilo kad sam se zamastio a nastavio sa >supraphysiological< dozama testosterona. tj. ne direktno od testosterona nego od estrogena koji se stvara od testosterona - testosteron aromatizira u estrogen - prevelike kolicine estrogena u sistemu - tijelo pokusava smanjiti estrogen podizanjem DHTa - DHT celavost

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2024 11:17 (Petar hw).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Šibnuo jutarnji trening ramena. Fino nakon doručka odma gym baš mi je pasalo. 

2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja slicno, ramena ruke danas.

Sjedeci overhead press na smithu, front raises sa bucicam 3 serija 3 drop set, srednje i straznje rame na masinama superset isto 3 serije, 3a drop set.

Ruke, overhead rope extension i machine preacher curl superset i za kraj pushdown sa hammerom takodjer sve 3 serije i 3a drop set. Izgorio haha

2 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja slicno, ramena ruke danas.

Sjedeci overhead press na smithu, front raises sa bucicam 3 serija 3 drop set, srednje i straznje rame na masinama superset isto 3 serije, 3a drop set.

Ruke, overhead rope extension i machine preacher curl superset i za kraj pushdown sa hammerom takodjer sve 3 serije i 3a drop set. Izgorio haha

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice